ASF korrels ALBATROS ■SÜPBRF0SFAATFAB1R,EKEN m West Zeeuws-Vlaanderen bezocht België Mest best met ASP P. J. G. Zïel a^> Uitwisselingsmogelijkheden I.F.Y.E. munten uit door betrouwbaarheid VOOR GRAS Betrouwbare N-P-K bemesting in één keer in het vroege voorjaar, daarna N-overbemesting WEIDEN 15+11+ 8 4% MgO 17+11 22 23+10+ 11 MAAIEN 15+ 5 20 17+11 22 23+10+11 MALIEBAAN 81 TEL.(030) 26951 22 P.J.G.-JUWEEL Op 16 februari is de Streek West Zeeuws Vlaanderen in Brugge en Sijsele op bezoek geweest, 's Mor gens werden we door Prof. H. Brugmans ontvangen op het Europa College in Brugge. Prof. Brugmans hield een inleiding over de actuele problemen van de E.E..G. en zette in het kort de werking van het Europees Parlement, de Ministerraad en de Europese Commissie uiteen. Na deze inleiding kregen we te horen wat de doelstelling van het Europa College is en hoe het werkt.. De toelatingseisen voor dit col lege zijn bijzonder zwaar. Men moet een opleiding op universitair niveau hebben genoten. Er wordt ge doceerd in politieke wetenschappen, recht, economie en sociologie. Toelating geschiedt op voorspraak van het land van herkomst. De voertalen zijn Frans en Engels. 's Middags werden we ontvangen op het Europees Vormingscentrum te Sijsele, dat wordt geleid door twee paters. Hier gebruikten we de warme maaltijd. Het programma bestond uit een inleiding van Pa ter Verheijen over het ontstaan en de ontwikkeling van de E.E.G. en E.G.K.S. Tevens belichtte de in leider de verschillen tussen de landen onderling en het slechte begrip voor elkaar. Vervolgens kregen we na al deze ingewikkelde materie nog een ontspannend gedeelte, namelijk een inleiding over allerlei soorten muziek, zoals die overal in de wereld worden beoefend, het leren luiste ren naar deze muziek. Al met al kunnen we terugzien op een gezellige en leerzame dag, die zeker de moeite waard is om volgend jaar weer in het jaarprogramma van de streek West Zeeuws Vlaanderen en misschien ook van andere streken op te nemen. J. RISSEEUW Onze jaarlijkse toneelwedstrijd is inmiddels ge streden. Op zaterdag j.l. heeft de jury de laatste voorstelling uit de serie bezocht, en haar conclu sies getrokken uit de toneeluitvoeringen die de zes deelnemende afdelingen haar voorgezet heb ben. Om de spanning er nog even in te houden publiceren we de uitslag hier nog niet. Wel ver melden we, dat de sluitingsavond van de toneel wedstrijd gehouden zal worden op zaterdag 26 maart a.s. in het Dorpshuis te Kruiningen. Om het hele programma te kunnen afwerken begin nen we vroeg, om 19 uur precies. De winnende afdeling zal op deze avond haar toneelstuk opvoe ren. Na afloop hiervan zal het Quintet Jo Stok man voor de danslustigen de muziek verzorgen. TRUIENBAL NOORD-BEVELAND De afdeling Noord-Beveland organiseert op vrij dag 18 maart 's avonds om half acht een groot Truienbal in de Korenbeurs te Kortgene. Het is de bedoeling dat u zich kleedt in wat u het liefste draagt, mits het géén „zondagse" kleren zijn. Medewerking wordt verleend door het orkest „The Shazems". Alle P.J.G.-leden zijn van harte welkom. PUZZELRIT GOES Zoals reeds enige jaren gebruik is, organiseert de afdeling Goes weer een puzzelrit in samenwer king met de M.A.C. De Bevelanden. Dit jaar is het een middagrit, en wel op uaterdag 19 maart. Start vanaf 14 uur bij de D.K.W.-garage Carels te Goes, Blanckstraat 16. Inschrijving vanaf 13.30 uur. Het startgeld bedraagt 3,50 per auto. Lidmaatschap- kaart meenemen. In 1965 is de Nationale 4-H-Club Stichting in de Verenigde Staten begonnen met een I.F.Y.E.-program voor jongeren van 1720 jaar. In dit eerste jaar wer den 21 deelnemers uit 12 staten uitgezonden naar diverse landen van de wereld. Dit jaar denkt men on geveer 100 Jongeren van 1720 jaar uit te zenden. Tevens zal het dit jaar geen éénrichtingsverkeer wor den, dus niet alleen van Amerika naar andere landen, doch ook van andere landen naar Amerika. Nederland is een van de uitverkoren landen. Men denkt in Amerika 12 jongeren naar Nederland te sturen en men zou in Amerika ook graag 12 jongeren uit Neder land willen zien. Wie kunnen deelnemen? De deelnemers (jongens en meisjes) moeten tus sen 17 en 20 jaar oud zijn, een goede gezondheid hebben en toestemming van hun ouders hebben. Men moet uiteraard Engels kunnen spreken en geïnteresseerd zijn in internationale zaken. Bo vendien moet men in staat zijn iets over Nederland te kunnen vertellen en bereid zijn na terugkeer in Nederland wat over Amerika te vertellen aan leden en afdelingen van de P.J.G.N. Wat gaat er gebeuren? De deelnemers zullen worden ondergebracht bij gastfamilies in de V. S. Deze families worden uit gezocht door de National 4-H Club Foundation. De deelnemers zullen beschouwd worden als leden van de gastgezinnen en zullen ongeveer 2 weken in ieder gezin verblijven. Hoeveel gaat het kosten? De totale kosten worden geschat op ongeveer 1.500,het verblijf in Amerika zal ongeveer 2 maanden duren. De kosten in Amerika zoals reis kosten, konferenties, enz. worden betaald door de National 4-H Club Foundation. U zult vanuit Ne derland vertrekken ongeveer half juni '66 en terugkeren op ongeveer eind augustus '66. Er wordt getracht om u via de Holland Amerika Lijn een goedkope overtocht te laten genieten. Waar kunt u zich aanmelden? Indien u aan bovengenoemde voorwaarden vol doet en u zou graag gedurende de schoolvakantie naar de V. S. willen, dan kunt u dit schrijven aan het sekretariaat van de P.J.G.N., Prins Maurits- plein 23, Den Haag. De deelname vanuit Nederland is beperkt tot 12 personen, dus wacht niet te lang. Aanmeldingen die na 1 april 1966 binnenkomen, kunnen niet meer in behandeling worden geno men. In de maand april zullen degenen die zich heb ben aangemeld, worden opgeroepen voor een aelektie-komité van de P.J.G.N. Haast u! Deel name en tijd zijn beperkt! (Adv. UTMRjjg

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 22