1037 PIT EEN mheim WeEKBOEK vam bramwt ófsawm WEEKOVERZICHT NOTERINGEN VRIJDAG 5 NOtflli- VERSTREKT DOOK NOBECO—KORTGENE) Tarwe. Zakelijk was er met tarwe vorige week bijzonder weinig te doen. Het aanbod was gering omdat er weinig behoefte bestond om de opgeslagen partijen te ruimen. De industrie was op onveranderde prijzen ko per, maar weigerde nog absoluut om contracten af te sluiten voor leveringen na december. De dekkings- vraag van exporteurs die bezig ztfn hun verkopen op oude fixaties tot uitvoering te brengen, bestond slechts uit enige aanvullingen op coastervrachten tegen weinig aantrekkelijke prijzen. De animo van de fabrieken om Franse tarwe te kopen leek behoorlijk te vermin deren, omdat de geleverde kwaliteiten bleven tegen vallen. Men kreeg te horen dat er verschillende arbitrages aanhangig gemaakt zijn. Overigens liepen er ge ruchten dat Franse exporteurs een contract met Polen zouden hebben afgesloten van 100.000 ton waar door de vraagprijs voor deze taiwe verhoogd werd. Interessant kan nog zijn te vermelden dat Canada met de Volksrepubliek China één van zijn grootste tarwe-transacties uit de geschiedenis tot stand gebracht heeft, n.l. voor een waarde van ruim vierhonderd miljoen dollar over een looptijd van drie jaren. Peulvruchten. Na een opleving in het begin van de vorige week zakten de prijzen van groene erwten weg tot het laagste punt van het tot nu toe lopende sei zoen. De reden van deze ongunstige ontwikkeling was het nog uitblijven van voldoende buitenlandse vraag en de lagere offertes vanuit Oostbloklanden. Er werden met vrij veel aandrang geschoonde Bel gische eiwten in Duitsland aangeboden, waarvoor echter ook geen opname-mogelijkheid bestond. Ver schillende Belgische verkopers trachtten daarna in ons land afzet voor hun produkt te vinden wat de markt mede ongunstig ging beïnvloeden. Bekend werd dat hier in september 13509 ton erwten werd ingevoerd, waarvan uit Rusland 10186 ton, uit Marok ko 550 ton, en wat voor de consumptiemarkt belang rijk is, uit België/Luxemburg 2185 ton. De verwach ting werd uitgesproken dat de uitvoercijfers over oktober, die eerstdaags bekend zullen worden, v/eer zullen tegenvallen. Schokkers hadden nauwe lijks enige reële handel door het wegblijven van ex- portvraag. Onze prijzen waren nog steeds te hoog voor de Engelse markt. Bruine bonen werden flauw gestemd door het gebrek aan binnenlandse kooplust. De grootwinkelmaatschappijen hebben zich bevoor raad en de nog tegenvallende consumptie lokte niet uit tot verdergaande aankopen. Kapucijners waren wat gemakkelijker te koop hoewel de goede kwali teiten belangstelling hielden. De termijnmarkt sloot vrijdag 29 oktober j.l. voor groene erwten goed prijs houdend en voor schokkers nauwelijks prijshoudend met de volgende verrekenprijzen:3 groene erwten: nov. 60; dec. ƒ60,50; jan. ƒ61,25 en febr. ƒ61,75. 