DE ZEEUWSE VARKENS-PROVINCIALE 10 JJE provinciale fokvarkensdag vanwege het Var kensstamboek voor Zeeland, gehouden op de eerste vrijdag van september op de Grote Markt in Goes is in alle opzichten geslaagd. Het aantal inzendingen was gezien de omvang van de Zeeuwse varkensstapel groot en het niveau van de kwaliteit van dieren beslist beter dan op één van de zes voorgaande fokdagen. Deze conclusie berust mede op de door de jury gegeven rubrieken omschrijving. De vierentwintig rubrieken, waarin de dieren afhankelijk van leeftijd, geslacht en pres taties waren ondergebracht werden als volgt ge kwalificeerd 2 keer best, 10 keer goed, 9 keer ge woon en 3 keer matig. De publieke belangstelling bevredigde, de ge- interesseerde fokkers, waaronder meerdere buiten de provinciegrens van Zeeland en ook verschillende mesters waren aanwezig. De voor het eerst georganiseerde demonstratie van slachtvarkens vormde een succesvol onderdeel van de fokdag en heeft velen een verhelderend in zicht gegeven in de huidige vraag van slachtvarkens. De aan deze demonstratie gekoppelde classificatie wedstrijd genoot eveneens een goede belangstelling. DE BEREN pulaatsruimte laat niet toe de verschillende ru brieken in details te omschrijven. De volledige keuringsuitslagen zijn echter op aanvraag verkrijg baar bij het secretariaat van het Stamboek. In de oudste rubriek werd la geplaatst Peter 966* van J. Hermans te Souburg. Deze lange, goed ont wikkelde Overijsselse Peter 6100 E-zoon munt vooral uit in ruimte en vulling in het achterstel. De hierop volgende eerste prijzen in deze klasse waren respec tievelijk voor Rudi 950* van P. Th. de Caluwé, Koe wacht en Marco 1046 P van P. Lous, Oostkapelle. Bij de in 1964 geboren beren werd de la post in- ■HHRT .wi: De met Ja prijs bekroonde bedrijfscollectie jonge zeugen) Prov. Fokdag Zeeland 1966. Eigenaar: C. Inghels, St. Jansteen. ZEUGEN MET BIGGEN J|E sterzeugen met biggen vormden een goed ge heel. la met een gewone toom biggen werd ge plaatst Oldien 4490* van J. de Bruine, St. Laurens, lb de soortige, wat weinig ontwikkelde Bea 5014* met een goede toom biggen. Eig.: J. A. Lous, Oostka pelle en lc Annelies 5402* van J. Segers, Clinge met een iets onregelmatige koppel biggen. In de hierop volgende rubrieken verkregen met goede koppels Res. kampioene Provinciale Fokdag Zeeland 1966. Fokker-eigenaar: J. Segers, Clinge. Zeug 10308 lo., geb. 28 februari 1965. la prijs gedekte zeugen Prov. Fokdag Zeeland 1966. Fokker: P. Lous, Oostkapelle. Eigenaar: R. Inghels, St. Jansteen. biggen Dina 5258 van J. de Bruine, St. Laurens en Enna 5680 van C. v. d. Houten, Kerkwerve la prijzen. GEDEKTE ZEUGEN BIJ de sterzeugen, geboren voor 1 januari 1964 werd de 7-jarige Karla 4250* van G. Noorthoek, Anna Jacobapolder als de beste aangewezen. Bij de jongere sterzeugen werd la geplaatst de typische Laura 5288* van J. A. Lous, Oostkapelle en lb de lange, ontwikkelde Astrid 5390* van W. de Buck, Colijnsplaat. De gedekte tweejarige- en oudere zeugen, die in een aantal van 34 stuks waren aangevoerd en onder gebracht in 3 rubrieken zijn door de jury omschreven van vrij goed tot best. Niet minder dan 13 eerste prij zen zijn in deze rubrieken toegekend, waarvan la verwierven: Agnes 4722 van G. Noorthoek, Anna Jacobapolder; Agnes 5226 van L. Verhage, Koude- kerke en Netty 5395 eveneens van G. Noorthoek. De gedekte zeugen jonger dan twee jaar vormden 5 rubrieken. Hierin waren aangevoerd 78 zeugen, waarvan er 24 met een eerste prijs zijn bekroond. De toppers in deze rubrieken waren Wilma 5433 van C. Inghels, St. Jansteen; de anderhalf jarige 10308 van R. Inghels te St. Jansteen; Agnes 5668 van C. «Zie verder volgende pagina.) genomen door Eric 1025 P van J. Wouters, Gapinge. Deze door P. Lous gefokte Arabellazoon, werd door 'de jury omschreven als een lange, goed ontwikkelde vlezige beer met een iets hellend, goed gevuld achter stel. De lb prijs in deze categorie was voor Goliath 1017* van P. Th. de Caluwé, Koewacht. In de hierop volgende klasse beren, geboren in de eerste vijf maanden van 1965 gaf Eli 1061 P van de Varkens- fokvereniging West-Zeeuws Vlaanderen de toon aan. Deze Limburgse Erno-zoon is lang, vlezig, ruim en behangen. De sterkte van het beenwerk laat iets te wensen over. Zijn halfbroer Erno 1052 P van A. P. Pouwer. Veere werd in deze klasse 1 b geplaatst en Arnold 1056 P van W. 'Bakker, Gapinge lc. De in rubriek 4 opgenomen beren hadden een beste toonaangever aan de typische, goed ontwikkelde Marco 1108 P van de Varkensfokvereniging Walche ren. Een waardig rivaal in deze klasse was de met lb bekroonde Erno 1096 P van de Varkensfokvereni ging Schouwen-Duiveland, lc en ld werden in deze goed bezette rubriek Admiraal 1107 P en Labo 1098 P respectievelijk in eigendom van P. Th. de Caluwé, Koewacht en Gebr. Versluis, Wissenkerke. Van de overige drie rubrieken, waarin de na 1 oktober 1965 geboren beren waren ondergebracht, verdienen vermelding de eerstgeplaatste beren Ben- no 1115 P en Mark 1116 P achteréén volgens in eigen dom van P. Th. de Caluwé, Koewacht en J. Segers, Clinge. Agnes 5226, geb. 24 december 1963. la prijs gedekte zeugen Prov. Fokdag Zeeland I960. Fokker-eigenaar: L. Verhage, Koudekerke.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 10