Grondonderzoek duurder RADIO Bestemmingsplannen Zitdagen Boekhoud- bureau UITSLAG KLEUR WEDSTRIJD Persbericht van de gezamenlijke Claas-importeurs R. M. L. T.-S. Goes overgangsexamen OPZET EN UITVOERING De demonstratie grondbewerking en verzorging in aardappelen ZEEUWS LAND EN TUINBOUWBLAD Zeeuwse Landbouw Maatschappij Aangifte keuring te velde staande landbouwgewassen 16 De voortdurend stijgende lonen en kosten van laboratoriumbenodigdheden en appara tuur hebben het Bedrijf slaboratorium voor Grond- en Gewasonderzoek te Oosterbeek een Stichting van de gezamenlijke landbouworganisaties, die tegen kostprijs werkt genoodzaakt om per 1 april 1966 een prijsverhoging door te voeren. Dank zij de ver door gevoerde mechanisatie kan de prijsverhoging bij het grondonderzoek beperkt blijven tot ongeveer 10 dit is eveneens het geval bij het snelgroeiende aaltjesonderzoek. Bij de andere soorten onderzoek waarbij het gaat om aanzienlijk kleinere aantallen monsters, gaan de kosten 20 omhoog. Dit is het geval bij gewas-, mest-, gier-, bloed-, urine-, haar- en bladonderzoek. De korting voor abonnees op grond- en gewasonderzoek blijft normaal 15 bedragen. NIEUWE PRIJZEN Voor de volgende, belangrijkste soorten onderzoek gelden per 1 april 1966 de volgende prijzen: GRONDONDERZOEK OP BEMESTINGSTOESTAND Normaal Abonne- Standaardonderzoek (omvat de bepalingen pH-KCl, org. stof, K2O, P2O5, zonodig CaCOs) zandgrond kleigrond Aanvullend onderzoek: tarief ƒ19,— 24,— ments- tarief 16,15 20,40 KASGRONDEN Standaardonderzoek, omvat pH-KCl, org. stof, zonodig CaC03, P-AL, P-getal, kali, magnesia, N-water, Na-Cl en gloeirest zandgrond kleigrond Bijmestonderzoek MESTONDERZOEK Dunne mest en vaste mest (onderzoek ds, ruw as, N, K2O, P2O5) Gier (onderzoek N, KoO) GEWASONDERZOEK 27,40 32,40 14 ƒ28,60 21,30 23,39 „27,54 „11,90 24.31 „18,11 Magnesium 2 1,70 Hooi (onderzoek op ds, vre P-getal 1,80 1.53 en ZW 23,50 19,98 Natrium 1,30 LH Kuil (onderzoek op pH, ds, Koper 4,50 3,83 NH3 fr., vre en ZW) 27.— 22.95 Cobalt 6, 5,10 Snel kopziekte-onderzoek (onderzoek ds, re, K en Mg) 26,90 Naast standaardonderzoek wordt in de fruitteelt steeds onderzoek op magnesium verricht en in de tuinbouw volle grond bovendien nog P-getal. Particuliere tuinen zandgrond 22,80 kleigrond 27,80 Onderzoek op cystenaaltjes 12,50 Onderzoek op stengelaaltjes 17, Volledig onderzoek op alle schadelijke aaltjes 30, Middelburg. Vanaf 29 maart j.l. ligt gedurende één maand ter inzage het bestemmingsplan Zuid IB, met de daarbij behorende voorschriften, houdende een her ziening van het ter plaatse vigerende bestemmings plan Zuid (omgeving Statenlaan). Zij, die zich tfjdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende de bovengenoemde termijn bij G. S. van Zeeland tegen dit bestemmingsplan bezwa ren indienen. Aagtekerke. Vanaf 4 april ligt gedurende 1 maand ter inzage een ontwerp bestemmingsplan kampeerter rein „Brouwerijweg" met bijbehorende voorschriften. Schriftelijke bezwaren tegen dit ontwerp kunnen door een ieder gedurende bovengenoemde termijn worden ingediend bij de gemeenteraad. Dinsdag 12 april a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur ,,De landbouw in Zeeuwsch-Vlaanderen gaat met tijd mee", m.m.v. ir. L. Th. J. M. de Wit, rijksland- bouwconsulent voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Rubriek „Leven op het land" Donderdag 14 april, Hilversum I (V.P.R.O.) 12.10 12.27 uur Vogelwacht in Friesland, door S. Span Rzn, Stiens, gevolgd door Agrarisch nieuws. Vrijdag 15 april a.s., Hilversum n, 12.3012.40 uur „Het 75-jarig bestaan van de Nederlandse Planten- ziektekundige Vereniging", en „Voorjaarwerkzaam heden op het boerenbedrijf", m.m.v. diverse rijksland- bouwconsulent schappen. TELEVISIE Eerste Paasdag. 