Afscheid Ir. Versteeg directeur R.M.L.S. te Goes Kwekerij Dekker opent supermarkt voor bloemen en planten te Middelburg s Dag. Bestuur Z. L.M. vergaderde r)E vergadering verleende haar goed- keuring aan de met het oog op de samenwerking met de Zeeuwse C. B. T. B. gewijzigde statuten van de Stichting Grond-, Pacht- en Taxatiebureau der Z. L. M. en de N. B. v. L. en sprak haar verheugenis uit over de totstandkoming van deze samenwerk'ng. FUSIE TAXATIEBUREAUS DISTELVERORDENING ZEELAND GROND-, PACHT- EN TAXATIEBUREAU BENOEMINGEN l_| ET bestuur ging akkoord met de her- benoeming van de heer P. G. de Bruin te Walsoorden als bestuurslid van Landbouw Risico, afdeling Zeeland. Voorts ging het bestuur akkoord met de voordracht de heer F. van Hoorn te benoe men als bestuurslid van de Stichting Grond-, Pacht- en Taxatiebureau. Tevens ging het be stuur akkoord met de aanstelling van een economisch-sociaal voorlichtster in Zeeland door de Z. L. M. De vergadering heeft besloten de heer J. A. Kooiman te Amstelveen voor te dragen aan het Hoofdbestuur ter benoeming in de funktie van direkteur van de Lagere Land en Tuinbouwschool te Zierikzee. Door de Besturen van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, de Zeeuwse Christelijke Boeren- en Tuindersbond en de Noord-Brabantse Maatschap- Pij van Landbouw is besloten om met ingang; van 16 juni 1966 hun resp. Taxatiebureaus samen te voegen tot één gemeenschappelijke Stichting Grond- Pacht- en Taxatiebureau van de Z.L.M., Z.C.B.T.B. en N.B.M.v.L. Het secretariaat van het Bureau is gevestigd te Goes, Landbouwhuis, Grote Markt 28. en als direkteur werd benoemd de heer C. P. el. van Iwaarden te Kloetinge. De Stichting heeft tot doel om de belangen van de leden van de organisaties op het gebied van grond- en pachtzaken in de meest ruime zin zo goed mogelijk te behartigen. In de praktijk is reeds gebleken dat een derge lijk Bureau in 'n behoefte voorziet. Belanghebben den (zowel eigenaren als pachters) bij grondaf- stand voor bestemmingsplannen (woningbouw, in dustrievestiging, recreatie e.d.), saneringsplannen, aanleg en verbreding van wegen, kanaalverbredin gen, dijkverzwaringen e.d. hebben reeds dikwijls van de diensten van het Bureau gebruik gemaakt. Overigens worden er ook veel adviezen gegeven op 't gebied van pachtzaken, o.a. pachtverlenging, pachtprijzen, pa chtkontrak ten, verzoeken aan Grond- en Pachtkamer e.d. Verder kunnen de meest uiteenlopende problemen betreffende grond en pachtzaken aan het Bureau worden voorgelegd, waarbij getracht wordt de leden zo goed mogelijk bij te staan en te adviseren, zoals bijv. betreffende Ruil- en Herverkavelingen, leidingen e.d Mede met het oog op de snelle ontwikkeling die het zuidwesten van ons land doormaakt, doen de problemen op het gebied van de grondeigendom en het grondgebruik zich steeds meer voor en worden bovendien ingewikkelder. Naar de mening van de samenwerkende organi saties zal met de nu bereikte fusie nog beter dan voorheen aan de belangen van de leden aandacht besteed kunnen worden. Wij adviseren dan ook alle leden wanneer zij problemen hebben op het gebied van grond- en pachtzaken zich te wenden tot het secretariaat van de Stichting Grond-, Pacht- en Taxatiebureau van de Z.L.M., Z.C.B.T.B. en N.B.M.v.L., alwaar steeds een medewerker aanwezig is. Het adres is Grote Markt 28, Goes, tel. 911005010. De direk teur houdt elke dinsdagmiddag zitting te Goes, terwijl de buitendienstfunktionaris op verschillen de plaatsen in Noord-Brabant periodieke zitdagen houdt. Hoewel de verordening op de bestrijding van de distels in de provincie Zeeland reeds sinds 1950 van kracht is, acht de Gewestelijke Raad van het Land bouwschap het noodzakelijk deze verordening op nieuw onder de aandacht van belanghebbenden te brengen. Volgens de verordening is n.l. de gebruiker of, bij gebreke van dien, de eigenaar van gronden ver plicht deze gronden te zuiveren van distels beho rende tot de geslachten Cirsium en Sonchus, als mede van de distelsoort Carduus Crispus (L.)