De Walcherse Trekpaarden op de agrarische dagen te Koudekerke zaaontsmetting a m Heidi van de Meidoorn van L. Louwerse, Kampioene GERMISAN AP een zeer geschikt terrein van dhr. A. Jasperse aan de Vlissingsestraat is deze keuring weer ge- houden van „Hippos" en de Afd. Zeeland van de K.V.N.T. Op Walcheren wonen nog werkelijke liefhebbers van de Trekpaardfokkerij, de inzendingen en de opkomst van het publiek bewijzen dat Walcheren heeft de meeste inzendingen op een trekpaardenkeuring in onze provincie tegenwoordig. Ook het gehalte van de ingezonden dieren is nog stijgende, wat mogelijk is omdat er nog een behoor lijke basis is voor seleetie. Vroeger kocht men in Walcheren veel materiaal in de beide Vlaanderens van Zeeland, jonge paarden en veulens, dit is nu niet meer mogelijk, omdat tegenwoordig de paarden fokkerij aldaar van weinig betekenis meer is, vanwege de omschakeling naar mechanisatie. „Hippos", de vereniging van paardenfokkers op Walcheren, heeft pas haar 50-jarig bestaan feestelijk gevierd, is nog jeugdig en springlevend. Zij heeft ook nu weer bewezen met vrucht keuringen te kunnen organiseren. Voorzitter van Nieuwenhuyzen zorgde er voor dat alles als gesmeerd liep, terwijl dhr. Cappon Junior de leiding had in de monsterbaan bij de oudere paarden (K.V.N.T.). En de microfonist Iz. de Buck gaf een duidelijke toelichting bij de demonstraties. Er traden twee jury's op, om op tijd klaar te kunnen zijn. Tweejarige merries kleine maat. 1. Marie van Duinerve, vader „Carlo van Sluis". Eig. Iz. Verhage, Koudekerke. Vlotte merrie met grof beenwerk en voldoende verdiep. 2. Gonnie, vader „Gambo van de Liter". Eig. L. Verhage, Koudekerke. Geblokt type, gespierd been- werk, kleine bemerking vóór. Tweejarige merries grote maat. 1 A. Gisele, vader „Baron van Kruispolder". Eig. J. Louws, Biggekerke. Beste bovenlijn, kan nog wat dieper worden, is opgegeven voor de Nationale. 1 B. Emmy, vader „Gaillard de Biévené". Eig. P. Duvekot, Grijpskerke. Merrie met soort, wel behoor lijk aan de maat, de moeder is „Silvia" van Stal De Dobbelaere. 2. Frida van de Zwaanweg vader „Carlo van 't Broek". Eig. P. de Witte, Koudekerke. De moeder is een Monnikenhofmerrie, de zwarte kleur valt op tussen de sterk overwegende schimmelkleuren. Driejarige merries kleine maat. 1 A. Annie, vader *Baron van Zevenaar". Eig. L. Vos Czn., Biggekerke. Best van soort, gehamerd lichaam, prima in beweging. 1 B. Ida van Molenperk, vader „Gambo van de Liter". Eig. P. J. Abrahamse, Serooskerke. Mooi hoofd, goedliggende schouder, breed kruis, vooral in draf vlot in de baan. 2. Dora van Molenperk, vader „Gambo van de Liter" van dezelfde eigenaar. Lijkt op de vader, merrie met ras. Driejarige merries grote maat. 1 A. Paula, vader „Nico van de Klef". Eig. Iz. Kluyfhout, Koudekerke. Forse verschijning, als een kweekmoeder gebouwd, zeer goed koppaard. IB. Greta, vader „Dinant d'Orange". Eig. C. Stroo, Middelburg. Verdiende deze 1 B-prijs, merrie met goede verhoudingen in de bovenbouw. Bü de merries 4 jaar en ouder zullen wjj alleen de 1ste prijzen van commentaar voorzien, omdat deze al eens meer zijn beschreven. 4-jarige merries kleine maat. 1 A. Simone van Tervaten, vader „Simon van de Verwè". Eig. G. de Visser en Zn., Ritthem. Mooi liggende schouders, goede voorbenen, niet te breed in het kruis. 1 B. Vera, vader „Gambo van de Liter". Eig. Jan Louws, Biggekerke. Zuiver gebouwd, in stap en draf vlot over de baan, lieve verschijning. IC. Irene van Steenovens, vader „Baron de l'Hostée". Eig. G. de Visser en Zn., Ritthem. Even schraal gevleesd, evenwel een paard met een goede steek en van onderen met een voldoende kootstelling. 