UITBREIDINGSPLANNEN RADIO ZITDAGEN Eregalerij ZEEUWS LAND EN TUINBOUWBLAD Zeeuwse Landbouw Maatschappij BETALING VOORSCHOT 1965 AAN HET A. S. F. DEMONSTRATIE MET SLOOTREINIG1NGSMACHINES OP WALCHEREN STUDIECLUB GLASTUINDERS THOLEN CURSUSSEN LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL OOSTKAPELLE Zitdagen Boekhoud- bureau LANDELIJKE SLOOTREINIGINGSDEMONSTRATIE WATEROVERLAST EN GRONDBELASTING WIJ ONTVINGEN «02 ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD Op 1 oktober is het 25 jaar geleden dat de heer JOH. JANSE zijn werkzaamheden begon op het bedrijf „Groot Middenhof" te Oostkapelle. Eerst in dienst van de heer P. Louwerse en later van diens opvolger de heer J. Janse. Onze hartelijke gelukwensen met dit ju bileum. Kapalle. Van 16 september 1965, gedurende een maand, ligt ter gemeentesecretarie ter inzage de door G. S. gedeeltelijk goedgekeurde herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak 1963 („plan in hoofd zaak 1964 met bijbehorende bescheiden. Belanghebbenden, die bezwaren bij de gemeente raad hebben ingediend, kunnen binnen een maand na 16 september 1965 in beroep gaan bij ue Kroon. Kapelle. Gedeputeerde Staten hebben: a. gedeeltelijk goedgekeurd de bij raadsbesluit vast gestelde herziening van uitbreidingsplan in onder delen 1952 voor kernen Kapelle en Biezelinge, in kaart met bebouwingsvoorschriften en toelichting; b. goedgekeurd de bij raadsbesluit vastgestelde her ziening van uitbreidingsplan in onderdelen 1963 voor kern Schore, in kaart uitgewerkt, met bebou wingsvoorschriften en toelichting. De plannen liggen ter inzage. Binnen een maand na 2 september 1965, kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot -de ge meenteraad hebben gewend, beroep instellen bij de Kroon. Vogelwaarde; Vanaf 10 september 1965, gedurende 21 dagen, ligt ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage het raadsbesluit tot onteigening in het belang der volkshuisvesting t.n.v. gem. Vogelwaarde, teneinde uitvoering te geven aan plan van uitbrei ding in onderdelen „Vogelwaarde", m. n. aanleg van een weg. Westkapelle. Gedeputeerde Staten hebben goedge keurd de vaststelling van uitbreidingsplan „kam peerterrein Domineeshofweg", met bebou wings voor schriften. t Het plan ligt ter inzage. Binnen een maand na 6 september 1905, kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend, beroep instellen bij de Kroon. St. Maartensdijk. De door de gemeenteraad vastge stelde partiële herziening 1965 van het uitbreidings plan in onderdelen dezer gemeente ligt voor een ie der ter inzage t/m 30 september 1965. Belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, kunnen binnen 6 weken na af loop van de evengenoemde termijn bü Gedeputeerde Staten van Zeeland bezwaren indienen. Wlssenkerke. Vanaf 13 september 1965, gedurende 1 maand, ligt ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage een ontwerp-partiële wijziging van uitbrei dingsplan in hoofdzaak voor deze gemeente, in kaart uitgewerkt, met renvooi. Gedurende genoemde termijn kunnen belangheb benden bij de gemeenteraad bezwaren indienen. Zoutelamle. Gedeputeerde Staten hebben goedge keurd het bij raadsbesluit vastgestelde uitbreidings plan in onderdelen (Westkapel se weg), met kaart en voorschriften. Het plan ligt ter inzage. Binnen een maand na 11 september 1965, kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend, beroep instellen bij de Kroon. waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Hoofdredacteur: Ir. J. Prins Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. 