Veel Zeeuwen in „4-weekse" Geslaagde „Slikrit" Kort verslag vergadering Prov. Bestuur PLATTELANDSJEUGD P. J. G. 3 januari 1966 KADERDAGEN OP „OLAERTSDUIJN" JongerenaktSvsteiten JUBILEUMAVOND OOSTKAPELLE CURSUS „PECH ONDERWEG" JONGEN MENSEN VERKENNEN DE WERELD - 5 FEBRUARI 1966: - - ALGEMENE KONTAKTDAG - TE MIDDELBURG - - KOMT U OCK - 39 Hoewel in voorgaande jaren onze organisatie, in verhouding tot andere provincies met veel grotere ledenaantallen, bepaald geen gek figuur sloeg wat het aantal deelnemers aan de 4-weekse cursus „Plat telandsjongeren op Nieuwe Wegen" betrof, is de groep Zeeuwse deelnemers dit jaar verheugend groot. Nu we de definitieve deelnemerslijsten van de Volkshogescholen hebben ontvangen blijkt, dat niet minder dan 22 Zeeuwse jongens en meisjes de cursus volgen. Zij hebben de kans gegrepen om vooruit te komen, om in een tijdsbestek van 4 weken enorm veel kennis en ervaring op te doen over de meest verschillende onderwerpen, een kennis en ervaring waarvan zij in hun verdere leven kunnen profi teren. De cursusprogramma's wijzen het uit, een cursus als de „4-weekse", die zo specifiek is afgestemd op moderne plattelands jongeren, vindt men nerg?ns in Nederland. Al degenen die dit jaar de knoop hebben doorgeïakt en naar één der Volkshogescholen zijn ver trokken zullen dit ondervinden en hopelijk ook doorvertellen aan anderen, zodat we volgend jaar een nog groter aantal deelnemers kunnen vermelden. Thans kunnen we de volgende „erelijst" van deel nemers aan de 4-weekse cursus 1966 publiceren: Volkshogeschool Bergen: J. Brasser, Koudekerke; mej. R. Geluk, Zierikzee; M. Kloet, Nieuw en St. Joosland; mej. C. Snoep, Kortgene; mej. M. Zandee, 's-Heer Arendskerke. Volkshogeschool ,^illa.rdsoog" te BakkeveenA. Geluk, St. Maartensdijk; mej. T. Flikweert, Bres- kens; mej. M. van Hoeve, Groede; mej. A. J. Kievit, Borssele; P. Louws, Aagtekerke; mej. S. Won- dergem, Kapelle-Biezelinge. Volkshogeschool Olaertsduijnte Rockanje: P. de Feijter, Kloosterzande; P. Jansen, Arnemuiden; mej. A. de Looff, Kortgene; mej. G. van Maldegem, Kortgene; mej. K. Provoost, Oost-Souburg; mej. A. v. d. Ree, Zaamslag. Volkshogeschool EerbeekJ. Cappon, Zuidzande; mej. C. Klompe, Goes; J. Masclée, Zuidzande; mej. T. Polderman, Oud-Vossemeer; mej. C. Robers, Kloetinge. Het was me het weertje wel op 18 december. De naam waaronder onze oriëntatierit werd verreden werd dan ook wel eer aangedaan. Maar ondanks wind, regen en slik werden toch 38 deelnemers inge schreven voor de 60 km, die afgelegd moesten worden vanaf Lewedorp via Walcheren naar Colijns- plaat. Natuurlijk moest er weer danig gezocht worden naar sommige oriëntatiepunten. Het eerste wat men dan doet als het niet lukt, is de organisatoren te beschuldigen van een foutieve regeling. Zou het misschien ook een beetje aan de deelnemers zelf kunnen liggen? Als we tenminste sommige fopcon- troles nagaan, leek het soms meer op een vlaggen mekrit dan op een oriëntatierit. Toch zijn we de deelnemers bijzonder erkentelijk dat zij ook deze rit weer als een sportrit hebben beschouwd, en als het aan ons ligt, dan tot de volgende keer. Hopelijk daft met beter weer, meer deelnemers en een iets gemakkelijker rit. Vóór we de resultaten