RECREATIE GEBIED Oase van rust in Zeeuwsch-Vlaanderen 641 VRIJDAG 25 JUNI 1965 Wie over de veeg Hoek-Biervliet rijdt, zal op een zeker moment een prachtig meer passeren. Dat meer is nog een klein gedeelte van een zeearm, die zich voorheen land- inwaarts uitstrekte tot aan de gemeente Phi lippine. Toen in 1952 de Braakman werd ingedijkt, ontstond een polder met een op pervlakte van 1300 ha. Tussen de dijk en het polderland lag in het resterende binnen meer een soort schiereiland, een zandplaat van 60 ha. Nadat men aanvankelijk plannen had om deze zandplaat als natuurreservaat te bestemmen, kwam men later tot de over tuiging dat de krachtige ontwikkeling van de recreatie andere plannen eiste. Als ge volg hiervan is een van de mooiste recreatie- geb eden in Zeeland, en wellicht ook in Nederland, ontstaan. De Braakman Bezoekersaantal groeit zeer snel HET aantal bezoekers op het kampeerterrein is bijzonder snel gestegen. Werden in het eerste jaar, I960, circa 1100 overnachtingen geboekt, in 1964 noteerde de heer Dourleijn 30.000 overnachtingen, waarbij nog komen de ongeveer 7500 overnachtingen in het bungalowpark. Opvallend is, dat het overgrote deel van de bezoekers uit Nederlanders bestaat, n.l. 80 Dit ligt in de kustplaatsen bepaald anders. Ook veel Belgen bezoeken de „Braakman", doch zij vormen meer de weekendgasten. Duitse gasten komen er weinig want, aldus de heer Dourleijn, zij willen nu eenmaal de zee zien. Op onze vraag, of hij ook bezoek krijgt van „nozemkampeerders" antwoordt hij ontkennend. Die richten zich ook meer op de kust, omdat daar veel meer vertier te vinden is. Eisen we na onze lange wandeling op het uitgangspunt, de fraaie beheerderswoning, zijn teruggekeerd, wijst de heer Dourleijn ons nog eens op een drietal eisen waaraan zijns in ziens een kampeerterrein zeker moet voldoen: een uitstekend toiletgebouw; orde en rust; en een goed geoutilleerde kamp winkel (dit laatste natuurlijk niet als het terrein in of nabij een dom ligt). Ons uezoek aan het Recreatiegebied „Braakman" heeft aan getoond, dat dit terrein aan nog veel meer eisen, die een kam peerder zou kunnen stellen, ruimschoots kan voldoen. L. A. NOBELS

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 9