BUNNIK 1966 Radio ZEEUWS LAND EN TUINBOUWBLAD Zeeuwse Landbouw Maatschappij Zitdagen Boekhoud' bureau Nat. vlasdag in Zeeuws-Vlaanderen op zaterdag 2 juli 1966 2 WERKTUIGENDAG VOOR DE FRUITTEELT OP DONDERDAG 9 JUN' 1966 TE BUNNIK De volgende week zal voor de 9e maal de werk tuigendag voor de fruitteelt te Bunnik worden ge houden. Deze dag wordt georganiseerd door de Nederlandse Fruittelers Organisatie en het Cen traal Bureau van de Tuinbouwveilingen in samen werking met het Landbouwschap. Naast de gebruikelijke inzendingen van trekkers, spuitmachines en werktuigen, die belangrijke ver beteringen ondergingen, zijn er in de boomgaar den twee onderdelen, die vooral de belangstelling zullen trekken, n.l.: de praktijkdemonstratie met onkruidbestrij dingsmiddelen het onderdeel Boomgaardvernieuwing: rooien zagen, draineren, frezen, diep ploegen, woelen, egaliseren, ontsmetten, enz. De R.T.V.D. geeft daarbij voorlichting over bo- demkarting en het opstellen van een beplantings plan. Het Bedrijfslaboratorium voor Grond- en Gewasonderzoek te Oosterbeek demonstreert hoe wordt onderzocht of grondontsmetten nodig is. Centraal informatiepunt. Op veler verzoek is een centraal punt ingericht tussen de beide boomgaard- Dinsdag 7 juni a.s., Hilversum I, 12.3012.10 uur Een voorbeschouwing over de landelijke werk tuigendag voor de fruitteelt op donderdag 9 juni in Bunnik, m.m.v. de Nederlandse Fruittelers Organi satie N.F.O. „Voordelen van het bedrijf me st- systeem", ir. P. Anema, rijkslandbouwconsulent voor de boerderijbouw. „Een hooi- en inkuildemon- stratie bij Coevorden", m.m.v. de rijkslandbouw- voorüchtingsdienst voor Oostelijk Drente. „LEVEN OP HET LAND" Donderdag 9 juni a.s., Hilversum II (V.F.R.O.), 12.1012.27 uur. Het biologisch evenwicht. Spre ker: prof. dr. D. J. Künen, gevolgd door agrarisch nieuws. Vrijdag 10 juni a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur „De praktijk van de bedrijfsverzorgingsdienst in Friesland", m.m.v. de heer W. Hoornstra van de Friesche Maatschappij van Landbouw. TELEVISIE Zondag 5 juni a.s., Nederland I. 19.3020.00 uur In de uitzending van de N.T.S.-rubriek „Inter nationaal agrarisch nieuws" zal als Nederlandse bijdrage een reportage van de Westlandse glascul tures worden gegeven. waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" 'Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Hoofdredacteur: Ir. J. Prins Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. 011502073, Terneuzen percelen gelegen waar de gehele dag het hoofd bestuur van de N. F. O. aanwezig zal zijn. Verder zijn daarbij ondergebracht: de R.T.V.D. (ziektebestrijding), het secretariaat, de informatie voor de pers en het adviesbureau van de N.F.O. Het pakstation". Op dit moment is men al da genlang bezig met het inrichten van een paksta tion dat voldoet aan de eisen zoals die in 1966 worden geformuleerd. Volledig ingericht op het snel, doeltreffend, accuraat en billijk verwerken van grote partijen fruit. Het wordt het grootste pakstation in vol bedrijf dat ooit in Nederland voor één dag werd inge richt. Dat dit mogelijk is komt door de goede samenwerking van personen en instanties die bij onderzoek, voorlichting en fabricage op dit terrein zijn betrokken. We vermelden het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen, I.B.V.T., I.T.T., R.B.A. en E.V.O. De fabrikanten van machines en hulpmiddelen en ook enkele veilingen die tezamen 27 man getraind personeel beschikbaar stelden. Vervoer. Indien men per auto naar deze werk tuigendag gaat, moet de rijksweg Den HaagArn hem v.v. tot aan de afrit naar Bunnik gevolgd worden. Let op de gele richtingsborden. Direkt ten zuiden van de rijksweg ligt het demonstratie terrein. Het parkeren van auto's langs de provinciale weg is absoluut verboden. De politie verwijst de bezoekers naar grote parkeerterreinen in het dorp Odijk. Reist men per trein dan staan tegenover de hoofduitgang van het centraal station te Utrecht in de Westerstraat de autobussen van de W.A.B.O. (Urecht-Wijk bij Duurstede). Op de voorruit staat „Werktuigendag N.F.O.". Vertrek 7.50 - 8.35 - 9.10 - 9.40 - 10.10 en verder steeds vijf minuten vóór elk uur. Halte veiling Bunnik. Reisduur 15 minu ten. Voor gratis vervoer tussen de veiling, de boomgaarden en het parkeerterrein wordt gezorgd. Een bezoek aan „Bunnik" is altijd de moeite waard! PREMIEKEURINGEN VOOR STIEREN EN VROUWELIJK FOKVEE 1966 Dinsdag 7 juni. Axel 9.30 uur; Zaamslag 