# Kruldistel, voordat deze tot bloei komen. De laatste jaren is gebleken, dat de distelbezet ting vrij omvangrijk was. Van sommige gebieden kan zelfs gezegd worden, dat de bezetting in ern stige mate is toegenomen. In verband hiermede zal er op worden aange drongen dit jaar nauwgezet toe te zien en de nale ving van de verordening. Derhalve wordt iedere grondgebruiker c.q. eige naar bij deze dan ook in zUn eigen belang geadvi seerd om tijdig maatregelen te nemen, die kun nen voorkomen, dat genoemde distels in bloei komen. Maandagmiddag 6 juni heeft ir. J. Versteeg afscheid genomen als direkteur van de R. M. L. T. S. te Goes, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Van vele zijden uit het agrarisch bedrijfsleven bestond grote belangstelling voor dit afscheid en de daaropvolgende afscheidsreceptie. In 1931 als assistent-secretaris bij de Z. L. M. in Zeeland begonnen heeft de heer Versteeg in zijn 35-jarige Zeeuwse periode veel voor agrarisch Zeeland gedaan. Naast zijn werkzaamheden voor de Z. L. M. en N. A. K., later ook als advi serend lid van het Dagelijks Bestuur, is de heer Versteeg reeds sinds 1937 verbonden aan Zeelands oudste Landbouwschool te Goes. Tot 1957 was dit de Rijks Landbouwwinterschool waarvan hij in 1950 tot direkteur werd benoemd. In 1962 werd aan de R. M. L S. de middel bare tuinbouwopleiding toegevoegd, waarna in 1963 een volledige tuinbouwopleiding kon wor den gevolgd. In 1965 kwam de naamsverandering tot stand tot Rijks Middelbare Land- en Tuinbouwschool Een rij van sprekers, waaronder de Burgemeester van Goes, mr. F. G. A. Huber, de inspecteur van het landbouwonderwijs in Zeeland ir. L. Bouten, de voorzitter van de N. A. K., de heer J. A. Stols, de voorzitter van de Z. L. M. ir. J. Prins en de heer Van Dijk bracht de scheidende directeur dank voor zijn werk in onze provincie verricht. Het collectieve cadeau van agrarisch Zeeland werd door de heer Jo Smallegange, voorzitter van de Commissie van toezicht van de R. M. L. T. S.f aangeboden. Tenslotte sprak de heer Ver steeg een dankwoord. Velen maakten tijdens de receptie nog gebruik van de gelegenheid om de heer Versteeg persoonlijk de hand te drukken. „Zelfbediening" „Supermarkt" het lijken toverwoorden in deze tijd van verkoop- en omzet- stimulerende methoden, service voor de klant, personeelsschaarste en stijgende personeels kosten. Het systeem van „bedien U zelf" wordt dan ook in verschillende branches in toe nemende mate met succes toegepast. Maar naar wij menen, in ieder geval voor Zeeland, op deze schaal voor het eerst voor bloemen en planten door kwekerij Dekker te Middelburg. Op feestelijke wijze opende zaterdag j.l. kwekerij Dekker aan de Langeviele Singel te Mid delburg een bijzonder aantrekkelijke en modern opgezette supermarkt. Modern ingericht met vijver, en flamingo's, grote volière, enz. loopt de klant met zijn „boodschappenmandje" langs de grote sortering bloemen en planten voor tuin en huiskamer. Tuingereedschap, zaden enz. om zelf uit te zoeken wat hem lijkt. Na de rondgang rekent een centrale kassa het gekochte af en zorgt een inpakafdeling voor de juiste emballage. In 1928 begon wijlen de heer M. H. Dekker, landbouwer van beroep, op zeer kleine schaal met het kweken van wat bloemen in de volle grond. Vijf jaar later werd het landbouwbedrijf geheel omgezet in een bloemenkwekerijtje. In de loop der jaren werd verder uitgebreid en groeide uit tot bijna 2 ha waarvan ruim 3000 m2 kasoppervlak. Najaar 1965 werd een „tuin centrum" van ca 2000 m2 in gebruik genomen. Nu 4 juni 1966 is de volgende fase aan de beurt, met een ultra modern smaakvol ingerichte supermarkt van 500 m2. Wij hebben bij de rondgang genoten van de bloemenpracht die kwekerij Dekker in deze ruimte had samen gebracht en zo bijzonder smaakvol gearrangeerd. Wij spreken de hoop uit dat de feestelijke opening van de supermarkt voor dit steeds groei end bedrijf tot succesvolle resultaten mag leiden. BI.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 3