GA NAAR SWIFTERBAND OP 26 EN 27 OKTOBER Van een gaande en een komende voorzitter MET ESSO BENT U BETER UIT! m 995 naar de Kavels J 14 en J 15 in Oostelijk Flevoland voor de om het kampioenschap van Nederland Georganiseerd door de 3 centrale landbouw-jongerenorganisaties. Esso biedt de winnaar van de wedstrijd voor rondgaande ploegen een reis aan naar de wereldkampioenschappen om Nederland daarin te ver tegenwoordigen, indien ons land naar die wedstrijden een afvaardiging stuurt. Ook dan is weer de inzet de Esso Gouden Ploeg. Maar voorlopig... tot ziens in Oostelijk Flevoland. Esso pijlen wijzen u daar de weg! VRIJDAG 2 2 OKTOBER 1965 TIJDENS een informele bijeenkomst in hotel „De Korenbeurs" te Goes werd in aanwezigheid van de direktrices der Landbouwhuishoudscholen, de hoofden der Landbouwscholen en een aantal kom missieleden officieel afscheid genomen van de heer B. H. G. ter Haar Romeny als Voorzitter van de Onderwijskommissies der Z. L. M. Ir. M. A. Geuze haalde in zijn toespraak tot de scheidende voorzitter onder meer aan hoe de Onder wijskommissies tot stand waren gekomen. Aanvankelijk werd de onderwijssektor geheel behartigd door het Dagelijks Bestuur der Z. L. M. Toen deze taak te veel omvattend werd, werd een deel der verant woordelijkheid overgedragen aan een daartoe ingestelde kommissie, oorspronkelijk alleen voor 't land- bouwhuishoudonderwijs, later ook voor het landbouwonderwijs. „U hebt uw eigen weg moeten vinden", zei de heer Geuze, „daar de Z. L. M. U niet veel leiding kon geven". de komende maanden in te werken in de zaken het landbouwhuishoudonderwijs betreffende. De heer Van Wijk deed een beroep op de mede werking van alle deskundigen en sprak de hoop uit in een wederzijds vertrouwen te kunnen wer ken in het belang van het onderwijs. Nadat alle toespraken waren uitgesproken en aangehoord bleven de aanwezigen nog enige tijd gezellig bijeen, waarbij men de gelegenheid be nutte van de heer en mevrouw Ter Haar Romeny persoonlijk afscheid te nemen en met de nieuwe voorzitter kennis te maken. De heer Ir. M. A. Geuze complimenteert de nieuwe voorzitter van de Onderwijscommissies, Burgemeester J. van Wijk van Zaamslag. De scheidende voorzitter geeft hier kennelijk een plezierige ervaring aan zijn opvolger door. IVA.T de heer Ter Haar Romeny deze weg ook gezien heeft bleek uit een opsomming van de werkzaamheden door hem verricht. Daar waren vele vergaderingen te leiden, eindlessen bij te wo nen en besprekingen te voeren, hetzij op het Mi nisterie, hetzij met de inspectrice. Het vertegen woordigen van de Z. L. M. in het bestuur van. de Goese vakschool was niet altijd een gemakkelijke en bevredigende taak. Maar liefst zes nieuwe schoolgebouwen werden feestelijk geopend in de jaren 1957 t/m 1965. Diverse malen moest de heer Ter Haar Romeny afscheidsspeeches richten tot vertrekkende in vele gevallen „huwende" direktrices. Tenslotte was hij een deskundig jury lid bij de jaarlijkse kookwedstrijden en het zijn deze culinaire kwaliteiten, die mede het cadeau van het bestuur der Z. L. M. hebben bepaald, n.l. een cocktailshaker en een ijsemmertje. Aan mevr.. Ter Haar Romeny werden bloemen aangeboden. Vervolgens richtte ir. Geuze zich tot enkele schei dende kommissieleden, die van de instelling af lid waren geweest van de kommissie voor het land bouwhuishoudonderwijs, te weten: de heren J. van Hoeve en M. de Regt (tevens vice-voorzitter van beide kommissies), en mevr. M. Scheelevan Hoeve. Ook voor hen wareh er cadeaus. Namens de direktrices en de „staf" van het Landbouwhuis sprak rnej. D. P. de Buck, direk- trice van de landbouwhuishöudschool té Axel. Zij bood een fondue-stel aan. Hierna ging de heer Geuze over tot de installatie van de heer J. van Wijk, burgemeester van Zaam slag, die de heer Ter Haar Romeny als voorzitter van beide onderwijskommissies is opgevolgd. „U krijgt te maken met jonge mensen", aldus ir. Geuze, „en zult aan jeugdig élan leiding hebben te geven. Laat u zich niet door de veelheid van ge beurtenissen overspoelen, maar houdt er een beetje afstand van", luidde de goede raad van de Z. L. M.- voorzitter aan de heer Van Wijk. De heer Ter Ilaar Romeny zei in zijn dankwoord onder meer dat hij in Z. L. M.-verband zo'n prach tige tijd heeft gehad, daar hem de gelegenheid werd geboden Zeeland op een ongezochte wijze te leren kennen. Er waren ups en downs en soms moesten moeilijke beslissingen worden genomen, die achteraf bleken toch juist te zijn geweest. Graag wilde de oud-voorzitter nog eens de na druk leggen op een volgens hem noodzakelijke naamsverandering van het landbouwhuishoud onderwijs. Zou „Huishoudvakonderwijs" iets zijn in navolging van de moderne benaming „Agrarisch Vakonderwijs" voor het landbouwonderwijs? Het landbouwonderwijs maakt een moeilijke tijd door en is veelal een zaak van politiek geworden. De heer Ter Haar Romeny dankte tenslotte ir. Prins en alle medewerkers van het Landbouwhuis voor de wijze waarop werd samengewerkt. Namens de afgetreden kommissieleden sprak de heer De Regt, waarna de heer Van Wijk nog even het woord vroeg. De nieuwe voorzitter bracht de heer Geuze dank voor de wijze waarop hij bij het gezelschap werd ingeleid. Dit hartelijk welkom zal een goede start bevorderen. Hij heeft al enige malen kontakt ge had met het landbouwonderwijs en hoopt zich in NATIONALE PLOEGWEDSTRIJDEN

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 7