'SiAicJlLi WEEKOVERZICHT NOTERINGEN Fruitprijzen konden zich goed handhaven 25 ONS VERSTREKT DOOR NOBECO - KORTGENE TARWE. Zakelijk is er met de tarwe in de afgelopen week niets veranderd. Bij een zeer minimaal aanbod hiel den de fabrieken hun prijzen ongewijzigd. Ook voor export openden zich nog geen nieuwe gezichtspunten. De heffing op onze tarwe in Duitsland bleef onveranderd, terwijl daarentegen de heffing op Franse tarwe zowel hier als in Duitsland verhoogd werd. De aankopen van de Duitse importeurs op de Franse markt stagneerden wat. BROUWGERST. Vorige week kon men horen dat het C.B.K. klaar is met zijn aankopen voor het lopende sei zoen. De voorraden in het binnenland zijn intussen onbetekenend geworden. Voor export naar Duitsland werden kleine hoeveelheden afgesloten op oninteressante prijzen. De heffing op onze gerst bij uitvoer naar Duitsland bleef gelijk, die op Franse gerst werd verhoogd. VOERGRANEN. Over het verloop van de voergerst- markt valt eigenlijk niets noemenswaards te vermel den. De vraag was zeer klein. De druk van Franse en Engelse gerst, die gunstig voorgefixeerd is, hield aan. Toch durfde men hier en daar over een iets vriende lijker stemming te spreken. Bij haver is 't nog steeds wachten op de Duitse vraag, die zal kunnen komen als gevolg van de te kleine voor raden die niet toereikend schijnen te zijn totdat de Ame rikaanse haver weer kan gaan binnenstromen. Op de lage prijzen van de laatste weken ontstond enige be langstelling van de industrie. De houders waren in het algemeen niet bereid om af te geven. De heffing op onze haver werd in Duitsland met ca. 0,50 per 100 kg verhoogd. ZADEN. Bij zeer geringe omzetten werden voor kar- wijzaad ongeveer dezelfde prijzen aangehouden, zowel voor oude als voor nieuwe oogst. Het weinige dat nog in maanzaad omging, werd ook voor prima doorsnee eigenlijk uitsluitend op monster verhandeld, waarbij de bekende noteringen golden. ZAAIGRANEN. Ook gedurende de achter ons liggende week werden de verschillende voorjaarszaaiprodukten slechts met kleine hoeveelheden verhandeld. Begrijpelijk is dat de detailzaaigraanhandel op dit tijdstip streeft naar minimale handelsvoorraden, hetgeen tot gevolg heeft dat per bestelling wordt ingekocht. VLAS. Hoewel in de vlaslintnoteringen geen ver andering kwam, krijg.t men de indruk dat van de zijde van de vlashandel iets meer attentie bestaat voor on bewerkt strovlas. Een en ander valt wellicht te ver klaren door het feit dat meerdere vlas-verwerkende be drijven nog enige behoefte hebben voor het zomersei zoen. PEULVRUCHTEN. Voor de groene erwten en de schokkers mag de afgelopen week zakelijk als verloren tijd beschouwd worden. Mede door de vrije dag was het aantal zaken zeer beperkt. In de noteringen werden slechts onbelangrijke wijzigingen waargenomen. Men kon op de beurs nu en dan horen dat de ondertoon van de markt wat beter geacht werd. Zolang dit echter geen opleving van de handel en betere prijzen tot gevolg heeft, is dit in de gegeven omstandigheden niet meer dan een stemming. De buitenlandse vraag was n.l. nog steeds te klein. Alaska-erwten noteerden ca. ƒ56,— cif Westeuropese havens. Op de nieuwe oogst werd daarin op nog lagere prijzen cif Londen wat gekocht. De Engelse kopers hielden zich bijzonder gereserveerd bij de be oordeling van offertes in schokkers. De meningen over de nog aanwezige eigen voorraden in Engeland liepen behoorlijk uiteen. Bruine bonen en kapucijners hadden bij kleine handel vrijwel onveranderde prijzen. De ter- mijnmarkt sloot vrijdag 11 maart j.l. voor groene erwten nauwelijks prijshoudend en voor schokkers goed prijs houdend met de volgende verrekenprijzen: 3 groene erwten 3«/o schokkers maart april mei juni ƒ51,50 f 52, 57,50 57,50 57,50 58,— DE CONS. AARDAPPELMARKT De aardappelmarkt werd in de loop van deze week wat vaster. Het was ditmaal niet de buitenlandse markt die hiertoe de aanleiding gaf. Een beperkt-blijven van het aanbod en wat meer vraag uit het binnenland zorg den voor vastere stemming. Met de Eigenheimers be gint het moeilijk te worden, hierdoor wordt het binnen lands