PLATTELANDSJEUGD DE handwerkgidsen verschijnen steeds ongeveer een half jaar voor de inleveringsdatum van de stukken, dus tijd genoeg. Iedere sekretaresse of sekretaris van de afdelingen ontvangt zo*n hand- werkgids, waarin heel duidelijk de diverse rubrieken met goede voorbeelden vermeld staan. Bovendien zijn er op het prov. sekretariaat altijd nog te krijgen. Denk er eens over na; de volgende wedstrijd begint weliswaar pas weer in augustus of september, maar weet dat er dan van de Zeeuwse meisjes iets ver wacht wordt. Laten wij ons, wanneer het zover is, met volle kracht inzetten, zodat wij op de volgende Algemene Vergadering van de P.J.G.N., al is die in Leeuwarden, Arnhem of Assen, niet bij de andere provincies behoeven achter te blijven! WAAROM NIET? JONGERENAKTIVITEITEN Wéér een streek-quiz in Zuid-Beveland Van allerlei en overal Verlichting trekkers en aanhangwagens en rijvergunningen Lonen in de landbouw m West-Duitsland 22 In de foyer van het City-theater was een tentoon stelling ingericht van de werkstukken van de P.J.G.N.-wedstrijden. *KNDER de tafels stonden dozen met de overige werkjes; die dozen waren voorzien van de namen van de provinciale organisaties, waar de stukken vandaan kwamen. Toen ik die dozen eens bekeek, bleek er geen van de provincie Zeeland te zijn (er was slechts één inzending, van Cathrien Jeronimus te Hoedekenskerke, die maar meteen een eerste prijs won!). Ik vraag me nu af of wij, Zeeuwse meisjes, dan niet kunnen omgaan met naald en draad. Maar natuurlijk kunnen we dat wel, zult U zeggen. En dat zal ik ook graag beamen, want de Wedstrijdendag 1965 in Wilhelminadorp staat me nog duidelijk voor de geest. Toen kon er ook een modeshow van zelfgemaakte kleding plaatsvinden. Maar waarom wel jurken en nachtkleding, en geen perzisch ajour, ruit-veranderen, bandopnaaien of machinaal borduren? Dit waren heus niet de enige rubrieken. ADDIE DE LOOFF. WANNEER ik nu, na enkele weken terugkijk op onze jaarlijkse Kon- taktdag, moet me iets van het hart. Tot mijn grote genoegen zag ik tijdens deze dag, een combinatie van P. J. G. N. en P. J. G. Z., in de foyer twee stands staan die mij bijzonder aantrokken. Verscheidenen onder U weten al wel wat ik bedoel, ja inderdaad, de handwerkstands. Aan beide zijden van de deur die toegang gaf tot de grote zaal, lagen op twee tafels werkstukken van de jaarlijkse handwerkwedstrijd uitgestal. Het waren slechts die stukken die door de jury geselecteerd waren voor de beschikbare prijzen. Wanneer alle stukken tentoongesteld hadden moeten worden, dan waren minstens nog vier tafels nodig geweest. TONEELAVONDEN KOUDEKERKE Heden of morgenavond, 25 of 26 februari, dan bent U toch ook in Hotel „Walcheren" te Koude- kerke? De toneelclub van de afdeling Koudekerke voert het blijspel „Bloemen voor Barbara" ten tonele, afgewisseld door accordeonmuziek. Aanvang der beide avonden 19.30 uur, zaal open 19 uur. Door Uw aanwezigheid steunt U een jongerenorganisatie die de ontwikkelingen bijhoudt. ONTSPANNINGSAVOND OOSTKAPELLE De afdelingen Oostkapelle en Serooskerke houden hun jaarlijkse ontspanningsavond op zaterdag 26 februari a.s. in het Verenigingsgebouw te Oost kapelle. Aanvang 19.30 uur. Opgevoerd wordt het toneelstuk „Liefde in een duiventil". De muzikale omlijsting wordt verzorgd door de heer Geelhoed. DANSCURSUS OOSTKAPELLE De P.J.G.-afdeling Oostkapelle organiseert een danscursus. Ieder P.J.G.- of Z.P.M.-lid is welkom (brengt U een dame of een heer mee?). Opgave tot 22 februari bij mej. De Pree, p.a. Chr. Landbouw- huishoudschool, Torenstraat, Oostkapelle, tel. 01188- 507, of bij C. Geldof, Wijkhuijsweg 3, Oostkapelle, tel. 01189-250. LEDENAVOND AXELZAAMSLAG Op vrijdag 4 maart houdt de afd. AxelZaam- slag een ledenvergadering in „Het Centrum" te Axel, aanvang 19.30 uur. In het programma zal aandacht worden besteed aan de Volkshogeschool, maar daar naast zal nog ruimte genoeg bestaan voor humor* en spel. Ook zal een zeer speciale Amerikaanse ver koping worden gehouden! Dit mag U niet missen! PLATTELANDSJONGEREN