10 april 1966, Nederland I, 19.30 20.00 uur Als Nederlandse bijdrage in de N.T.S.- rubriek „Internationaal Agrarisch Nieuws" een repor tage over de nieuwe sorteermachine voor komkom mer en kropsla. TERNEUZEN: Woensdag 13 april in hotel „Des Pays Bas". OOSTBURG: Woensdag 13 april in café „De Windt". ZIERIKZEE: Donderdag 14 april in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: Donderdag 14 april in hotel „De Eendracht". THOLEN: Zaterdag 16 april in hotel „Hof van Holland". Ter gelegenheid van de tentoonstelling mecha nisatie en rationalisatie in land- en tuinbouw „Het Landbouwwerktuig" in het RAI-gebouw, gehou den van 17 t/m 22 januari 1966, hebben de ge zamenlijke CLAAS-importeurs een kleurwedstrijd voor kinderen gehouden. Er waren twee groepen deelnemers, n.l. groep A: kinderen tot 8 jaar, en groep B: kinderen van 8 t/m 13 jaar. Dit initiatief is met veel sukses bekroond: 732 kleurplaten werden ingestuurd. De plaat bestond uit een tekening van de Haagse tekenares en ont werpster Lies Hartkamp, welke ingekleurd moest worden. De jury stond voor de moeilijke taak om een keuze te maken uit kleurplaten welke van een bijzonder goed niveau waren. Het was vooral ver rassend te zien welke kleuren deze kinderen hun omgeving toedenken. Er wordt overwogen om uit een selektie van de inzendingen een tentoonstel ling te arrangeren. Hoofdprijswinnaars in groep A (tot 8 jaar) zijn: Teun Poolman te Katwoude, Carientje van Chaam te Etten, Hans Bolink te Goes en Carla van Rijs- bergen te Drimmelen. Verder zijn er in deze groep 10 troostprijzen toegekend. Hoofdprijswinnaars van groep B zijn: Wiljan van Dongen in Roosendaal, Christien van de Ven te Heesch, Frangois Goossen te Axel en Jan Nou- wen te Anna-Jacoba-Polder. Ook in deze groep werden 10 troostprijzen toegekend. Na gehouden examen zijn tot de 2e klas (Landbouw) bevorderd: H. P. Bak, Colijnsplaat; A. P. v. d. Berge, Zonnemaire; R. B. Boelman, Wilhelminadorp; M. J. de Bruijne, Colijnsplaat; P. C. Dalebout, Ouwerkerk; P. A. Dees, Achthuizen (Z.-H.); D. van Es, Oude Ton- ge (Z.-H.); M. J. C. Geluk, Oud-Vossemeer; M. P. Hage, Kruisland (N.-Br.); W. M. v. d. Heuvel, St. Maartensdijk; A. J. Jansen, Kruiningen; J. D. KaKe- beke, Wolfaartsdijk; P. A. Karelse, Heinkenszand; L. Koopman, Capelle; A. Lepoeter, Kapelle; C. Leydens Ellèmeet; K. J. v. Liere, Kapelle; M. Lindhout, Poort vliet; A. M. v. Overbeeke, Kapelle; W. P. Reynierse, Nieuwdorp; H. N. C. v. Stee, Borssele; D. P. Verhuls':, Kamperland; M. v. Vossen, Oud-Vossemeer. Her examen: 4; niet bevorderd: 1. OP de demonstratie die in de maand april op het bedrijf van de heer A. Risseeuw te Sehoondijke gehouden zal worden, wordt de aandacht speciaal gericht op het verkrijgen van zoveel mogelijk losse grond, om de opbouw van die aardappelruggen te vergemakkelijken. Bij het klaarleggen van het aardappelland tracht men dan ook met zo weinig mogelijk bewerkingen 'n voldoende diep verkrui meld pootbed te verwezenlijken. Het is wel gebleken dat er door vele bewerkingen steeds minder losse grond over blijft, wat. te wijten is aan het vastrijden van de losse grond in de nog