Voor verdere mededelingen zie ook pagina 8 Zitdagen Boekhoud- bureau vit pp y m&jaa ZEEUWS LAND EN TUINBOUWBLAD Zeeuwse Landbouw Maatschappij 2 Het programma ziet er zo uit: Zaterdag 10 september: Omstreeks half drie intocht van de fruitfee met haar hofdames te Goes, begeleid door een groot Jeugdcorso en enkele mu ziekgezelschappen. De route gaat van de Fruitlaan, via de Voorstad en de Ganzepoortstraat naar het stadhuis. Daar zal de fee ontvangen en officieel worden geïnstalleerd door de burge meester, mr. F. G. A. Huber. Omstreeks 5 uur, na afloop van deze plechtigheid, maakt de fruitfee met haar hofdames een rit door het cen trum van Goes. Maandag 12 september: Bezoek van de fruitfee aan Huize den Berg, zie kenhuis „Bergzicht" en de Verpleeg inrichting „Ter Valcke" te Goes. Dinsdag 13 september: Bezoek aan de veiling te Goes, waar fruit wordt aangeboden dat door de fruitfee aan de ziekenhuizen kan worden uitge reikt. Daarna bezoek aan verpleeghuis „Maria Terweel" en ziekenhuis St. Joanna te Goes. Woensdag 14 september: Ontvangst ten gemeentehuize van Westenschou- wen. Bezoek aan het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis en aan het zieken huis Corneliastichting te Zierikzee. Donderdag 15 september: Bezoek aan Vereniging Kinderzorg „Welge legen" te Serooskerke, Verpleegtehuis „Ipenoord" en Zeehospitum „Zonne veld" te Serooskerke. Zaterdag 17 september: Op deze dag valt uiteraard het zwaartepunt: het fruitcorso. Om 15 uur begint de eerste rond gang, die evenals voorgaande jaren voert door de „fruitwijk" in het nieu we stadsgedeelte. Om half acht is er een tweede rond gang van het nu verlichte corso. Tenslotte is er van kwart vóór tien tot kwart vóór elf een Grote Taptoe op de Grote Markt te Goes door de „Trommelaeren van Roesendaele". Jl AN het corso wordt medewerking verleend door een groot aantal muziekgezelschappen, die behalve uit Zeeland o.a. afkomstig zijn uit Noord- Brabant en België. De volgende praalwagens rijden mee: „Circus" (gemeente Westenschouwen) „Ivanhoe" (Gebr. Van 't Westeinde/ Kath. Plattelandsjongeren) „De kolos van Rhodos" (Veilingsver. Zuid-Beveland te Goes) „De Vogelhandelaar" (Tilroe's Fruit- bedrijf „De Smokkelhoek" te Biezelinge) „De bezige bij" (Fruitcorsovereniging te Kloetinge) „Glorie van Zuid-Beveland" (Kon. Ned. Mij Fruit- en Plantkunde, af deling Goes) „Gratie en charme" (praalwagen niet fruitvee en hofdames) „De prinses en de erwt" (gemeente 's-Heerenhoek) Aan de voorbereiding is veel zorg besteed. De bezoekers kunnen er op rekenen dat ze waar voor hun geld krijgen! ZEEUWS FRUITCORSO OP 17 SEPTEMBER De derde zaterdag van september is bekend geworden als de dag van het Zeeuwse fruitcorso. Ook dit jaar zal de lange, kleurige stoet van praalwagens, reclamewagens en muziekgezelschappen door de straten van Goes trekken. De opzet komt grotendeels overeen met voorgaande jaren, wat betekent dat aan het corso een „fruitweek" vooraf gaat, waarin vooral de fruitfee activiteiten ontwikkelt. SCHAFTGELEGENHEID !N DL LANDBOUW VERPLICHT 70ALS wij reeds eerder berichtten is met ingang van 1 oktober 1966 een wijziging van het Landbouwveiligheidsbesluit van kracht geworden. Deze wijziging heeft betrekking op schaftgelegenheden en sanitaire voorzieningen op land- en tuinbouw bedrijven. Zij houdt in, dat er een doelmatig ingericht schaft lokaal