WALCHEREN De C.P.J. en P.J.G. houden op woensdag 2 maart a.s. om 7.30 uur een vergadering over het Water schap Walcheren. De besturen van beide organi saties staan reeds enige tijd in kontakt met de dijkgraaf en het bestuur van het Waterschap. Het is de bedoeling de jongeren wat meer kennis van het werk van het Waterschap te laten nemen, van het waarom, het hoe en de waarde ervan. De C.P.J. en P.J.G. hebben de dijkgraaf, de heer G. C. D. Rutgers van Rozenburg, bereid gevonden om op bovengenoemde datum over het Water schap een inleiding te houden. Er kunnen zowel schriftelijke als mondelinge vragen gesteld wor den. Een ieder is welkom en heeft de gelegenheid om vragen te stellen. Laat dus op 2 maart zien, dat wij als jongeren echt wel belangstelling hebben voor hetgeen een Waterschap doet. Nogmaals 2 maart om 7.30 uur in hotel „Walcheren" te Kou dekerke. tvtA het succes van vorig jaar gaat de streek Zuid-Beveland ook dit jaar weer een quiz organi- seren, en roei op 8 en 16 maartheide avonden om half acht in de Landbouwte Goes. Reglementen Alle vier af delingen kiezen een team van drie personen, dat hun afdeling vertegenwoordigt. De puntenwaardering is zó geregeld, dat de supporters van de betreffende afdelingen een zeer belang rijke bijdrage kunnen leveren voor de mogelijke overwinning. Vragen Evenals vorig jaar zullen een groot gedeelte van de vragen uit de krant(en) worden gehaald. Voor 8 maart dus uit de kranten: „P.Z.C." van 28 febr. t/m 5 maart; voor 16 maart: uit de „P. Z. C." van 7 t/m 12 maart. En natuurlijk ook weer uit het laatstverschenen „Zeeuws Land- en Tuinbouwblad", dus resp. van 4 en 11 maart. Prijzen Er zijn prachtige prijzen voor de leden van het winnende team. En tevens een mooie prijs voor dat teamlid dat over het geheel de meeste juiste antwoorden weet te geven. Dus diegene die de beste persoonlijke prestatie verricht. Dit staat natuurlijk los van het feit of hij wel of niet in het winnende team zit. Kranten lezen Het is natuurlijk duidelijk dat het motto van deze qu.iz is: „LEEST DE KRANT"! A. LINDENBERGH. INDIEN trekkers ingeschakeld zijn ten behoeve van het boerenmelkvervoer dient extra aandacht besteed te worden aan enkele punten inzake de voorschriften die voor dit soort motorvoertuigen ffelden op grond van het Wegenverkeersreglement. 1. Op de trekker moeten koplichten en/of stadslichten zijn gemonteerd. Er zijn trekkers waarop al leen stadslichten zijn geplaatst en dat is bij normale duisternis voldoende (althans volgens de wet). Bij mist is echter groot licht voor ieder motorvoertuig verplicht. Dit geldt zowel voor overdag als bij avond. Daarom moet op iedere trekker groot licht aanwezig zijn. 2. Op de aanhangwagens moeten zijlichten worden gevoerd. Wanneer een landbouwer met behulp van een trekker met aanhangwagen(s) boerenmelk wil gaan vervoeren, moet hij daarvoor een vervoervergunning aanvragen bij de Rijksverkeersinspectie in zijn district. Deze regeling is vastgelegd in de Wet Autovervoer Goederen (W.A.G.). Wanneer tize vergunning wordt verleend, dan is die uitsluitend geldig voor boerenmelkvervoer (zogenaamde beperkte vergunning). De kosten voor behandeling van de aanvrage is door de Rijks inspectie bepaald op 60,— plus 10,voor het vergunningsbewijs, wanneer dit wordt verleend. Een vergunning heeft meestal een geldigsheidsduur van 5 jaar. VERGELEKEN met 1964 zijn de uurlonen in de Duitse landbouw in het afgelopen jaar met 9,5 en de maandlonen met 11,3 gestegen. Het uurloon variëert thans van DM 2,70 tot DM 2,98, het maandloon van DM 483 tot DM 509. In Noordrijn-Westfalen heeft de vakvereniging van landarbeiders met ingang van 31 maart 1966 de loonovereenkomst opgezegd. Verwacht wordt dat ook de overeenkomsten in de overige deelstaten binnenkort hiertoe zullen overgaan. Op 1 april 1965 waren de lonen met 9,5 verhoogd. Het bestuur van de vakvereniging wil de resultaten van het „Groene Bericht" 1966 afwachten om dan het percentage van de loonsverhoging te kunnen vaststellen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 24