0115(1—2073. Terneuzen Ons werd verzocht om onder de aandacht van de onder het A. S. F. ressorterende werkgeversleden te brengen, dat op 1 oktober 1965 de 4e termijn van het voorschot vervalt. De werkgeversleden, die hun voorschot in ter mijnen betalen, kunnen het verschuldigde bedrag overmaken via de Boerenleenbank, of, indien aan betaling per giro de voorkeur wordt gegeven, door middel van overschrijving of storting op giroreke ning no. 484033, t.n.v. Agrarische Sociale Fondsen Regionaal, kantoor Goes. Het onderhoud van sloten en watergangen is op vele bedrijven een steeds weerkerende bezigheid. In toenemende mate wordt het handwerk hierbij vervangen door machines. In de laatste jaren is een groot aantal slootreinigingsmachines op de markt verschenen. De moeilijkheid is echter dat talrijke typen en soorten sloten voorkomen waar^ door de keuze van geschikte machines veelal niet eenvoudig is. Daarom heeft de R. L. V. D. te Goes het nuttig geacht om een demonstratie te organiseren met machines die naar de mening van de regelings kommissie geschikt zijn voor de betreffende streek. Voor de demonstratie op Walcheren is dan ook vooraf een keuze gemaakt. Voor normaal onder houdswerk zullen enkele taludmaaiers en twee korfmaaiers worden getoond. Met andere machines zal licht en zwaar graaf werk gedemonstreerd worden, hetgeen resp. als onderhouds- en revisiewcrk kan worden aange merkt. De demonstratie zal worden gehouden op het bedrijf van de heer W. K. van Nieuwenhuizen te Oostkapelle op woensdag 29 september 1965 om 13.30 uur. Bij voldoende belangstelling zal onder auspiciën van de Commissie Agrarisch Vakonderwijs in Zee land een cursus: „GROENTETEELT ONDER GLAS" worden georganiseerd. Deze cursus kan van no vember tot februari gedurende de avonduren ip de Lagere Land- en Tuinbouwschool te Scherpe- nisse gehouden worden (bijv. 12 of 18 avonden van 2 uur). Behandeld zullen worden: Tomatenteelt, Glas- slateelt, Aardbeienteelt onder glas, en eventueel ook nog de Komkommerteelt. Het programma kan zo nodig worden aange past aan de wensen van de cursisten. Let wel: Met het getuigschrift van deze cursus kan men geen aanspraak maken op een vergun ning om groente te telen (teeltrecht). Het is meer bedoeld als na- of bijscholing. U kunt zich opgeven bij: A. C. van Heusden, Laban Deurloostraat 31, Scherpenisse, en bij B. Baijense, Dalemseweg 11, Tholen. Op de Chr. Landbouwhuishoudschool der Z. L. M. „Oranjezon', Torenstraat 20, Oostkapelle be staat de mogelijkheid tot deelname aan de volgen de cursussen: fijne keuken naaien kleine karweitjes in huis bloemschikken. Nadere inlichtingen en opgave bij de directrice der school, mej. C. A. de Pree, tel. 01188507. Dinsdag 28 september a.s., Hilversum II, 12.30- 12.40 uur „De Alblasserwaard, de grootste ruilver kaveling van Nederland", m.m.v. ir. H. G. Kuipérik, hoofdingenieur-directeur van de Cultuurtechnische Dienst voor Zuid-Holland. Vrijdag I oktober a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur „De bestrijding van vruchtboomkanker", dr. D. Mulder van het Proefstation voor de fruitteelt in de volle grond te Wilhelminadorp. „De teelt en bewaring van zaaiuien", door de heer J. van Veen van het L. E. I. Rubriek „Leven op het land" Donderdag 30 september a.s., Hilversum I, 12.10 12.27 uur De landbouwbegroting. Een gesprek tus sen de heen S. van der Ploeg en ir. D. S. Tuynman o.l.v. mr. E. Kuylman, gevolgd door agrarisch nieuws. TELEVISIE Zondag 26 september a.s., Nederland I, 19.3020.00 uur „Internationaal Agrarisch Nieuws" met als Nederlandse bijdrage de cultuur van paprika en Spaan se peper. OOSTBURG: Woensdag 29 september in café „De Windt". TERNEUZEN: Woensdag 29 september in hotel „Des Pays-Bas". ZIERIKZEE: Donderdag 30 september