10.30 uur; Kloosterzande 14 uur. Donderdag 9 juni. Biervliet 14 uur. Vrijdag 10 juni. Koudekerke 14 uur. Maandag 27 juni. Eede 13.45 uur. Maandag 4 juli. Heille 13.45 uur. INTERNATIONAAL VLASCONGRES 1966 Het zeventiende internationaal vlascongres zal volgens een recente beslissing van de C. I. L. C. plaats hebben in EVIAN (Frankrijk), van 3 tot 7 oktober 1966. Deelnemer telerswedstrijd. Naam: Adres: Ras: Perceel gelegen: polder of straatnaam vermelden HULST: Maandag 6 juni in „Het Bonte Hert". WESTKAPELLE: Maandag 6 juni in „Kasteel van Batavia" van 9.15 uur tot 12.30 uur. TERNEUZEN: Woensdag 8 juni in hotel „Des Pays Bas". OOSTBURG: Woensdag 8 juni in café „De Windt". ZIERIKZEE: Donderdag 9 juni in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: Donderdag 9 juni in hotel „De Eendracht". THOLEN: Zaterdag 11 juni in hotel „Hof van Holland". ST. PHILIPSLAND: Zaterdag 11 juni in ho tel „De Druiventros". CURSUS ELECTRISCH LASSEN Evenals voorgaande jaren is door de Landbouw- praklijkschool „Prins Willem" te Schoondijke ook afgelopen winter weer een cursus electrisch lassen gegeven in de Technische School te Oostburg. De cursus duurde van oktober t/m mei gedurende één avond per week van telkens 3 lessen van 50 minuten. Aan de beginnerscursus werd deelgenomen door 36 personen, terwijl de cursus voor gevorderden 12 deelnemers telde. Tot de cursus voor gevorderden werden degenen toegelaten die het jaar daarvoor de beginnerscursus met voldoende resultaat gevolgd hadden. Na gehouden examen kon aan 30 personen van de beginners- en aan 8 van de gevorderden- cursus het Getuigschrift uitgereikt worden. Het programma voor de cursussen richt zich speciaal op het laswerk dat op de boerderij voorkomt. Naast het praktij klassen dat de helft van de tijd in beslag neemt, wordt ook les gegeven in de theorie van het lassen en praktijk metaalbewerking. Deze metaal bewerking is een noodzakelijke aanvulling omdat de meeste cursisten onvoldoende kennis hiervan be zitten. Dat deze cursussen aan een grote behoefte in de landbouw voorzien blijkt wel uit het feit dat reeds 4 jaar achtereen een beginners-cursus en 3 jaar een gevorderdencursus gegeven is. Het aantal belang stellenden is zo groot dat de laatste j-ren de cursus gesplitst moet worden, zodat er op 2 avonden een cursus loopt. Het is verheugend dat de Technische School in Oostburg bereid is om zijn medewerking te verlenen aan deze cursussen, waardoor ook de landbouw in Zeeuwsch-Vlaand jren kan profiteren van de opleidingsmogelijkheden die het nieuwe schoolgebouw biedt. De bedoeling is om in oktober a.s. weer met een nieuwe cursus te beginnen. Belangstellenden kunnen zich nu reeds bij de Landbouwpraktijkschool aan melden. De ervaring heeft geleerd dat tijdige aan melding van belang is, daar slechts een beperkt aantal cursisten geplaatst kan worden. Oppervlakte perceel» rENALS in 1963 wordt dit jaar de nationale vlasdag weer in Zeeuws-Vlaanderen gehouden en wel op zaterdag 2 juli a.s. Zoals gebruikelijk is hieraan een voorafgaande telers wedstrijd verbonden. De uitslag van deze wed strijd wordt op de vlasdag bekendgemaakt. Bovendien worden tijdens de excursie de beste percelen van de wedstrijd aan de deelnemers getoond. Tijdens de middagpauze te Aardenburg kan elke deelnemer aan de vlasdag meedoen aan een gratis vlastoto. Het voorlopig programma van de vlasdag is als volgt: 9.00 uur: Vertrek uit Koewacht (zaal De Schepper). 9.30 uur: Bezoek Linex-fabriek te Koewacht. 10.30 uur: Vertrek Linex-fabriek via Braakman - Groede - Cadzand - Sluis naar Aardenburg. 13.0014.30 uur: Lunch in „De Rode Leeuw" te Aardenburg en vlastoto. 14.30 uur: Via Eede - St. Kruis - Eiland - IJzendijke - Sas van Gent naar Koewacht. 17.00 uur: Aankomst te Koewacht. 17.30 uur: Uitslag van de telerswedstrijd en de vlastoto. De excursie in Zeeuws-Vlaanderen zal gemaakt worden per bus. De kosten per deelnemer aan deze vlasdag zullen 7,50 bedragen, waarbij de lunch te Aardenburg is inbegrepen. Opgave voor deelname aan de nationale vlasdag op 2 juli 1966 door storting van f 7,50 op gironum mer 645311 t.n.v. '.e administrateur van de R.K. Zeeuwsch-Vlaamse Vlassersbond, Nieuwstraat 66b te Koewacht. Zowel de opgave voor de vlassersdag als de deelname aan telerswedstrijd insturen vóór 15 JUNI a.s. aan dit' adres. Opgave in te sturen aan: Secretaris Zeeuwsch-Vlaamse Vlassersbond, Nieuwstraat 66b te Koewacht.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 2