Trots Algemene Vergadering Z.L.M. VRIJDAG 3 DECEMBER 1965 53e Jaargang No. 2808 Officieel orgaan van de Maatschappij tot bevordering van landonTuinbouw en Veeteelt in Zeeland Ons commentaar Frankering bij abonnement: Terneuzen De veerboten KatsZierikzee trekken hun laat ste schuimende sporen door het water van de Oos- terschelde, want de nieuwe 5 km lange brug is gereed om op 15 december a.s. te worden geopend. Aan een zeer lange periode van gebrekkige ver bindingen tussen Schouwen-Duiveland en Midden- Zeeland komt over een goede week een einde. Het tijdvak van de veerboten is dan voor weer een gedeelte van Zeeland afgesloten. Het was een tijdvak met een eigen karakter en sfeer. Haast heb ben was er niet bij. Men moest er de tijd voor nemen en geduld hebben. De overtocht was voor velen een ervaring. Het wijde water omzoomd door de dunne lijnen van dijken met daarboven uit de torenspitsen, was een uniek gezicht. En bijna altijd waren er bekenden. In de gedwongen rustpauze kon je dan eens bij praten over het bedrijf, de zaken of over Zeeuwse en andere gebeurtenissen. Maar het gevoel van wat weemoed misschien bij deze en gene verdwijnt door de andere ervaringen en het realiteitsbesef. De wachttijden waren lang, zeer lang vaak en dat kostte geld, veel geld. Het ongemak en het ongewisse hierbij, was groot en veelvuldig. De tijd dat we in één uur (en hoe vaak was dat niet meer dan één uur?) vijf kilometer vooruitkwamen hoort al ver achter ons te liggen. Het was namelijk de tijd dat we het. lopende moesten doen. Nu is de minimum eis toch al gauw de bromfiets, die het ongeveer 40 km ver brengt in dat ene uur. Het uur gaans voor de auto ligt nog aanzienlijk hoger. Welke een geweldige verbetering in onze Zeeuwse verbindingen de Oosterscheldebrug be tekent behoeft dan ook geen betoog. Het is een grote stap verder naar de volledige ontsluiting van ons gebied, waarin nu alleen nog de. vaste verbinding met Zeeuws-Vlaanderen ont breekt. Het geeft ook een ontlasting van de be staande verbindingen. Er wordt hierdoor een ontsluiting bereikt, die ons inziens een grote invloed zal hebben op het leven in onze provincie en op de economie van ons gewest. Ook in onze bedrijfstak wordt ervaren wat het isolement dat door de veerverbindingen wordt gevormd economisch betekent. Maar ook is men gewaar geworden in Noord- Beveland enkele jaren geleden en Schouwen-Dui veland vorig jaar wat ontsluiting voor bijvoor beeld de ontwikkeling van de recreatie inhoudt. Recreatie en industrialisatie zijn twee aspecten van de Zeeuwse ontwikkeling die al een belangrijk accent hebben. Het ziet er naar uit dat dit nog zal toenemen. Ook voor de industrialisatie zal deze ontsluiting zijn betekenis hebben. De Randstad Holland en Europoort komen immers aanzienlijk dichterbij. Het zijn evenwel niet alleen uitroep tekens, die geplaatst worden bij de beide genoem de ontwikkelingstendenzen, maar ook en zeker niet alleen bij ons roepen een aantal aspecten hiervan vraagtekens op. De nieuwe verbinding betekent een vluggere stap op deze weg m?t uitroeptekens en vraag tekens die reeds was ingeslagen en die moet lei den naar een verdere ontwikkeling van onze pro vincie. Ook onzerzijds zal hierbij een bijdrage en een inbreng geleverd moeten worden. De Oosterscheldebrug is in de ontwikkeling van Zeeland niet alleen een schakel, maar ook een voorbeeld, dachten wij. Wie wordt immers niet getroffen door de schoonheid van dit bouwwerk. Het is imponerend door zijn lengte maar ook door zijn lijn, die zo wonderwel past en aansluit bij het Zeeuwse landschap. Trots is er niet alleen hierom, maar ook omdat door het Zeeuwse initiatief en ontwerp in zo korte tüd een verbinding tot stand kon worden gebracht, waarin -pas in 1978 was voorzien. De Oosterscheldebrug geeft blijk van visie en durf. Het is een voorbeeld en een getuigenis van het feit dat nieuwe ontwikkelingen Zeeuwse ont wikkelingen zijn. Pr. op DONDERDAG 9 DECEMBER 1965 te 14.00 uur in „De Prins van Oranje" te Goes. Agenda 1. Opening en welkomstwoord. 2. Notulen van de vergadering van 1 juli 1965 3. Mededelingen en ingekomen stukken. 4. Begroting en contributievaststelling voor het jaar 1966. 5. Statutenwijziging. 6. Rondvraag. 7. Afscheidsrede van de Algemeen Voorzitter. Pauze: 8. Rede door de Vice-Voorzitter der Maatschappij ter gelegenheid van het afscheid van Ir. M. A. Geuze als Algemeen Voorzitter. 9. Aanbieding van het boekwerk „Van nabij en verre", hetwelk door de Z. L. M. wordt uitge geven ter gelegenheid van het aftreden van de Algemeen Voorzitter. 10. Verdere toespraken. 11. Sluiting. Het Hoofdbestuur der Z. L. M., M. A. GEUZE, voorzitter. J. PRINS, secretaris.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 1