werktuigdrager PLATTELANDSJEUGD Toneelwedstrijd 1965/1966 LINDETEVES-JACOBERG N.V. Ten afscheid p. J. G. 29 MU het moment van aftreden achter mij ligrt, maak ik graag van deze mogelijkheid ge bruik, om iedereen die ik in de periode van mijn voorzitterschap heb ontmoet en met wie ik heb samengewerkt te danken voor de vriendschap en medewerking die ik van hen heb ondervonden. Het is mij bijzonder veel waard geweest, velen van U te leren kennen. Om die redenen ben ik ook altijd graag in de afdelingen en streken op bezoek gekomen. Vanwege de gezelligheid, maar ook om kennis met U te maken. Ik kan me geen interessanter en mooier provin cie voorstellen o.a voorzitter van een jongeren organisatie te zijn dan Zeeland. Zeeland, de pro vincie met zijn verschillende aparte streken, ieder met z'n eigen typische volksaard. Hoe die volks aard ook mag verschillen, enkele dingen hebben ze gemeen; men heeft een opgewekte levensop vatting, men staat niet negatief tegenover nieuwe invloeden die in deze tijd ons leven binnendrin gen en men is er trots op Zeeuw te zijn zonder dat dit ontaardt in overdreven chauvinisme. Helaas is het maar al te lang zo geweest dat de verschillende streken afzonderlijke aparte clubjes waren. Maar nu gaat het toch de richting op van één grote club. Voor de P.J.G. een taak dit zoveel mogelijk te bevorderen, ze kan er alleen maar wel bij varen. Een jongerenorganisatie is geen vereniging die jaar in jaar uit op dezelfde voet kan blijven door gaan; met hetzelfde jaarprogramma, dezelfde eve nementen enz. Beweging is hier een levensvoor waarde. Van een bestuur wordt verlangd dat zij alles wat er gaande is op de voet volgt, nagaat wat er leeft onder de leden en van tijd tot tijd iets nieuws invoert. Wanneer men als voorzitter merkt dat zijn belangstelling begint te verflauwen en in zijn inspiratie uitgeput raakt dan is het tijd de hamer over te dragen aan iemand met vers enthousiasme. Wat dit laatste betreft ben ik blij dat ik mijn functie heb kunnen overdragen aan Jaap Zandee die ik bij iedereen van harte aanbeveel. FRANS DEES. Uchar De heer Tjallema te Finkum, die deze nieuwe wijze van aardappelen poten heeft ontwikkeld en in de praktijk beproefd. Drie bewerkingen in één gangkunstmest strooien, rijen frezen en aardappelen poten. Dat kan met een speciaal uitgeruste Eicher werktuigdrager. Voordelen: snel werken (20 tot 25 are bij vol-automatisch poten), eerder poten dan bij andere methoden, geen struktuurbederf, snelle ontkieming, minder last van wisselende weersomstandigheden, minder schurftgevaar, gemakkelijk mechanisch rooien in kluitvrije ruggen. Vraagt onze speciale folder over deze revolutionaire methode van aardappelen poten. landbouwtechniek - Deventerweg 9 - telefoon 03410-2754 - Harderwijk 2. Afd. Oostburgmet „De dame die bescherming zocht(74'/ punten); 2. Afd. IJzendijke-Bier vliet, met „Tinus de Treiterkop" (71 punten); 3/4. Afd. Koudekerke, met „Bloemen voor Barbara" en afd. Axel-Zaamslag met „Als de Klok waarschuwt" (ieder 7OV2 p.); 5. Afd. Schouwen-Duiveland, met „Cu pido in een speelse bui" (70'/ p.); 6. Afd. Oostkapelle, met „Liefde in een Duiventil(62 p.). Voor de beste persoonlijke prestatie werden beloond: Mej. S. Anthonis, als „Leentje" in „Tinus de Treiterkop", en de heer J. J. Wisse, als „Kolonel b. d. F. van Tuylenbroekin Bloemen voor Barbara". Aan alle prijswinnaars nogmaals onze hartelijke gelukwensen! Uzult het de jury hopelijk niet kwalijk nemen dat in „De Plattelandsjeugd" geen volledig verslag zal verschijnen van alle beoordeelde stuk ken. Dit zou veel tijd en papier vergen, bovendien zou het vele lezers niet interesseren. Wij willen hier derhalve volstaan met het plaatsen van enkele algemene opmerkingen. Om te beginnen hebben wij met genoegen kunnen constateren dat het peil van de stukkenkeuze, alsmede het spelpeil, ten opzichte van het vorige jaar aanmerkelijk is ge stegen. Zoals wij vorig jaar reeds schreven wordt door de jury met name de rolkennis van de spelers en de aankleding van het toneel naar vrij zware maatstaven beoordeeld. In sommige gevallen heb ben wij wat deze punten betreft helaas ook nu weer vrij lage cijfers moeten toekennen. Het hoogste cijfer voor toneel-aankleding was dit jaar een acht, het laagste 5%. Voor rolkennis wa ren deze cijfers (gemiddelde van alle spelers van het stuk) V/2, resp. 6. Een combinatie van de hoog ste cijfers geeft met een combinatie van de twee laagste cijfers in de totale puntentelling al een verschil van 3% punten te zien (151/*11%). Lage waardering van deze onderdelen, laat staan on voldoende cijfers, behoeft echt niet voor te komen! Desgewenst is de jury ook ditmaal weer be- rêid met de deelnemers een nabespreking te houden. Indien u hiervoor belangstelling mocht hebben, dient u dit vóór 16 april a.s. kenbaar te maken aan de heer Nobels, liefst met opgave van enkele geprefereerde data en de plaats van samenkomst. Aan de deelnemers, waarmee geen nabespreking zal plaats hebben, zal te zijner tijd een jury-rapport worden toegezonden. yiJDENS de slotavond van de P. J. G.-toneelwedstrijd op 26 maart j.l. te -*■ Kruiningen heeft de afdeling Oostburg, ten aanschouwe van een helaasklein publiek, het winnende stuk van de toneelwedstrijd van Ut seizoen voor het voetlicht gebracht. De volledige uitslag luidt als volgt

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 29