RECEPTEN CATC cle Ürouw van het iatteland In Par[js zijn witte bruidsjaponnen nog steeds modieus Onder redactie van Mevrouw L. N. Huisman - Griep Onlangs hebben wij een glimp kunnen opvangen van de resultaten, die de „Couture-prijsvraag" om trent bruidsjaponnen en kleding voor bruidsmeisjes plus bruidsjonkertjes heeft opgeleverd. Er zijn zowel klassieke als mondaine modellen uit de bus gekomen. Na vergelijking kwamen wij toch tot de slotsom, dat de meeste hedendaagse bruidjes de voorkeur zullen geven aan het lange klassieke model met of zonder korte sleep. Toch werd een hypermodern bruidstoilet met lang strak lijfje, lange strakke mouwen eü een geplis- seerde broek bekroond met een prijs van 100,De enige garnering van het lijfje bestond uit een hoog opstaande geplisseerde kraag, die de indruk wekte, dat de hals in een geribde schaal was ge plaatst. Vanzelfsprekend ontbrak bij dit excentrieke toilet de romantische aandoende sluier. Het ge plisseerde bruidsmeisjesjurkje was zo kort, dat het kind er jaren uitgegroeid leek. In tegenstelling hier mee viel de wit en zwart gestreepte broek van het bruidsjonkertje tot op zijn lakschoentjes, maar het fluwelen vestje, dat over een blouse met lange mouwen werd gedragen was beslist aan de korte kant, zodat de verhoudingen niet te bewonderen waren. Een andere ontwerpster had zich vast laten lei den door ons klimaat en aan de herfst-of winter- bruid gedacht. Zij ontwierp een bruidsjapon, die bestond uit een lange witte overgooier van witte Shetland wol, afgebiesd met donkerblauw. De wit te wollen blouse, die hieronder werd gedragen had een opgeknipte kraag. Het bruismeisje droeg even eens een witte Shetland overgooier, blauw afge biesd en gecompleteerd met een blauw wollen blouse. Al met al nogal prozaïsch. Genoemde modellen waren door dames ontwor pen. Natuurlijk konden de heren der schepping ook een gooi naar een prijs doen en verscheidene ont werpers zonden hun model in. Eén van hen schreef bij zijn ontwerp het vol gende: „Dit bruidstoilet is bedoeld voor een lente bruid. Het is geïnspireerd op de narcis". Om het bedoelde effect te bereiken moet de bruid twee japonnen en een mantel dragen. Het onderkleed is van witte satijn, de tussenjapon met opstaande kraag en driekwart mouwen is van tulle en on geveer 10 centimeter langer dan het onderkleed. De mantel van gele tafzijde, afgebiesd met oranje. Oranje schoentjes met strikje worden hieronder gedragen. Over het algemeen bleken de meeste ontwer pers (sters) van het traditionele wit te willen af stappen. Roze, lichtgroen en lichtgeel deden op geld, terwijl niet enkel bij de prijswinnares, maar ook bij verscheidene anderen de rok door een lange broek was vervangen. Er werd bijverteld, dat de jonge ontwerpsters zich hadden laten leiden door de modetendensen uit Parijs, Rome en Londen. Wat men in deze twee laatste modecentra brengt, kunnen wij niet beoordelen, maar tijdens een ver blijf in Parijs hebben wij extra gelet op de bruids japonnen. Wij hebben het heus niet alleen gezocht in de grote zaken, maar speurden nauwkeurig de kleine, dure boutique's af en overal vonden wij prachtige, klassieke modellen en alles in smette loos wit. Kant schijnt momenteel te hebben afgedaan, evenals brokaat. Het overgrote deel van de bruids toiletten was gemaakt van zware witte satijn. De lijfjes strak, vaak in princesse-model, de mouwen lang en eveneens strak. De rok daarentegen van onder wijd. Bij sommige modellen viel een korte sleep vanuit de taille, bij de hoogopgeknipte lijf jes begon de