RADIO 686 Ir. L. G. OLDENBANNING DIRECTEUR R. H. L. S. TE GRONINGEN TE VERWACHTEN AANBOD SLACHTVARKENS CONGRES „ONDERNEMERSCHAP IN DE LANDBOUW" Zuidlaren 4, 5 en 6 november 1965 ZEEUWS LAND EN TUINBOUWBLAD Zeeuwse Landbouw Maatschappij Financiële afwikkeling Z. L. M.-tentoonstelling Axel 1965 VERORDENING BESTRIJDING WILDE HAVER AGENDA Zitdagen Boekhoud- bureau RUILVERKAVELING „DE POEL" HEINKENSZAND GELUKWENSEN VERLOVING PRINSES BEATRIX BIJ EENDENSCHADE AAN ERWTENGEWASSEN LANDBOUWRISICO ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD Bij K. B. is de heer _r. L. G. Oldenbanning met ingang van het nieuwe schooljaar benoemd tot directeur van de Rijk. Hogere Landbouwschool te Groningen. Hij volgt in die functie de heer Ir. Tj. J. Huisman op, die iind augustus 1965 met pensioen gaat. De heer Oldenbanning was van 1946 tot 1955 secretaJs-penningmeester van het Drents Landbouwgenootschap. Tevens was hij secretaris-penningmeester van de Drentse Water- schapsbond. In 1955 trad hij in dienst van het Bedrijfslaboratorium voor Grond- en Gewasonder- zoek te Oosterbeek als hoofd van de buitendienst. IN de maand mei 1965 werden volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek 79.500 zeugen gedekt. Dit aantal is ruim 10 hoger dan in mei 1964. Als gebruikelijk ligt het aantal dekkingen in mei hoog. Dit jaar is de meimaand echter hoger dan o it te voren. Op grond van buitenlandse gegevens, met name uit de EEG-landen, laten de afzetmogelijkheden in de eerste helft van 1966 zich waarschijnlijk vrij gunstig aanzien. Zoals drie jaar geleden in Hoofddorp en nu al weer zes jaar geleden in Emmeloord congressen zijn gehouden onder auspiciën van de drie alge mene plattelandsorganisaties zo zal ook dit jaar een dergelijk congres worden gehouden. Deze keer is als onderwerp gekozen „Ondernemersschap in de landbouw". Het coi gres zal plaats vinden op 4, 5 en 6 november a.s. in de Prins Bernhardhoeve te Zuidlaren. Aardenburg. Vanaf 28 juni 1965, gedurende 4 we ken, ligt ter inzage een wijziging van de bij plan van uitbreiding in onderdelen van gem. Aardenburg (kom Aardenburg „west") behorende bebouwingsvoor schriften. Gedurende genoemde termijn kunnen be langhebbenden bij de gemeenteraad bezwaren indie nen. Meliskerke. Vanaf 18 juni 1965, gedurende 4 we ken, ligt ter inzage een ontwerp tot herziening van voorschriften uitbreidingsplan in hoofdzaak Melis kerke. Gedurende genoemde termijn kunnen belang hebbenden bij de gemeenteraad bezwaren indienen. Vlissingen. Vanaf 18 juni 1965, gedurende 30 da gen. ligt ter inzage het bij raadsbesluit voorlopig goedgekeurde „Onteigeningsplan Spuistraat, Nocwd- straat en Kolvenierstraat" ter verkrijging van vrije eigendom der percelen en perceelsgedeelten getrof fen door: a. „bouwverbod Lange Zelke en omgeving, Kleine Kerkstraat en omgeving", vastgesteld bij raadsbe sluit dd. 30 maart '61. b. „bouwverbod Spuistraat en omgeving", vastge steld bij raadsbesluit dd. 17 april '64; c. „verordening bijzondere rooilijnen Lange Zelke en omgeving, Vlamingstraat en omgeving", vastge steld bij raadsbesluit dd. 27 jan. '61 gewijzigd en aangevuld bij raadsbesluit dd. 30 maart '62. Gedurende 14 dagen na afloop van genoemde ter mijn kunnen belanghebbenden bij het gemeentebe stuur bezwaren indienen. waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Hoofdredacteur: Ir. J. Prins Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. 