Esta trifocide triacide trifocide pasta (vloeibaar dnoc) Wilt u alles in 1 x planten •Jxopruggen 1x spuiten en... uw aardappelen onkruidvrij? Een uniek twee delig pocketboek DE FRANSE VLASTEELTPREMIE 13 Dat kèn allemaal els u spuit met dnoc: Verkrijgbaar bij Verdugts agenten en Jebo-depots. FABRIEK VAN CHEMISCHE PRODUCTEN VONDELINGENPLAAT N.V, POSTBUS 7120, ROTTERDAM In het gedeelte „Vrij zijn met vorst" alle In formatie over goed en gemakkelijk, diepvriezen. wat is diepvriezen plaatsing, installatie, onderhoud basisregels voor succesvol diep vriezen verpakkingsmaterialen en wijzen van verpakken diepvriezen van: vlees, wild en gevogelte, groenten, fruit, enz. overzichtelijke schema's van invries-, ontdooi-, bewaar-tijden. In het gedeelte „Blij zijn met koude" allé infor matie over de koelkast. Bij elke Esta koelkast of diepvriezer ontvangt u gratis dit zeef waardevolle voorlichtingsboek. U kunt het echter ook a ƒ2,75 kopen bij uw bandelaar. Een prachtige oriëntatie, indien u nog denkt over de aanschaf van één dezer apparaten. Een onmisbare handleiding indien li reeds in het bezit bent van diepvriezer of koel kast. Mocht uw handelaar „Blij zijn met koude - Vrij zijn met vorst" nog niet hebben ontvangen, dan de bon zenden aan: Gebrs. v. Swaay Amers foort N.V., Postbus 124, Amersfoort. BON Stuur mij onder rembours het voorlichtingsboek „Blij zijn met koude - Vrij zijn met vorst". Verzenden in open envelop met postzegel. Naam..., Adres. Plaats irfiftiiitiiifmicuiMcmimiimitfUtiMriHmtiiuucitr**' lainililUlttlMCimilIl! ZL - De barre weersomstandigheden waren wel het gesprek van de dag in de afgelopen periode. De weinige kersenboomgaarden die Zeeland nog heeft, stonden wit van de bloesem, verschillende pruimen hadden hun bloemknoppen geopend en de vroeg- bloeiende peren toonden eveneens hun witte bloe sempracht toen de temperaturen daalden tot onge kend lage waarden voor de tijd van het jaar en er bovendien nog een flinke laag sneeuw bij kwam. Iets dergelijks komt niet vaak voor en het is te be grijpen dat veel telers zich afvragen wat de invloed van dat alles zal zijn op de bloei en uiteindelijk op de vruchtzetting. Er valt op het ogenblik niets van te zeggen. Afwachten is de boodschap. Ondertussen zal de bloei steeds algemener worden, want ondanks de kou gaat de ontwikkeling der knoppen door. Het ziet er echter wel naar uit dat we een laat jaar krijgen in de tuinbouw (en in de landbouw zal dat niet anders zijn). Er moeten nog veel aardappelen gezet worden en het zal nog even duren alvorens «le vroege aardappelen weer aan de markt komen. Omdat het overal in Europa koud is, ondervindt «Ie aanvoer van tuinbouwprodukten uit de zuidelijke landen vertraging en dat heeft invloed op de vraag naar het Nederlands kasprodukt. De oogst van glasspinazie is al voor een groot deel voorbij en natuurspinazie komt er nog weinig. De prijs van dit produkt lag eind vorige week rond een gulden per kg. Degene die wat laat is, zit er goed mee dit jaar. Ook de afzet van sla had de vorige week een vlot verloop. In Middelburg en in Kapelle-Biezelinge werden regelmatig exportveilingen gehouden en daarbij was er een goede vraag voor West-Duits- land en Frankrijk. De prys lag meestal voor de zwaardere kwaliteiten rond 16 cent per krop. Met uitschieters tot 20 cent voor dc allerzwaarste sla. Direct na Pasen werd zelfs 22 cent per krop betaald. Gezien het ruime aanbod en het koude weer geen onbevredigende prijs. Degenen die hun breekpeen hebben bewaard zitten goed dit jaar. Lange tijd lag de prijs rond 20 cent per kg maar op het ogenblik wordt tussen 40 en 50 cent per kg betaald. In Zeeland is er echter van dit produkt niet veel meer te koop. De telers hebben over het algemeen in februari en maart geruimd omdat ze er vanaf wilden en er toch geen schot in de prijs zat. In de uienprijs kwam in de afgelopen periode weinig verandering. Ook dit produkt is echter voor Zeeland van geen betekenis meer. Het seizoen hier voor is afgelopen. In Walcheren kwamen de eerste aanvoeren van tomaten. De prijs van de goede kwaliteit ligt rond 3,50 per kg, althans op het moment dat we dit schrijven. Ook de tomaten wachten op zon en warmte. Landelijk gezien blijft het aanbod van tomaten belangrijk achter bij het vorig jaar. Men spreekt van nauwelijks de helft van het aanbod van het vorig jaar omstreeks deze tijd. De grootste aan voer had de vorige week de veiling in Rotterdam waar toen dagaanvoeren waren van 2000 kistjes van 6 kg. Een produkt dat in Zeeland in de komende weken in toenemende hoeveelheden oogstbaar wordt op de tuindersbedrijven is de winterbloemkool. Er is in dit gewas nogal wat schade geweest door hout- duivenvraat en wateroverlast. Vorige week werden de eerste partijtjes reeds aangevoerd. Dat waren de vroege rassen die er weinig worden geteeld. We vernamen dat de hoofdaanvoer van winterbloem kool wordt verwacht in begin mei. Dat wil echter zeggen, dat voor de teler een drukke tijd aanbreekt want de oogst van dit pro dukt vraagt alle zorg. Wanneer men die er niet aan besteedt zal het teeltresultaat meestal tegenvallen. Het regelmatig afdekken van de groeiende koel is een eerste vereiste en verder mogen we ook wijzen op het veilingklaar maken, dat niet secuur genoeg kan gebeuren. Een goede sortering zal altijd haar geld op brengen. We zouden elke teler het advies willen geven om ten aanzien van de sortering in lichtingen te vragen bij de veilingkeurmeester. I)ie weet wat de koper verlangt. De eerste winterbloemkool werd zeer duur be taald vorige week. Uiteraard zegt dit nog niets ten aanzien van de prijsvorming in de drukste aanvoer- t(jd. We hebben daar echter alle vertrouwen in. Het zal er enkel om gaan een goed produkt aan te bieden. De weersomstandigheden spelen een belang rijke rol hierbü maar de zorg van de teler even eens. Het eerste kunnen we niet beïnvloeden maar de zorg die we er aan besteden hebben we in eigen hand en dat kan goed zijn. Doe het ook. Tot de volgende week. De Franse vlasteeltpremie is volgens een mede deling in Vla sbe richt en" bepaald op 110 F.F. per ha gezaaid en geoogst vlas en dit binnen de gren zen van een. teeltoppervlak van 45.000 ha. Wordt dit areaal overtroffen dan zal het bedrag van de teeltpremie evenredig verminderd worden in ver houding tot het werkelijk geoogste ha vezelvlas. De premie zal rechtstreeks betaald worden aan de pro ducenten die vlas geteeld hebben.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 13