Zeeuwse Fokveedagen Zitaagen Boekhoud- bureau De „Thoolse dagen" op vrijdag 1 en zaterdag 2 juli Radio ZEEUWS LAND EN TUINBOUWBLAD Zeeuwse Landbouw Maatschappij 2 WOLINNAME 1966 De wolinname van de Afd. Zeeland der Ned. Wolfederatie G.A. is bepaald op de periode van 4 juli14 juli 1966. Maandag 4 juli: Aardenburg, Arn. Vercraeije (8.0011.00 uur); Nieuwvliet, Z. Cornelis (14.0016.30 uur). Dinsdag 5 juli: Terneuzen, L. Huyssen, 23 (8.0012.00 uur); IJzendijke, R. de Milliano (14.30 16.00 uur). Woensdag 6 juli: Rilland-Bath, N.V. Bathpolders (7.3010.15 uur); Kamperland, J. C. J. v. d. Velde (13.0015.30 uur). Vrijdag 8 juli: Goes, D. M. Rouw (7.3011.30 uur); Heinkenszand, mevr. Van Damme (14.00—15.30 uur). Maandag 11 juli: Zierikzee, Coöp. Aankoop Vereen. (7.3016.15 uur). Dinsdag 12 juli: St. Philipsland, Kramerspolder 1 (8.009.00 uur); St. Annaland, J. C. Kooijman (11.0016.30 uur). Woensdag 13 juli: Kloosterzande, A. J. van Waterschoot (8.0011.00 uur); Bier vliet, J. Mangnus (14.0015.30 uur). Donderdag 14 juli: Lewedorp, J. Nieuwenhuyse, Quarlespolder 1 (7.3010.00 uur); Middelburg, C. de Smit (13.0017.00 uur). De leden ontvangen nog persoonlijk bericht omtrent datum en uur van levering. Tijdens de wolinna me kunnen wij U ook leveren: thibenzolepillen, leverbotpillen, scabicide. OOSTBURG: Woensdag 29 juni in café „De Windt". KORTGENE: Donderdag 30 juni in hotel „De Korenbeurs". ZIERIKZEE: Donderdag 30 juni in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: Donderdag 30 juni in hotel „De Eendracht". ST. PHILIPSLAND: Zaterdag 2 juli in hotel „De Druiventros". AANLEG DOW-PIJPLEIUING IN ZUID-BEVELAND Teneinde eventuele wensen of klachten, welke met betrekking tot het leggen van de pijpleiding voor Dow-Chemical in Zuid-Beveland onmiddel lijke behandeling vragen ook snel te kunnen af wikkelen, wordt er de aandacht van belangheb benden op gevestigd, dat de heer Visscher verte genwoordiger van het Advies- en Constructie- bureau „Tebodin" te bereiken is in hotel „De Uit kijk" te Kruiningen, telefoon 01130-418. Zoals reeds eerder is gepubliceerd kunnen klachten over het niet nakomen van de getrof fen overeenkomst worden ingediend by de door de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap in gestelde Begeleidingscommissie, waarvan het secretariaat is gevestigd te Goes, Grote Markt 28a, telefoon 01100-5803. IR. J. K. GROENEWOLT, DIRECTEUR I. V. R. O., MET PENSIOEN Bij K.B. is aan ir. J. K. Groenewolt op zijn verzoek wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd met ingang van 1 augustus 1966 eervol ontslag verleend als directeur van het In stituut voor Rassenonderzoek van Landbouwge wassen te Wageningen met dankbetuiging voor de bewezen diensten. De heer Groenewolt heeft deze functie sedert september 1942 bekleed. Voordien was hij vanaf mei 1927 werkzaam bij het Instituut voor Planten veredeling van de Landbouwhogeschool te Wage ningen, echter met onderbreking van een ander half jaar, gedurende welke tijd hij aan de Kon. Ned. Heide Mij verbonden was. EINDEXAMEN R. M. L. T. S. - GOES Na gehouden examen werd het einddiploma R. M. L. S. uitgereikt aan J. M. v. d. Hoek te Elle- meet. MEER GELD VOOR DIERZIEKTEBESTRIJDING (MOND- EN KLAUWZEER) Nadat de Tweede Kamer der Staten-Generaal op 9 juni j.l. een wijziging van de Landbouwbe groting voor 1965 had aanvaard, waarbij het bud get van de Veeartsennijkundige Dienst voor de bestrijding van dierziekten tussentijds was ver hoogd met 600.000,en met 14.450.000,heeft de Minister van Landbouw en Visserij thans uiteraard in verband met het uitbreken in dat jaar van mond- en klauwzeer opnieuw een voordien reeds