verbruik van Bintje bevorderd. Ook de hogere termijnmarktnoteringen waren voor de houders van aardappelen geruststellend. AAR D AFPELT EKM1JNM A RKT Weekbericht 915 maart 1966, verstrekt door G. de Vries Zonen, n.v. Amsterdam; voor Zeeland, Goes, tel. 01100-6451: Consumptie-aardappelen. Bintje 40 mm opw. april. De afgelopen verslagperiode ken merkte zich door zeer behoorlijke dagomzetten met elke dag verder stijgende prijzen. Lagen de noteringen aan het begin der week rond 26,60, de opvolgende beursdag gaf een verdere stij ging te zien tot 28,20 en zelfs 29,op de daarop weer volgende beursdag. Op 15 maart liepen de prijzen nog verder op tot 29,50 als hoogste notering met aan het slot zaken op 29,30. De slotnotering was 29,4029,10. De weekomzet beliep 757 contracten (v.w. 308). De openstaande positie liep terug van 1177 naar 964. BEURSBERICHT MARKT GOES 15 MAART 1966 Granen en peulvruchten. Voor tarwe geen notering meer. De voorraad is praktisch geruimd. Kleine groene erwten 2542,50; schokkers 25 ƒ41,50; capucijriers 45ƒ50; bruine bonen ƒ60—' ƒ100 (mits zonder grond). Alles per 100 kg boeren- sehoon af boerderij. Er worden praktisch geen zaken gedaan. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw. 2223,25 per kg. Levering aan de sorteerinrichting. Sorteerkosten voor rekening koper. Voederaardappelen noteerden 4,50- 5,50 per 100 kg. Uien. Onafgestaart aan de sorteerinrichting gele verd 10Ï1 cent-per kg. Vlas. De noteringen per kg bedragen: Goede kwa liteit 23—30 cent; gewone kwaliteit 1622 cent.; slechte kwaliteit 1015 cent; gerepeld vlas 15—38 cent. Eieren. De eierprijs bedraagt 1,86 per kg. NOTERINGEN ROTTERDAMSE KORENBEURS D.D. 14 MAART 1966 Tarwe: 2e helft maart 38,60; le helft april 38,70; 2e helft april 38,75, franco fabrieken. Kippengerst: loco, 32,75 laten, basis boordvrij. Brouwgerst faq. kwaliteit: 36,franco. Brouwgerst Duitse condities: nieuwe oogst, augustuslevering, 35,50 tot 35,75, basis boordvrij. Haver 52/53 kg: 30,25, loco, 30,50, april, basis franco Rotterdam. Groene erwten op monster: tot ƒ40,uitgez. partijen iets hoger, franco Rotterdam. Groene erwten 3 kwaliteit: ƒ51,—, maart, ƒ51,50, april, franco Rotterdam. Groene erwten 6»/o kwaliteit: 49,maart 49,50, laten april, franco Rotterdam. Groene erwten industrie: 36,nominaal, franco Rot terdam. Termijnmarkt-maandagochtendcall: Geen zaken, stemming nauwelijks prijshoudend. Schokkers op mon ster: tot ƒ42,—, uitgez. partijen iets hoger, franco Rot terdam. Schokkers 3 kwaliteit: 56,50, alle termijnen, franco Rotterdam. Schokkers 5 kwaliteit: 53,alle termijnen, franco Rotterdam. Termijnmarkt-maandag- ochtendcall: 1 x maart 57,—, 1 x juni 58,—, stem ming prijshoudend, franco Rotterdam. Kapucijners op monster: tot 50,franco Rotterdam. Bruine bonen op monster: geschoond, tot 117,—, franco Rotterdam. Maanzaad exportkwaliteit: ca. 200,maart/april, franco Rotterdam. Karwijzaad exportkwaliteit: 141, laten, maart/april, 142,50, laten, sept./okt.. nieuwe oogst, franco Rotterdam. AARDAPPELBEURS Bintje 40/opw. binnenl. sort, af binnenland tot 26,50. Bintje 35/opw. exp. sort., bestemming Duitsland, ge sorteerd in 2 maten, afhankelijk van grofheid, 25, tot ƒ26,af binnenland. BIT ETN WtEKBOCK WA# fiRAM>ujr: BTSpKHQ^\ 15 maart. GISTERMORGEN is de voorjaarslag begonnen. Op een hoog, droog perceel werden de eer* ste voorbereidselen getroffen om vlas te zaaien. Het viel niet tegen, het zaaibed lag er goed bij; het is wel eens minder gebeurd. Het wordt nu weer „alle hens aan dek". Het is niet vroeg van 't voorjaar en de laatste jaren zijn we wel wat vroe ger begonnen. De buizen raken uitgelopen en dan zie je het land pas opdrogen. De weer juffrouw had het over wat hogere tem peraturen en een aankomend hogedrukgfebied; nu wat wil je nog meer. Er staan een paar drukke weken voor de deur om alle granen er in te krijgen. En dan is het mooi tijd om aan de aardappels en suikerbieten te beginnen. Al zie ik bij mooi droog weer, de laatste gerst gezaaid worden! We zagen ook al zomertarwe zaaien, kan nog is nog niet te laat en het land viel mooi. Ja, vrienden in