AGENDA 0NDERWIJSN0T1TIES ZEEUWS LAND EN TUINBOUWBLAD Zeeuwse Landbouw Maatschappij Zitdagen Boekhoud bureau Radio Zeeland beet de spits af met leerlingstelsel tuinbouw 2 Woensdag 25 mei Oprichtingsvergadering Ver eniging voor Bedrijfshulp West Zeeuws-Vlaanderen Hotel „De Eenhoorn" te Oostburg Aanvang 33.30 uur. De agenda vermeldt o.m. Vaststelling sta tuten, huishoudelijk reglement, contributie en benoe ming definitief bestuur. Leden kunnen zich ter ver gadering voor deelneming aan de vereniging opgeven. Vrijdag 10 juni Premiekeuring 1966 Koudekerke aanvang 14 uur. Gewijzigde datum door onvoorziene omstandigheden. Namen geslaagden. De namen der geslaagden van de Tuinbouwschool zijn: A. Boone en P. Blok, beiden te Borssele; A. A. Dagevos te Kattendijke; G. R. Dees te Terneuzen; J. C. de Groene te Wemeldinge; M. J. Hengsdijk te Biezelinge; A. Lokerse te Kruiningen; C. W. Louisse te Borssele; C. de Landmeter te Souburg; J. Mol te Nisse; M. C. van Maris te Kapelle; J. Nieu- wenhuijse te Krabbendijke; J. A. de Punder te Kwa- dendamme; P. C. Platschorre te Driewegen; A. C. Phi- lipse te Krabbendijke; L. Rijnhout te Krabbendijke; .1. J. Reinhoudt te Wolfaartsdijk; G. P. Schrier te Waarde; J. de Visser te Serooskerke; A. van de Waart to Heinkenszand; A. Willeboer te Kruiningen. Opgemerkt kan nog worden dat van dit lijstje van Heinkenszand. Een bestemmingsplan, of voor zo ver daarvoor reeds een bestemmingsplan geldt, wordt voorbereid voor de volgende gebieden: waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Hoofdredacteur: Ir. J. Prins Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. 011502073, Terneuzen LAGERE LAND-EN TUINBOUWSCHOOL ZIERIKZEE Behaald diploma op l0-5-'66. Volgorde is naar het behaalde aantal punten. T tuinbouw; L -- landbouw. 1. C. A. Struyck L T; 2. J. P. Boot L +T; 3. N. J. Fondse T: 4. G. M. v. d. Bijl L T; 5. A. W. Nederhand T; 6/7. C. v. d. Linde L T; 6/7. J. A. Rotte L -i- T; 3. J. M. Bolle T; 9. J. Hoogenboom L i T; 10. J. v. d. Have L T; 11. J. A. Ringel- berg L T; 12. J. P. de Jonge L -! T; 13. A. Stou ten L T; 14. C. Kooman T; 15. H. A. Bouwman L; 16. R. J. Smits L i- T. 22 geslaagden niet minder dan 16 de tweejarige ver volgcursus van het leerlingstelsel zullen gaan volgen, terwijl 4 zich willen opgeven voor de Middelbare Tuinbouwschool. Het diploma voor het leerlingstelsel ontvingen: A. Fruitteelt: H. A. Luijk te Kamperland; P. A. de Meester te Goes; P. van Oosten te Krabbendijke; W. de Pagter te Ritthem; J. J. van de PJassche te Kloe- tinge; C. W. Rouw te Kapelle; P. Sprong te Katten dijke. B. Groenteteelt: C. Franse te Middelburg; P. C. Geluk te Zierikzee; P. de Koeijer te Kapelle; C. van de Kreke te Souburg; J. de Visser te Souburg. a. het gebied, globaal begrensd door het Clara's pad, Dorpsstraat en Kraaiendijk (Barbestein); b. het gebied, gelegen ten zuidoosten van de Doel- straat; c. het gebied, gelegen aan de Van Cittersstraat, Vij verstraat, Simonswei en Westerscraat; een en an der, zoals op de kaart in rood is omlijnd. Hulst. Een bestemmingsplan c.q. herziening daar van wordt voorbereid voor: a. het gebied omgeving 's-Gravenhof. omvattende het gebied tussen Vestdijkstraat, stadswallen en Ovsr- damstraat; b het gebied omgeving Koekebakkershoek, gelegen tussen Nieuweweg, Pottestmat, Bontehond- straat, Godsplein en de Walstraat; c. het gebied tus sen Beestenmarkt, Gentsestraat en F. v Waesberghe- straat. Het is verboden binnen de bedoelde gebieden, zon der of in afwijking van een schriftelijke toestemming van burgemeester en wethouders, voor zover nog niet geregeld