EVAREN KRACHT wanneer u moet kiezen tussen koude of warmte dan kiest u Ir. Knottnerus opalg. vergadering K.N.L.C. SIROCCO X 3 Oo%st met zomerlarwe Fa. P. H. VAN DER GIESEN ZOMEN Holiestelie n.w. - goes p!H premiebesparing door levensverzekering bij Onderling Boerenverzekerings-Fonds ADVERTEERT IN DIT BLAD Landbouivbladreklame Grotere omzet! sirocco n.v.zutphen tel. 05750-5741 volledige bescherming voor man en machine NIET alleen de taak en organisatie van de produktschappen verdienen de aandacht: ook die van het Landbouwschap moeten onder de loupe worden genomen. Gelukkig is een hiervoor ingestelde commissie hiermee doende. Wij hopen, dat zij spoedig met voorstellen zal komen. Ook hier is het uitganspunt de geheel veranderde wijze van belangenbehartiging welke de E. E. G. vereist. De benadering van E. E. G.-autoriteiten geschiedt op basis van de privaatrechtelijke organisaties die pas in Brussel tot onderlinge samenwerking kunnen komen. De plaats van het Landbouwschap in dit geheel wordt hierdoor beïnvloed. Het wordt namelijk nog meer dan vroeger het orgaan van samenwerking van de zes organisaties. Deze laatste dienen in dit samenwerkingsorgaan in te brengen wat nuttig en nodig geacht wordt. De autonome bevoegdheden van het Lanbouwschap zullen ook door Brus sel worden beïnvloed. Met name voor het terrein van het markt- en prijsbeleid, een mede door de E. E. G. wijzigende zaak, zullen de drie Centrale Landbouworganisaties meer vrijheid van optreden moeten hebben, omdat vooral daar de samen werking met de collega's uit de partnerlanden moet plaatshebben. Om met name hiervoor goed geoutilleerd te zijn is een coördinerend secx-etariaat voor de drie C. L. O.'s een noodzakelijkheid. Zoals het secretariaat buiten land der drie C. L. O.'s is samengesmolten met het Landbouwschap zo zal een coördinerend secretariaat kunnen samenvallen met het secretariaat voor de Nationale Raad voor Land- en Tuinbouw. Aldus ir. C. S. Knottnerus in zijn rede voor de, op j.l. dinsdag te Roosen daal gehouden, Algemene Vergadering van het K. N. L. C. Nederlandse Land- en Tuinbouwraad TEGENWOORDIG heeft de bran chevervaging zich vrijwel over al doorgezet. Hetzelfde grootwinkel bedrijf verkoopt zowel levensmidde len als textiel en kantoorbehoeften. De daarbij toegepaste regels zullen wel op elkaar zijn afgestemd. Dit be tekent onder meer, dat steeds minder onderscheid kan worden gemaakt tus sen de taak van een organisatie, die zich de afzet en eventueel de ver werking van een bepaald produkt tot doel stelt, en die van de alge mene, belangen behartigende stands organisaties. Gelukkig wordt dit in brede kring ingezien. Morgen hopen wij tot de oprichting van de Neder landse Raad voor Land- en Tuin bouw te komen. Hierin hopen de Coöperaties en de Standsorganisaties de afzet van de produkten van hoer en tuin der te behandelen. Van diverse kanten is nu al naar voren ge bracht, dat afzetproblemen niet alleen met de coöperaties moeten worden behandeld, maar dat ook de particuliere handel en indus trie hierbij betrokken dienen te worden. Ik geloof, dat dergelijke opmerkingen in hun algemeen heid juist zijn. Men dient echter te bedenken, dat de Nederlandse Raad voor Land- en Tuinbouw zich ook niet heeft aangekondigd als dè organisat;e. die de af^et voor land- en tuinbouwprodukten wel zal regelen. De produktschappen VHIJ hebben in Nederland trou- wens het instituut van de pro duktschappen, het ontmoetingspunt van alle bij een bepaald produkt be langhebbende groeperingen. Misschien zien degenen, die graag aan de werkzaamheden van de Ne derlandse Raad voor Land- en Tuin bouw willen deelnemen het produkt- schap niet als het meest geëigende lichaam. Ik acht dit zelf ook niet het geval. Het lijkt mij geen overbodige luxe, dat menjtich ook in de pro duktschappen rekenschap geeft van wat de naaste toekomst ons zal brengen. Gelet op de huidige ont wikkelingen geloof ik, dat er een nuttige taak weggelegd zou zijn voor een adviesraad ten dienste van de Minister van Landbouw en aan een uitvoeringsorgaan, waar voor deze zelf verantwoordelijk is. Het is wenselijk, dat