PLATTELANDSJEUGD Ledenraad koos nieuwe Provinciale voorzitter P. J. G. Hartelijk afscheid van Frans Dees Gezellige slotavond P. J. G.-Juweel Kort verslag Ledenraad 26 maart JONG EREN AKTIVITEITEN WALCHEREN NAAR WIM KAN MEISJE GEVRAAGD OP „DE BLANKAART" WIELERWEDSTRIJD AXEL-ZAAMSLAG PEELAND-MARS 22 De nieuwe voorzitter J. C. Zandee. IN de op zaterdag j.l. te Kruiningen gehouden vergadering heeft de Ledenraad der P. J. G. Z. een nieuwe provinciaal voorzitter gekozen. Met 29 stemmen voor en 2 blanco viel de keuze op de heer J. C. (Jaap) Zandee uit Nieuwdorp, die door het pro vinciaal bestuur als kandidaat was voorgedragen. Aan deze verkiezing van een nieuwe voorzitter was natuurlijk tevens het afscheid van de aftredende voorzitter verbonden. Na een driejarige zittingsperiode heeft Frans Dees zijn functie neergelegd. In de vorige Plattelandsjeugd heeft Jan Roelse aan dit afscheid reeds uitvoerig aandacht besteed. Ook in de vergadering richtte de vice- voorzitter zich in hartelijke bewoordingen tot de heer Dees en bracht hem de dank over van alle leden voor het vele werk, dat hij op idealistische en initiatiefrijke wijze in het belang van de vereniging heeft verzet. Om Frans steeds te herinneren aan „het licht, dat hij over'de jongerenorganisatie heeft laten schijnen", aldus Jan Roelse, werd hem een stel mistlampen aangeboden. IN zijn dankwoord wees Frans Dees erop, dat een voorzitter alleen zijn werk goed kan doen, als hij kan rekenen op de steun en medewerking van zijn provinciaal bestuur en alle leden. Hij bevindt zich op een kwetsbare plaats, en krijgt veel kritiek te verduren. Frans Dees was altijd blij met deze kritiek, want hierdoor leert men zijn fouten kennen. Hij uitte zijn dankbaarheid voor alles wat hij in de afgelopen periode heeft geleerd. Tenslotte reikte hij de voorzittershamer aan zijn opvolger over met de wens, dat deze in zijn nieuwe functie een even plezierige tijd tegemoet zal gaan als Frans nu achter de rug heeft. Jaap Zandee zal zijn werk als voorzitter nog niet onmiddellijk kunnen beginnen, daar hij tot omstreeks juni nog in Frankrijk studeert. Na zijn terugkeer zullen de leden door middel van een interview in dit blad nader met hem kunnen kennismaken. Tot die tijd zal het voorzitterschap worden waargenomen door vice-voorzitter Jan Roelse. In de vergadering werd voorts afscheid genomen van Huib van Westen, die als ver tegenwoordiger van de streek Tholen en St. Philipsland ongeveer drie jaar zitting in het Provinciaal Bestuur heeft gehad. Ook tot hem werden hartelijke afscheidswoor den gesproken, terwijl hem als blijk van dank een sleepkabel werd aangeboden. Ter afsluiting van de jaarlijkse toneelwedstrijd van de P. J. G. Z. werd op 26 maart in het Dorps huis te Kruiningen een bijeenkomst georganiseerd, waar de winnende afdeling haar toneelstuk nog maals opvoerde. Deze eer werd dit jaar toegekend aan de afdeling Oostburg met de thriller „De dame die bescherming zocht". Waarschijnlijk als gevolg van het vroege aan- vangsuur waren bij het begin van het toneelstuk nog vele stoelen onbezet, maar langzamerhand raakte de zaal toch goed gevuld. De spelers en speelsters oogstten met hun spel veel bijval. Na afloop van het stuk bood mej. A. de Looff hen namens het Provinciaal Bestuur bloemen en ge schenken aan. De voorzitter van de jury, de heer T. H. C. van Arenthals, maakte het volledige resultaat van de toneelwedstrijd bekend en reikte de bijbehoren de prijzen uit. Voor het eerst werden ook prijzen toegekend voor de beste persoonlijke prestaties bij de dames en de heren. Aan het resultaat van de wedstrijd wordt in de Plattelandsjeugd van volgende week uitvoerige aandacht besteed. Tot besluit van deze geslaagde toneelavond werd nog enkele uren geanimeerd gedanst op muziek van het kwintet Jo Stokman. In deze vergadering, die werd gehouden in het Dorpshuis te Kruiningen, was van de afdeling Krui ningen geen vertegenwoordiger