in provinciale of gemeentelijke regelingen; werken, niet zijnde bouwwerken, uit te voeren ten voor de opslag van oude materialen, voertuigen of einde een terrein geschikt of bereikbaar te maken andere goederen, dan wel gronden af te graven of op te hogen, of wegen, paden of dergelijke aan te leggen. Terneuzen: Woensdag 25 mei in hotel „Des Pays-Bas". Oostburg: Woensdag 25 mei in café „De Windt". St. Maartensdijk: Donderdag 26 mei in hotel „De Gouden Leeuw". Zierikzee: Donderdag 26 mei in hotel „Huis van Nassau". Middelburg: Donderdag 26 mei in hotel „De Eendracht". Serooskerke: Vrijdag 27 mei in café „Huvsse" van 9 tot 1 uur. LANDBOUWPRIJSINDEXCIJFERS, MAART 1966 HOLGENS mededelingen van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg het algemeen prijs indexcijfer voor Landbouwprodukten in maart 132 tegen 130 in februari en 117 in de overeenkomstige maand van 1965. Het groepsindexcijfer voor akker- bouwprodukten liep, vnl als gevolg van de hogere prijs voor consumptie-aardappelen, op tot 165 met 14 punten. Vergeleken met maart 1965 (132) bedroeg de stijging 33 punten. Het groepsindexcijfer voor vee- houderijprodukten onderging slechts een geringe ver andering; het liep met 1 punt terug tot 123 doordat tegenover de hogere prijzen voor rundvlees, paarden en eieren, lager stonden voor de overige produkten in deze sector. In de overeenkomstige maand van vorig jaar bedroeg het groepsindexcijfer 113. Het groepsindexcijfer voor kostenfactoren bleef onge wijzigd (200). In maart 1965 bedroeg het 190. AANGIFTE LANDBOUWSTAMBONEN Aan de telers van landbouwstambonen wordt bekend gemaakt dat de termijn voor aangifte van landbouwstambonen voor de veldkeuring sluit op zaterdag 4 juni a.s. Degene die één of meer percelen bonen wenst te laten keuren wordt verzocht zijn formulieren met alle bijbehorende certificaten vóór of op ge noemde datum in te zenden aan het secretariaat van de Stichting Keuringsdienst Zeeland, Grote Markt 9 te Goes. Aangifte-formulieren zijn verkrijgbaar bij de controleurs van deze dienst of op het secretariaat vnd, tel. 01100—5810. FRANSE BEDRIJVEN TE KOOP OMTRENT de aankoop van Franse bedrijven ontvingen wij opgave van de volgende moge lijkheden: Een zestal tuinderijen, gedeeltelijk ingericht voor glascultuur van bloemen. De oppervlakte van de bedrijven varieert van 310 ha. Zij zijn volledig in produktie, terwijl de gehele inven taris, kassen, aanwezig plantgoed e.d. kunnen worden overgenomen. Alle bedrijven liggen op slechts enige kilometers afstand van Toulon. Een bedrijf in het departement Haute-Vienne, 25 km van Limoges. De oppervlakte bedraagt 125 ha, waarvan 100 ha grasland. Het gehele bedrijf vormt een aaneengesloten complex. De gebouwen zijn zeer ruim. Oorspronkelijk werd het geëxpoliteerd als model-bedrijf. In verband met een boedelscheiding moet tot verkoop wor den overgegaan. De mogelijkheid bestaat een deel van het totaal aan te kopen. Belangstellenden kunnen zich in verbinding stel len met de heer H. A. van Luyk, Nederlandse Emi- gratiediertst, Piet Heinplein 6, Den Haag (tel. 070— 392380). Tevens werd door bemiddeling van de Land bouw-Attaché te Parijs het verzoek ontvangen voor een groot veebedrijf in Frankrijk zo mogelijk een vakkundige veeverzorger te willen aantrekken. Het betreft een bedrijf in de omgeving van Ytres (dept. Somme). De veestapel omvat 120 stuks rundvee (zwartbont Fries vee). Over de voorwaar den zal nader kunnen worden gesproken. Voor een goede kracht liggen hier goede mogelijkheden. Dinsdag 24 mei, Hilversum I. 12.3012.40 uur „De opleiding aan de lagere