zowel de samenstelling van een dergelijke raad als de status van het daar voor noodzakelijke personeel op korte termijn bekeken wordt. Mede in verband met de finan cieringsaspecten. De te vormen Adviesraad voor Suiker zou reeds op nieuwe basis geschoeid kun nen worden. Het loon- en prijsbeleid DESLISSINGEN zullen ook gene ts men moeten worden op het ter- rem van het loon- en prijsbeleid. Wat het prijsbeleid betreft meen ik te mogen constateren, dat de Minister van Economische Zaken dit met een zekere voortvarendheid tracht te doen. Ik heb zelfs de indruk, dat de minister meent met het vasthouden aan een straf prijsbeleid de knelpun ten in de nationale economie te kun nen oplossen. Naar mijn mening vor men lonen en prijzen in de praktijk een onverbrekelijk geheel. Ingrijoen in de loonsector rechtvaardigt ingrij pen in die van de prijzen. Omge keerd is dit eveneens het geval. Wan neer men echter in de loonpolitiek overgaat tot een systeem dat veel weg heeft van „grijp wat je kunt" dan is mijns inziens tevens de rechts grond vervallen om op het terrein van de prijzen ditzelfde tegen te gaan. Het K. N. L. C. heel t zich altijd zeer nadrukkelijk op het stand punt gesteld van de noodzaak van '11 redelijk inkomen voor de arbeid in tie landbouw Zij heeft ingrijpen door de overheid zowel in de loon- als in de prijzensector altijd aan vaard. Ook aanvaard in perioden, waarin de prijzen de neiging had den hoger te zijn dan de overheid ze graag zag en de Ionen lager. Ook vandaag huldigen wij datzelfde standpunt. Wij zien dan ook met de nodige zorg de toekomstige ont wikkeling op dit gebied tegemoet, nu blijkt, dat de regels bij de loon vorming zowel het georganiseerde bedrijfsleven als de overheid uit handen glippen. Het ziel er naar uit, dat hiermee weer een periode van vrije loon- en prijsvorming be gint. De geschiedenis heeft ons ge leerd, «lat deze in een moeilijke crisis kan uitmonden. Natuurlijk beseffen ook wij goed, dat er in een samenleving ook tevéél regels kunnen zijn, waardoor men zich onvrij gaat voelen. Men dient zich bij dit alles echter te realiseren, dat men zich in het economisch verkeer, evenzeer als in het weg verkeer aan een „maximum snel heid" dient te houden om zonder catastrophes daar te komen, waar men naartoe wil. Het heeft er ech ter alle schijn van, dat wij in het economisch verkeer nog minder gedisciplineerd zijn dan in het wegverkeer. Men moet er zich dan ook niet over verbazen, als de ge volgen daarvan zich gaan open baren. dan met laat gezaaide wintertarwe In ons bedrijf is plaats voor een voor de afdeling landbouwmechanisatie wij bieden voor een goede vakman een goed salaris een nieuwe woning een prettige werkkring Schriftelijke sollicitaties worden spoedig verwacht. Landbouwmechanisatie- en Garagebedrijf HEIJNINGEN - Telefoon 01686—780 WESTINGHOUSE ACCULADERS vanaf f 48,- vraag vrijblijvend om toezending van uitgebreide folder ganzepoortstraat 28 - tel. 01 100-6995 I Ten kantore van de Stichting Nederlandse Uien- Huur nieuwe Televisie j Federatie te Middelharnis is de funktie vakant van Technisch en financieel administrateur Voor deze funktie is naast boekhoudkundige erva- ring bekendheid met de land- en tuinbouw gewenst. Aanvangssalaris overeenkomstig dat van de rang van assistent-a 567,tot f 816,per maand, exklusief kompensatie premie A.O.W., huurkom- pensatie en vakantietoelage). Schriftelijke sollicitaties, met vermelding van leef tijd, opleiding en ervaring, te richten aan de Direk- teur van de SNUiF, Hofiaan 34, Middelharnis. met alle programma's voor een gering bedrag per maand. Geen vooruit betaling. Altijd recht van koop. Vandaag besteld morgen bij U thuis. Bel (ook 's avonds) M'burg 3973 of Vliss. 4410 of Goes 5397 of Axel 338 of Zie- rikzee 2540 of Sluis 277. db Leeuwarden Sophialaan 2 05100 27044 Te koop gevraagd: KN0LSELDERIE Brieven onder letter C, Bureau van dit blad te Terneuzen. goedgekeurd door het ï.I.r. te wageningen interessante kleurenfolder op aanvraag verkrijgbaar onder opgave van merk en bouwjaar van de trekker bij

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 6