Bloesemrit zeer geslaagd Tuincentrum „Magnolia Uitslag van de prijsvraag van de „Goese pagina" D1 N. V. Zaadhandel en Boomkweketijen Wed. P. de Jongh opende op vrijdag 6 mei j.L te Goes een bijzonder gunstig gelegen „Tuincentrum", dat de bloem rijke naam „Magnolia" heeft meegekregen. In een modern opgetrokken gebouwtje wordt een ruime sortering van tuingereedschap voor de tuinliefhebber geboden. Uit diverse soorten bloem-, groente- en gazonzaden, bestrijdingsmiddelen enz. en buiten uit vele soorten heesters, kan een keus gemaakt worden. De tijd is voorbij om bij De Jongh langs te gaan om wat tomatenplantjes te halen. Grond en arbeid is daar te duur voor geworden. In navolging van andere „Centra", waar de koper van heesters, sierbomen, vaste planten enz. kan uitkiezen, ziet, wat koopt en het gekochte direkt kan „meenemen", is ook het tuincentrum „Magnolia" op deze wijze opgezet. Wij wensen N. V. Wed. P. de Jongh alle succes toe met deze nieuwe opzet. P. J. G. 3?£IA^ Huib van der Maas won wisselbeker Jongerenaktiviteiten ZATERDAG j.L werd weer eens aangetoond, dat de Bloesemrit zich ieder jaar in een goede belangstelling mag verheugen. 62 teams verschenen aan de start in Hansweert om te trachten, via het trajekt door de mooiste gedeelten van Zuid-Beveland zonder fouten de finish in 's Heer Arendskerke te bereiken. Het is niemand gelukt om zonder strafpunten te blijven; het feit echter dat 52 deelnemers hun kaart bij de finish hebben ingeleverd bewees, dat het element „gezelligheid" de problemen in de rit verre overtrof. De winnaar van vorig jaar, Jan van Dalen, moest de wisselbeker van de Provinciale Zeeuwse Courant af staan aan Huib van der Maas, hoewel het verschil tussen beiden slechts één punt was. Ruurd Wartena be haalde evenveel punten als de winnaar zodat een reglementaire berekening nodig was. Vice-voorzitter Jan Roelse reikte 's avonds in „De Caisson" te Biezelinge de prijzen uit. Hij sprak hierbij woorden van dank tot de samenstellers van de rit, de heren Lindenbergh, Van Schelven en Nobels, en tot de controleurs, welke laatsten zo'n belangrijke taak in het verloop van de rit vervullen. Voorts wees de vice- voorzitter erop, dat OK, de afd. Aardolieprodukten van het Cebeco, ook ditmaal weer alle nodige materialen ter beschikking had gesteld. Een geanimeerd en druk bezocht bal met medewerking van „The Goodwill Partners" besloot dit geslaag de P. J. G.-evenement. De resultaten van de tien beste deelnemers waren als volgt: 1. H. C. van der Maas, Kats, 7 strp.; 2. R. Wartena, Kattendijke, 7 strp.; 3. J. van Dalen, Tholen, 8 strp.; 4. A. Buteijn, Krabbendijke, 8 strp.; 5. J. C. Zuijdweg. Wissenkerke, 13 strp.; 6. J. Risseeuw, Zuidzande, 13 strp.; 7. Mej. Z. J. H. Edzes, Middelburg, 14 strp.; 8. G. Breure, Dinteloord, 15 strp., 9. C. in 't Anker, Schore, 15 strp.; 10. A. Zandee, Krabbendijke, 17 strp. JN het Zeeuws Land- en Tuinbouwblad in de „Plattelandsjeugd" van vrijdag 8 april heeft de af- deling Goes een pagina verzorgd. U zult zich herinneren dat wij op deze pagina een prijsvraag opgenomen hebben om één van onze af deling sled en aan een waardig slot voor een onvoltooide Lim- merik te helpen. Wel, dat is gelukt! Er waren twaalf inzendingen met goede ideeën. Voordat we u de uitslag geven past het ons echter onze excuses aan te bieden aan „Bolke de Beer". De eerste voorbeeld-Limmerik was namelijk niet uit „Winnie de Pooh" maar uit „Bolke de Beer". Het was opvallend dat de meeste inzendingen uit de aktieve streken van de P.J,G.