I PLATTELANDS JEUGD Noord-Beveland Provinciaal quizkampioen IFYE-Uitwisselingsprogramma met U.S.A. Uitreiking diploma's L. L. en T. S. Middelburg P. J. G. Jongerenaktiviteiten 22 Voor het eerst in de geschiedenis van de PJGZ is in het afgelopen seizoen een quizcompetitie gehouden. Hiervoor zijn in enkele streken voorronden gehouden om uit te maken wie als vertegenwoordigend team in de finale zou strijden. Andere streken hebben rechtstreeks hun team aangewezen. Voor de finale, die zaterdag j.l. in Goes werd gehouden, had de streek West Zeeuws-Vlaanderen te kennen gegeven niet aanwezig te kunnen zijn in verband met het bezoek van een groep Franse platte landers. Helaas verschenen ook twee andere streken niet, nl. Schouwen-Duiveland en Oost Zeeuws- Vlaanderen. De besturen van deze streken moeten zich toch wel ernstig afvragen of het nu werkelijk on mogelijk was om een team van drie personen samen te stellen. Voor een klein maar, zoals dat dan heet, „select" publiek traden dus vier ploegen in het krijt, nl. Noord- Beveland, Tholen, Walcheren en Zuid-Beveland. Van deze vier had het team van Noord-Beveland zich kennelijk het beste voorbereid op de vragen, die velerlei onderwerpen behandelden, zowel van algemene aard als uit de P.Z.C. en het Landbouwblad. Mej. A. de Looff en de heren F. Dees en A. Klaassen behaalden voor de 24 vragen in totaal 170 punten, en mogen zich provinciaal quizkampioen 1966 noemen. De strijd tussen Walcheren en Zuid-Beveland was tot het einde toe spannend. Tenslotte won Zuid- Beveland (dames P. Lous, R. Luteijn en L. van Nieuwenhuyze) met 132 punten tegen Walcheren (mej. N. de Graaff en de heren S. Goverse en J. Nijholt) met 115 punten. De ploeg van Tholen, bestaande uit mej. E. van Dalen en de heren A. Geluk en P. v. d. Slikke, behaalde 80 punten, maar had het misschien met de vragen, die op goed geluk uit een doos werden gevist, niet zo goed getroffen. Waarnemend voorzitter J. Roelse reikte tenslotte aan de leden van alle teams een prijs uit, niet alleen voor hun prestaties maar ook als waardering voor hun deelneming aan deze plezierig verlopen bijeen komst. ZEEUWSE VRIENDEN EN VRIENDINNEN BEZOCHTEN DE BETUWE Onderstaand artikel ontvingen wij uit Gelderland, naar aanleiding van het uitwisse- lingsbezoek van de afdeling Noord-Beveland. Red. Vrijdagmiddag omstreeks een uur of drie kwa men de gasten in Valburg aan om met 17 per sonen een tegenbezoek te brengen aan de afdeling Middenbetuwe. Nadat ze door de voorzitter waren verwelkomd kreeg de heer Braafhart het woord. Gedurende een half uur sprak hij over het Betuwse land en vertoonde daarna de film: „Klankbeeld van de Betuwe". Na deze bespreking werden de gasten ingedeeld en tevens de eerste stappen gedaan om de kennismaking te vernieuwen. Hierna ging ieder ndar huis om 's avonds om half acht weer in Val burg te zijn en een bezoek aan kasteel Door nenburg te brengen. De zaterdagmorgen waren we te gast op de melkfabriek Vecomi te Arnhem, wat voor de gasten erg interessant was. Na de rond leiding hebben we koffie gedronken en zijn toen naar de stuwbouw in Driel gegaan, waar we tegen het eind van ons bezoek daar overvallen werden door een regenbui, 's Middags hebben we in Eist de Ned. Herv. kerk bezocht en tevens het museum onder deze kerk. Daarna gingen we, zonder zon, wat jammer, naar de Posbank. Zaterdagavond was er in Valburg weer een feestavond met afwisselend toneel, zang en dans. Voor de zondag was het programma vrij en kon een ieder gaan waar hij of zij maar wilde. Tegen half drie was het tijd om te vertrekken en gingen we met de gasten naar de Belvedere in Nijmegen waar we gezamenlijk thee en koffie dronken en tegen 5 uur afscheid namen van onze Zeeuwse gasten. Hierbij kreeg Midden-Betuwe een vaantje aangeboden als herinnering aan de uitwisseling en konden zowel de Noordbevelandse gasten als de Betuwenaren terugzien op een geslaagd weekend dat nog lang in herinnering zal blijven. JANNA v. d. HEIJDEN. HOOR de 17e maal vindt ook dit jaar weer uitwisse ling plaats tussen Amerikaanse en Ne derlandse jongeren in het kader van het I. F. Y. E. uitwisse lingsprogramma. Eind april kwamen drie Amerikaanse I. F. Y. E's in Neder land aan terwijl op 10 mei drie Neder landse meisjes voor een verblijf van 6 maanden naar de Verenigde Staten vertrokken. Het pro gramma wordt voor een deel gefinancierd door Caltex Neder land. De deelnemers zijn: Onderste rij van links naar rechts: Canna Joy Grothoff van Illinois; Richard Claude Hardison van Maine en Mary Ann Frank van Missouri. Bovenste rij van links naar rechts: de Nederlandse deelne mers: Clazina Ver boon uit Zuilichem; Huiberdina Kuysten uit Zierikzee en An- gèla van de Plasse uit Sprundel. IN de grote zaal van het schoolgebouw „De Vlied- berg" heeft de voorzitter van de onderwijscom missie der Z. L. M. burgemeester J. van Wijck van Zaamslag maandagavond de diploma's