aangekondigd wetsontwerp inge diend tot een aanvullende versterking van de voor dit doel uitgetrokken gelden met 17,5 miljoen. Minister Biesheuvel stelt zich voor, dat de be groting-1965 voor de bestrijding van veeziekten wordt gebracht op 4 miljoen voor dat jaar en vorige dienstjaren (ƒ3 miljoen meer) tengevolge van de uitgevoerde ringentingen, voorlich tings- kosten, hogere vervoerskosten voor de afvoer van varkens naar de destructoren en kosten van rat tenbestrijding in de besmette gebieden. Voor de schadeloosstellingen voor overgenomen varkens (mond- en klauwzeer en varkenspest) is thans alleen voor 1965 en vorige dienstjaren 30,5 miljoen 14,5 miljoen meer) uitgetrokken. openen de rij met een gevarieerd programma. De eerste dag vinden de vee- en paardenkeuringen alsmede demonstratie van de bekroonde dieren plaats. De deelname is groter dan vorige jai*en, waarbij de rundfokkerij met niet minder dan 220 katalogusnummers van 30 inzenders toonaangevend mag worden genoemd. Daarnaast vragen de keu ringen van de veredelde schapen, geiten en een kleine kera van trekpaarden en de kal ver opfok wed strijd de aandacht. De tweede dag wordt door een grote veelzijdig heid gekenmerkt. Naast de demonstraties van de Eendracht Ruiters en New Forest en Shetlandponys vinden verschillende wedstrijden plaats. Een en ander met muzikale omlijsting. Beide dagen zal een aantrekkelijk opgezette ten toonstelling met voorlichtend karakter de toe schouwers op velerlei gebied kunnen boeien. QP donderdag 7 juli vindt de Centrale Fokveedag van Schouwen-Duiveland te Zierikzee plaats. Ook hier komen flinke inzendingen van de ver schillende landbouwhuisdieren in keuringsbaan en demonstratieringen De te verwachten goede kwali teiten van de fokprodukten in dit gebied maken een Dinsdag 28 juni a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur: „De boerenhulpverleningsdienst, nu bekeken van werknemerszijde", de heer G. J. Hageman, hoofdbestuurder van de Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond (A.N.A.B.). „Bezoek aan een interessant Brabants boerenbedrijf", m.m.v. ir. W. L. Vermue van 't rijkslandbouwconsulentschap voor Z. O. Noord-Brabant. Rubriek „Leven op het land", donderdag 30 juni 12.10—12.27 uur, Hilversum II tV.P.R.O.)„De be woners van het wad", door dr. J. Verwey, gevolgd door agrarisch nieuws. Vrijdag 1 juli a.s„ Hilversum I. 12.3012.40 uur: „Het landbouwkundig weeroverzicht", de heer M. Scharringa van het K.N.M.I. in De Bilt. „De oplei ding aan de praktijkschool voor de pluimveeteelt in Almelo", m.mv. de directeur, de heer ir. R. Sche per. BETALING A. S. F. VOORSCHOT 1966 Op 1 juli a.s. vervalt de derde termijn van het voorschot op de aan het A. S. F. verschuldigde pr~-~:9. Voor de wijze van betaling wordt verwezen naar uetgeen hierover op de voorschotnota 1966 is opgenomen. Deze herinnering geldt niet voor hen, die de voorschotbetalingen doen via het sy steem van de automatische bankmachtiging. Voor de betalingen ten behoeve van deze werkgevers zorgt, krachtens de door hen verleende machti ging, de plaatselijke of regionale bank. L. E. I.