suikerbieten POLYRAV TRIRAVE Studiedag „Produktie en afzet" D INSTRUCTIEDAG SPUITEN IN DE LANDBOUW ALGEMENE LEDENVERGADERING VAN DE VERENIGING „HET NEDERLANDS NEW FOREST PONY STAMBOEK L. E. I. PUBLIKATIES EXPORT CONSUMPTIE-AARDAPPELEN Zéér geschikt voor de voorjaar»- mechanisatie door een snelle grond* bedekking en hoge éénkiemlgheid van het te leveren precisiezaacl De gezamenlijke vereniging voor Bedrijfsvoorlichting op Walcheren, Noord-, Oost-, en West-Zuid-Beveland en de bedrijfsstudiegroep Schouwen-Duiveland organiseren in samenwerking met de Rijkslandbouwvoorlich- ffngsdienst te Goes op VRIJDAG 28 JANUARI A.S. IN DE „PRINS VAN ORANJE* TE GOES een studiedag over „Produktie en Afzet". De bedrijfsresultaten geven over een reeks van jaren gemiddeld weinig reden tot optimisme. Kosten, op brengsten en prijzen van de produkten zijn belangrijke factoren, die het netto overschot bepalen. Daarom wordt op deze dag zowel het bedrijf, dus de produktie als de afzet onder de loep genomen. PRODUKTIE. In de morgenvergadering wordt de nadruk gelegd op het verkrijgen van een hoger inko men door een doelmatige bedrijfsvoering, hoge op brengsten, gewassen met een hoog saldo en verlaging van de kosten. AFZET. Het veelal zeer grote verschil tussen de prijzen die de boeren en tuinders voor hun produkten ontvangen en de prijzen die de konsument voor die produkten moet betalen lijkt erg groot. Zó groot dat vele boeren zich afvragen: hoe is dit mogelijk Waarom ontvangt de boer voor zijn moeizaam wer ken slechts zo'n beperkt aandeel van de prijs die de konsument uiteindelijk moet betalen De vraag rijst: is het mogelijk door een beter pro- dukt aafi te bieden of door het verbeteren van het af- zetapparaat een groter deel van de konsumentenprijs te ontvangen. Daarnaast vraagt de praktijk zich af: wat zal de E. E. G. gaan betekenen voor de afzetmogelijkheden en prijsvorming wm onze produkten? Op dergelijke vragen van de besturen en de aan wezigen in de zaal zal het forum trachten duidelijke antwoorden te geven. Door hun werk zijn de leden van het forum nauw betrokken bij de handel van onze produkten. E volledige agenda van deze dag is als volgt* 10.00 uur: Opening door de voorzitter, de heer C. van Gorsel, voorzitter Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Oost Zuid-Beveland. 10.05 uur: Ontwikkeling van de verschillende be- drijfstvpen in Zeeland: a. „Het kleine bedrijf", door de Rijks- landbouwkonsulent voor de Zeeuwse Eilanden, de heer ir. H. P. de Bruin; b. „Het grotere akkerbouwbedrijf", door de Rijkslandbouwkonsulent voor Be- drijfsvraagstukken, de heer ir. A. J. Louwes. 11.15 uurï Koffiepauze, waarbij de koffie in de zaal geserveerd wordt. Tijdens de koffiepauze is er gelegenheid om schriftelijke vragen voor de inleiders in te dienen. 11.30 uur: Beantwoorden van door de gezamenlijke besturen ingediende schriftelijke vragen. 12.00 uur: Middagpauze. Het is mogelijk om in „De Prins van Oranje" iets te eten. 13.45 uur: Een forum zal schriftelijke vragen beant woorden over de afzet van landbouw-, veeteelt- en tuinbouwprodukten ingediend door de aanwezigen. Het uiteindelijk doel van de middagvergadering is de mogelijk heden na te gaan om het aandeel van de producent In de konsumentenprijs te ver hogen door verbetering van de afzet resp. het afzetapparaat. Het forum bestaat uit de volgende per sonen: Ir. H. H. Smeenk, sekretaris van de Hoofdafdeling Akkerbouw van het Land bouwschap. Drs. L. B. Padmos, direkt.eur van de Stich ting voor de Nederlandse Zelfstandige Handel en Industrie. P. Ligtenstein, direkteur Inkoop Albert Heyn N.V. G. H. Morsink, algemens leiding van de granen. Aan- en verkoon West-Euronese granen van de Nat. Coöp. Aan- en Ver- koopvereni"ir»or voor Land- en Tuinbouw G A. „CEBECO". C. J. van Leeuwen, stafmedewerker van het Coveco te Arnhem. 16.15 uur: Sluiting. Kortgene. Met Ingang van maandag 10 januari 1066 .ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-be- «temmingsplan kampe erh u i sj eftterrein „De Zand- kreek" met bijbehorende bebouwingsvoorschriften. