GROEN! Landbouwschap inventariseert schade door wateroverlast 869 Het is nieuw! Het is groen! Het is nieuwe, groene SHELL DIESOLKNE die uw trekker méér trekkracht'geeft! Met nieuwe, groene SHELL DIESOLINE snelle ontwikkeling van het volle motorvermogen en uiterste bedrijfs zekerheid! Ook bij u in de buurt is SHELL DIES een handelaar in Shell-trekkerpro- dukten, die u graag van dienst is. Snel! Prima service! Neem de proef op de som! VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1965 Kruiningen. Gedeputeerde Staten hebben goedge keurd met uitzondering van enkele bepalingen van de bijbehorende bebouwingsvoorschriften het bij raadsbesluit .vastgestelde plan tot herziening van uit breidingsplan in onderdelen voor de kom van het dorp Kruiningen. Het plan ligt ter inzage. Binnen een maand na 20 augustus 1965, kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, beroep instellen bij de Kroon. Oost- en West-Souburg. Vanaf 31 augustus 1965, gedurende 21 dagen, ligt ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage het raadsbesluit tot onteigening t.n.v. gem. Oost- en West-Souburg van in uitbrei dingsplan „De Burg" gelegen percelen, zoals nader aangeduid op de bij raadsbesluit dd. 25 maart '64 tot voorlopige goedkeuring van dit plan tot onteigening behorende kaart en op de verdere bescheiden. Deze onteigening geschiedt in het belang der volkshuisves ting ter realisering van uitbreidingsplan „De Burg", vastgesteld bij raadsbesluit dd. 6 aug. '59, goedgekeurd door G. S. dd. 5 jan. '60. Krachtens voormeld uitbrei dingsplan zijn de te onteigenen percelen c.q. perceels gedeelten na verwijdering van de eventuele opstallen, bestemd voor winkels met bovenwoningen, wegen en trottoirs, e.e.a. zoals is aangegeven op bijbehorende kaart. 's-Heer Arendskerke. Vanaf 13 augustus 1965, ge durende 14 dagen, ligt ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage het bij raadsbesluit vastgestelde plan van uitbreiding voor de kom Nieuwdorp, in kaarten met bebouwingsvoorschriften. Gedurende zes weken na afloop van genoemde termijn kunnen be langhebbenden die zich met bezwaren tot de gemeen teraad hebben gewend, bezwaren indienen bij Gede puteerde Staten. Yerseke. Vanaf 6 september ligt gedurende een maand ter inzage de partiële herziening 1964 van het uitbreidingsplan. Belanghebbenden die bij G. S. be zwaren tegen dit plan hebben ingediend kunnen bin nen deze termijn beroep instellen bij de Kroon. Axel. a. Vanaf 24 augustus 1965, lag gedurende 14 dagen, ter gemeente secretarie voor een ieder ter in zage het bij raadsbesluit vastgestelde: a. plan tot herziening van uitbreidingsplan in hoofd zaak en in onderdelen, regelende de bestemming in onderdelen van gronden gelegen: in omgeving van Buitenweg en Polenstraat; ten westen van Marijkestraat en in omgeving van Hospitaalstraat, Burchtlaan en Oranje straat, resp. aangeduid als „Herziening uitbreidingsplan oost 1965" en „Herziening uitbreidingsplan west 1965", in kaarten met bebouwingsvoorschriften. b. plan tot herziening van uitbreidingsplan in hoofd zaak en onderdelen, regelende de bestemming in onderdelen van gronden, gelegen ten noorden van rijksweg AxelHulst, aangeduid als „Partieel plan in onderdelen oost", in kaart met bebouwingsyoor- schrïften. Gedurende zes weken na afloop van genoemde ter mijn kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwaren in dienen bij Gedeputeerde Staten. b. Vanaf 24 augustus 1965, gedurende 30 dagen, ligt ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage een uitgewerkt, bij raadsbesluit voorlopig goedge keurd plan tot onteigening met kaarten, grondteke- ningen ên verdere bescheiden, t.n.v. gem. Axel, voer uitvoering van uitbreidingsplan-west, betrekking heb bende op 2 huizen, schuren