Mechanisatie-nieuws van de Z. L. M. Tentoonstelling AXEL 1965 691 V R IJ D A G 9 JULI 19 6 5 Een nog vrij nieuw werktuig is de Fahr pakkenlader. Deze lader wordt zijdelings naast de wagen gemonteerd. De aandrijving geschiedt vanaf de twee loopwielen. De trekstang aan de bovenzijde dient voor transport. De Cook pakken verza melaar is een automa tisch werkende slede voor 8 pakken. Deze 8 pakken worden tot sta pels gevormd waarbij 4 pakken op de grond lig gen en 2 hoog. Voor transport kan de slede gemakkelijk op twee loopwielen worden ge plaatst. In de voorste verzamel ruimte worden telkens 4 pakken ver zameld, die vervolgens resp. links en rechts achter in de slede te recht komen. Doordat voor het vullen van de voorste ruimte telkens enige tijd (en dus af stand) nodig Is, zal het in de praktijk veelal moj Nadat hooi- en stropakken in stapels zijn verzameld kunnen deze met een daartoe geschikte pakkenklem worden getrans porteerd en geladen. Op de foto de Ce-Ve pakkenklem, gemon teerd aan een trekkervoorlader. ;e!ijk blijken om de stapels nauwkeurig in dwarsrijen op het land te plaatse*. De Amac DG losinstallatie voor aardappelen. Deze is speciaal gemaakt voor het lossen vanuit achterwaarts kippende wagens. Daarnaast kunnen uiteraard ook andere loswagens hierin los sen. Met de Amac installatie worden de aardappelen opgevan gen, gedoseerd en gereinigd terwijl de uitgezecfde grond cen traal wordt afgevoerd. De aandrijving geschiedt door een elec tromotor of met behulp van de aftakas van een trekker. De, nieuwe Vicon-Steketee pakkenlader voor bevestiging ach terop de trekker. De daartoe benodigde bevestigingsbuis wordt bijgeleverd en kan met pennen aan de hefinnchting gemon teerd worden. Op de stand van Hessfis waren diverse transportbanden in be drijf, waaronder ook de aardappel-opraaptransporteur. Met dit werktuig kunnen losgestorte produkten vanaf een vlakke grond of vloer worden opgenomen en vervolgens verder getranspor teerd worden. De gemaakte bundels plantmateriaal worden met de bundel- plantmaehine geplant (zie foto). De plantcapaciteit bedraagt volgens opgave 12.000 tot 16.000 planten per uur. Het aantal planten in de rij alsmede de plantdiepte is in ruime mate regel baar. Bundel- en plantmachine vormen de Picador-combinatie.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 11