fclefL O IT £CI/ geheim WEEKBOEK VAM 873 WEEKOVERZICHT NOTERINGEN BROUWGERSTNIEUWS VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1965 ONTLEEND AAN NOBECO - KORTGENE TARWE. Vorige week ging op de tarwemarkt weinig om. Het aanbod was klein. De fabrieken waren met onveranderde prijzen koper op de nieuwe condities, waar weinig leveranciers warm voor te ma ken waren. Voor export op oude condities was er slechts belangstelling van exporteurs die op korte termijn moeten verladen. Het zeer slechte weer van de afgelopen week heeft zijn stempel op de tarwe markt gedrukt. Vrees voor mindere kwaliteiten weerhield de houders van het geven van offertes. Zou werkelijk in belangrijke mate schot gaan optreden, dan zullen de ontvangstcondities wel gewijzigd of exportbevorderende maatregelen genomen moeten worden, om de tarwe te kunnen afzetten. In Enge land is als gevolg van de weersomstandigheden de kooplust voor. voertarwe sterk verminderd. Men neemt aan dat men daarvan zelf voldoende ter beschikking zal krijgen. Ook Franse tarwe voor voerdoeleinden werd lager geoffreerd omdat men daar grotere hoeveelheden dan oorspronkelijk werd aangenomen, staat te wachten. Franse maaltarwe is voor de Nederlandse in dustrie minder interessant geworden door de verhoogde heffing terwijl men daar met de goede kwali teiten ook een afwachtende houding is gaan aannemen. Intussen kwam nog de melding dat Frankrijk weer eën zaak van 300,000 ton met Rusland heeft afgesloten. Men kreeg de indruk dat sommige ex porteurs er hier weinig brood meer in zien om te trachten op de in hun bezit zijnde voorfixaties'con tracten af te sluiten. Gemerkt werd dat men hier en döèr pfobeert door verkoop van dit papier van de fixaties af te komen. De vermoedelijke prijsontwikkeling van de tarwemarkt zal wel een vraag blijven waarop het antwoord eerst gegeven kan Worden wanneer de oogst werkelijk geborgen is. Brouwgerst. De brouwgerstmarkt gaf in de afge lopen week geen spectaculaire dingen te zien. Het C. B. K. liet weten dat men slechts voor een beperkt kwantum op september koper was op ongewijzigde prijzen, omdat in het algemeen buitenlandse gerst goedkoper te vinden zou zijn. Overigens mag wel ge constateerd worden dat algemeen een aarzeling bet- staat om gerst van goede kwaliteit af te geven Enge land zal hoogstwaarschijnlijk geen belangrijke ver koper van brouwgerst worden. Er werden zelfs al terugkopen door Engelse exporteurs gemeld. Er cir culeren verder berichten dat de brouwgerstoogst in Zuid-Duitsland op slechts de helft van die van het vorige jaar geraamd wordt. Men moet aan deze schat tingen nooit teveel waarde hechten maar de stemming wordt er door getypeerd. Zo doken er ook geruchten op dat het eiwitgehalte van Duitse en Franse gerst veel ongunstiger zou zijn dan oorspronkelijk werd aangenomen. De antipathie die Cambrinusgerst aan vankelijk ontmoette schijnt momenteel vergeten te zijn. Een tegenwerkend punt is nog altijd de grote voorraad Franse gerst die bij de Duitse mouterijen op verwerking ligt te wachten. Daardoor werden aan kopen op de wat hoger gestelde vraagprijzen afge remd. Dat het aanbod uit het binnenland gering was viel te verklaren uit het feit dat de gerst grotendeels geborgen is. Al met al weinig zaken door de afwach tende houding van zowel kopers als