CLEO APOLLO Een reeds bekend zeer produktief tarweras dat in vroegheid van ontwikkeling en afrijping door geen enkel ras wordt overtroffen. Cleo heeft de eigenschap om reeds bij lage tem peraturen te groeien. Dit heeft uiterst belang rijke voordelen en wel: 1. Cleo kan nog zeer laat gezaaid worden, omdat, ook als de bodemtemperatuur al in de loop van de herfst gedaald is, Cleo-zaden nog kiemen en plantjes vormen. 2. In het vroege voorjaar begint Cleo eerder te groeien dan andere rassen, waardoor dit ras een voorsprong krijgt en niet meer ingehaald kan worden. 3. Ook bij Cleo is dus vroeg een goedkope en succesvolle bespuiting mogelijk. Cleo is bladrijk en geeft snel een gesloten gewas. 4. De bijzonder vroege rijping maakt Cleo zeer geschikt als dekvrucht. is nog een ander Cebeco wintertarweras, dat reeds in de praktijk bekend is. De nieuwe rassen Manella en Flevina en ook Cleo kunnen voor algemene verbouw worden aan bevolen; Apollo komt echter het best tot zijn recht op klei gronden met structuurmoeilijkheden of slechte ontwatering. Dat Apollo een bijzonder ras is blijkt uit de volgende eigen schappen: het meest wintervast van alle tarwerassen weinig structuurgevoelig zeer goede ziekteresistentie de grootste schotresistentie van alle tarwerassen Voor het overige kan van Apollo gezegd worden: moet niet te laat gezaaid worden heeft vrij lang, tamelijk stevig stro is vrij laat rijp iets minder productief dan de nieuwe rassen In deze brochure hebben wij bij U de nieuwe wintertarwerassen Manella en Flevina geïntroduceerd en tevens de reeds bekende rassen Cleo en Apollo nog eens aan U voorgesteld. We hebben vooral de nadruk gelegd op die eigenschappen, die in winter en voorjaar van belang zijn, zoals wintervastheid, vroegheid van ontwikkeling enz Bewaar deze folder, zij kan U later van nut zijn.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 17