J BRAM yr dTSÜKHWK^ 983 WEEKOVERZICHT uit eeh creHeim Weekboek NOTERINGEN SI— YAJ? u VRIJDAG 15 OKTOBER 19 3 5 (ontleend aan NOBECO te Kortgene) Tarwe. De zaken die vorige week in tarwe plaats vonden hadden een zeer kleine omvang. De dekkings- vraag voor export viel vrijwel weg. Er waren daardoor, al was het aanbod ook gering, te weinig mogelijk heden om de geoffreerde partijen uit de markt te nemen in overeenstemming met de wensen van de ver kopers. De fabrieken bleven onveranderd koper maar kregen niet de beschikking over grote hoeveelheden. Het werd dus een stroeve, moeizaam verlopende handel. De industrie wilde tot nu toe niet op latere ter mijnen dan decèmber kopen. Op zichzelf is het echter gunstig dat de molens nog steeds in de markt zijn, on danks het feit dat door hen werkelijk grote hoeveelheden Franse tarwe werden gekocht. Dit produkt werd aantrekkelijk gelaten, maar de kwaliteiten van de aangevoerde partijen schijnen toch wel enige teleurstel ling te geven. Export van tarwe naar Duitsland was nog niet mogelijk. Brouwgerst. Het verhaal over de brouwgerst gaat eentonig worden. Bij een markt die te eniger tijd open zal moeten gaan voor de plaatsing van behoorlijke hoeveelheden, is de vraag nog uitermate klein ge bleven. Van Duitse zijde was er geen interesse, om dat men volop in de aanvoer van reeds gekochte con tracten zit en moeite heeft om alles op te slaan. Inter nationaal was er ook wat meer aanbod. Men zou haast kunnen zeggen dat dit een jaarlijks terugkerend verschijnsel is. Het C. B. K. hield belangstelling voor offertes voor levering in de komende maanden. Voergranen. De heffing op gerst in Duitsland werd onveranderd gehouden. Er was in de afgelopen week een zeer beperkte Duitse vraag uit de consumptie sector. Een reden was wel de opschuiving van de stal- periode door het mooie weer in Wfest-Europa. De mengvoederfabrikanten zijn allen overladen met grondstoffen terwijl de afzet van hun produkten stag neert. Van overzeese gerst vonden grote aanvoeren plaats met als gevolg dat de stemming allerwegen ge drukt was. Er werden tweede-hands posten Franse gerst zeer goedkoop aangeboden, waar echter tegen over stond dat enkele exporteurs nog blanco-posities in inlandse gerst moesten indekken. Ook haver was bijzonder rustig. Hier gold eveneens de opmerking over de verlate stalperiode. De vraag was zeer klein en verdroeg geen enkel aanbod. De leveranciers hiel den zich echter rustig en baseerden hun houding op de mogelijkheid dat na januari de haver in Duitsland een gevraagd artikel zal kunnen zijn. Peulvruchten. De afgelopen week verliep ongun stig voor de groene erwten. De ontbrekende buiten landse vraag, de tegenvallende export over september j.l. en enig aanbod van Oost-Europese erwten deed de stemming omslaan en had tot gevolg dat de prijzen gevoelig daalden. Op het lagere niveau wilden de im porteurs ook nog geen nieuwe posities innemen, be angst als men was voor een verdere teruggang. Onder deze omstandigheden waren zowel zeer steekhouden de argumenten aan te voeren voor een weer aantrek ken van de prijzen als voor het voortduren van de flauwe markt. Het aantal offertes werd daarbij zien derogen kleiner, omdat vele houders niet bereid waren om verlies te nemen. De Alaska-erwten kregen een hogere notering en deden ca. 59,per 100 kg c.i.f. West-Europese havens. De export van groene erwten en spliterwten over september was 2939 ton (vorig jaar 4604 ton). Over augustus en september samen was dit 5051 ton (vorig jaar 6764 ton). Schokkers gin gen langzaamaan nog iets verder onderuit. Vrijwel de enige exportmogelijkheid tot nu toe bestond uit kleine postjes voor Noorwegen. De uitvoer over september was 180 ton (vorig jaar 576 ton). Over augustus en september samen beliep het 513 ton (vorig jaar 862 ton). Bruine bonen waren bij wat groter aanbod kalmer en pas op een lager prijspeil kwamen enige zaken tot stand. Kapucijners leken verlaten in de markt te liggen. De termijnmarkt sloot vrijdag 8 ok tober j.l. flauw met de volgende verrekenprijzen: 3 groene erwten 3 schokkers 64,november 71,75 65,december 72,50 66,januari 7.2,75 66,50 februari 73,75 Zaden. Karwijzaad was door dekkingsvraag op ok tober wat beter gestemd. Blauwmaanzaad had weer te kampen met het ontbreken van buitenlandse be langstelling en was daardoor moeilijk te plaatsen. Zaaigranen. Ook gedurende de afgelopen week kwamen regelmatig zaken tot stand in winterzaai- tarwe, waarbij de prijzen geen wijziging van enige betekenis ondergingen. Door de grote achterstand in het moment van oogsten in midden en noord-Ne derland t.o.v. z.w.