en erf, plaatselijk gemerkt Hospitaalstraat 23 en 25, kadastraal bekend gem. Axel, sectie F nr. 1532, welk perceel ingevolge dit uitbreidingsplan bestemd is voor trottoir, tuin, wonin gen en achtererf. Gedurende 14 dagen na afloop van genoemde termijn kunnen belanghebbenden bij het gemeentebestuur bezwaren indienen. Rilland-Bath. Gedeputeerde Staten hebben goedge keurd een bij raadsbesluit vastgestelde herziening van uitbreidingsplan in onderdelen voor de "kom Rilland ^«n gedeeltelijk goedgekeurd de bijbehorende bebou wingsvoorschriften. Het plan ligt ter inzage. Binnen een maand na 11 augustus 1965, kunnen belangheb benden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, beroep instellen bij de Kroon. Westkapelle. Voorbereid wordt de herziening van bestemmingsplan „Joossesweg" voor het gebied zoals bij raadsbesluit dd. 22 juni '60 werd vastgesteld en goedgekeurd door G. S. dd. 5 okt. '60. Zaamslag. Vanaf 25 augustus 1965, gedurende 1 maand, ligt ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage het ontwerp-plan tot herziening van uit breidingsplan in onderdelen voor de kom dezer ge meente (noord-oostelijk deel, 2e fase), uitgewerkt in kaart met bebouwingsvoorschriften. Gedurende ge noemde termijn kunnen belanghebbenden bij de ge wieenteraad bezwaren indienen. HET Landbouwschap heeft na overleg met de Minister van Landbouw aan de Stichting tot Uitvoering van Landbouwmaatregelen (Sl.U.L.M.) opdracht gegeven tot individuele inventarisatie van de schade in gebieden waar het overgrote deel van de bedrijven is getroffen door directe schade tengevolge van de wateroverlast. In de overige gebieden zullen degenen die eet ernstige oogstderving ondervinden als gevolg van wateroverlast hun schade kunnen aanmelden. Deze opdracht tot inventarisatie betekent niet, dat enige tegemoetkoming van de zijde van de overheid voor de geleden schade in het vooruit zicht wordt gesteld. Hiermede wordt echter een basis geschapen voor het Landbouwschap om bij gebleken noodzaak verdere maatregelen te beplei ten. Het Landbouwschap acht inventarisatie bo vendien gewenst, omdat zij de mogelijkheid biedt de toepassing van de Rijksgroepsregeling Zelfstan digen en van de Algemene Bijstandswet te toet sen aan de moeilijkheden waarin vele bedrijven door wateroverlast zijn geraakt. Het Landbouwschap heeft een aantal zogenaam de „A"-gebieden aangewezen, die voor volledige inventarisatie in aanmerking komen. Deze gebie den zijn: Drenthe, Overijssel, Gelderland en Noord- Brabant. In gebieden, die niet nadrukkelijk door het Landbouwschap zijn aangewezen voor indivi duele inventarisatie, B-gebieden, kunnen boe ren die over het gehele bedrijf genomen meer dan eenderde schade aan de gewassen hebben geleden zich toch aanmelden voor inventarisa tie. Zij moeten dit vóór 15 oktober schriftelijk doen bij de D. B. H. Indien iemand zich meldt moet de D. B. H. weer bijgestaan door twee ter plaatse bekende mensen die aangewezen zijn door de districtscom missie van het Landbouwschap beoordelen ol individuele inventarisatie moet plaatsvinden. Als maatstaf voor deze beoordeling geldt, dat alleen inventarisatie geschiedt op bedrijven die als ge volg van wateroverlast een oogstderving hebben van ten minste een derde deel van de normale oogst van liet gehele bedrijf. Het gaat hierbij om oogstderving naar hoeveelheid en kwaliteit en niet om vermindering van geldopbrengsten. Bij de inventarisatie zal niet alleen nagegaan worden welke schade er is geleden. Ook wordt gevraagd, of de betrokken boeren gebruik hebben gemaakt van de Rijksgroepsregeling Zelfstandigen die op de Algemene Bijstandswet is gebaseerd, en welke ervaringen men ermee heeft. GR OEN! GROEN! l Wér rljsr

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 13