3 schokkers: nov. ƒ70,25; dec. ƒ70,75; jan. ƒ71,75; febr. ƒ72,25. Zaden. Karwijzaad had weinig handel met waf la gere prijzen. In september j.l. werd uitgevoerd 682 ton (vorig jaar 840 ton). Blauw maanzaad leek met geringe verkoopmogelijkheden wat kalmer. In sep tember j.l. was de export 424 ton terwijl in diezelfde periode werd ingevoerd 60 ton, waarvan 50 ton uit Rusland en 10 ton uit Turkije. Zaaigranen. Het inzaaien van wintertarwe is gro tendeels achter de rug. Slechts de percelen die door te grote droogte nog niet konden worden ingezaaid, wachten op voldoende regenval met daarnaast de bie tenpercelen die eveneens in een later stadium kun nen worden gezaaid. Voor de zaaitarwetelers is het verheugend dat praktisch alle rassen konden worden geruimd tegen dusdanige prijzen dat van een interes sante premie t.o.v. de consumptietarweprijs kan wor den gesproken. Door de vroege zaaiperiode zullen de afrekeningen gedurende de eerstvolgende weken worden verzonden, hetgeen bijzonder vroeg mag wor den genoemd. De activiteiten in de voor jaar szaaipro- dukten blijven nog steeds van beperkte omvang waar- vvoor per produkt verschillende redenen gelden. De binnenlandse afzet van zaaigerst valt qua omvang nog moeilijk te beoordelen, aangezien tarwe voor zo ver mogelijk in vele gevallen de voorkeur zal verdie nen i.v.m. de bestaande prijsverschillen van tarwe en gerst. Bovendien valt te verwachten dat het hoofdras van de laatste jaren Cambrinus, zijn plaats zal moeten gaan delen met de nieuwe rassen Delisa en Zephyr. Om deze reden blijft de detailhandel tot op heden zeer gereserveerd voor het aankopen van zaaigerst. In de peulvruchtensector ligt de situatie vrijwel om gekeerd; van koperszijde is men over het algemeen wel bereid tot aankoop van beperkte hoeveelheden over te gaan, dit ondanks het hoge prijsniveau. De verkopers geven er echter in de meeste gevallen de voorkeur aan de NAK-uitslagen af te wachten alvo rens transacties af te sluiten. Zaailjjnzaad wordt bij kleine hoeveelheden tegen onveranderde prijzen ver handeld. Ruwvoeders. De vraag van dit moment komt zoals gewoonlijk om deze tijd voornamelijk uit de hoek van de tuinderijen. Ook deze week bleef de vraag van deze zijde voortduren waarbij de prijs iets verder aan trok. De erwten-en gerstestroprijzen handhaafden zich op het oude niveau. Vlas. Hoewel wij enige weken geleden moesten melden dat de vlaslintprijzen, ondanks het nog steeds vrij lage prijsniveau voor dit produkt, niet verder konden aantrekken, was er deze week wederom sprake van een verbeterde stemming op de vlaslint- markt. Het trachten van de spinnerijen om een ver der oplopen van de prijzen tegen te gaan, schijnt niet gemakkelijk te slagen door een zekere vasthou dendheid van de vlassers. DE BUITENLANDSE AARDAPPELMARKTKN Op de Italiaanse aardappelmarkt is de invoer ver leden week toegenomen doordat de handelaren pro beerden zoveel mogelijk zaken te doen voor het in vallen van het koude weer. De aardappelen waren voornamelijk afkomstig uit Frankrijk, België, Neder land en Polen. Nederlandse bintjes noteerden vrij Chiasso 57 tot 58 lire per kg. West-Duitsland voerde verleden week minder aardappelen in. Dit kwam voornamelijk door de hoge prijzen van de buitenland se aardappelen. Op de binnenlandse markt is voldoen de aanbod. Uit Engeland werd vernomen dat de op brengst per acre dit jaar groter zal zijn dan verleden jaar, toen een gemiddelde van 9,1 ton werd bereikt. Het surplus zal waarschijnlijk ook groter zijn dan verleden jaar. DE TARWE- EN BROUWGERSTMARKT Het marktbericht van de Coöperatie „Wemeldinge" vermeldt betreffende de tarwemarkt dat de maalin- dustrie zijn biedingen handhaaft op basis van 17 vocht, nieuwe kwaliteitscondities, franko fabriek ge leverd voor eerste helft november op 37,55 en voor