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij de raad dezer gemeente bezwaren in dienen tegen het ontwerp. Zaamslag. Vanaf 19 januari 1966 ligt gedurende één maand ter inzage het bestemmingsplan met bijbehorende voorschriften, betrekking hebbende op het noord-oostelijk deel van de kom der gemeente (2e fase), welk plan overeenkomstig het ontwerp werd vastgesteld bij besluit van de raad dezer ge meente van 23 december 1965. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende bovengenoemde termijn bij ge deputeerde Staten bezwaren tegen het bestemmings plan indienen. Vrouwenpolder. Vanaf 19 jan. 1966 tot 19 febr. 1966 ligt ter inzage het ontwerp van het bestem mingsplan „kom Gapinge" betrekking hebbende op een gebied, gelegen ten zuiden van de Dorpsstraat eh ten westen van de Schotsehoek. Gedurende dit tijdvak kan een ieder schriftelijk bij de gemeente raad bezwaren tegen dit ontwerpplan indienen. Veere. Het hoofd van het gemeentebestuur van Veere brengt ter openbare kennis, dat door gedepu teerde staten van Zeeland bij besluit van 3 januari 1966, nr. 1023/327, afd. 4 bur. R.O. goedkeuring is verleend aan het besluit van de raad dezer gemeente van 23 augustus 1965 tot herziening van het plan van uitbreiding in hoofdzaak, in één uitvoerige kaart uitgewerkt, met de daarbij behorende toelichting, en bestemmingsbepalingen. Belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, kunnen binnen een maand na de dag dezer bekendmaking, tegen het verlenen van goedkeuring door gedeputeerde staten beroep in stellen bij de kroon. Brouwershaven. Het vastgestelde uitbreidingsplan in onderdelen Dreischor, met bebouwingsvoorschrif ten. is door G.S. goedgekeurd. De instructiemiddag betreffende het spui ten in de landbouw, die oorspronkelijk was gepland op vrijdag 21 januari, hebben wij gemeend i.v.m. de R.A.I.-week te moeten uit stellen. In overleg met de heer Hertgers, be strijdingsmiddelen-deskundige van het Cebe- co hebben wij deze laatste bijeenkomst vast gesteld op vrijdag 28 januari, 's avonds 7.30 uur in de „Korenbeurs" te Kortgene. In ver band met het onderwerp „Economische as pecten van het spuiten in de landbouw", zou den wij diegenen die de eerder gehouden bij eenkomst niet bezochten, willen adviseren deze interessante avond indien mogelijk bij te wonen. Uw opgave zien wij gaarne tege moet. De Vereniging „Het Nederlands New Forest Pony Stamboek" houdt op zaterdag 22 januari in het Jaarbeursrestaurant te Utrecht haar Alge mene Ledenvergadering. Aanvang 10.30 uur. Het L. E. I. deelt mede dat in de maand december 1965 de navolgende publikaties zijn verschenen: Verslag no. 138: Produktiekosten van trektulpen in het bloemencentrum Rijnsburg 4, Verslag no. 144: Rentabiliteit akkerbouwbedrijven ƒ3,-. Verslag no. 145: Rentabiliteit van weide- en ge mengde bedrijven 4, Studie no. 32: Bedrijfsplannen voor het akkerbouw bedrijf in de Noordoostpolder 4, Landbouwcijfers '66: 6,Herdruk van jubileum» uitgave: „De Nederlandse landbouw in een groeiende economie" 9,50. Bestellingen kunnen geschieden door overschrijving van het bedrag op postrekening no. 412235 van het Landbouw-Economisch Instituut te 's Gravenhage. Op het girostrookje dient te worden vermeld: „Zend.. (volgt nummer van de publikatie(s)". Het Produktschap voor Aardappelen maakt bekendj, dat van oogst 1965 tot en met 31 december jl. 172.00é Ion consumptie-aardappelen zijn uitgevoerd, waarvare 32.500 ton zand-consumptie-aardappelen. Het maandtempo was in vergelijking tot het voor* gaande jaar: oogst 1965 oogst 1964 in juni/juli 2.000 ton 3.000 ton in augustus 7.000 ton 19.000 tore in september 28.000 ton 37.000 ton in oktober 47.000 ton 44 000 ton in november 45.000 ton 59 000 tore in december 43.000 ton 45.000 tore 172.000 ton 207.000 tore De voornaamste Europese afnemers waren: West- Duitsland met 93.000 ton totaal, waarvan in decent ber 23.000 ton; Spanje met 18.000 ton en Italië mei 11.500 ton. Totaal werd door Europese landen afge nomen 138.000 ton waarvan in december 32.700 ton, Van de overige groepen afnemers waren de Aziatisch© landen met 21.000 ton de grootste afnemers. 1 Uitnemende rassen door hun onovertroffen loofontwikkeling en hun goede suikeropbrengster.. (Adv.)

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 25