RADIO 710 VERZEKERINGSNIEUWS EXCURSIEGIDSEN LANDBOUWTELLING GROENTEN IN DE OPEN GROND Zitdagen Boekhoud- /ut bureau fft FRUITTEELTMECHANISATIE- LEERGANG RECENTE L. E. I.-PUBLIKATIES ZEEUWS LAND EN TUINBOUWBLAD Zeeuwse Landbouw Maatschappij Hoofdredacteur: Ir. J. Prins Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 AAN ONZE ABONNE'S, MEDEWERKERS EN ADVERTEERDERS In verband met de vakantie's verschijnt op VRIJDAG 13 AUGUSTUS GEEN Zeeuws Land- en Tuinbouwblad. UITBREIDINGSPLANNEN ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD „AANBOUWVERZEKERING" VAN DE OLVEH Een levensverzekering vormt niet alleen een waarde vol maar ook een noodzakelijk bezit. Indien echter de destijds gesloten verzekering niet mee groeit met het gestegen inkomen, dan wel er geen rekening gehouden wordt met de waardevermindering van de gulden, zal deze op het tijdstip van de uitkering veelal niet meer aan de gestelde verwachtingen voldoen. De OLVEH van 1879 te Den Haag heeft hiervoor een oplossing gevonden door aan haar deelnemers een bij zonder aanbod te doen dat tot 31 december 1965 zal gelden. Heeft men bij de OLVEH een verzekering tegen premiebetaling lopen en is de verzekerde jonger dan 60 jaar kan deze verhoogd worden met 15 van de nu verzekerde bedragen, doch met tenminste 1000,ver zekerd kapitaal. Deze verhoging kan tot stand komen uitsluitend met een eenvoudige verklaring van goede gezondheid. Keuring of invulling van een uitgebreid medisch vragenformulier zal niet nodig zijn. De ver klaring van goede gezondheid betekent, dat de ver hoging geaccepteerd wordt op dezelfde gezondheidsbe oordeling als de oorspronkelijke verzekering. Slechts voor verhoging van verzekeringen, die op medische gronden als een verzwaard risico zijn aange merkt wordt een voorbehoud gemaakt. Daarvan zal van geval tot geval beoordeeld worden op welke voor waarden een verhoging tot stand kan komen. ZEER GUNSTIG 1964 VOOR HET O.B.F. De gunstige ontwikkeling van het O.B.F. te Leeuwar den zette zich in 1964 in versterkte mate voort. Niet alleen in de omvang van het bedrijf maar ook in de financiële resultaten. Deze overtroffen in belangrijke mate die van voorafgaande jaren. De in 1961 bij het O.B.F. ingevoerde toeslagregeling van de ingegane pen sioenen kon ook in 1964 gecentinueerd. Deze toeslagen werden aangepast aan het gestegen indexcijfer van de kosten van levensonderhoud. Het totale winstsaldo over 1964 bedroeg 3.250.536,39 1.653.416,02 in 1963). Hiervan werd ƒ1.509.240— toe gevoegd aan het „Waarborgfonds", waardoor dit per 31 december 1964 10.760.796,bedroeg. Het resterende bedrag ad 1.741.296.39 werd geboekt ten bate van de „Toeslagreserve", zodat deze reserve per 31 december 1964 was gestegen tot 5.699.574,65. Gezien de gunstige resultaten der laatste jaren wordt de toekomst met vertrouwen tegemoet gezien. Wissenkerke. G. S. hebben goedgekeurd de bij raadsbesluit vastgestelde herziening van uitbreidings plan in onderdelen voor kom Kamperland. Binnen een maand na 26 juni 1965 kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, beroep instellen btj^de Kroon. Aagtekerke. G. S. hebben goedgekeurd het raads besluit tot partiële wijziging van uibreidingsplan in onderdelen „Kom Oost". Binnen een maand na 30 juni 1965, kunnen belanghebbenden die zich met be zwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, beroep instellen bij "de Kroon. Axel: Vanaf 28 juni 1965, gedurende vier weken, ligt ter inzage het ontwerp-plan tot herziening van uitbreidnigsplan in hoofdzaak en onderdelen, a.) in omgeving van Buitenweg en Polenstraat; b.) ten westen van Margkestraat en in omgeving van Hos pitaalstraat, Burchtlaan en Oranjestraat, aangeduid resp. als „Herziening uitbreidingsplan oost 