2 A. Astrid, Eig. L. Verhage, Koudekerke. 2 B. Iza van Landzicht. Eig. G. Geertse, Grijps kerke. 4-jarige merries, grote maat. 1 A. Rosalie, vader „Simon van de Verwe". Eig. A. Gideonse, Serooskerke. Stond reeds met haar 2e veulen aan de lijn op 4-jarige leeftijd en daarom wel in een schrale conditie, diepe ribbenkast, grof gebeend, prima voorstand. 1 B. Silvia, vader „Simon van de Verwe", van dezelfde eigenaar. Ook een paard met moderne manieren en gespierd achterbeen. 1 C. Héléne d'Amice, vader „Bombardier de la viene Cour". Eig. A. Meijers, Serooskerke. Is een dochter van de bekende „Mia van de Nieuwenhof' van Fons Temmerman, is nogal aan de maat, maar de afstamming is best en is daarom nog niet aan het einde van haar ontwikkeling. 2 A. Dora van de Zwaanweg. Eig. P. de Witte, Koudekerke. 2 B. Nellie van Astrid. Eig. W. de Buck, Middel burg. 2 C. Dineke van Weizicht. Eig. G. Geertse, Grijps kerke. 5- tot 10-jarige merries, kleine maat. 1 A. Heidi van de Meidoorn, vader „Herseur van Hersa," Eig. L. Louwerse, Grijpskerke. Merrie van veel klasse, sterke rug, veel snit, wel iets ondiep, goed geplaatste benen, bewegingen goed tot zeer goed. Is dan ook kampioene geworden. 1 B. Astrid van Nieuw Zoetendaale, vader „Leon van Roza". Eig. Gebr. Allaart, Serooskerke. Breed en diep lichaam, zwaar beenwerk, voor in beweging iets wijd. 1 C. Ria van de Hogeweg, vader „Gustaaf van Moustiec". Eig. Joh. Tevel, Koudekerke. Paard met kleine maten, iets eenvoudig in voorkomen, maar ook met weinig fouten. 2 A. Cora. Eig. Wed. J. Bliek en Zoon, Vrouwen polder. 2 B. Anja van Oranjezon. Eig. Gebr. Ovaa, Sou burg. 2 C. Bea van 't Neerland. Eig. K. Reijnierse, Big gekerke. 2 D. Bianca van Molenzicht. Eig. G. Geertse, Grijpskerke. 5- tot 10-jarigen, middenmaat. 1 A. Orpha van de Linge, vader „Successeur". Eig. Mevr. Wed. Iz. de Buck-Salomé, Grijpskerke. Van weerszijden prima bloedvoering en een goed exterieur, zeer mooi in de achterhand. Is reserve kampioene geworden later op de dag. 1 B. Sarina, vader „Leonard van Brillant". Eig. L. Jakobsen, Koudekerke. Merrie met een mooie voskleur, heeft een diep lichaam en staat vierkant op haar benen. 1C. Lizette, vader „Successeur". Eig. Wed. J. Bliek en Zoon, Vrouwenpolder. Heeft het type van haar vader meegekregen, niet overzwaar, maar wel een aantrekkelijk paard. 2 A. Annie. Eig. P. Verhage, Koudekerke. 2 B. Annie van Duinerve. Eig. Iz. Verhage, Kou dekerke. 5- tot 10-jarigen, grote maat. 1 A. Ivonne van Kastanjehof, vader „Castar de L'Abaye". Eig. Iz. Kluyfhout, Koudekerke. Is een blikvangster in deze groep, stond er goed voor, is destijds een goede aankoop geweest. 1B. Isabella van Hoekstee, vader „Bombardier de la vielle Cour". Eig. J. Goedbloed Mzn., Ga- pinge. Is groot genoeg; nu zij ouder en dieper is geworden, valt dit niet meer op; sterk gebouwd fok- paard. 1 C. Zita van Monnikenhof vader „Guido uit de Kluis". Eig. P. de Witte, Koudekerke. Ruim gebouwd corpus en grof beenwerk, een kleine bemerking op achterbeen. 1 D. Corrie, vader „Guido uit de Kluis". Eig. F. Maljaars, Koudekerke. De moeder komt nog van Stal „Groenenburg" (Nico van Ella). Paard van for maat met niet direct moderne lijnen. 2 A. Bella. Eig. P. C. Dieleman, Ritthem. 2 B. Mina van Duinerve. Eig. J. van den Bosse, Sint Laurens. 2 C. Irma. Eig. L. Verhage, Koudekerke. 2 D. Annie van Even Buiten. Eig. A. van Taten- hove, Serooskerke. Merries ouder dan 10 jaar, kleine maat. 1. Bianca van Molenperk, vader „Nico van de Heibloem". Eig. P. J. Abrahamse, Serooskerke. Ge blokt lichaam, voldoende grof beenwerk, dat goed gebruikt wordt. 