-PU3LIKAT'ES IN MEI Verslag no. 155: Rentabiliteit van de tuinbouw in het Zuidhollands-Glasdistrict 3, Studie no. 36: Vee op grote akkerbouwbedrijven in het noorden van Nederland 5,—. Merkengids 1966 6, Bestellingen kunnen geschieden door overschrij ving van het bedrag op postrekening no. 41.22.35 ten name van het Landbouw-Economisch Instituut te 's-Gravenhage. Op het girostrookje te vermel den: „Zend en nummer van pu- blikatie(s). bezoek aan deze tentoonstelling voor belanghebben den en geïnteresseerden tot een goede tijdsbesteding. Reeds 2 dagen later, op zaterdag 9 juli reeds, volgt Goes met „de Bevelandse fokveedag". Dit jaar wederom op de veilingsterreinen, maar met een meer gevarieerd programma. Naast de fokrunderen, paarden en varkens zijn er grotere inzendingen van de ambitieuze fokkers van het veredelde Texelse schaap en van geiten. In het middagpro gramma kan men genieten van extra nummers, in het bijzonder dressuur- en springnummers van de New Forest en Shetlandponys die in verenigings verband demonstreren. Hiervoor de medewerking van de Zeeuwse rij verenigingen en die van Willem stad verkregen. JJETREFFENDE de Agrarische Dagen Walcheren zou volstaan kunnen worden met het gezegde dat „goede wijn geen krans" behoeft. Deze mani festatie op vrijdag 15 en zaterdag 16 juli a.s. in Koudekerke, is door zijn brede opzet bijzonder de moeite waard. De eerste dag komen de beste fok runderen en trekpaarden uit deze streek, alsmede landbouwtuigpaarden uit geheel Zeeland in de rin gen, terwijl ook het kleinvee niet ontbreekt. Het middagprogramma is zeer afwisselend. Beide dagen is er, in een ruime expositietent een tentoonstelling waaraan zowel het bedrijfsleven met inbegrip van de huishoudelijke voorlichting als de voorlichtings diensten medewerken. Het „sportieve wedstrijdele ment" komt in het programma van de zaterdag wel heel sterk naar voren. Het hoogtepunt wordt ge vormd door de provinciale kampioenschappen van de Gewestelijke Bond van Landelijke Rijvereni- gingen, terwijl de landbouwjongeren. met verschil lende nummers in ruime mate meewerken. ^ERMELDEN wij nog dat de in Oostburg te hou den jaarlijkse veetentoonstelling voor West Zeeuwseh-Vlaanderen is vastgesteld op woensdag 21 september a.s. De tot een goede traditie ontwikkelde jaarlijkse Provinciale Varkens-, Schapen- en Geitentehtoon- stelling te Goes, die landelijk gezien steeds meer de aandacht trekt, zal op vrijdag 2 september a.s. wor den gehouden. De datum van de Hol-U-Bra-Ze fokveedag voor het midden en Zuid West Nederland te Etten (N.-Br). is bepaald op vrijdag 30 september. De voorbereidingen hiervoor zijn ook in Zeeland al begonnen. AGRARISCHE DAGEN DOOR BREDE OPZET De veelomvattende voorbereidingen voor de Kringfokvee- dagen in onze provincie zijn, dankzij de goede samenwerking van diverse, groeperingen weer in volle gang. De eerste katalogi diepp een veelzijdige inhoud kunnen bogen, zijn inmiddels gereed gekomen. Ze zijn met steun van de voorlichtingsdienst in het Landbouwcentrum te Goes samengesteld. BESTEMMINGSPLANNEN Westkapelle. Het door G.S. goedgekeurde plan tot partiële herziening van het bestemmingsplan „Joosjesweg" (uitbreiding Viking), ligt van 20 juni 1966 af gedurende een maand ter inzage. Zij, die zich tijdig met bezwaren, zowel tot de gemeen teraad als tot G.S. hebben gewend, kunnen gedu rende genoemde termijn van één maand bij de kroon beroep instellen. Kruiningen. Gedurende één maand ligt ter in zage: a. het door G S. met opmerkingen goedge keurde bestemmingsplan „Hansweert-oost 1965"; b het door G. S. goedgekeurde bestemmingsplan voor de gemeente Kruiningen 1965. recreatiege bied „Den Inkel". Zij, die zich met bezwaren tot de gemeenteraad en/of gedeputeerde staten hebben gewend, kunnen binnen een maand na heden tegen de beslissingen van G.S. beroep instellen bij de Kroon. waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" 'Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Hoofdredacteur: Ir. J. Prins Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Admini. ratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. 011502073, Terneuzen

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 2