Italiaans raaigras TETRONE als groenbemester - struktuurverbeteraar De voordelen van Italiaans Raaigras TETRAPLOID TETRONE ten opzichte van klaver, onder dekvrucht gezaaid, zijn: Door het gebruik van zwaardere machines in de landbouw en de vele problemen met de vruchtwisseling gaat de struktuur van de grond steeds meer achteruit. Tengevolge van de overvloedige regenval in 1965 hebben veel percelen bijzonder geleden. Groenbemesting kan hier uitkomst brengen. TETRONE Tetraploid Italiaans Raaigras als groenbemester heeft het voordeel dat ze de ondergrond poreus maakt; dus de doorlaatbaarheid verbetert. De bovengrondse delen houden de slagregens en felle zonnestralen tegen. Onkruiden worden onderdrukt en bovendien wordt humus gevormd. Belangrijk is verder dat de grond na de oogst enige tijd rust gegund wordt. Percelen met Italiaans raaigras Tetrone kunnen tot het laatst blijven liggen om te ploegen. (Advies: probeer, echter droog te ploegen.) Door de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst is op vele plaat sen geadviseerd meer aandacht te besteden aan het zaaien van Italiaans raaigras voor groenbemesting-struk- tuurverbetering. Tetrone Italiaans raaigras brengt 4.000 a 4.500 kilo or ganische stof in de grond. TETRONE tetraploid Italiaans raaigras geeft TOPOPBRENGSTEN als groenbemester - struktuurverbeteraar Tetrone houdt uw grond in conditie Italiaans Raaigras kan een bespuiting in het voor jaar goed verdragen. Ook in de maand augustus kan men desgewenst nog een onkruidbestrijding toepassen, zodra de graanoogst van het veld is. TETRONE, onder dekvrucht wintertarwe, winter rogge, zomer- en wintergerst gezaaid, voldoet zeer goed. Dit is in de praktijk en op vele proef velden bewezen. Noodzakelijk is echter een stik stofgift, direkt nadat de graanoogst van het veld is, van minstens 50 kilo zuivere stikstof per hektare. Een beeld van een perceel wintertarwe in de maand december j.l. Dergelijke percelen vragen de volle aandacht.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 23