-Nederland was de vraag uit deze streken tot nu toe vrij belangrijk. Nu echter de eerste partijen ook daar worden goedgekeurd laat het zich aanzien dat de vraag hier wat zal gaan afnemen. Aan gezien de voorraden grotendeels zijn geruimd kan deze eventuele verminderde vraag de afzet moeilijk meer nadelig beïnvloeden. De telers die tot op heden nog geen zaaitarwe bestelden zouden wij willen ad viseren dit zo spoedig mogelijk te doen teneinde ver zekerd te zijn van tijdige levering. Ondanks de wat dalende noteringen voor cons, groene erwten, houden de zaaierwtenprijzen zich tot nu toe onveranderd goed. Het aanbod blijft nog steeds bijzonder klein. De vraag naar zaaischokkers is wat kleiner, doch van verkoperszijde is men nog steeds niet bereid op de huidige biedprijzen in te gaan. Zaailijnzaad kan we derom iets in prijs aantrekken. Het aanbod blijft nog klein, waarvan de late oogst en de betrekkelijk kleine zaadopbrengsten de voornaamste reden zijn. Ruwvoeders. Het aanbod van levering direkt van af het veld behoort thans definitief tot het verleden. Aangezien de houders van de diverse strosoorten op dit moment nog niet gehaast zijn tot verkoop op win- terlevering over te gaan en anderzijds de kopers een vrij rustige houding aannemen kwamen de laatste week weinig zaken tot stand. Vlas. De gezonder stemming op de vlaslintmarkt duurde ook deze week voort, zodat ook de interesse voor onbewerkt vlas wat toe gaat nemen. Het sterk ingekrompen vlasareaal in Nederland, België en Frankrijk met daarnaast de zeer slechte oogst in be paalde delen van België en Frankrijk rechtvaardigt de hoop op een verdere verbetering van de vlasprij- zen. AARDAPPELTERMIJNMARKT Weekbericht 612 oktober 1965, verstrekt door G. de Vries Zonen N.V., Amsterdam; voor Zeeland: Goes, tel. 011006451 Consumptie-aardappelen: Bintje 40 mm opw.. april. De belangstelling voor het innemen van bepaalde po sities op de aardappeltermijnmarkt nam in de afge lopen week toe hetgeen weerspiegelt wordt met een weekomzet van 419 contracten (v.w. 195). Reeds gaf de eerste beursdag van deze verslag periode enige verdere stijging te zien in vergelijking met de notering van de vorige week, welke zich de daaropvolgende dagen verder voortzette. Als hoogste prijs werd op 12 okt. genoteerd 21,80, om op dezelfde dag evenwel terug te vallen op 21, De slotnotering was 21,20// 21, De openstaande positie breidde zich uit van 665 naar 690. BEURSBERICHT MARKT GOES (12 oktober '65) Granen en peulvruchten. Tarwe, basis 17 van 27,50 tot 34,25; Gerst van 29,— tot 32,50; Klei ne groene erwten van 25,tot 50,Schokkers van 25,tot 48,Capucijners van 45,tot 70,Bruine bonen van 60,tot 100,(mits zonder grond). Alles boerenschoon af boerderij en per 100 kg. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw. 13,tot 14, per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting. Sor- teerkosten voor rekening koper. Voederaardappelen noteerden ƒ4,per 100 kg. Uien. Onafgestaart aan de sorteerinrichting ge leverd 6 tot 7 cent per kg. Vlas. De notering per kg voor goede kwaliteit is 2030 cent. Voor gewone kwaliteit bedraagt de prijs 1020 cent. Voor slechte kwaliteit is de prijs 510 cent. Voor alle noteringen geldt op auto geleverd. Hooi en stro (telersprijzen). Lucernehooi uit de ruiter geperst van ƒ115,tot ƒ125,Weidehooi van 115,tot 125,Gerstestro uit de schuur van 55,tot 60,Tarwestro van 42,50 tot 45, Schokkerstro van 60,tot 65,Erwtenstro (kl. groen) van 65,tot 70,—. Alles per 1000 kg. Voor verregend hooi en stro bestaat geen belangstelling. Voor alle noteringen geldt op auto geleverd. Eieren. De eierprijs bedraagt 2,26 per kg. NOTERINGEN ROTTERDAMSE KORENBEURS Tarwe: nieuwe condities, direkt, 37,20, franco fa brieken. Kippengerst: 33,loco, basis boordvrij. Brouwgerst C.B.K.: 35,25, okt., f 35,50, nov., ba sis boordvrij. Brouwgerst Duitse condities: Cambr., 36,no minaal, okt., Balder, 36,50, nominaal, okt., basis boordvrij. 