-Zeeland kwamen, namelijk uit Walcheren en West Zeeuws-V laanderen. De keuze van de winnende Limmerik bleek moeilijk. Wat ook te verwachten was. Het zijn voorname lijk de gewekte gevoelswaarden die de Limmerik karakter verlenen. De Limmerik van W. VAN DER LAAN uit OOSTERLAND trof bij ons een gevoelige snaar en is als prijswinnend aangewezen. De voltooide Limmerik luidt: Morgen ga ïk zeilen, zeilen op de zee, Zeg eens aardig meisje, vaar jij met me mee? Het meisje dacht na En toen zei ze ja Eerst de boot in en dan op een stee. Voor de lezer geldt het gezegde: „Een gewaarschuwd man telt voor twee"! ALLE puzzelaars worden voor hun moeite bedankt en wij hopen dat een volgende opgave minder hoofdbrekens zal kosten. Wellicht komt het aantal inzendingen dan op Aagtekerke's niveau te liggen. R PROVINCIALE QUIZCOMPETITIE AP zaterdag 21 mei a.s. wordt In café „De Landbouw" te Goes de finale gehouden van de provinciale quizcompetitie. Van iedere streek zal hier een team van drie personen in het strijdperk treden om uit te maken wie zich de quizkampioen 1966 van de P. J. G. Z. mag noemen. De vragen die aan de teams gesteld worden kunnen van algemene aard zijn, ofwel betrek king hebben op het nieuws uit de Provinciale Zeeuwse Courant van 9 tot en met 18 mei, en uit het Zeeuws Land- en Tuinbouwblad van 13 mei 1966. De wedstrijd is zodanig opgezet, dat ook het publiek een belangrijk aandeel kan leveren in de prestaties van de teams. Daarom worden uit de streken vele supporters verwacht. De wedstrijd begint om kwart vóór twee. GONGSLAG 4e RONDE Bij een boerderij is het ondergetekende plots opgevallen dat er over het grasveld dat rond de schuur is gelegen een paadje is gelopen. Bij nadere informatie bleek dat de dochter des huizes s avonds met ma enkele rondjes hardloopt. De dochter doet het voor haar uithoudingsver mogen, ma voor de lijn, pa fungeert als tijdwaar- nemer met als stopwatch het erfstuk van groot vader. Tot ziens te Nieuwerkerk op 11 juni. S. JONGERENDAG WALCHEREN Morgen, zaterdag 14 mei begint om 13.30 uur in en bij de Landbouwhuishoudschool te Oostkapelle de grote Jongerendag van de P. J. G. en C. P. J. Wal cheren. Het avondprogramma met vele attracties vangt aan om 19.30 uur in het Verenigingsgebouw te Oost kapelle. We zien U toch ook? U zult er zeker iets leren, an deren ontmoeten en er een plezierige herinnering aan overhouden. SCHUURFEEST SCHOUWEN-DUIVELAND De afdeling Schouwen-Duiveland organiseert op zaterdag 14 mei het jaarlijkse schuurfeest, met dit jaar als speciale attractie een bal-masqué. Het feest zal gehouden worden op het bedrijf van de heer C. J. van Westen te Zierikzee. Alle P. J. G.- leden zijn van harte welkom. AKTIVITEITEN NOORD-BEVELAND De afdeling Noord-Beveland heeft de volgende pun ten op het programma: Vrijdag 13 mei (heden): Quizavond. Zaterdag 14 mei: Peelandmars. Inschrijving in „De Stadswijnkelder" te Kortgene om 7 uur v.m. Vrijdag 20 mei: Discussie-avond met Z. L. M. en Bond van Plattelandsvrouwen. Vrijdag 27 mei: „Schoonheidsavond" voor de meis jesleden. Zaterdag 28 mei: Excursie over Noord-Beveland met als gids de natuurkenner de heer B. J. Smulders. 18 juni: Wedstrijdendag met Midzomeravondbal in een schuur. UITWISSELING WEZEP De afdeling Wezep van de P. J. G.-Overijssel zou graag uitwisselen met een afdeling in Zeeland. Belang stellende afdelingen kunnen nadere inlichtingen krij gen bij het provinciaal sekretariaat. rr BI.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 22