uitgereikt aan 14 vierdejaarsleerlingen van de Chr. Lagere Land- en Tuinbouwschool te Middelburg. De drukbezochte bijeenkomst werd geopend door de heer W. de Buck, voorzitter van de Commissie van Toezicht van de school. In zijn felicitatietoespraak merkte burgemeester Van Wijck op dat het behalen van een dergelijk di ploma een hechte ondergrond vormt voor verdere studie. Hij wekte de leerlingen op om later lid te worden van een standsorganisatie. De best geslaagde leerling J. de Visser te Bigge- kerke ontving uit handen van mr. Wage, secretaris van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, een boeken- bon, geschonken door de provinciale landbouworgani saties. P. Louwerse te Serooskerke mocht een boeken- bon in ontvangst nemen namens de Walcherse Land bouworganisaties, aangeboden door de heer A. Lorier, voorzitter van het gewest Walcheren der C. B. T. B. Ook de Landbouwjongerenorganisaties, vertegen woordigd door de heer De Lange te Ritthem boden geschenken aan. Achtereenvolgens werden de geslaagde leerlingen toegesproken door de heren W. de Buck, A. Lorier, mr. Wage, ir. Naezer, ir. Steur, A. Poppe (voor de Coöp. „Eiland Walcheren", Coöp. Melkfabriek en de Veiling) en de heer W. Fase, directeur van de school. Eén der leerlingen, P. Labruyère te Middelburg, bood namens de scheidende leerlingen een boekenbon aan ter uitbreiding van de schoolbibliotheek. Na de pauze besprak de directeur verschillende schoolzaken. Hij deelde daarbij mee, dat de school te Middelburg momenteel de enige school in Zeeland isv waaraan een bloemisterijafdeling verbonden is. Ver der vertelde hij, dat de aanmelding van nieuwe leer lingen zeer bevredigend is. Aan de hand van dia's konden de ouders kennis nemen van het praktijkwerk der leerlingen in de afdelingen land- en tuinbouw. Het diploma ontvingen: Alleen landbouw: S. Cop- poolse, J. Riemens, beiden te Grijpskerke; W. de Dreu te Souburg; J. de Korte, P. Wisse, beiden te Melis- kerke. Alleen tuinbouw: A. Geerse te Serooskerke; L. Jan- sj te Koudekerke; P. Labruyère te Middelburg. Land- en Tuinbouw: J. Hoogesteger, I. Wisse, bei den te Souburg; P. Louwerse te Serooskerke; J. de Visser, J. Kole, beidén te Biggekerke; W. Gideonse te Ritthem. SPORTDAG THOLEN EN ST. PHILIPSLAND Zaterdag 28 mei a.s. hoopt de afdeling Tholen en St. Philipsland haar jaarlijkse Sportdag te organi seren. Er zal naast de verschillende onderdelen van de athletiek ook worden gevoetbald en gevolleybald. Als speciale attractie zal een elftal van de ZLM voetballen tegen een elftal van de PJG. Wij verwachten alle leden en belangstellenden om 14 uur op het sportveld van de gemeente Poort vliet. OPGAVE SPORTDAG ZUID-BEVELAND Leden van de streek Zuid-Beveland, die op de provinciale sportdag op 11 juni a.s. willen deel nemen aan de teamsporten, moeten zich uiterlijk op zaterdag 28 mei opgeven. Voor voetbal en korbal bij J. Luteyn, Zuidweg 2, Nisse, tel. 01103-300; voor volleybal, touwtrekken en estafette bij mej. N. de Beste, Wilhelminastraat 21, Oudelande, telefoon 01104-275. OPENLUCHTAVOND AXEL-ZAAMSLAG De afdeling Axel-Zaamslag houdt op vrijdag 3 juni a.s. haar jaarlijkse openluchtavond. Deze wordt gehouden op de boerderij van de heer Jac. Scheele in de Catharinapolder en begint pre cies om half acht. Wat het programma betreft: komt en ziet, an ders weet U het niet. ORIENTATIERIT AAGTEKERKE Op dinsdag 7 juni organiseert de afdeling Aagte- kerke een oriëntatierit voor fietsers, met na afloop een schuurfeest. De rit is ongeveer 15 km lang. Iedereen die hieraan wil deelnemen kan zich aan melden tussen half 7 en 7 uur 's avonds aan de start bij Cafetaria Kodde te Aagtekerke. Ook niet-leden kunnen deelnemen. GONGSLAG 6e RONDE De conditietrainingen zijn in volle gang. De zo merverblijven zijn weer in gebruik genomen. Het rapport van de „Commissie ter bevordering tot al gemeen nut van het plichtsbesefis nog net op tijd binnen gekomen. Het samenstellen heeft drie jaar geduurd, maar het kon nog net in diverse trainingsschema's worden opgenomen, hier is er al een trainer van overwerkt en is door het bestuur met oogstverlof gestuurd. Over het algemeen genomen loopt alles gesmeerd. Zo hier en daar moet nog wat gesleuteld worden. Tot ziens in Nieuwerkerk op 11 juni. S. 4 leerlingen moesten worden afgewezen. Bevorderd van klas 3 naar klas 4 werden: C. de Boks, J. de Vries, beiden te Middelburg; S. Bosselaar te Aagtekerke; G. v. d. Driest, J. Maljaars, A. Pou- wer, allen te Serooskerke; J. Joosse te Nw. en St- Joosland; H. Klaassens, J. Kodde, beiden te Souburg; C. Lampert te Vrouwenpolder; A. Maljaars te Zoute - lande; J. Minderhoud te Domburg; L. Ovaa te Rit them, A. Vader te Veere; J. Vos te Koudekerke; A. Wisse te Meliskerke; C. Keira te Vlissingen. Niet bevorderd werden 6 leerlingen en voorwaarde lijk bevorderd twee leerlingen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 22