Walcheren, 't zal by jullie nog wel niet gaan maar *t wordt toch wel goed hoor! Vorig jaar toen we wel heel vroeg konden be ginnen, zeiden jullie: „Jon nog an toe, noe bin ze gister a bezig en bie oöns is der nog geen kiek op". Rustig aan maar hoor, 't komt bij jullie ook wel goed. Buurman Willem was ook maandag begonnen. Ja, ik bin an de zeumerterve begonne in de Lirke. t Land viel me nie tegen nae die natte winter, je motter natuurlijk nie te diepe in wille want dan zit je nog in de stop verve. Jó ik bin blie ad ik an de gank kon. Plone is net aan de schoon- maek begonne en dan mot je nie bie die vrouw- liên in de weg lope! Want dan bin ze net as een biee, klaer om te straelen. Ja, julder mannen, zei Plone, zouen öllemille vervuilen as wulder nie schonemaekten, dat hou julder nog wat boven waeter. Ja, ik gelove 't ok, zei Willem, je mot ze in zo'n toestand maer ge- liek geven dat is 't ollerbeste, ik bin a ruum 40 jaer getrouwd dus we èn d'r erverringe van. Joö, zei Willem, wat is 't toch jammer, dat die mensen van 't Landbouwschap d'r zin wee nie gehad èn, en noe ons ok, olies een bitje minder dan der an ze om gevrogen adden. 't Is wel jam mer oor, je zou ter wel is moedeloos onder woren, wanneer je noe is nooit gin geliek kreeg as zul- der. Maer, ja, we kunnen ok nie achter de ger- dienen kieken en we weten netuurlik olies nie, maer ik woue toch oönze mannen daer wat moed inspreken want ik vinne het eèl erg, zei buur man Willem. Vorige weke was toch mooi in de t.v., ze Plone, mie die trouwdag van prinses Beatrix mie Claus. Je zag thuus nog beter as in de stad oor, 't was allenig wat erg flauw om die rookbommen te gooien. Ik was gewoon blie toen ze wee terug in 't paleis zatten, je kunt toch nooit weten eè. Ze mossen die lankaerige jongens die de rook bommen gooiden opgepakt èn eest d'r aer der of in dan is een olve dag in een kot vol mie rook gestoken èn, dan zouden ze misschien !t of ge leerd èn. We wensen het bruidspaar nog vele gelukkige jaren toe, na al die spannende dagen. AOK in de afgelopen periode konden de fruitprijzen v op de Zeeuwse veilingen zich vrij goed hand haven op het verhoogde niveau dat een week daar voor intrad. Sommige rassen (Laxton Superbe en Winston) wer- den zelfs nog wat duurder. De uitvoer bleef voor wat Zeeland betreft nog van geringe betekenis, maar aan de binnenlandse groothandel kon veel worden ver kocht. Door de biddag voor het gewas en daarop vol gend de dag van de Koninklijke bruiloft, was het een „gebroken" week en hierdoor minder veilingdagen dan gewoonlijk. Wat de peren betreft, zagen we dat de prijs van Saint Remy steeg tot 85 a 90 cent per kg, opnieuw een hoogtepunt voor dit seizoen en ook voor vele sei zoenen. Conference was er enkel in Goes en Krabbendijke te koop. Bij deze veilingen hoopt men deze peer tot in april te kunnen aanbieden. De prijs liep op want de grote en middelmaten deden tussen 85 en 90 cent per kg en de kleine maat (5560 mm) was aanmerkelijk duurder dan de laatste tijd het geval was. Hiervoor werd vorige week in Goes 74 cent per kg betaald. Klasse 11 D steeg tot 55 cent per kg. Beurré Alexan dre Lucas werd eveneens duurder en noteerde tot 86 cent. Bij de appels was Golden Delicious en Goudreinette vrijwel onveranderd ten opzichte van de voorgaanae week, dat betekent dat goede partijen Golden Deli cious grote maat tussen 80 en 90 cent per kg deden, middelmaat 65 tot 75 cent en de kleine maat tussen 50 en 60 cent. Goudreinette deed tot rond 70 cent per kg voor de grootste en tussen 40 en 45 cent voor de kleinste maat. Nu de Cox's Orange Pippin op is, neemt de vraag naar Laxton Superbe sterk toe. De grote maten ste gen tot ruim 90 cent per kg, middelmaat tussen 65 en 70 cent en de kleine maat even boven 40 cent. Op nieuw wordt bewezen dat deze appel na de Cox's eer» belangrijke plaats kan innemen. Mooie partijen Win ston, grote maat deden algemeen boven een gulden per kg met zelfs uitschieters tot 1,18 vorige week in Goes. Jonathan klasse, 1 grote en middelmaat deed tus sen 55 en 65 cent per kg.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 25