verkopers. Voergranen. Voergerst was vast gestemd als ge volg van de blanco posities die gedekt moesten wor den. Daarbij kwam nog de geringe bereidheid om de goed opgeslagen gerst te verkopen, wat te begrijpen is wanneer men de angst van vele bedrijven kent voor de kwaliteit van de nog te ontvangen tarwe die in eerste aanleg de plaats van de gerst zou hebben moe ten innemen. Het is wel duidelijk dat in Duitsland nog voor behoorlijke hoeveelheden fixaties lopen waar voor de gerst nog gekocht moet worden. Voor haver kwam als gevolg van het slechte weer vorige week een omslag in de stemming. De verwachte grote aari- voeren met de daarbij behorende verkoopdruk bleven uit. Ook hier gingen de blanco posities de prijs be palen. De oplopende noteringen bij haver zouden ech ter op de duur wél eens een afzetbelemmerende fac tor kunnen worden, wanneer de prijsverschillen, met hoogwaardig produkt van overzee te gering zouden worden. Zaaigranen. Exacte gegevens omtrent de proefveld resultaten konden ook tijdens de afgelopen week nog niet worden bekendgemaakt. Zoals te begrijpen vond dit z'n oorzaak in het aanhoudende slechte weer. Aan de hand van voorlopige gegevens krijgt men echter wel de indruk dat de opbrengsten van de voor onze streek gangbare wintertarwerassen als Cleo, Manella, Ibis, Felix en Flevina elkaar niet veel ontlopen. Naast de opbrengsten zullen de tijdens dit bijzondere oogst- seizoen opvallende eigenschappen als vroegheid van oogsten, stevigheid van stro, korreluitval en eventueel schotresistentie een voorname rol gaan spelen bij de rassenkeuze. De prijzen van winterzaaitarwe Repen gedurende de afgelopen week voor praktisch alle ras sen iets in prijs op. In de andere zaaiprodukten komen nog steeds bijzonder weinig zaken tot stand. Ruwvoeders. Door de onmogelijkheid tot levering op korte termijn werden in sommige gevallen iets hogere prijzen geboden, teneinde aan de eerder op genomen verplichtingen te kunnen voldoen. Voor wat betreft tarwestro laat het zich aanzien dat wanneer het aanbod straks zal toenemen, het oude prijspeil zich 'ongeveer zal handhaven. Gerste- en erwtenstro ondervindt iets meer vraag. Speciaal op winterleve- ring kan van een behoorlijke interesse worden gespro ken. AARDAPPELTERMIJNMARKT Weekbericht 17 september 1965 verstrekt door G. de Vries Zonen N.V., Amsterdam; voor Zeeland, Goes, tel. 011006451. De stijging in de noteringen op de aardappeltermijn- markt van de vorige week heeft zich ook deze week verder voortgezet. De weekomzet beliep 210 contrac ten (vorige week 226). De openstaande positie steeg van 480 tot 551 contracten. Consumptie-aardappelen Bintje 40 mm opw. april. Bij de opening werd 18,40 genoteerd met oplopen de prijzen op de volgende beursdagen tot 18,80 en zelfs 19,50 als hoogste notering. Daarna kwam enige reaktie tot f 18,70 met een herstel tot 19,10. Op de laatste oeursdag werden slechts 4 contracten verhandeld op 19,De slot- notering was 19,20// 19,10. NOTERINGEN ROTTERDAMSE KORENBEURS Tarwe: nieuwe condities 37,oude condities 36,25, basis 17 vocht, franco Rotterdam/Amster dam, september. Kippengerst: loco tot 32,25, okt. tot 32,70, basis boordvrij. Brouwgerst faq. kwaliteit: Cambrinus 33,boord vrij loco. Brouwgerst C. B. K.: sept. ƒ34,90, okt. ƒ35,15, nov. 35,40, boordvrij. Brouwgerst Duitse