1965" en „Herziening uitbreidingsplan west 1965". Gedurende Wij ontvingen van de Stichting Bureau voor Gemeenschappelijke Diensten te Wageningen een viertal excur-iegidsen 1965, n.l.: it Proefboerderij „De Bouwingte Randwijk ten zuiden van de Rijn, gelegen in de Betuwe. Van de proefobjecten op deze boerderij vermelden wij: grondbewerkingsproef (vergelijking me chanisch spitten met ploegen), zaaien zonder grondbewerking, doodspuitproef stamslabonen, invloed diverse chemische middelen op suiker bieten. Doperwten- en tuinbonenrassenproef. Open loopstal met vleesmeststieren die op 15 16 maanden oud verkocht worden met een ge wicht van 290 kg geslacht. (Tel. 08889276). it Proefboerderij „De Ossekampen" te Wagenin gen, in het bijzonder gericht op de veehouderij. (Telefoon 08370—3313.) it Proefboerderij „Droevendaal" te Wageningen met graslandproeven, aardappelbewarings- proef enz. (Tel. 083702446.) it Proefboerderij „De Vlierd" te Bruckem in de Bommelerwaard tussen de grote weg en de spoorlijn UtrechtDe Bosch. 33 ha grasland, 4,55 ha boomgaard met proeven over de bo dembehandeling in de fruitteelt op komgron- den. (Tel. 04184—254.) Blijkens een publikatie in de Nederlandse Staatscourant zal van 17 juli t/m 7 augustus 1965 een landbouwtelling worden gehouden van de op pervlakte cultuurgrond beteeld met groenten in de open grond. De provinciale voedselcommissaris zorgt voor de uitreiking van de voor deze telling benodigde formulieren. Binnen vijf dagen na uit reiking dient het ingevulde formulier bij de dis trictsbureauhouder van de Stichting tot Uitvoe ring van Landbouwmaatregelen in het werkgebied van betrokkenen te worden ingeleverd. genoemde termijn kunnen belanghebbenden bjj de gemeenteraad bezwaren indienen. Biggekerke. Vanaf 27 juni 1965, gedurende 30 dagen, ligt ter inzage het bij raadsbesluit voorlopig goedgekeurde plan tot onteigening van gedeelten van de kadastrale percelen, gem. Biggekerke, sectie F nrs 44 en 52. Gedurende 14 dagen na afloop van ge noemde termijn kunnen belanghebbenden bij het ge meentebestuur bezwaren indienen. Hoedekenskerke. G. S. hebben goedgekeurd de bij raadsbesluit vastgestelde wijziging van uitbreidings plan in onderdelen „kom Kwadendamme" en vast stelling van uitbreidingsplan in onderdelen „bedrijven Kwadendamme". Binnen een maand na 22 juni 1965, kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, beroep instellen bij de Kroon. Hontenisse. Voorbereid wordt het plan van uit breiding voor Kloosterzande in onderdelen. Ovezande. Vanaf 23 juni 1965, gedurende 4 weken, ligt ter inzage een ontwerp-herziening van uitbrei dingsplan in onderdelen „kom Ovezande 1965". Gedu rende genoemde termijn kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad bezwaren indienen. Sint-Maartensdijk, a.) Vanaf 25 juni 1965, geduren de vier weken, ligt ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage het ontwerp-partiële herziening 1965 van uitbreidingsplan in onderdelen. Gedurende ge noemde termijn kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad bezwaren indienen, b.) G. S. heb ben goedgekeurd de bij raadsbesluit vastgestelde par tiële herziening 1964 van uitbreidingsplan in onder delen. Binnen een maand na 24 juni 1965, kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend, beroep instellen bij de Kroon. Stavenisse. Tot 15 juli lag ter inzage de bij raads besluit vastgestelde herziening van uitbreidingsplan in onderdelen. Gedurende zes weken na afloop van deze datum kunnen belanghebbenden die zich met be zwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwa ren indienen bij G. S. OOSTBURG: Woensdag 21 juli in café „De Windt". TERNEUZEN: Woensdag 21 juli in hotel „Des Pays-Bas". ST. MAARTENSDIJK: Donderdag 