STANDAARD POLYPLOID R POLYPLOID Publikaties, Rapporten en Jaarverslagen 1151 TUINffeOUWGIDS 1966 NEEMT U GENOEGEN MeT EEN HALVE Vl'S 2 natuurlijk; NIET. EN OOK NIET met een halve bTeT laat u niet met die brokken zitten. Jaarlijks blijven er voor miljoenen guldens aan afgebroken bieten in de grond achter. Derge lijke verliezen komen niet tot uiting bij proef veldresultaten. Hilleshög maakt hierop een uitzondering. NEEM GEEN RISICO, bestel dus de Hilleshög polyploide soorten in normaal, precisie of M. zaad. Hilleshög Stan daard Polyploid voor zowel vroege als latere leveringen. Hilleshög R Polyploid voor middel- vroege en latere leveringen. VRIJDAG 24 DECEMBER 1965 Kortgeleden verscheen de nieuwe jaargang van de Tuinbouwgids. In deze uitgave is de redactie er weer in geslaagd de ontwikkeling van de tuinbouw op de voet te volgen. Veel aandacht is besteed aan de technische rubriek. Alle gegevens over trekkers, spuit apparatuur enz. zijn o«p overzichtelijke wijze hierin verwerkt. De fruitteeltrubriek komt deze keer extra goed voor de dag niet o.a. artikelen over spurtypen, gibberellazuur, grondoiitsmetting bij bodenimoeheid, gebruik van stapelborden en prijzen van appelen bij verschillende af- zetmethoden. Tevens zijn vrij veel gegevens over kleine fruitgewassen opgenomen. In de groenteteeltrubriek treft men o.a. artikelen aan over extra CO_> toediening en zand bij sla. Extra aandacht verdienen bijdragen over de ontwikkeling van de vollegrondsgroente- teelt en over de prijs van bewaaruien, omdat deze onderwerpe,n voor Zeeland belangrijk zijn. Bij de bloembollen is de gladiool er maar schraal vanaf gekomen. De nieuwe Tuinbouwgids is verkrijgbaar voor de prijs van - 11,50 bij de organisaties en de boekhandel. Van harte aanbevolen! Jaarverslag 1964 van de Stichting Ned. Uien-Fede ratie. Kwaliteitsonderzoek bij peulvruchtenrassen. In de laatste jaren had uitvoerig onderzoek plaats, waarbij nieuwe en betrekkelijk nieuwe peulvruchtenrassen in consumptie waarde werden vergeleken met praktijk rassen. Een verslag (No 114) van dit onderzoek ver scheen dezer dagen bij het P. A. W. te Wageningen onder de titel „Resultaten kwaliteitsonderzoek bij ras sen van drooggeoogste peulvruchten". (Ronde groene en gele erwten, schokkers en conservenerwten 1963 1964; kapucijners en rozijnerwten 19611964; bruine en witte bonen 1958, 1960, 1962, mei. A. Veenbaas. Het verslag is verkrijgbaar door overschrijving van ƒ1,op giro 966643). De monsters waren afkomstig van de rassenproef- velden der Rijkslandbouwconsulenten, waardoor te vens inzicht werd verkregen in de kwaliteit onder uiteenlopende omstandigheden. Met het oog op de concurrentie, die de Nederlandse schokkers op de En gelse markt van Amerikaanse erwten ondervinden, waren in de proeven ook monsters van in Amerika ge teelde partijen Alaska, Rondo, Finette en Fertila op genomen. Bij de groene erwten namen Rondo en Dik Trom de eerste plaats in. Zij waren vooral van oogst 1963, toen grote verschillen in gevoeligheid voor kookver- slechtering bij lage vochtgehalten (10/11 aan de dag traden, beter. Bij de gele rassen, die fn het bij zonder voor export naar Duitsland bestemd zijn, bezat het nieuwe ras Cebeco 6024 goede geschiktheid voor soepbereiding; bij puree-bereiding was het produkt wat week. Het nieuwe kapucijnerras Imposant was in consumptie-eigenschappen ongeveer gelijkwaardig aan Aureool, in uiterlijke kwaliteit soms wat beter. De chemische samenstelling en de methoden van onderzoek, waarbij naast organoleptische bepalingen mechanische werden toegepast, zijn in aparte hoofd stukken beschreven. ir Sociaal Economische Aardrijkskunde. J. M. van Hegelsom. Leerstof voor het middelbare land- en tuin- bouwonderwijs. N.V. Uitgevers Mij Tjeenk Willink, Zwolle. Ie druk. Prijs 6,40. >Y Gezondheidsleer der landbouwhuisdieren, door dr. W. Luxwolda en dr. W. F. van Ulsen. 12e druk. Prijs 6,90. Uitgevers Mij Tjeenk Willink, Zwolle. ik Leidraad voor moderne graslandexploitatie. Een brochure uitgegeven door Cebeco. Samengesteld door de Rijkslandbouwconsulent voor de weide- en voe- derbouw, ir. H. Thomas en zijn medewerkers de heren H. van Dijk, J. Koopmans en W. Willemsen. De ver speiding van deze uitgave vindt plaats via de bij Cebeco aangesloten coöperaties. Verder is bestelling van het boekje mogelijk door storting of overschrij ving van ƒ1,50 op gironummer 56 5 8 van Cebeco, Rotterdam. ik Jaarverslag 1964 B. P. L. ik Verslag over de landbouw in Nederland over 1963. Samengesteld onder redactie van de hoofdafdeling Documentatie en Publikaties van het Ministerie van Landbouw en Visserij. Dit verslag ontleent, evenals zijn voorgangers, zijn waarde vooral aan het docu mentaire karakter, zowel in het tekstgedeelte als in het uitvoerige tabellarisch overzicht. Verkrijgbaar bij de hoofdafdeling Documentatie en Publikaties van het Ministerie van Landbouw en Visserij (le v. d. Bosch straat 4, kamer 4005), de Staatsuitgeverij en de erkgrj- de boekhandel. De prijs bedraagt 22, ik Voortplanting en veeverloskunde. N.V. Uitgevers Mij Tjeenk Willink, Zwolle, door P. de Boer en J. P. de Boer. 3e druk. Prijs 3,90. Behoudens enkele aan vullingen is deze druk gelijk aan de vorige. Leerboek der scheikunde, door drs. L. H. de Wilde. 3e druk. Prijs ƒ11,—. Uitgevers Mij Tjeenk Willink, Zwolle. ;Y Algemene Dierkunde. Deel I in de serie „De Kern". Thieme Cie, Zutphen, door W. Fase, 3e druk. Prijs 4,90. In deze druk zijn enkele aanvullingen en ver beteringen aangebracht. Tevens is nu een beknopt schematisch overzicht van het dierenrijk opgenomen. ik Bemesting voor de tuinbouw. N.V. Uitgeverij W. C. Tjeenk Willink, Zwolle, door H. N. de Nie, zesde druk. Prijs 6,40. Voordien werd deze uitgave verzorgd door de heer Tj. v. d. Meer. De laatste druk verscheen in 1956, zodat hier sprake is van een opnieuw in cir culatie brengen. De tekst werd slechts beperkt ge wijzigd. (Adv.) Beide soorten met: Hoog gewicht en hoog gehalte. Gave vorm en dus lage tarra én prima rooibaarhefd. N.V. HOLLANDSCH ZWEEDSCHE ZAAD MAATSCHAPPIJ KONINGSLAAN 26, AMSTERDAM. 15e Jaarverslag 1964 B. V. A. B. 1

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 23