011502073, Terneuzen Allen die iets te vorderen hebben van het Tentoon- stellingsbestuur Land- en Tuinbouwtentoonstelling Axel 1965, worden verzocht zo spoedig mogelijk hun rekeningen in te dienen bij de sekretaris van het Ten- toonstellingsbestuur de heer W. Sinke, Landbouwhuis, Grote Markt 28 te Goes. 70ALS bekend geld de verordening bestrijding wilde haver thans voor de volgende ge bieden: 1. Schouwen en Duiveland; 2. Tholen en St. Philipsland; 3. Noord-Beveland; 4. Zuid-Beveland; 5. Zeeuwsch-1 laanderen, met uitzondering van: a. het gebied in West Zeeuwsch-Vlaande- ren, begrensd door: Cadzandhaven, Uit wateringskanaal, Linie of Passageule tot Pyramide, vervolgens in oostelijke rich ting de dijk van de Clarapolder en de Kleine Isabellapolder tot de Nederlands Belgische grens, deze grens tot Cadzand- ha en; b. >et gebied in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, begrensd door: het kruispunt van het kanaal van Gent naar Terneuzen en de Nederlands-Belgi sche grens, het kanaal van Gent naar Ter neuzen tot Sluiskil, het zijkanaal van Sluiskil naar de Axelsekreek, de Axelse- kreek, het zijkanaal naar Hulst en de Oude Vaart tot Hulst, vervolgens via de Gentsestraat naar Kapellebrug aan de de NederlandsBelgische grens, deze grens tot het kanaal van Gent naar Ter neuzen. De grondgebruikers in de hiervoor genoemde gebieden zijn verplicht om elke wilde haverplant, die op hun bedrijf -'oorkomt, te verwijderen en te vernietigen vóór deze zaad heeft kunnen laten vallen. Daar wilde haver ovei langere tijd kiemt, en zodoende niet alle planten tegelijk een pluim laten zien, is het nodig de percelen verschillende malen te controleren op de aanwezigheid van dit zo schadelijke onkruid, waarmede dit jaar eind juni een aanvang moet worden gemaakt. Erwten, vlas en zomergranen zijn in dit opzicht het meest aangewezen, hetgeen uiteraard niet betekent dat in wintertarwe, bieten of aardappelen geen wilde haver kan voorkomen. Er kunnen zich geva«len voordoen, waarbij het aantal wilde haverplanten zó groot is dat opschonen met de hand praktisch niet mogelijk is. Voor deze percelen kan ontheffing van de voor schriften worden aangevraagd bij de Gewestelijke Raad voor Zeeland vin het Landbouwschap, Grote Markt 28 a te Goes. Bij het verlenen van ontheffing zullen bepaal de voorwaarden worden gesteld voor bestrijding met chemische middelen in de toekomst. Tenslotte wordt een beroep gedaan op de grondgebruikers in de gebieden waarvoor de ver ordening nog niet van kracht is, om aan de be strijding van dit hardnekkige onkruid op vrij- willege basis deel te nemen. 1317 juli: sVéhaté, Houtrusthallen, Den Haag. 1718 september: Nationale trekpaardententoon stelling te 's-Hertogenbosch. 1213 oktober: 8e Nationale bietenrooidemonstra- tie in de Wilhelminapolder bij Goes. 2729 november: Intern. Salon v. Tuinbouwtech niek te Gent (B.). G10 december: Smithfield Show te Londen. Dinsdag 13 juli, Hilversum II, 12.3012.40 uur Een reportage over de internationale technische tuin- bouwbeurs „Wéhaté", die van 13 t/m 17 juli in de Haagse Houtrusthallen wordt gehouden. Vrijdag 16 juli, Hilversum II, 12.3012.40 uur „Ontwikkelingen in de varkenshouderij", ir. Y. Kroes, rijksveeteeltconsulent voor de varkensfokkerij. „Glas