moet zijn op elk bedrijf waar tien of meer ar beiders in dienst zijn die een rusttijd van minstens een half uur hebben. Zijn er minder dan tien arbeiders werkzaam, dan moet er in ieder geval een schaft- gelegenheid zijn. Voor de vaststelling van het aantal arbeiders wor den seizoenarbeiders die niet langer dan vier weken achtereen op het bedrijf werken niet meegerekend. Een uitzondering wordt bovendien gemaakt voor ar beiders die de schafttijd kunnen doorbrengen in een nabijgelegen woning of in een andere lokaliteit waar zij zonder kosten en zonder de verplichting tot het maken van een vertering kunnen vertoeven. In bepaalde gevallen kan volstaan worden met schaftwagens. Voorts behelst de wijziging van het Landbouwveiligheidsbesluit voorschriften ten aanzien van schuilgelegenheden, wasplaatsen en toiletten voor de arbeiders. Bij het Landbouwschap is een afschrift verkrijgbaar van de volledige tekst van deze wijziging, waarin de voorwaarden zijn omschreven waaraan deze voorzieningen moeten voldoen. Wij namen deze voor waarden reeds in ons nummer van vrijdag 22 juli (Foto Veiligheidsinstituut.) Het interieur van een grote schaftwagen zoals deze vaak gebruikt wordt bij ruilverkavelingen en andere werken van enige omvang. OOSTBURG: Woensdag 14 september in café „De VLndt". De zitdag op woensdag 21 september wordt in verband met de veemarkt gehouden van 10—14.30 uur. TERNEUZEN: Woensdag 14 september in hotel „Des Pays-Bas". ST. MAARTENSDIJK: Donderdag 15 septem ber in hotel „De Gouden Leeuw". ZIERIKZEE: Donderdag 15 september in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: Donderdag 15 september in hotel „De Eendracht". waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Hoofdredacteur: Ir. J. Prins Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. 011502073, Terneuzen LANDELIJKE DEMONSTRATIE MET AARDAPPELROOIMACHINES Op dinsdag 13 september a.s. zal op de bedrijven van de heren D. J. Jansen en R. Meinders aan de Spieringweg M 66 en M 67 bij Dronten in Oostelijk Flevoland van 12.00 uur tot 16.00 uur een landelijke demonstratie met aardappelrooimachines worden gehouden. Op de demonstratie zijn acht éénrijige wagen- en bunkerrooiers aanwezig, alsmede vijf tweerijige machines. Op beide bedrijven worden de aardappe len in een in de schuur gebouwde aardappelbewaar plaats opgeslagen. De hiervoor benodigde hulpmid delen, zoals stortbakken, transporteurs en boxen- vullers, zullen eveneens in werking zijn. Bovendien is een aantal voor het transport van aardappelen geschikte kip- en zelflossende wagens bij het trans port ingeschakeld. Deze demonstratie is georganiseerd door de com missie Rationalisatie en Mechanisatie en de Ver eniging voor Bedrijfsvoorlichting in de IJsselmeer- polders, de rijkslandbouwvoorlichtingsdiensten te Wageningen en Emmeloord, het instituut voor het onderzoek van de bewaring, de bewerking en de verwerking van landbouwprodukten en het Insti tuut voor Landbouwtechniek en Rationalisatie te Wageningen en het Landbouwschap. Mocht wegens ongunstige weersomstandigheden de demonstratie geen doorgang kunnen vinden, dan wordt dit in het agrarisch radiobulletin van 13 sep tember om 5.40 uur en 6.40 uur bekend gemaakt met de vermelding, wanneer de demonstratie dan wel zal worden gehouden. fSSggSgggSfö

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 2