vochtige onderlagen. Door de regeringscommissie is een keus gedaan uit de vele werktuigen die in de praktijk gebruikt worden om de grondbewerking voor aardappelen uit te voeren. Met een drietal aangedreven eggen, één boxereg en één kromtandèg zal getracht wor den in één bewerking de grond pootklaar te maken. De verzorging van de aardappelen is speciaal ge richt op het behoud van de aanwezige losse grond en een snelle en doelmatige opbouw van de ruggen. Op het demonstratieperceel zal gewerkt worden in aardappelruggen op 75 cm rijafstand. Om de hoe veelheid losse grond tijdens het poten niet terug vast te rijden zal voor op de trekker door enkele schijven de losse grond voor de trekkerwielen weg geschoven worden, zodat deze wielen over de vaste ondergrond rijden. Er zal tevens getracht worden een combinatie van trekker, rijenfrees en pootma- chine in één arbeidsgang in te zetten. Enkele rijen- frezen en een werktuigenraam met veertandegjes en aanaarders zullen de aardappelruggen opbou wen. Op een praktijkperoeel van de betreffende landbouwer zullen de rijenfrezen en de veertandeg jes nog een proefstrook bewerken om later in het oogstseizoen nog enkele waarnemingen te doen. Om het de perceelhouder niet onnodig moeilijk te maken zullen deze proefstroken op 65 cm rijafstand uitgevoerd moeten worden. R.L.V.D., AxeL A. REMIJN waarin opgenomen „Plattelandsjeagd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan Tan de Poofdredaetenr: Ir. J. Prins Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5018 en 5012 Tel. hals 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V v/h Fa. P. J. van de Sande Tel 011592072. Terneusen DE aangifte voor de keuring te velde van landbouwgewassen is opengesteld van 12 t/m 23 april 1966. De aangifte kan dagelijks geschieden op het kantoor van de Keuringsdienst Zeeland, Grote Markt 9 te Goes van 8.3012.30 uur en van 13.3017.30 uur en op onderstaande zitdagen. Aangifteformulieren en de benodigde inlichtingen kunnen worden verkregen op het kantoor van de Keu ringsdienst Zeeland (tel. 011005810) en bij de Kontroleurs. ZITDAGEN Hulst: dinsdag 12 april en maandag 18 april, op beide dagen van 15 uur in hotel „De Graanbeurs". Heikant-St. Jansteen: dinsdag 19 april van 15 uur bij J. Inghelsde Block, café Centrum, Julianastraat 15. Terneuzen: woensdag 13 april en woensdag 20 april, op beide dagen van 1.30-5 uur in hotel „Des Pays-Bas". Oostburg: woensdag 13 april en woensdag 20 april, op beide dagen van 1.305 uur in hotel De Vuyst. Wissenkerke: woensdag 20 april van 10.301 uur in hotel De Kroon. Ovezande: woensdag 20 april 's avonds van 79 uur in café C. Verbeek. Zierikzee: donderdag 14 april en donderdag 21 april, op beide dagen van 10.301.30 uur in „Huis van Nas sau". St. Maartensdijk: donderdag 21 april van 11.301 uur in hotel „De Gouden Leeuw". Kortgene: donderdag 14 april en donderdag 21 april, op beide dagen van 10.301 uur in „De Korenbeurs Middelburg: donderdag 14 april en donderdag 21 april, op beide dagen van 14 uur in „De Eendracht". Koewacht: donderdag 21 april van 26 uur in café M. A. de Schepper. Tholen: zaterdag 23 april van 111.30 uur in „Hof van Holland". IJzendijke: zaterdag 23 april van 13 uur in hotel Lievens. Axel: zaterdag 16 april en zaterdag 23 april, op beide dager van 25 uur in hotel E. Jansen. St. Philipsland: vrijdag 22 april van 10—12 uur in hotel „De Druiventros".

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 16