Sjoels geschenk In dit Kerstnummer o. m. Onze vogels vliegen uit.... 1122 ZEEUWS LAND* EN IUINBOUWBLAD De herderkens liggen geknield om de kribbe en kussen het kleed van de Heilige Maagd. God maakte de man; schiep een vrouw uit diens ribbe, nu schonk Hij een kind, schonk Zijn Zoon ongevraagd. De engelen loven de Heer in den hoge naar Bethlehem wijzen een ster en Gods stem. t Geloof in de Christus straalt uit aller ogen 't geloof in de Heiland, gezonden door Hem. Zelfs koningen komen als wereldse boden met aardse geschenken en werpen zich neer met goud, wierook, mirre voor 'n koning der Joden, door hen reeds herkend en erkend als hun Heer. Bazuinen en engelen hebben verkondigd de ere van God en de Vrede op aard. En wat doet de mensheid? Zij vloekt Hem, zij zij kruisigt het Kind, door Maria gebaard. zondigt, Ellen Eeckhoff. ÏVIT jaar zal onze oudste dochter voor het eerst met oudejaarsavond niet thuis zijn. Zij is die avond bij de ouders van haar vriend, wat natuurlijk heel gewoon en heel gezellig is. Heel gewoon, omdat ze vorig jaar met zijn beidjes bij ons waren. Alleen, als er over gesproken wordt, dat dit zo gaat gebeuren van het jaar, dan realiseer je je opeens boe snel de gezelligste, huiselijke dingen, die je met bet hele gezin beleeft, voorbij zijn. Dan zou je alle moeders toe willen roepen: mopper niet over de druk te van de decembermaand. Geniet alleen maar en laat alles desnoods dit keer eens iets minder in de puntjes zijn dan anders! Doe mee. De beste jaren zijn toch immers de jaren waarin ze allemaal nog thuis zijn. En juist de herinnering aan het vieren van hoogtij dagen thuis, blijft altijd hangen. Neemt u alleen maar die opmerking van uw man, als hij vertelt hoe zijn moeder altijd deed met feestdagen. We zouden willen dat onze kinderen later ook zo'n opmerking maken, dat ze zich goed kunnen herinne ren hoe het thuis was. 't Lijkt misschien onbeteke nend, maar toch is het iets in het leven, dat je je kinderen meegeeft. Sfeer, gezelligheid, saamhorigheid en ook eens even stilstaan bij het leed van anderen. ACH lieve mensen het is allemaal zo gauw voorbij, laat het niet door uw vingers glippen Die laatste avond van het jaar, dat we met zoveel goede voornemens begonnen zijn. Oudejaarsavond, de avond die anders is dan andere avonden, als je onder het eten van oliebollen en het kijken naar de televisie, je gedachten vliegensvlug laat gaan. Niemand laat het merken als hij aan zijn beste vriend denkt, die hij dit jaar verloor of aan de moeilijkheden, die hij nog maar kort geleden had Jo maakt grapjes met de kleintjes, die hun ogen haast niet meer open kunnen houden en je rent weer eens even naar de keuken om een warm drankje te maken. Allemaal hebben we zo onze gedachten en herinne ringen. We weten het van elkaar, maar spreken het niet uit. We doen spelletjes, niet alleen om de traditie of om de avond sneller om te krijgen. Het hoort nu eenmaal bij oudejaarsavond. Het laat ons voelen hoe goed het is zo allemaal bij elkaar te zijn. Als vanzelf komen dan ook de goede voornemens. Daar beginnen we mee in het nieuwe jaar, zoals we vroeger op school met de beste voornemens bezield In een nieuw, schoon schrift begonnen. Haast te be schroomd om de eerste letters neer te schrijven Die goede voornemens, och daar loopt het meestal niet zo best mee af. Maar er blijft toch altijd wel wét van over. BETTY TEELING. Ie katern: Een Kerstoverdenking: „De lange weg". Er is veel veranderd in 100 jaar. Een terugblik op de landbouw in Zeeland anno 1865. Van staffel en gaarde. Oude boerderijen in Zeeland; onze 10e reportage deze keer over de hofstede „Torenzigt". Een fotoreportage over „Speelkameraadjes". Een aardige puzzel voor de feestdagen. De pagina's voor de vrouw. 2e katern: De afscheidsrede var onze Algemeen Voorzitter ir. M. A. Geuze, uitgesproken op de Algemene vergadering der Z. L. M. van 9 december j.l. De afscheidswoorden, uitgesproken door de vice- voorzitter, de heer P. J. J. Dekker, gericht tot de heer Geuze. Flitsen van de Algemene Vergadering. Mededelingen, berichten en andere zaken. Voor de werkgevers, bijzonderheden over vakan tietoeslag, sociale lasten, huarcompensatie enz. Plattelandsjeugd.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 2