de tweede helft november op 37,70. Voor export is praktisch de dekkingsvraag uit de tarwe markt ver dwenen, waardoor deze in zijn geheel in een rustige stemming sloot met beperkte omzet. Brouwgerst: Naar Duitsland werden enige posten afgesloten in goed voorgeschoonde Cambrinus gerst voor prijzen, die variëren van 35,50 tot 35,75, maar tengevolge van de gestegen Rijnvrachten is thans de vraag hiernaar praktisch weggevallen. Het C. B. K. noteert voor volledig geschoonde brouwgerst, januari aflading 36,per 100 kg, ex clusief eventuele kwaliteitstoeslagen. AARDAPPELTERMIJNMARKT. (Weekbericht van 27 okt. tot 2 nov. 1965, verstrekt door G. de Vries en Zn, N.V. Am sterdam; voor Zeeland: Goes, tel. 01100-6451) Consumptie-aardappelen: Bintje, 44 mm opw., april. Gold vorige week een hoogste notering van 22,40, voor deze periode kan een laagste notering van 20,90 worden doorgegeven, waarop transakties tot stand kwamen. De weekomzet beliep slechts 124 contracten (vorige week 236). Bij de opening werd nog 21,80 gemaakt, maar elke opvolgende beursdag gaf een afbrokkeling te zien om uiteindelijk een slotnotering aan te geven van 21.00 laten en 20,90 bieden. De openstaande positie geeft aan 371 contracten. BEURSBERICHT MARKT GOES 2 november 1965. Granen en peulvruchtenTarwe, basis 17 27,50 ƒ34.65; Gerst 29.0032,75; Kleine groene erw ten 25,00—49,00; Schokkers 25,00—48,00; Ka pucijners ƒ45,00ƒ72,50; Bruine bonen ƒ60.00 ƒ105,00 (mits zonder grond). Alles boerenschoon af boerderij en per 100 kg. Aardappelen: Bintjes, 35 mm opw. ƒ14,5016,50 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting. Sor- teerkosten voor rekening koper. Voederaaxdappelen noteerden 4,50 per 100 kg. Uien: Onaf gestaart aan de sorteerinrichting gele verd 89 cent per kg. Vlas: De notering per kg voor goede kwaliteit is 2330 cent. Voor gewone kwaliteit bedraagt de prijs 1622 cent. Voor slechte kwaliteit is de prijs 1015 cent. Gerepeld vlas; 1535 cent. Het vlas bij de telers is praktisch verkocht. Hooi en stro (telersprijzen)Lucerne uit de ruiter geperst ƒ115ƒ125; Weidehooi ƒ115ƒ125; Gerste stro uit de schuur 60ƒ70; Tarwestro ƒ42,50 ƒ47,50; Schokkerstro ƒ65ƒ70; Erwtenstro (kl. groen) 7075. Alles per 1000 kg. Voor verregend hooi en stro bestaat geen belang stelling. Voor alle noteringen geldt op auto geleverd. Eieren: De eierprijs bedraagt ƒ2,38 per kg. We zijn november ingegaan en het schijnt dat het zomerweer veranderd is in het echte pee- weer, want met 't weekeinde kwam de storm wind met regen oktober uitgeleide doen. Het ia een jas kouder dan vorige week. Toch hebben we met de maand oktober ge boft, wat een mooie droge dagen en wat veel zon hebben we gehad Onze achterstand is vlot ingelopen. De suikerbieten, ons laatste gewas, begint al aardig op te ruimen en we geloven dat zeker niet meer dan een derde deel der bieten meer vaststaat. Overal zie je de bietenhopen liggen, wachtende op afvoer. Je kon het met dit weer ook zeker niet laten, het was te mooi om te wachten. De bietenopbrengst is, zoals we gedacht had den, goed. Niet zeer goed als het vorig jaar, dat dan ook een topjaar was. De suikeropbrengst is, in procenten uitgedrukt, wel wat hoger dan in 1964. Veel loof is reeds gekuild ©f gespreid en er is nog wel bietenland gezaaid met tarwe. De regen was voor de tarwe prima, want er lag nog wel