condities: Cambrinus 36,25. nov., Balder 36,75, nov., basis boordvrij. Haver 52/53 kg: tot 30,loco, basis franco. Groene erwten op monster: tot 54,uitgezochte partijen iets hoger, franco Rotterdam. Groene erwten 3 kwaliteit: sept./okt. 65,-—, okt./nov. 67,nov. 67,50, franco Rotterdam. Groene erwten 6 kwaliteit: sept./okt. 60, franco Rotterdam. Groene erwten industrie: tot 45,franco Rotter dam. Termijnmarkt - maandagochtcndcall: geen zaken, stemming nauwelijks prijshoudend. Schokkers op monster: tot 63,uitgezochte par-, tijden iets hoger, franco Rotterdam. Schokkers 3 kwaliteit: nov. 78,nominaal. Schokkers 5 kwaliteit: nov. 74,laten, franco Rotterdam. Termijnmarkt - maandagochtendcal).: geen zaken, stemming prijshoudend. Kapucijners op monster: tot 68,franco Rotter dam. Bruine bonen doorsneekwaliteit: 120,okt./nov., franco Rotterdam. Maanzaad exportkwaliteit: sept./okt. 202,50, no minaal, franco Rotterdam. Karwijzaad exportkwaliteit: 140,bieden, sept./ okt., franco Rotterdam. Termijnmarkt consumptie-aardappelen: (Ochtend- call.) Bintje 40/opw. april 17 x 19,1 x 19,20. 4 x 19,19,20 laten, 19,bieden. Aardappelbeurs: Bintje 35/opw. in 2 sorteringen ca. 20,autovrij direkte levering. BEURSBERICHT MARKT GOES (7 september 1965) Granen en peulvruchten: Tarwe, basis 17 boeren- schoon af boerderij 30,tot 34,50 per 100 kg; Gerst, boerenschoon af boerderij 29,tot 32,50 per 100 kg; Kleine groene erwten, boerenschoon af boerderij 25,tot ƒ50,per 100 kg: Schokkers, boerenschoon af boerderij 25,tot 56,per 100 kg; Capucijners, boerenschoon af boerderij 45,tot 60,per 100 kg. Vlas: De notering per kg voor goede kwaliteit is 2027 ct. Voor gewone kwaliteit bedraagt de prijs 1020 cent. Voor slechte kwaliteit iè de prijs 510 cent. Voor alle noteringen geldt op auto geleverd. Hooi en stro (telersprijzen): Lucernehooi uit de rui ter geperst 110,tot 120,per 1000 kg; Weide- hooi uit de ruiter geperst 95,tot 115,per 1000 kg; Veldbeemd 50,tot 60,per 10Ö0 kg; Gerste stro 42,50 tot 47,50 per 1000 kg; Tarwestro 35, tot 45,per 1000 kg; Schokkerstro 45,tot 55,per 1000 kg; Erwtenstro (kl. groen) 57,50 tot 62,50 per 1000 kg. Voor verregend hooi en stro besfaat geen belang stelling. Voor alle noteringen geldt op auto gelever 1 Eieren: De eierprijs bedraagt 2,36 per kg. 7 september '65. 7aterdagmiddag naar de ploegwedstrijd geweest. u Het is altijd 'n mooi gezicht al die verschillend gekleurde trekkers, die al ronkend tussendoor een veld van piketten rijden en precies er hun eigen stukje ploegen. Je moet eerst goed uitkijken, dat moet een ploeger altijd, of je niet op je buurmans perceeltje komt. Het weer was best na zo'n regen- rijke week en de jeugd was in grote getale aan wezig; dat is een goed teken, want de jeugd moet belangstelling hiervoor hebben om dit jaarlijkse festijn te blijven behouden. De akker was nu niet zo mooi, zt was iets te nat, maar nu kwamen de primeurs voor de dag, die ook kunnen ploegen wanneer de omstandig heden eens wat minder zijn. Natuurlijk was het jammer dat er een paar ploegers moesten uitval- le^,;daar zij met hun materiaal niet in staat waren goed werk te leveren. De aanhangploegen hadden hiervan de meeste last, de aanbouwploegen veel minder. Toch moest er door de gesteldheid van de grond precieser worden gereden dan wanneer alles eens flink droog