Mechanisatie- nieuws Z. L. M. Tentoonstelling AXEL 1965 van de 687 J. T. ANDRINGA VRIJDAG 9 JULI 196 5 Op het tentoonstellingsterrein was een vak „vroeger en nu" ingericht waarop de enorme ontwikkeling op het gebied van de landbouwmechanisatie werd uitgebeeld. In de ver schillende vakken werden o.m. de grondbewerking, het zaaien, de verzorging, de oogst, het dorsen en het transport op voortreffelijke wijze uitgebeeld. Tekst en foto's De nieuwe Massey Ferguson trekkers kunnen worden uitgerust met een soort bokje op de hefinrichting waarmee gewichts overdracht mogelijk wordt bij gebruik van getrokken werk tuigen en b.v. vierwielige wagens. Door dit M. F.-systeem kan een gewichtsoverdracht tot ca. 1200 kg op de achterbrug van de trekker worden bereikt. In Axel werden twee nieuwe McCormick trekkers geïntro duceerd n.l. type 523 en 624 met resp. een 3 en een 4 cylinder dieselmotor. Het maximum motorvermogen bedraagt achter eenvolgens ruim 50 en ruim 60 pk bij een toerental van 2100 per minuut. Op de foto de nieuwe McCormick 624. Beide trek kers geven een zeer moderne indruk. Vooral de versnellingen en het hydraulisch systeem zijn veel verbeterd. Er zijn 12 ver snellingen in 3 groepen van 4 die alle onder belasting kunnen worden geschakeld. Samen met de nieuwe Agriomatic ontstaat een omkeerkoppeling waardoor zonder te koppelen of te scha kelen voor- en achteruit gereden kan worden. Trekkers waren op de tentoonstelling te kust en te keur. Hier de Amerikaanse Farmall 706 trekker met getrokken zesscharige K.G.-ploeg. Deutz trekker met voorop gebouwde wiedbalk. De wiedbalk wordt met behulp van een aparte, voorop gebouwde hefcylinder in en uit het werk gezet (constructie van A. C. de Jonge, Ove- zande). De hier slechts gedeeltelijk afgebeelde Deutztrekker was voorzien van een nieuwe, opvallend geruisarme, lucht- gekoelde motor waarin geheel nieuwe technieken zijn verwerkt.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 3