sleep wat hoger. Niet altijd werd het geheel met een sluier ge completeerd. Soms waren er alleen wat bloemen in het kapsel verwerkt, dat niet zelden 'n flatteus geheel opleverde. Aanstaande bruidjes kunnen dus zonder schroom hun witte droomjurk bestellen of zelf maken. Laten zij echter wel bedenken, dat een modieus bruidstoilet van effen wit materiaal dient te zijn gemaakt. Satijn duchesse leent zich hier voor uitstekend. Zij valt soepel en vooral de wat gaardere kwaliteit doet de lange flink gerende rok goed tot zijn recht komen. Een tulen sluier, kort of lang naar believen past veel beter bij de gladde satijn dan één van na maak kant. De sluiers, die wij in Parijs zagen, wa ren haast zonder uitzondering van fijne tule ge maakt. Ondanks deze eenvoud lag de prijs van de bruidstoiletten schrikbarend hoog, wat niet te ver wonderen is, want alles is in Frankrijk peperduur. BERLIJNSE DAMES TELEURGESTELD In de opera, waar wij het „Coppelia-ballet" za gen, maakten wij kennis met twee Berlijnse dames, die voor de eerste maal in hun leven Parijs be zochten. Zij waren zeer teleurgesteld wat de kle ding van de gemiddelde Parijse vrouw betrof. Blijk baar waren zij naar de Lichtstad gekomen in de veronderstelling, dat de straten bevolkt zouden zijn met mannequins gekleed in creaties van Dior of Ricci. Wij trachtten hen aan het verstand te brengen, dat de echte „chic" Parijs in de zomer maanden ontvlucht en de werkende vrouw of de huismoeders niet zo bar veel geld aan kleren kun nen besteden, gezien de prijzen van levensmid delen en andere noodzakelijke dingen. Toch moeten wij eerlijkheidshalve toegeven, dat wij sinds ons laatste bezoek aan Parijs, nu zes ja ren geleden het straatbeeld ook wel wat in het nadeel veranderd vonden. Niet alleen wat de kle ding van alle dag betreft, maar vooral ook de ver zorging van het kapsel. Mogelijk kunnen wij ons hierin een tikkeltje vergissen, want sindsdien is de welvaart in ons land flink gestegen en is het straatbeeld in gun stige zin gewijzigd, wat wellicht in Berlijn ook het geval zal zijn. Wat de make-up betreft konden wij constateren, dat deze door de dames, die niet de aandacht op zich wensten te vestigen, bescheiden was aange bracht, zelfs voor een bezoek aan de opera. IETS LEKKERS VOOR DE KOFFIETAFEL Canapés a la lorraine Benodigd: 8 sneetjes witbrood, 100 gram boter of marga rine, 75 gram geraspte pittige kaas, 50 gram ma ger rookspek, 4 eieren. Bak de sneetjes brood in de boter of margarine goudbruin in de koekepan. Klop in een kom de eieren los, voeg er het zeer klein gesneden spek en de geraspte kaas by. Leg op elk sneetje een flinke laag van dit mengsel en plaats de canapé's ongeveer 10 minuten in een hete voorverwarmde oven tot ze lichtbruin zijn. Mais in blik varié Bij de p:ote hoeveelheden conserven staat vooral de ingeblikte mais in de belangstelling. Deze wat zoet aandoende groente (die ikzelf enige malen met succes in mijn tuin kweekte) komt in ons land meer in trek. De Amerikanen brengen de mais al in diverse sausen of met één of ander kruid ingeblikt. Men kan kiezen tussen b.v. ui of knoflook, selderij, parprika, nootmuskaat of foelie. Het is heus niet gek om naast de traditionele doperwtjes eens een paar blikjes mais in de provisiekast te hebben. Wij krijgen allemaal wel eens een onverwachte gast, die wij op iets bijzonders willen tracteren. Welnu, wij hebben niets anders te doen dan het blik te openen en de inhoud te verwarmen en klaar zijn wij. (Adv.) 13

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 13