geweest zou zijn. Vooral bij 't in- en uit rijden en bij 't geeren. We konden jammer genoeg niet bij de prijsuit reiking zijn én hebben dan Ook de blijde gezich ten der winnaars niet gezieri, maar we konden ze ons voorstellen. De wedstrijdcommissie heeft een mooie maar zware taak gehad om alles in orde te maken. Het was prima voor elkaar en de pluim van de week is dan ook voor deze hard werkende mensen, wier werk zo weinig gezien en gewaardeerd wordt. Ook de jury onze dank, het was een moeilijke taak die ze hadden maar tot een goed einde heb ben gebracht. Jongelui die aanwezig waren, deze week, dus nu zaterdag, wordt bij het proefperceel in de W.P. een behendigheidswedstrijd met trekkers gehou den door de P.J.G. in samenwerking met een per soneelsvereniging. Daar wordt een prachtig par cours uitgezet en het zal er spannen wie daar de eerste prijzen weghaalt, ga dit ook eens zien. We moesten vóór dc prijsuitreiking weg omdat de maaidorsers weer een aanval moesten begin nen op de tarwe, deze week telkens verhinderd door 't slechte weer. Er zit gelukkig in de zaai- tarwe nog geen schot en daarom moet ze er af; je kunt'nog een slechte week krijgen en dan zit het misschien wel helemaal fout. VEEMARKT ROTTERDAM Aanvoer. Op de markt van maandag 6 september en dinsdag 7 september 1965 werden totaal aange voerd 4947 dieren, gespecificeerd als volgt: Slacht- runderen 1613; Gebruiksvee 641; Graskalveren 245; Vette kalveren 550; Nuchtere kalveren 713: Paar^n 41; Veulens 20; Varkens 610; Lopers 74; Biggen 66; Schapen of lammeren 338; Bokken of geiten 36 Prijsnoteringen: Slachtrunderen: extra kwal. f 4,15 4,45, le kwal. 3,654,05, 2e kwal. 3 30—3 55, 3e kwal. 3,10—3,25; Worstkoeien 3,203,35; Slachtstieren 3,804,45; Paarden 33,50. Alles per kg geslacht gewicht, Vette kalveren: extra kwal. 3,303,40, le kwal. 3,10—ƒ3,30, 2e kwal. ƒ3—ƒ3,10, 3e kwal. ƒ2,80— ƒ3; Nuchtere slachtkalveren ƒ1,80ƒ1,90; Slacht- varkens: extra kwal. 2,082,10, le kwal. 2,05 2,08, 2e kwal. 2,02—2,04, 3e kwal. 1,95—2 00; Slachtzeugen 1,501,60. Alles per kg levend ge wicht. Gebruiksvee. Behoudens uitzonderingen voor dieren van buitengewone kwaliteit of eigenschappen waren de prijzen als volgt: Melk- en kalfkoeien f 975- 1450; Vare koeien ƒ770ƒ1100; Vaarzen ƒ850 ƒ1150; Pinken 600—800; Graskalveren f 375— 500; Nuchtere kalveren voor fok of mesterij 185 320; Lopers 90115; Biggen 4565; Schapen 90120; Lammeren 100125. Alles oer stuk. N.V. Gebr. Van den Akker Agenturen tel. 134655 Rotterdam, deelt het volgende mede: Door het aanhoudende slechte weer in landen waar de gerst nog slechts gedeeltelijk van het veld is, nam de belangstelling voor brouwgerst toe. In Denemarken is de oogst nu in volle gang, maar door de vele regen komt de gerst met hoog vocht gehalte binnen. Ook in Engeland en België wordt het oogsten nog steeds door het slechte weer be lemmerd. Frankrijk is slechts veiltoper tegen hoge prijzen. De brouwgerstmarkt is dan ook vast. Het is echter zeer de vraag of deze tendentie zich zal voortzetten zodra er een duidelijker beeld is van de beschikbare hoeveelheid brouwgerst in West- Europa. Achteraf blijkt een grote overvloed aan of groot tekort van graan meestal niet zo groot als het marktbeeld on een bepaald ogenblik weergeeft.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 17