Hoofdprijzen van de prijsvraag „Wie wordt kampioen 11 BILLY VAN MUNSTERHOF 28423 DE „Nationale" is weer in zicht Dit jaar niet al leen een „Nationale", maar een complete Be- nelux-Tentoonstelling van Trekpaarden en Arden- ners èn Haflingers, alsmede een expositie van 8 rundveerassen uit het Beneluxgebied, waartoe elk ras door een representatieve Keurcollectie vertegen woordigd zal zijn. Over een week is het dan zover, want vrijdag 16 en 17 september a.s. zijn de dagen waarop dit grootse gebeuren in en om de Bossche veehallen en de nieuwe „Brabanthallen" die gelijktijdig offi cieel geopend worden zal plaats vinden. Wat zal er weer een belangstelling zijn daar in Den Bosch en wat zal het er weer een feest zijn in en rond die prachtige tentoonstellingshallen; hèt grote feest dat telkenjare vele duizenden, en dit jaar ongetwijfeld nog meer dan ooit tevoren, de reis naar Brabants hoofdstad doet aanvaarden. Bovendien zal aan deze „Nationale" een heel bijzonder cachet worden verleend, omdat gelijktijdig het feit zal worden herdacht, dat 's-Hertogenbosch thans voor de 25e maal als gastvrouwe van de gerenommeerde tentoonstelling der Koninklijke Ver eniging „Het Nederlandsche Trekpaard" zal op treden. Ter gelegenheid daarvan zullen n.l. ver schillende speciale attracties voor extra feestelijk heid en luister zorgdragen. Eén van deze attracties is ongetwijfeld ook onze prijsvraag „Wie wordt Kampioen die getuige het enorm aantal ingezonden oplossingen weder om in het brandpunt der belangstelling staat. Aan de stapel ingekomen oplossingen van de prijsvraag wordt ondertussen reeds met man en macht gewerkt, gesorteerd en ingedeeld in diverse groepen, waardoor vanzelfsprekend de serie moge lijke prijswinnaars hoe langer hoe kleiner wordt. En wie daaruit tenslotte als winnaars van de hoofdprijzen te voorschijn zullen komen Dit is tot na de kampioenskeuringen onbekend. Wat wél bekend is, dat zijn de hoofdprijzen, waar van U de eerste 3 thans pp de foto's hier voor U :ziet. Deze foto's.tonen U namelijk: Het stamboekmerrieveulen: „Helma van Costaud 236283 als eerste hoofdprijs van de prijsvraag „Wie wordt Kampioen Het Haflinger hengstveulen: Wachter Hf. 1043 als tweede hoofdprijs. Het Shetlander hengstveulen: Billy van Munster hof 28423 als derde hoofdprijs. Helma van Costaud 236283 is een prima bruin- schimmel merrieveulen, geboren bij de fokker W. de Veer te Lith op 7 april 1966. De vader van Helma is de bekende oud-Kam pioen van Noord-Brabant, Costaud van de Heihof K. 2480. Haar moeder is de Keurstamboek- en premie merrie Mechelina van Kampzicht K. 54737. Wachter Hf. 1043, geboren op 11 méi 1966, is een uitstekend Haflinger hengstveulen afkomstig van de Stichting „Haflingerclub". Zijn vader is de eerste in ons land geïmporteerde en zeer bekende hengst Welkom Hf. K. 1. Zijn moeder is de meermalen geprimeerde merrie Daggi Hf. K. 3. Billy van Munsterhof 28423 is een mooi en chique gebouwd blauwschimmel-bont Shetlander hengst veulen, geboren op 7 april 1966 op het fokbedrijf van de Abdij „Marienkroon" te Nieuwkuijk. Zijn vader is de hoogbekroonde premiehengst Olivier van Tiel S. 305 en zijn moeder niemand minder dan de deftige Lady van St. Odiliënberg S. 4037. Hiernaast ziet U de 3 eerste prijzen HELMA, WACHTER en BILLY, nog op de bedrijven waar zij werden gefokt. Op zaterdag 17 september a.s. zult U hen alle drie in levende lijve kunnen terugzien in Den Bosch. Op de tweede dag van de „Nationale" eh voor de grote tribune op het demonstratieterrein, als het lang verwachte ogenblik daar is, dat zij aan de gelukkige winnaars zullen worden overgedragen. Tenslotte publiceren wij hier op de neven staande pagina nog de definitieve lijst van hoofd- prijzeh. Ook deze prijzen worden op zaterdag 17 sep tember a.s. uitgereikt. De redactie relcent er daarom op, dat alle hoofd prijzen de 3 eerste tijdens en de overigen direct na de demonstraties aan de rechtmatige winnaars of een door hen daartoe gemachtigde, kunnen wor den uitgereikt. WACHTER Hf 1043 HELMA VAN COSTAUD 236283

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 11