G4Ö ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD (Luchtfoto Slagboom.) OM de kale zandvlakte om te vormen tot een gebied, waar de rustzoekende mens z'n vrije tijd aangenaam zou kunnen door brengen, werd het Beheerschap Recreatie gebied „Braakman" gesticht met als deel genoten de gemeenten Biervliet, Hoek en Philippine, waarvan burgemeester A. F. Hanssens van Hoek voorzitter is. Allereerst ging de Heide Mij aan het werk en plantte in totaal 20 ha bos en singels. Vervolgens werden wegen aangelegd, gebouwen opge richt, en in 1960 kon de zaak gaan draaien. De noordelijke punt van het schiereiland bestemde men als vogelreservaat, dat na het verdwijnen van het reservaat „De Beer" zijn vogelbevolking sterk zag groeien. Vele mogelijkheden op het terrein ALS algemeen bedrijfsleider A. A. Dour- leijn ons over zijn terreinen rondleidt, komen we onder de indruk van de comfor tabele voorzieningen, die voor de recreant zijn aangebracht. Het terrein voor de eigen lijke kampeerders en „caravanners" (10 ha) is door windsingels verdeeld in kleine stuk ken, die met een stevige grasmat zijn be dekt. In het centrum van het terrein staat een pachtig toiletgebouw met was- en douchegelegenheden, toiletten, een scheer- kamer en een strijkkamer (de bedrijfsleider denkt al aan de vestiging van een wasse rette). Eén personeelslid besteedt een dag taak aan het schoonhouden van het toilet gebouw. Aan de rand van het kampeerterrein is een oude werkschuur van de Domeinen om gebouwd tot kampwinkel met daarbij een ruime, gezellige recreatiezaal. Vervolgens betreden we het gedeelte dat is bestemd als bungalowpark. Tevoren vastgestelde per celen grond worden in erfpacht uitgegeven, waarna de bungalows in de particuliere sec tor worden gebouwd. Van de geplande 70 bungalows zijn er reeds 27 geplaatst, doch alle percelen zijn al uitgegeven. Ook in dit park zorgt een ruime beplanting voor de nodige afzondering. MET gerechtvaardigde trots wijst de heer Dourleijn ons op een dragline en en kele andere machines, die in vol bedrijf zijn: een groot projekt wordt hier uitgevoerd, n.l. de aanleg van een complete eigen riolering. Door middel van een opjaaggemaal met persleiding wordt het afval naar de Schelde afgevoerd. Deze zeer kostbare zaak kan uiteraard niet geheel bekostigd worden uit de opbrengsten van het recreatieterrein, doch wordt door de overheid gesubsidiëerd. Watertoerisme AAN de oostelijke zijde van het gebied is het watertoerisme geconcentreerd. In 1963 is een fraaie jachthaven aangelegd, die echter binnenkort zal worden uitgebreid, daar de twee jachtclubs (een Nederlandse en een Belgische) reeds nu ruimte tekort hebben. Nadat we een enorme speelweide met een aantal speeltuinwerktuigen en picknick plaatsen zijn gepasseerd komen we bij het keurig verzorgde zwembad. Jachthaven en zwembad zijn hoofdzakelijk aangewezen op dagtoerisme. Op topdagen in het seizoen kan men hier zo'n 3.000 ééndaagse bezoekers aantreffen. In de nabijheid van Het zwembad is vorig jaar een restaurant verrezen, dat echter bui ten de exploitatie van het Beheerschap valt.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 8