12 oktober. ÜR was dinsdag en woensdag op de grote lande- lijke bietendemonstratie buitengewoon veel be zoek. Het was ook een zeer belangrijke demonstratie want hier zou worden vastgesteld door genomen proeven, geheel mechanisch gedund of mechanisch gedund met nog nalopen met de hand, of we straks wanneer er nog minder mensen beschikbaar zijn. en dat gaat buitengewoon hard, we nog bieten zullen kunnen telen. Dat is dus een gewichtige vraag, en het antwoord zullen we straks kunnen lezen uit de conclusies, die er door deskundigen uit worden ge trokken. We willen de suikerbiet gaarne houden, is één van de pijlers waarop onze bedrijven steunen, we hebben nog niets anders voor de hand. Er waren daar zo'n 13-tal rooimachines 2 dagen aan 't werk, 's morgens in de met zorg mechanisch en handwerk bewerkte percelen en 's middags in de natuurlijke ook met zorg maar zonder handwerk op- eengezette percelen. Het was voor de machines eigen lijk wat te mooi. Denk je aan bieten, dan denk je aan slijk. Nu dat was er helemaal niet te vinden. We zou den 's nachts tussen dinsdag en woensdag 15 mm regen gehad moeten hebben om de machines nu ook uit te proberen. Het is geen waterleidingkraan, het bleef droog. Dus dat hebben we niet gezien. De bietenrooiers zijn de laatste jaren ook al zoveel verbeterd dat ze alle behoorlijk werk deden. De bun kerrooiers zullen bij nat weer zeer zeker problemen opwerken, meer dan de op wagens leverende rooiers. Er waren trekkerchauffeurs bij die de rooiers +e hard deden rijden, wat van het werk, de kwaliteit dat ze leverden zeker verminderden, de tasters krijgen dan geen tijd om de bieten behoorlijk af te tasten en ongelijk koppen is het gevolg. De rooiers werden ge timed nagezien of de bieten niet te veel beschadigd werden en hetgeen gemorst of in de grond achter bleef werd zorgvuldig opgeraapt en uitgegraven. Dit gaf nogal verschillen te zien. De tarra-bepaling had dan plaats uit genummerde zakken, dus het was alles prima verzorgd. We hebben deze grootse demonstratie van 't voor jaar af bezien en hebben de personen die hier aan hebben gewerkt bezig gezien in de koude en de nat tigheid van dit voorjaar, eindeloze tellingen zien ver richten en nu weer alles prima in orde gebracht. Alles liep van 't schaartje en wij bezoekers hebben geen besef wat hier gepresteerd is. En van deze plaats 's een woord van dank zeker op zijn plaats voor deze personen, die ons boeren, straks alles kunnen vertel len wat de toekomst brengen zal en wij het kunnen uitvoeren. We geloven nog steeds voor het grote bedrijf en de loonwerker die grote percelen te rooien heeft aan de Volvo die nog op enige verbeteringen wacht en voor de gewone boer aan de 1- of 2-rijige rooier op wagen' of bunker lossende. Haver 52/53 kg: 30,25, loco, basis franco Rotter dam. Groene erwten op monster: tot 52,uitgezochte partijen iets hoger, franco Rotterdam. Groene erwten 3 kwaliteit: nov., 65,franco Rotterdam. Groene erwten 6 kwaliteit: nov., 60,febr./ maart, 61,franco Rotterdam. Groene erwten industrie: tot 44,franco Rotter dam. Termijnmarkt-maandagochtendcall: Geen zaken, de stemming vast. Schokkers op monster: tot 55,uitgezochte par tijen iets hoger, franco Rotterdam. Schokkers 3 kwaliteit: 72,okt./nov., franco Rotterdam. Schokkers 5 kwaliteit: 67,50, okt./nov., franco Rotterdam. Termijnmarkt-maandagochtendcall.: lx/ 73,75, febr., stemming vast. Kapucijners op monster: tot 74,franco Rotter dam. Bruine bonen op monster geschoond: tot ƒ118,-—, franco Rotterdam. Maanzaad exportkwaliteit: 204,ckt., franco Rot terdam. Karwijzaad exportkwaliteit: 146,okt., franco Rotterdam. Termijnmarkt cons.-aardappelen: (ochtendcall.) 39 x 21,21,20 laten, 21,bieden. Aardappelbeurs: Bintje 40/opw. binnenl. sort, af bin nenland, 17,a 18,bestemming Duitsland, autovrij binnenland, 17,50 a 18,50, afhankelijk van grofheid. Bestemming Spanje, autovrij Zeeland, Bin tje 40/opw., 18,50. Ruwvoeders: Tarwestro 40,tot 45,Zomer- gerstestro 70,uit schuur; Erwtenstro 85,tot 90,uit schuur.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 15