1141 Een waardig en vrolijk slot van een onvergetelijke dag V R IJ D A G 24 D E C E M B E R 1905 ~\TA de lange algemene vergadering van de Z. L. M. ter gelegen heid van het afscheid van ir. Geuze als voorzitter was het een heerlijke ontspanning des avonds in hotel „De Korenbeurs" te mogen deelnemen aan de feestmaaltijd. Zo was het tenminste voor het overgrote deel van de gasten. In de eerste plaats moeten wij, wat die ontspanning betreft, toch wel een uit zondering maken voor de tafelpresident, de heer P. J. J. Dekker, voor wie het een inspanning moet hebben betekend deze feestelijke bijeen komst zo voortreffelijk te leiden. In zijn welkomstwoord sprak fiij er zijn vreugde over uit, dat minister mr. B. Biesheuvel nog kans had ge zien hier aanwezig te zijn. Vervolgens vertelde hij iets over de Geuze- bokaal, die speciaal ter gelegenheid van het afscheid van de voorzitter der Z. L. M. is vervaardigd en waarvan een duplicaat op tafel stond. De minister wist meteen waar hij aan toe was, want als voornaamste gast aan dit diner viel hem de eer te beurt de bokaal te mogen ge bruiken en deze zou niet met cocosmelk worden gevuld! In een geestige en zeer sympathieke toespraak belichtte de minister de grote kwaliteiten van ir. Geuze. Deze twee vooraanstaande mensen kennen elkaar reeds lang, daar de heer Geuze in zijn Wageningse tijd heeft gevolontaird op 't bedrijf van de vader van onze tegenwoordige minister van Landbouw. Terloops merkte de minister nog op, dat de heer Dekker het blijk baar wat kalmer aandeed en tijd vond zo nu en dan eens naar de tele visie te kijken en zodoende flitsen had opgevangen van het ministerieel bezoek aan de West, waar de bewindsman op cocosmelk was vergast! Op zijn bekende snedige wijze sprak namens de ereleden mr. dr. A. JJ. M. Mes en hij stelde met voldoening vast, dat de ere-leden nu in de heer Geuze een ere-voorzitter hebben gekregen! Mr. A. J. van der Weel sprak namens de herverkavelingscommissie; de oud-sekretaris der Z. L. M., ir. J. D. Dorst, sprak als gewoonlijk kort, maar krachtig, terwijl de toespraak van de voorzitter der L.J.G. de heer F. Dees, beloften voor de toekomst inhoudt. Zijn oratorisch talent mag er zijn, en dit is een groot voorrecht voor iemand die een organisatie moet leiden. Hij liet het niet bij woorden, maar bood tevens een geschenk aan. De heer D. Eveleens sprak namens de leerkrachten van de Z. L. M.- landbouw- en landbouwhuishoudscholen en geassisteerd door mej. Van Liere, directrice van de landbouwhuishoudschool in Zierikzee, werden de heer en mevrouw Geuze beiden een geschenk aangeboden. De sekretaris van de Brabantse Mij van Landbouw liet zich evenmin onbetuigd en sprak woorden van waardering tot onze scheidende voor zitter. Kort en treffend was net afscheidswoord van de heer W. C. Sinke, die namens het personeel sprak en daarna achter de stoel van de nieuw benoemde voorzitter ir. J. Prins ging staan om symbolisch tot uitdruk king te brengen, dat het personeel ook achter de nieuwe voorzitter zal staan! Mevrouw Geuze was de enige vrouw die aan deze feestdis het woord voerde. Zij deed dit op voortreffelijke wijze en bood mevrouw Prins het „Zeeuws Woordenboek" aan om goed Zeeuws te leren. Zij zal voort aan begrijpen wat het betekent als iemand haar vraagt „hoe het met de guus" gaat. Op de hem eigen wijze sprak mr. J. F. G. Schlingemann, oud-sekre taris van de Z. L. M., en pleitte voor handhaving van titulatuur. Hij was erover verheugd, dat wij een excellentie in ons midden hadden ter onderscheiding van andere heren Biesheuvel en een Hoogedelacht- bare Heer, titel voor een burgemeester van een grote stad, waartoe wij volgens spreker Goes wel mogen rekenen. De rij van sprekers werd gesloten door ir. J. Prins en tenslotte dankte de heer Geuze alle sprekers. De ongedwongen sfeer, die er gedurende deze feestelijke maaltijd heerste, droeg ertoe bij, dat deze naast een waardig, ook een vrolijk slot vormde van een onvergetelijke dag in de geschiedenis van het Geuze-tijdperk der Z. L. M. De heer en mevrouw Geuze bekijken vol interesse het in leer gebonden gedenkboek „Van Nabij en Verre", dat ter gelegenheid van het afscheid van Ir. Geuze door de Z. L. M. werd uitgegeven. Tijdens het diner belichtte de Minister van Landbouw, Mr. B. Biesheuvel, in een sympathieke toespraak de grote kwaliteiten van Ir. Geuze. m. De „oude" en de „jonge" Geuze in gesprek tijdens het din«r. De Vice-voorzitter, de heer P. J. J. Dekker, overhandigt een exemplaar van het boek „Van Nabij en Verre" aan de Commissaris der Koningin, Mr. J. van Aartsen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 15