Centraal Landbouwmechanisatiebedrijf Cebeco Goes sterk expansief MEER! WERKEN MET SHELL IS VOORDEEL OOGSTEN! LSHELL. 591 Korte wenk Ja, u merkt achter het stuur van uw trekker: méér trekkracht met nieuwe, groene SHELL DIESOLINE! Snelle ontwikkeling van het volle motorver mogen en uiterste bedrijfszekerheid! Ook bij u in de buurt is een hande- SHELL DlESOLINÜ» J Prima service! Neem de proef op VRIJDAG 11 JUNI 1965 UET Centraal Landbouwmechanisatiebedrijf van Cebeco te Goes is de laatste tijd nogal eens in het nieuws. Hier is ook alle reden voor. Onlangs werd de uitbreiding van de gebouwen te Wissenkerke officieel ge opend. Eveneens werden kortgeleden nieuwe gebouwen geopend te Sint Annaland. Het bedrijf te Goes fungeert als centrale voor vestigingen in het zuid westelijk kleigebied. Deze zogenaamde filialen zijn gevestigd te Axel, Schoon- dijke, Kerkwerve, Wissenkerke, Sint Annaland, Nieuwendijk, Nieuwe Tonge en Steenbergen. Van deze filiaalbedrijven is die te Wissenkerke het grootst. Het neemt een enigszins aparte plaats in tussen de filialen, daar het ge ëxploiteerd wordt in samenwerking met de aan- en verkoopcoöperatie No- beco te Kortgene. Per 1 juli 1965 wordt het aantal filialen met twee uitge breid en er zullen dan tien vestigingen zijn. Oudenhoorn en Rijnhaven Rot terdam zullen per genoemde datum ingeschakeld worden. Het bedrijf aan de Rijnhaven te Rotterdam wordt te zijner tijd verplaatst naar de Hoekse Waard. Aldus het L. C. C. voor Z. W.-Nederland te Goes, dat ons de vol gende gegevens verstrekte. De opening van de uitbreiding v n het filiaal te Wissenkerke op Noord-Beveland SNELLE GROEI niRECT na de tweede wereldoorlog namen de aan- en verkoopcoöperaties zelf de verkoop van landbouwwerktuigen ter hand. Doordat deze coöperaties veelal niet over deskundigen beschik ten, werd in diverse gebieden de exploitatie van landbouwwerktuigen overgedragen aan Cebeco. Deze exploitatie werd opgezet in aparte vestigin gen. In het zuidwesten ontstonden op deze wijze ook aparte vestigingen van Cebeco voor de voorziening van landbouwwerktuigen. Op 1 januari 1961 werd te Goes het centrale landbouwmechanisatiebedrijf gevestigd, met direct 2 neven-vestigingen elders. Het aantal vestigingen nam snel toe. Spoedig zul len het er dus tien zijn. In de naaste toekomst hoopt men het aantal filialen nog sterk te kun nen uitbreiden. De omzetcijfers van het centrale bedrijf te Goes laten een snelle groei zien. De omzet in landbouw werktuigen steeg van boekjaar 19611962 van 1.500.000 tot 3.700.000 over 1963—1964. Ook de post doorberekende reparaties laat behoorlijke toename zien n.l. van 100.000 over 1961'62 tot ƒ240.000 in 1963—'64. De cijfers over de eerste negen maanden van het lopende boekjaar zijn nu reeds zeer gunstig. De direkteur, de heer Van Loo, verwacht dat in het boekjaar 19641965 zeker de 4 miljoen over schreden wordt. Voor het komende boekjaar sprak hij zelfs van 5 miljoen omzet in werktuigen. De omzetcijfers van de filiaalbedrijven tonen zonder uitzondering eenzelfde snelle groei. In 1961 was de omzet in werktuigen bestemd voor de fruit teelt nihil. Inmiddels is deze ƒ5 a 600.000. Voor al in de fruitteelt is nog een snelle omzetvergro- ting mogelijk. Eén vertegenwoordiger is speciaal werkzaam in de fruitteeltsektor. Daarnaast wer ken nog tien vertegenwoordigers specifiek in de landbouwsektor. Deze bewerken allen een be paald gebied, waarin een dealerbedrijf geves tigd is. Ze hebben naast de verkoop tevens een voorlichtende taak en kunnen adviezen geven voor de aankoop van bepaalde machines. In dit kader is afgelopen winter een cursus gehouden over het zelfspuiten van land- en tuinbouwgewas- sen. Bedoelde cursus werd georganiseerd in sa menwerking met de Coöperaties en de afdeling bestrijdingsmiddelen van het Cebeco te Rotter dam. VEEL VOORDELEN IN totaal zijn ruim 60 personeelsleden in dienst van centrale en filialen. De filialen hebben vaak een arbeidsbezetting van 4 of 5 personen. Ongeveer 40 van de 60 personeelsleden zijn mon teurs. De opbouw van een centraal bedrijf met filialen heeft vele voordelen. De administratie kan cen traal gevoerd worden. De werktuigen komen rechtstreeks (voor 95 vanaf fabriek of de grens naar Goes. Vanuit Goes worden de werk tuigen gedistribueerd over de dealerbedrijven die voor de aflevering zorgdragen en er verder voor zorgen dat de onderdelenvoorziening snel plaats vindt. Een belangrijk onderdeel van de service! Het centrale bedrijf te Goes (met zijn dealer- bedrijven) is een bloeiend bedrijf. Een bedrijf dat regelmatig en snel groeit. Ongetwijfeld gaat het een goede toekomst tegemoet. Aldus het L. C. C. heel wat bedrijven wordt als overbemes- ting op suikerbieten chilisalpeter aange wend vanwege de borium die het bevat en op deze wijze het hartrot in bieten te bestrijden. Wan neer echter aan boriumgebrek getwijfeld wordt, is het raadzaam om reeds vroegtijdig dit te bestrij den en zo nodig bietenborax uit te strooien. MEER (oene 'aar in Shell- trekkerprodukten, die \1ppr trekkracht met grg u graag van dienst wi! zijn. Snel!

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 15