in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: Donderdag 30 september in hotel „De Eendracht". THOLEN: Zatei'dag 2 oktober in hotel „HoV van Holland". Op dinsdag 5 oktober zal op het eiland Goeree en Overflakkee in de polder „De Tille" ten zuid westen van Den Bommel een landelijke demon stratie met slootreinigingswerktuigen worden ge houden. Speciaal wordt hierbij de aandacht geves tigd op het periodiek onderhoud van sloten en wa tergangen in een akkerbouwgebied. Daartoe zul len o. a. korfmaaiers, taludmaaiers, slootreinigings machines, veeg- en baggerboten, grondschuiven, kantensnijders en diverse merken kranen op de voor hun bestemde plaatsen aan het werk zijn. Er zijn voor deze demonstratie 37 velschillende werktuigen aangemeld. Deze demonstratie, die is georganiseerd in sa menwerking met de rijkslandbouwvoorlichtings- diensten, het Instituut voor Landbouwtechniek en Rationalisatie, het Centrum voor Rationele Be drijfsvoering op de Zuidhollandse eilanden, de Unie van Waterschapsbonden, het bestuur van de polder „De Tille", de Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting Goeree en Overi'lakkee en het Landbouw schap, wordt gehouden van 10.00 uur tot 12 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur. Om 13.30 uur zal door de heer ir. H. M. Elema van het rijkslandbouwconsulentschap voor Land bouwwerktuigen een uiteenzetting over de aanwe zige werktuigen worden gegeven. Vanaf 13.50 uur zal door de heer ir. H. J. de Bruin, rijkslandbouwconsulent voor Plantenziek ten, een korte uiteenzetting over de chemische on- kruidbestrijdingvan waterplanten en de toepas singsmogelijkheden van bestrijdingsmiddelen vvor- den verzorgd. De route naar het demonstratieterrein zal vanaf diverse punten op het eiland met borden „demon stratie" worden aangegeven. De Belastingcommissie van het Landbouwschap vestigt er de aandacht op, dat indien door onvoor ziene rampen de opbrengst van o.m. landbouw gronden met meer dan 20 is verloren gegaan, men ontheffing dar) wel evenredige vermindering van de grondbelasting aan de bevoegde inspectie van de belastingen kan verzoeken. Zouden degenen, die dit jaar door de waterover last zijn getroffen, een dergelijk verzoek willen in dienen, dan is het zaak dat zij dit zo spoedig mo gelijk doen. Vereist is namelijk dat dit verzoekschrift zo tijdig wordt ingediend, dat de inspecteur van de belas tingen in staat is om „het verlies van opbrengst of van genot" zelf op te nemen en te begroten. De boekhoudbureaus of de organisaties zullen zo nodig hiertoe graag de behulpzame hand verlenen. Van het Instituut voor Landbouwbedrijfsge bouwen te Wageningen het „Verslag over het jaar 1965". Publikatie No. 26. Het verslag geeft een overzicht van de vele werkzaamheden op het gebied van landbouwbedrijfsgebouwen waarmede het Instituut zich dit jaar weer heeft beziggehouden. De bedrijfsvoering op vele bedrijven ondergaat een grondige wijziging. Toenemende mechanisatie, vergroting van de bedrijfsomvang, arbeidsverlichting en arbeids tijdverkorting zijn er enkele van. Dit alles raakt mede de bedrijfsgebouwen in sterke mate. Deze zijn op menig bedrijf het enige element dat nagenoeg onveranderd is gebleven. In vele ge vallen is aanpassing dan wel uitbreiding echter gewenst. Het nderzoek dat door het Instituut wordt uitgevoerd is dan ook van veel belang. Bij de proefobjecten waarbij het Instituut in 1964 was betrokken troffen wij geen enkel Zeeuws object aan VERZEKERINGSINSTELLINGEN VAN DE Z. L. M. TERNEUZEN: 29 september in „Des Pays Bas", 16.00—17.30 uur. ST. MAARTENSDIJK: 30 september in „De Gou den Leeuw", 11.3013.00 uur.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 2