22 juli in hotel „De Gouden Leeuw". ZIERIKZEE: Donderdag 22 juli in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: Donderdag 22 juli in hotel „De Eendracht". UET ligt in de bedoeling dat op de Landbouw- praktijkschool „Prins Willem" te Schoondijke in het najaar van 1965 weer enige leergangen ge- gegeven worden op het gebied van de fruitteelt- mechanisatie. Deze leergangen zullen speciaal ge richt zijn op de fruitteelt zoals die in het Z. W. van ons land veelal voorkomt als onderdeel van een gemechaniseerd-akkerbouwbedrijf. Evenals vorig jaar wordt, in samenwerking met het R. T. C. Goes, een programma samengesteld waarin naast constructie, afstelling en onderhoud vooral het gebruik van de werktuigen zal worden behandeld. De leergangen, die één week duren, zullen ge houden worden van 22 t/m 26 november en 29 no vember t/m 3 december 1965. De kosten bedragen 10,voor lesgeld en 30,voor huisvesting in het Logeergebouw van de school. In de week van 6 t/m 10 december 1965 zal een praktij kweek" worden gegeven speciaal voor werk nemers. Voor deze week die in samenwerking met de Landarbeidersvoorlichting gegeven wordt, be staat de mogelijkheid van subsidiëring van lesgeld en kosten voor huisvesting. Daar op de verschillende leergangen slechts een beperkte plaatsingsmogelijkheid bestaat, worden belangstellenden aangeraden zich spoedig te laten inschrijven. Aanmelding kan plaats vinden bij de Landbouwpraktijkschool of bij het Rijks Tuin bouw Consulentschap, Landbouwcentrum te Goes. Voor de praktijkweek voor werknemers kan aan melding plaats vinden bij de heer M. Krijger, Land bouwcentrum te Goes. Indien voorkeur voor een bepaalde week bestaat dient dit bij de aanmelding te worden vermeld. De Directeur, Ir G. F. ISRAEL Het Landbouw-Economisch Instituut deelt mede, dat in de maand juni 1965 de navolgende publi- katies zijn verschenen: Verslag no. 123: Opbrengsten van tulpebollen op zandgrond. Teeltjaar 1963/64. Prijs ƒ4, Verslag no. 124: Opbrengsten van tulpebollen op kleigrond. Teeltjaar 1963/64. Prijs ƒ4, Verslag no. 128: Rentabiliteit van de groenteteelt op het eiland IJsselmonde. Voorlopige be rekening 1964. Prijs ƒ3, Verslag no. 129: Visserij in cijfers 1964. Prijs ƒ5. Verslag no. 130: Granen in de E.E.G., 1950/1963. Prijzen, verbruik, im- en export, en prijzen. Prijs ƒ6, Studie no. 22: Inkomensverschillen op weidebe- drijven in de randstand Holland. Prijs 6, Studie no. 24: Macro-economic comparisons of the Dutch and Danish agriculture. Prijs 3, Studie no. 25: De Westduitse landbouw in verge lijking met die van Nederland. Prijs 7, Bestellingen kunnen geschieden door overschrij ving van het bedrag op postrekening no. 41.22.35 ten name van het Landbouw-Economisch Insti tuut te 's-Gravenhage, onder vermelding van het gewenste No. van de publikatie. Rubriek „Leven op het land" van donderdag 22 juli a.s. van 12.1012.27 uur over Hilversum I (V.P.R.O.). Tegenstellingen binnen de E. E. G door dr. S. L. Mansholt, gevolgd door agrarisch nieuws. Dinsdag 20 juli a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur. „Limburgse landbouwproblemen", ir. L. J. T. Lumens, rijkslandbouwconsulent voor Zuid-Limburg. „Hooi- ventileren in een nat jaar", m.m.v. ir. P. J. J. Philip- sen van het I. B. V. L. te Wageningen. Vrijdag 23 juli a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur. „Hoe staat het dit jaar met het optreden van de tar- westengelgalmug", ir. H. J. de Bruin, rijkslandbouw consulent voor plantenziekten te Wageningen. Aktua- liteiten van het proefstation voor de groente- en fruit teelt onder glas te Naaldwijk. waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. 011502073, Terneuzen

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 2