Het hart van de vrouw voor Voor een zonnige toekomst Met centimeter, stopwatch 6 ||U HET KLOPPEN, vegen en zuigen en bij het strijken, zemen en koken zou de huis vrouw - en dat geldt helemaal niet alleen voor de schoonmaaktijd! - heel wat energie kunnen besparen. Dat zij daar goed aan zou doen is niet alleen omdat ze dan meer tijd overhoudt voor andere (belangrijker) zaken, maar vooral omdat zjj daarmee haar hart wat meer ontziet. RUSTIGE LIJNEN OF VERWARDE KRABBELS ||E BROCHURE "Het hart van het huis" (daarmee is de huisvrouw bedoeld en tevens haar eigen hart), een uitgave van de "Heart Association" van Michigan U.S.A. doet daar een boekje over open. In dit geschrift worden nuttige wenken gegeven op welke manier zij de inspanning kan verkleinen van arm- en beenspieren, van rug en van het hart, wanneer zij in de keuken bezig is, wanneer zij kamers doet of bedden opmaakt. Verenigingen als het bovengenoemde "Hartge- nootschap" bevinden zich in tal van Amerikaanse steden. Ze hebben zich tot taak gesteld het publiek bij te brengen wat er zoal kan worden gedaan om afwijkingen van het hart te voorkomen. Deze instanties zien het bovendien als hun taak algemene leefregels voor hartpatiënten op te stel len, voorschriften die het mogelijk moeten maken dat hun ziekte binnen de perken blijft. WETENSCHAP EN SAUSKLOPPEN E PREVENTIE neemt echter een zeer belangrijke plaats in; zeer dikwijls wordt er voor geijverd om gezonden - ook de steeds bezige huisvrouw! - te beschermen tegen overmoeienis en vroegtijdig aftakeling van het hart. Om tot verantwoorde adviezen te komen zijn er verschillende wetenschappelijke onderzoekingen verricht, o.a. op het laboratorium voor bewegings- en tijdonderzoek van de Purdue universiteit. Daar hebben geleerde onderzoekers zich bezig gehouden met de meest doelmatige manier van. strij ken, vatenwassen, vloeren reinigen en sauskloppen. Tevens werd door hun nagegaan aan welke eise» van vorm, afmetingen en hanteerbaarheid de werk en kookgereedschappen moeten voldoen. Vooral eetkamer en keuken doen een aanslag op de energie van de huisvrouw. De specialist dr. Bie- lawski deelt mee, dat zij zich misschien wel een wandeling van honderd kilometer per jaar kan besparen bij de verzorging van één dagelijkse maal tijd. ONNODIG ENERGIEVERBRUIK HAAR_ HUIS zou dan veel praktischer moeten zijn ingericht, zodat zij niet eindeloos hoeft heen en weer te lopen. Volgens deze geleerde verbruikt Om een goed effect te bereiken kunnen tas, handschoenen en schoenen een zelfde kleur hebben. In sommige gevallen kan het echter wat stijfjes aandoen en dan kunnen schoenen in de kleur van de mantel of japon weer bijzonder mooi staan. Zeker als tas en handschoenen dan in een andere, goed harmo niërende tint gekozen zijn. ZOMEREXSEMBLE j^|AAR WE blijven niet bij de schoenen en ook niet in Parijs. In Berlijn woont namelijk ook een groot mode-ontwerper, Heinz Oestergaard. Hij heeft het beste met ons voor, want niet alleen de nieuwe lijn en het nieuwe idee zijn voor hem belangrijk, hij wil zijn ontwerpen aanpassen aan ons en daarmee een gevoel van zekerheid en geluk geven. En dat Oestergaard daar wel in zal slagen kunt u zien op de andere foto met het middagensemble. Dit ensemble besaat uit drie onderdelen. Allereerst een jurk, heel eenvoudig, eigenlijk meer gewoon een zonnejurkje. Over dat eenvoudige jurkje kunt u echter een prachtig kanten jasje zonder mouwen dragen, wat het geheel een vorstelijke aanblik geeft. Hierbij hoort dan ook weer een kraagloze mantel van dezelfde kleur, waarbij aan de onderkant een brede rand van hetzelfde kant van het hesje is gezet. Als u daar ook nog, zoals op de foto, een gezellige, breedgerande zonne hoed bij draagt - wij weten het zeker - zult u zich op uw paasbest voelen. HET IS HEERLIJK dat de winter nu voorgoed voor bij is. We kunnen weer recht op gaan staan, de wind on belemmerd door onze haren laten waaien en de zon op ons hoofd laten schijnen. Wollen kleren, die in de herfst nog zo fijn waren om aan te trek ken, hebben we al diep de kast ingeslingerd; warme kousen en dikke truien liggen vergeten op een plank. Onze onafschei delijke laarzen zijn gedoemd te wachten op de herfst. We voelen ons heerlijk licht in die dunne katoenen jurkjes op die lichte open schoentjes. Over die schoenen babbelen we nu nog even door. Een be kende fabriek heeft voor deze zomer fijne schoenen voor ons bedacht. De vorm is zeer ele gant, de speelse uitsnijdingen zijn geraffineerd, de kleur, ge broken wit, is ideaal bij zo- mertoiletjes en het leer blijkt zeer soepel. De hak heeft pre cies de goede hoogte om pret tig te kunnen lopen. Ja, dit produkje met het bescheiden zwart leren veterstrikje en het ietwat hoog opgewerkte voor blad, is een ideaal schoentje om aan te doen als we uitgaan. Het schoentje van de foto, van soepel chevreau en klassiek van lijn, is een model van Bata International. Het is sierlijk en het staat gekleed en tegelijkertijd jong door de smal toelopende neus en het hakje met een wat verbreed loopvlakje. Driedelig zomers middagensemble van trevira 45 scheerwol. WELKE KLEUR? Nederlandse vrouwen, schenken wel eens wat te weinig aandacht aan de schoe nen, in tegenstelling tot de Pa- risienne, die weet dat een groot deel van haar elegance in mooie schoenen schuilt. Schoentjes, die in goede har monie met de kleren gekozen zijn.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 6