aanwezig. Met 29 stemmen vóór en 2 blanco werd de heer J. C. Zandee te Nieuwdorp gekozen tot provin ciaal voorzitter, als opvolger van de heer F. A. Dees. Daar de heer Zandee nog enige maanden in Frankrijk verblijft zal zijn werk voorlopig worden waargenomen door de vice-voorzitter. ic Als opvolger van de heren Jac. de Kraker (Oost Zeeuws-Vlaanderen) en H. van Westen (Tho len en St. Philipsland) werden tot lid van het Prov. Bestuur benoemd de heren P. de Feijter en J. L. van Gorsel. Deze benoemingen werden door de Ledenraad bekrachtigd. In verband met de door het Ministerie van C. RM. vastgestelde verlegging van het financieel boekjaar van 1 sêptember 31 augustus naar 1 januari 31 december werd door de Leden raad een wijziging van het Huishoudelijk Reglement goedgekeurd. De sekretaris-penningmeester gaf een overzicht van het financieel resultaat over 19641965. Voor namelijk als gevolg van de wijziging van het boekjaar in 1965, waardoor baten en lasten over 16 maanden werden verdeeld, werd het jaar afgesloten met een nadelig saldo van 2596,91. Het jaarverslag 19641965 werd door de Ledenraad ongewijzigd vastgesteld en zal aan de af delingsbesturen worden gezonden. Ten aanzien van het jaarprogramma 19651966 werden door de Ledenraad een aantal opmerkin gen gemaakt, terwijl suggesties werden gedaan voor het nieuwe programma. Door de afdelingsvertegenwoordigers werd een overzicht gegeven van de aktiviteiten binnen hun afdeling, opdat de andere afdelingen hieruit ideeën konden overnemen. De mogelijkheid zal worden bezien van het vaststellen van een schema voor de afdelingspagina's in de Plattelandsjeugd. Mededelingen werden gedaan van de besprekingen over de organisatie van een wedstrijdendag in samenwerking met de C. P. J. en de K. P. J. Op donderdag 6 april geeft het ABC-cabaret van Wim Kan een voorstelling in Britannia te Vlissingen. Voor belangstellende leden kan ge probeerd worden nog kaarten voor deze voor stelling te bemachtigen. Opgave vóór 4 april bij J. Roelse, Molenweg 11, Koudekerke, tel. 01185 - 360. Op de volkshogeschool „De Blankaart" te Wou- men (België) is in de huishouding een plaats be schikbaar voor een Nederlands meisje. Op deze school worden geregeld praktikanten voor 36 maanden in de huishoudelijke staf ingeschakeld. In verband met de tussentijdse reizen naar huis wordt de voorkeur gegeven aan een meisje uit West Zeeuws-Vlaanderen. Belangstellenden kun nen zich, liefst zo spoedig mogelijk, in verbinding stellen met de volkshogeschool „De Blankaart", Woumen (West-Vlaanderen) België. De afdeling AxelZaamslag organiseert op vrij dag 15 april een wielercours in de Catharinapolder. De start is bij Ria de Feijter, om 19.00 uur pre cies. De lengte van het parcours bedraagt 25 km. Deelname staat uitsluitend open voor leden en begunstigers van de P. J. G. Het reglement wordt aan de start bekendgemaakt. Racefietsen of fiet sen met meer dan drie versnellingen zijn niet toe gelaten. Er zijn veel prijzen, o.a. als le prijs een prach tige beker, beschikbaar gesteld door Landhuis Kijkuit. Na afloop prijsuitreiking in Landhuis Kijkuit. Op zaterdag 16 april organiseert de afdeling Noord-Beveland voor de zesde maal in successie de traditionele 50 km-wandeltocht over de Noord- Bevelandse zeedijken. In afwijking van voorgaande jaren zullen start en finish ditmaal plaatsvinden in hotel „De Schelde" te Colijnsplaat. Start 7.30 uur v.m. Inschrijving vanaf 7 uur. Minimum leeftijd 15 jaar. U kunt zich bij de inschrijving tevens opgeven voor een warme maaltijd na afloop, die alleen bij voldoende deelname plaatsvindt. Wij hopen op 16 april a.s. te Colijnsplaat vele oude en nieuwe gezichten te kunnen begroeten. En vooral voor de gezelligheid: eet ook mee! Bij onzekerheid over het doorgaan van de tocht door slecht weer, kunt U bellen tel. 01109231. (Zie verder volgende pagina)

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 22