reiniging in de tuinbouw", J. van der Does van net Landbouw-Economisch Instituut. Rubriek „Leven op het land" Donderdag 15 juli, Hilversum I (V. P. R. O.), 12.10 12.27 uur Eurofest. De jaarlijkse ontmoeting van Europese agrarische jongeren, ditmaal in Barneveld, gevolgd door agrarisch nieuws. Oostburg: Woensdag 14 juli in café „De Windt". Wissenkerke: Woensdag 14 juli in hotel „De Kroon". Zierikzee: Donderdag 15 juli in hotel „Huis van Nassau". Middelburg: Donderdag 15 juli in hotel „De Eendracht". De Centrale Cultuurtechnische Commissie maakt bekend dat bij besluit van 25 juni 1965 ten aanzien van de in voorbereiding zijnde ruilverkaveling „De Poel Heinkenszand" een voorlopige blokgrens is vastgesteld, een voorbereidingscommissie ingesteld en daarvoor een aantal leden heeft benoemd. Dit besluit ligt ter inzage bij de Centrale Directie van de Cultuurtechnische Dienst, Maliebaan 21, Utrecht; de Provinciale Directie Zeeland van de Cultuurtechnische Dienst, „Landbouwcentrum Zee land", kamer 401, Westsingel 58, Goes, en de dis trictsbureauhouder van de Stichting tot uitvoering van Landbouwmaatregelen te Goes, adres „Land bouwcentrum Zeeland", kamer 214, Westsingel 58. Aanvragers voor beëindigingsvergoeding in het kader van het Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de Landbouw worden er opmerkzaam op ge maakt, dat ztf met ingang van 25 juli a.s. verplicht zijn gronden, die hun eigendom zyn en gelegen in bovenvermeld blok van ruilverkaveling, te verko pen aan de Stichting Beheer Landbouwgronden. Door het bestuur der Z. L. M. werd ter gelegenheid van de verloving van H. K. H. Prinses Beatrix op maandag 28 juni het vol gende telegram verzonden: Aan H. K. H. Prinses Beatrix Soestdijk. Het bestuur der Zeeuwse Landbouw Maatschappij moge Uwe Koninklijke Hoog heid en de heer Von Amsberg zijn eer biedige gelukwensen aanbieden met Uw verloving. Namens het Bestuur, GEUZE - Voorzitter. PRINS - Secretaris. Naar wij vernemen kan verwacht worden dat vroege koppels eenden binnenkort vliegvlug wor den. Houdt U in dat geval uw erwtenpercelen goed in de gaten, opdat de eenden daar niet al te veel intrekken Zou dit het geval zijn, waarschuw dan direkt uw pachtgerechtigde zodat deze maatregelen kan nemen. Stel ook de contactambtenaar van de Jachtwild- en Vogelschade voor Zeeland op de hoogte, de heer H. Griffioen, Kloetingseweg 66 te Goes, tel. 011005456. Voor West Noord-Brabant dient contact opge nomen te worden met de heer E. Dootjes, Vrede- burgsingel 34 te Breda, tel. 016003.61.94. De algemene vergadering van Landbouw-Risico hechtte op 18 juni 1965 haar goedkeuring aan het door de directie over 1964 uitgebrachte jaarverslag. Het ledental dezer onderlinge voor w.a.-, ongeval len-, ziekengeld en invaliditeitsverzekering voor agrariërs steeg in 1964 tot 20.528. De uitkomsten van de w.a. verzekering waren wederom, evenals in 1964, ongunstig. De ziekengeldverzekering had zeer gunstige uit komsten, zodat het boekjaar met een voordelig sal do van 10.835,28 kon worden afgesloten. Het premie-inkomen steeg met bijna 500.000, tot ruim ƒ2,4 miljoen. De technische en andere reserves belopen ruim 5 miljoen. De uitkeringen en schaden vergden een bedrag van 1,6 miljoen, waarvan ruim 186.000 voor rekening van herverzekeraars komt.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 2