landbouwschool en een zevenkamp voor landbouwjongeren" m.m.v. de heer A. Noorlander, directeur van de Chr. Lagere Land bouwschool in Barneveld. Rubriek „Leven op het land" Donderdag 26 mei, Hilversum II (V.P R.O.), 12.10— 12.27 uur Brusselse kanttekeningen. Jr. C. S. Knott- nerus in gesprek met mr, E. Kuylman, gevolgd door agrarisch nieuws. Vrijdag 27 mei, Hilversum I, 12.3012.40 uur „De financiële positie van loonbedrijven", de heer J. van der Lely van het L. E. I. Aktualiteiten van het Proefstation voor de groente- en fruitteelt onder glas in Naaldwijk. AP vrijdag 6 mei j.l. vond in „De Caisson" te Kapelle een belangrijke bijeenkomst plaats. Aan 22 leerlingen van de Lagere Tuinbouwschool te Kapelle werd namelijk het diploma uitgereikt, terwijl tevens 12 an dere cursisten een getuigschrift ontvingen omdat ze met succes de tweejarige vervolgcursus van het leer lingstelsel hadden gevolgd. Met dit leerlingstelsel, dat in feite in de plaats komt van de vakscholen als de fruitteeltvakschool en de groenteteeltvakschool, had Zeeland de primeur. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer C. Traas, die een groot aantal aanwezigen welkom kon heten. Behalve vele „officiële" personen, waren ook de ouders van de geslaagden flink vertegenwoordigd. De directeur van de school, de heer J. op 't Hof, zorgde al direct voor een goede stemming, door in een met humor gekruide toespraak iets te vertellen van gedrag en vlijt van de jongelui. Leerling Johan Rijnhout droeg een gedicht voor, waarin hij het wel en wee van 4 jaren school vertolkte. Daarna volgde er een kort toneelstukje van Adri Louisse, Ko de Visser en Kees de Landmeter over emigratie naar Canada. Vooral laatstgenoemde kreeg de lachers op zijn hand, toen hij als adspirant-emigrant Kuier zijn naam moest spellen: de K van Koe en wat er vanonder aan hangt! Na de pauze werden de diploma's van de Tuinbouwschool uitgereikt door de voorzitter van de Onderwijs- kommissie der Z. L. M., burgemeester Van Wijck te Zaamslag. De geslaagden van het leerlingstelsel ontvingen het diploma uit handen van Ir. Wezenberg. Het diploma dat Peter de Meester kreeg, was tevens het eerste dat in het hele land werd uitgereikt, welk heuglijk feit ge vierd werd met een krachtig applaus. De gediplomeerden werden daarna achtereenvolgens gefeliciteerd door ir. Bouten (Inspectie Landbouw onderwijs), ir. Vellekoop (Rijkstuinbouwconsulentschap), de heer K. Dees (Z. L. M. en veiling Kapelle), de heer J. van Leeuwen (N. F. O.), de heer J. P. M. van Westen (Z. G. V.), de heer B. de Jager (gemeentebestuur Kapelle) en Ir. Versteeg (Middelbare Land- en Tuinbouwschool). Vanzelfsprekend kregen de jongelui tevens veel goede wenken mee voor hun verdere levensloop. De drie beste leerlingen van de Tuinbouwschool «regen een boek aangeboden: Omie Schrier, Kees de Land meter en Johan Rijnhout. Ook de twee beste cursisten van het leerlingstelsel, fe weten Peter de Meester en Piet de Koeyer, ontvin ger. een prijs. Adri Louisse, de enige vrouwlijke studente, kwam namens de geslaagden van de Tuinbouwschool met een origineel en zeer toepasselijk geschenk voor de dag, namelijk een schilderij, bestemd om op te hangen in de nieuwe school die thans in aanbouw is. De gediplomeerden van het leerlingstelsel vertolkten hun dank minder origineel maar toch wel praktisch door middel van boekenbcnnen voor de heren leraren. Voorzitter Traas kon aan het eind van de bijeenkomst dankbaar terugzien op een zeer goed geslaagde er» sfeervolle eindles. BESTEMMINGSPLANNEN

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 2