Mechanisatie-nieuws van de Z.L.M.-tentoonstelling Axel 1965 VRIJDAG 9 JULI 196? 689 De imposante stand van de Ford-trekkers waarop alle onlangs geïntroduceerde nieuwe typen werden getoond. Er blijkt veel belangstelling te bestaan voor het Select-o-Speed versnelliogs- svsteem. Bietenrooimachines staan in een blijvende belangstelling bij de Zeeuwse bietentelers en loonwerkers. Vrijwel alle nieuwe typen waren hier dan ook aanwezig. Op deze detailfoto de nieuwe zelfzoekende scharen van de kleine bietenrooier. Bietenrooien met verzamelbak zijn vooral aantrekkelijk voor éénrijigc machines. Hier de Catchpole machine met oppel-licht- wielen. Bewegende rooielementen maken opgang doordat ze veelal het percentage grondtarra verminderen. De zelfrijdende Volvo bietenrooimachine met voorop gebouwd een zesrijig kopapparaat. De tasterschijven worden vanaf de machine met twee kettingen, via een centrale as, aangedreven. Belanghebbenden hopen dat hiermede het kopwerk van de machine verbeterd zal worden. De nieuwe Grimme, type V-2-R aardappelrooimachine. Voort bouwend op de bekende éénrijige machine is thans deze twee- rij ige machine ontwikkeld. De machine is uitgevoerd met een afvoertransporteur naar een meerijdende wagen. Naast grote machines waren ook tal van kleinere machines en werktuigen aanwezig. Hier de Picador-bundelmachine waar mede plantmateriaal vooraf gebundeld wordt. Het tempo van het bundelen (draaisnelheid van de inlegband) kan traploos worden geregeld. De capaciteit bedraagt 2000 lot 6000 plantcw pei uur. (N.V. Nlmag, Leidsendam).

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 5