van de beste vijf deelnemers vermelden eerst nog dit. Het is de organisa toren een bijzonder genoegen, dat de vier stréken Noord- en Zuid-Beveland, Walcheren en Schouwen- Duiveland samen bezig zijn geweest, en dat voor zowel de rit als het „Verbroederingsbal" in Zie rikzee zoveel belangstelling was. Nu we dus een Oosterscheldebrug hebben zullen en moeten we steeds meer samendoen. En het kan, dat is nu gebleken. Laten we dan ook, nu we wat afstand betreft dich ter bij elkaar gekomen zijn, in het vervolg zowel pr jvinciale als streekevenementen bezoeken. Want twee gezegden zijn voor u als P.J.G.-leden nog stesds van toepassing. De eerste: Samen sterk. Dus alle P.J.G.'ers vormen één geheel van individuele leden. Als dat eens waargemaakt werd op provinciale aktiviteiten zouden we wel belangstelling trekken van radio, T.V. en pers, en wat zou er dan oók niet allemaal kunnen worden georganiseerd. Het tweede gezegde dat uit bovenstaande voortkomt is natuur lijk: Hoe meer zielen hoe meer vreugd. Tenslotte dan dq uitslag van de Slikrit: 1. D. P. VerhulstB. Luijk, 144 strafpunten (beker en doos autowasmiddelen); 2. J. van Dalenmej. M. C. de Dreu, 153 strafpunten (achteruitrijlamp); 3. C. L. Steendijkmej. M. Struik, 169 strafpunten (blokschaaf); 4. Mej. M. E. MeijersF. Buis, 177 strafpun ten (seinlamp); 5. P. A. Steendijkmej. A. de Looff, 183 strafpunten (set ringsleutels). J. R. r 1. Aanwezig zijn vijf P.B.-Ieden, de adviseurs en de sekretaris. 2. De Nieuwjaarsreceptie van de Commissaris dei- Kon in gin zal bezocht worden door de voorzitter, de vice-voorzitter en de sekretaris. 3. Binnenkort zullen alle leden, via de afdelingsse- kretariaten, e.en exemplaar van de Statuten en het Huishoudelijk Reglèment ontvangen. 4. Een P.J.G.N.-foIder betreffende uitzendingspro gramma's naar Canada en Australië zal naar dc afdelingen worden gezonden, ter verspreiding on der de leden. 5. De voorzitter heeft te kennen gegeven, op de eerstvolgende Ledenraadsvergadcring zyn functie te willen neerleggen. De streken hebben kandida ten opgegeven, die door een commissie bestaande uit de voorzitter, de heer Cevaal en de sekretaris zullen worden gepolst. 6. Op de avond van de Algemene Kontaktdag, 5 fe bruari a.s., zal de Streek Zuid-Bevland een dans avond organiseren in de „Caisson" te Biezelinge. Voorts worden een aantal algemene zaken betref fende de Kontaktdag besproken. 7. Het programma van de Kaderdagen is thans be kend. In de afdelingen zal deelneming aan de Kaderdagen gestimuleerd worden. De cursuskos- ten zullen geheel door de P.J.G.Z. worden betaald. 8. Het P.J.G.-juweel en de voorafgaande Leden- raadsvergadering op 26 maart zullen worden ge houden in het Dorpshuis te Kruiningen. 9. Gebleken is, dat het aantal Zeeuwse deelnemers aan de 4-weekse Volkshogeschoolcursus zeer be vredigend is. Als de deelnemerslijsten van de vier Volkshogescholen zijn ontvangen zal publlkatie in de Plattelandsjeugd plaatsvinden. 10. Als leden van de grote Redaktieraad van ,.3ulten" worden aangewezen de. heer Lindenberg. en de sekretaris. Tot leden van de Landelijke Ru ad van de P.J.G.N. worden benoemd de voorzitter en mej. de Looff en tot plaatsvervangende leden do heer Roelse en de sekretaris. 