2. Mirza van de Pyramide, vader „Nico van de Heibloem". Eig. W. de Buck, Middelburg. Merries ouder dan 10 jaar, grote maat. 1. Marie, vader „Nico van Ella". Eig. S. de Visser, Oostkapelle. Paard met lange lijnen en grove benen met spieren. Een herinneringsmedaille kreeg Bea van 't Eiland, Eig. W. Koole en J. Verhage Koudekerke. De veulenkeuring van Hippos leverde het vol gende resultaat: Oudere merrieveulens geboren 1966. 1 A. Olga, vader „Dinant d'Orange". Eig. A. Gi deonse, Serooskerke. 1B. Jaceline, van dezelfde vader en dezelfde eigenaar. 2A. Carla van Vluclitenburg. Eig. Gebr. Ovaa, Souburg. 2 B. Lies van de Westhoek. Eig. Jac. de Lange, Ritthem. 2 C. Honda van Nieuw Boswijk. Eig. J. van Wal lenburg, Middelburg. Jonge merrieveulens geboren 1966 la. Mia van de Westhoek, vader „Dinant d'Orange". Eig. J. de Lange, Ritthem. lb. Suus van Molenzicht, vader als boven. Eig. F. Vos, Grijpskerke. 2a. Irma van Oranjezon. Eig. Wed. J. Bliek en Zn., Vrouwenpolder. 2b. Stieneke van Nieuw Zoetendaale. Eig. Gebr. Allaart, Serooskerke. 3a. Sofie van Molenzicht. Eig. F. Vos, Grijps kerke. 3b. Jenny van Veere. Eig. J. J. Mesu, Veere. 3c. Irma van Dorpzicht. Eig. W. Roelse, Koude kerke. 3e. Reina van de Pyramide. Eig. W. de Buck, Middelburg. Oudere hengstveulens geboren in 1966. 1 A. Harold van de Zwaanweg, vader „Dinant d'Orange". Eig. P. de Witte, Koudekerke. 1 B.' Peter van Oranjezon, vader als voren. Eig. Wed. J. Bliek en Zn., Vrouwenpolder. 2. Nico van Dishoekweg. Eig. Joh. Tevel, Koude kerke. Jongere hengstveulens geboren in 1966. 1 A. Rinus vwi Fifils, vader „Fifils van Aarden- hof'. Eig. J. van den Bosse, Sint Laurens. 2 A. Zelateur van de Linge. Eig. Mevr. Wed. Iz. de Buck-Salomé, Grijpskerke. 2 B. Hans van de Zwaanweg. Eig. P. de Witte, Koudekerke. 3a. Gambo van Weizicht. Eig. G. Geertse, Grijps kerke. 3b. Gruno van Weizicht van dezelfde eigenaar. 3c. Guido van Weizicht. Eig. idem. Merries geboren in 1965. 1. Vera. Eig. A. Gideonse, Serooskerke. 2a. Cora van de Dishoekweg. Eig. Joh. Tevel, Koudekerke. 2b. Joke van Veere. Eig. J. J. Mesu, Veere. 3a. Diana van Lammerenburg. Eig. L. de Pagter, Koudekerke. 3b. Frida. Eig. F. Maljaars, Koudekerke. Tweespannen. la. Lizette en Cora. Eig. Wed. J. Bliek en Zn., V rouwenpolder. lb. Nellie van Astrid en Mirza van Pyramide. Eig. W. de Buck, Middelburg. Stalgroepen. 1. Groep van A. Gideonse, Serooskerke. 2. Groep van Wed. J. Bliek en Zn., Vrouwen polder. Fokgroepen la. Groep van A. Gideonse, Serooskerke. 1b. Groep van P. de Witte Koudekerke. Merries met afstammelingen. 1 A. Merrie van A. Gideonse, Serooskerke. 1 B. Merrie van P. de Witte, Koudekerke. 2a. Merrie van J. J. Mesu, Veere. 2b. Merrie van F. Maljaars, Koudekerke. Hengst met afstammelingen. 1. Dinant d'Orange. Eig. Mevr. Wed. Iz. de Buck- Salomé, Grijpskerke. Tenslotte werden de bekroonde dieren voorge bracht in de ring, het was als altijd een imponerend schouwspel. Ten besluite kwamen vierspanen en zelfs acht spannen en een twaalfspan het festijn opluisteren. Het publiek bracht vaak een enthousiast applaus. Onder de aanwezigen hebben wij ook nog opge merkt de hoogbejaarde Erevoorzitter van de K.V.N.T. Jhr. van Vredenburgh en de voorzitter van de Landelijke Jury van de hengstenkeuringen, de heer W. J. L. de Groof. Het is weer een zeer geslaagde show geweest. PAERDEN VRIEND. (ADVERTF^TIE) ■t::: vraagt Uw leverancier of WIERSUM CHEMIE N.V. oRQNINGEN de van ouds bekende gerenommeerde zaadontsmetter i: IS

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 13