eens een korrel droog tussen de kluiten. Ook de tarwe, die reeds boven stond, is er mee opgeknapt. De tarwe-akkers liggen wel wat ruw van boven, maar dit kan toch geen kwaad voor de plantjes die er nog wat, vooral bij sneeuwbuien en veel wind, wat bescherming achter vinden. Het land ligt wel gezond en kan heel wat neerslag verwerken. Door 't mooie weer zijn we de natte zomer haast vergeten, maar wanneer we aan 't winter land ploegen zijn, zien we toch, dat de ploeg- voor van onderen taai en moeilijk werkt en de trekker er goed aan moet hangen. Wat vorst deze winter of een heel droge win ter, allebei evengoed, kunnen hieraan nog veel doen om de structuur wat op te knappen. We merken weeral goed dat de dagen gaan korten. De avonden worden langer en het wordt straks, na met wat wind en regen overdag mee gemaakt te hebben, weer goed bij de kachel zitten en weer eens wat te lezen waar we van de zomer geen tijd voor hadden. We lazen ook, dat er overal weer cursussen worden gegeven op de dorpen en ook in Goes. Jongelui, die vooruit willen en straks niet ach teraan willen komen, laat U inschrijven en volgt deze winter de lessen Het geeft straks uw ge dane moeite met rente terug. We zullen straks in E. E. G.-verband alle zei len moeten bijzetten om vooraan mee te mar cheren U kunt door uw kennis te vermeerde ren op velerlei gebied hieraan meewerken. Dus zorgt, dat U er bij komt Wat men geleerd heeft is gemakkelijk mee te dragen en het zal U later in uw leven en in uw bedrijf zeer zeker veel voldoening schenken NOTERINGEN ROTTERDAMSE KORENBEURS 1 november 1965. Tarwe: 37,55, le helft nov., nieuwe condities, franco fabrieken. Kippengerst: 33,25, loco, basis boordvrij Brouwgerst faq. kwaliteit: Cambr. 35,50, nov. af name, basis boordvrij. Brouwgerst C.B.K.: 36, jan., basis boordvrij. Brouwgerst Duitse condities: Cambr., 36,50, nomi naal, nov., basis boordvrij. Haver 52/53 kg: 30,25, nominaal loco, 31,75 jan- april, basis franco Rotterdam. Groene erwten op monster: tot ƒ50,50, uitgezoch te partijen iets hoger, franco Rotterdam. Groene erwten 3% kwaliteit: 59, nov. 60, dec. 62, jan./april, franco Rotterdam. Groene erwten 6% kwaliteit: ƒ55,nov. ƒ56, dec. 58jjan./april, franco Rotterdam. Groene erwten industrie: tot ƒ40, franco Rotterdam. Termijnmarkt-maandagochtendcall: 1 x 60,75, jan., stemming prijshoudend, franco Rotterdam. Schokkers op monstertot 53, uitgezochte par tijen iets hoger, franco Rotterdam. Schokkers 3% kwaliteit: 69, nov., ƒ70, laten, febr., franco Rotterdam. Schokkers 5 kwaliteit: 66, laten ,nov., franco Rotterdam. Termijnmarkt-maandagochtendcallgeen zaken, stemming prijshoudend. Kapucijners op monster: tot 75, franco Rotterdam. Bruine bonen prima doorsneekwaliteit: tot 110, franco Rotterdam. Maanzaad exportkwaliteit: ƒ202, nominaal, nov., franco Rotterdam. Karwijzaad exportkwaliteit: 142, nov., 146, la ten, jan./april, franco R'dam. Termijnmarkt cons, aardappelen: (Ochtendcall): Bintje 40/opw., april, 22 laten, 21 bieden, geen za ken. Aardappelbeurs: Bintje 40/opw. binnenl. sort, af binnenland 18 19, Duitsland, gesorteerd in 2 maten, 18,f 18,50, afhankelijk van grofheid, Spanje; 40 opw. ƒ19, autovrij, af binnenland. Ruwvoeders: Tarwestro ƒ50ƒ55; Gerstestro ca. 70; Erwtenstro 8590. Alles af boerderij.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 13