1L Voor de provinciale quizcompetitie zijn enkele aanmeldingen binnengekomen. De opzet v. ji de wedstrijd zal nader worden uitgewerkt. 13. Ten behoeve van de sekretariaten zal een uitge breide adressenlijst worden samengesteld. Het programma van onze Kaderdagen, die van 31 januari-2 februari a.s. op de Volks hogeschool „Olaertsduijn" te Rockanje wor den gehouden, ziet er als volgt uit: Maandagmiddag: aankomst tussen 14 en 15 uur; „De kunst van het gesprek", dis cussie-practicum. Maandagavond: „Het lezen van boeken", in geleid door de heer A. van Uxem, di- rekteur van de Plattelandsbibliotheek Overijssel. Dinsdagochtend: praktisch werk in huis en op het terrein; „Mens en natuur op Voorne", ingeleid door de heer C. Sip- kes, landschapsarchitect te Rockanje. Dinsdagmiddag: wandeling door de duinen van Voorne, o.l.v. de heer Sipkes. Dinsdagavond: bezoek aan schouwburg of concert te Rotterdam, of televisiege sprek. Woensdagochtend: praktisch werk in huis en op het terrein; „Ontwikkelingshulp, wat gebeurt er en wat kun je er zelf aan doen?", ervaringen met Jongeren Vrij willigers in Ivoorkust, inleiding met dia's door dr. H. H. Frese, hoofdleider „Olaertsduijn". Woensdagmiddag: vertrek om 14 uur. Hebt u zich ook al opgegeven voor deel neming aan de Kaderdagen? Doe het vlug, anders vist u achter het net. Ieder lid kan aan de kaderdagen deelnemen. De cursus- kosten worden door de P.J.G.Z. betaald, u behoeft dus alleen de reiskosten te betalen. Opgave zo spoedig mogelijk via uw af- delingssekretariaat of rechtstreeks bij het P.J.G.-sekretariaat, Landbouwhuis. Goes (tel. 01100—5010). De afdeling Oostkapelle viert haar 20-jarig be staan met een feestelijke bijeenkomst op vrijdag 21 januari a.s. om 19.30 uur in het „Verenigings gebouw" te Oostkapelle. Na de opening is er gelegenheid tot feliciteren, waarna een optreden volgt van het cabaret „Ten takel" o.l.v. de heer P. Geelhoed. Na afloop van het cabaretprogramma gezellig samenzijn met medewerking van een orkestje. De streek Zuid-Beveland organiseert een cur sus „Pech onderweg". Deze cursus wordt afge werkt in drie a vier avonden en wordt gehouden in de V. W.-garage van Van Strien N.V. te Goes. De chef-monteur van deze garage zal de cursus geven. De eerste avond is gepland op vrijdag 21 januari a.s. Geen epkele automobilist(e) mag een dergelijke cursus missen, en wij verwachten dan ook vele leden (ook leden en kennissen uit andere streken) op deze cursus. Deelnemers kunnen zich, uiterlijk op 17 januari, opgeven bij P. A. de Jonge, S. K. Zandweg 5, 's-Heer Abtskerke (tel. 01103 232). De P.J.G.N. heeft een brochure uitgegeven met bovenstaande titel, welke brochure handelt over enkele uitzendingsprogramma's voor (plattelands)- jongeren naar Canada en Australië. Over deze programma's worden voorlichtings bijeenkomsten gehouden op 18 januari te Zwolle (hotel Van Gijtenbeek) en op 21 januari a.s. te Utrecht (hotel Noord-Brabant). Deze week zijn aan de afdelingssekretarwten een aantal brochures gezonden ter verspreiding onder de leden. Belangstellende leden die de brochure npg niet hebben ontvangen kunnen deze dus aanvragen bij hun afdelingssekretaris(esse).

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 37