A UITBREIDINGSPLANNEN RADIO TIPS VOOR TUINDERS c 534 Bericht voor heren afdelingspenning meesters KOOLZAAD FLEVOLAND 1965 KORT1XGSPERIODE GRONDONDERZOEK Zitdagen <^^0^ fcfe Boekhoud- bureau Werktuigendag voor de fruitteelt op donderdag 3 juni 1965 in Bunnik ZEEUWS LAND EN TUINBOUWBLAD Zeeuwse Landbouw Maatschappij ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD Met het oog op de naderende Z. L. M.- tentoonstelling te Axel, waar de leden van de Z. L. M. op vertoon van hun lidmaat schapskaart 1965 éénmaal vrije toegang heb ben, mogen wij de penningmeesters der af delingen verzoeken ervoor te willen zorg dragen, dat alle leden tijdig in het bezit van hun kaart zijn. Zij voorkomen daarmede klachten van hun leden, die zonder kaart naar Axel trekken en de controle niet kun nen passeren. In de polder Oostelijk Flevoland bloeien de 3400 ha koolzaden weer. Gedurende de bloei van het koolzaad is dagelijks (ook 'szondags) de koolzaadtentoonstelling ge opend van 10 tot 17 uur (Lelystad). De wegen in de polder zijn vrijgegeven voor het verkeer en bij de toegangswegen tot de polder herwijzen gele bordjes bij Harderwijk, Elburg en Roggebotsluis naar de koolzaadroute. Vele bezienswaardigheden in de polder maken tevens een trip meer dan de moeite waard. Inlichtingen kunt U ook inwinnen voor kaartjes en routebeschrijving bij de plaatselijke V.V.V.- kantoren. Domburg. Vanaf 11 mei 1965, gedurende 14 da gen, ligt ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage het bij raadsbesluit vastgestelde uit breidingsplan in onderdelen, Prinseweg, met be bouwingsvoorschriften. Gedurende zes weken na afloop van genoemde termijn kunnen belangheb benden die zich met bezwaren tot de gemeente raad hebben gewend, bezwaren indienen bij G. S. 's-Gravenpolder. Vanaf 11 mei 1965, gedurende 30 dagen, ligt ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage een uitgewerkt, voorlopig goedge keurd plan van onteigening t.n.v. gem. 's-Graven polder, met kaart en verdere bescheiden. De ont eigening wordt beoogd ter uitvoering van het goedgekeurde uitbreidingsplan in onderdelen „West-Voortraphoek". De volgens het plan te ont eigenen percelen zijn bestemd voor bebouwing met woningen, winkels en openbare gebouwen, aanleg van wegen en trottoirs, speelweide en groenstro ken. Gedurende 14 dagen na afloop van genoem de termijn kunnen belanghebbenden bij het ge meentebestuur bezwaren indienen. Hoek. G. S. hebben goedgekeurd een uitbrei dingsplan in onderdelen „Lovenpolder". Het plan ligt ter inzage. Binnen een maand na 3 mei 1965, kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, beroep in stellen bij de Kroon. De kortingsperiode voor onderzoek v^in grond monsters bij het Bedrijfslaboratorium voor Grond en Gewasonderzoek te Oosterbeek waarin 15% korting op de onderzoekkosten wordt gegeven loopt dit jaar van 17 mei tot 3 juli. Deze korting geldt niet nogmaals voor abonnees op grondonder zoek. Deze kunnen het gehele jaar door profiteren van de 15 kortingsregeling. Voor bemonstering in de kortingsperiode komen speciaal in aanmer king de percelen die gemaaid zijn voor hooien of inkuilen. Het zomeronderzoek wordt vooral toege past op de zwaardere gronden. De laatste jaren werden in deze periode steeds meer grondmonsters van boomgaarden genomen: Tijdig onderzoek is voor boomgaarden van veel belang, omdat de be - mesting reeds in de herfstmaanden plaats vindt. Dinsdag 1 juni a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur. „Het landbouwkundig weeroverzicht voor mei" door de heer M. Scharringa van het K.N.M.I. „De kosten va.i loonwerk in zandgebieden" door de heer L. E. L. v. d. Lely van het L.E.I. Vrijdag 4 juni a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur. Een bezoek aan de Proefboerderij „De Waag" in de N. O. Polder, m.m.v. het rijkslandbouwcon- sulentschap te Emmeloord. Aktualiteiten, proefstation voor de groente- en fruitteelt onder glas in Naaldwijk. Rubriek „Leven op het land". Donderdag 10 juni, Hilversum I (V.P.R.O.) van 12.1012.27 uur, onder de titel: „Wij draaien door Een gesprek tussen mej. A. G. Fransen, ec. dra., en dr. W. H. Kemmers, o.l.v. mr. E. Kuylman, gevolgd door agrarisch nieuws. 0 Het gieten van koude tomaten. Met het gieten van koude tomaten moeten we zuinig zijn. Vóór de zetting van de eerste tros is het gewenst helemaal niet te gieten. Laat de planten het vocht zelf maar opzoeken; het wortelgestel wordt er beter door. 0 Zaadkoppen in rabarber. Het is gewenst om alle zaadkoppen uit het rabarbergewas te verwij deren. Denk er aan dat we na de oogst een flinke bemesting geven; dit met het oog op de oogst van het volgende jaar. 0 Het bijmesten van bloemkool. Bloemkool blij ven we bijmesten totdat de koolvorming begint. 0 Luis in peen. Storingen in de groei bij peen kan een gevolg zijn van luisaantasting. Het gewas regelmatig controleren en maatregelen nemen zo dra dit noodzakelijk is. 0 Bestrijding bladvalziekte bij bessen. Voor de bestrijding van bladvalziekte bij bessen (rode bes sen) is het nu wel de hoogste tijd. We gebruiken hiervoor 350 gram zineb per '00 liter water. Daar ligt Bunnik waar op donderdag 3 juni a.s. de landelijke werktuigendag voor de fruitteelt wordt gehouden. de voorlichtingsstand „Water In de fruitteelt" waarvoor een terrein van 4 ha volledig wordt benut De genie sloeg om het grote bezoekers aan- Hulst: Maandag 31 mei in „Het Bonte Hert". Westkapelle: Maandag 31 mei in „Kasteel van Batavia" van 9.15' uur tot 12.30 uur. Zierikzee, (Paardenmarkt): Woensdag 2 juni in hotel „Huis van Nassau". Koudekerke: Woensdag 2 juni in hotel „Wal cheren" van 9 tot 1 uur. Jostburg: Woensdag 2 juni in café „De Windt". Kortgene: Donderdag 3 juni in hotel „De Korenbeurs". St. Maartensdijk: Donderdag 3 juni in hotel „De Gouden Leeuw". Middelburg: Donderdag 3 juni in hotel „De Eendracht". E. VERLARE (Nieuw- en St. Joosland) RIDDER IN DE ORDE VAN ORANJE-NASSAU KX AAN DAG j.l. was een bijzonder feeste- lijke dag voor de 75-jarige heer E. Verlare te Nieuw- en St. Joosland. Maan dagmiddag werd hem door de burgemeester van zijn gemeente de versierselen opgespeld behorende bij de benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Wegens zijn vele verdiensten zowel in het algemeen belang als voor het belang van de landbouw, werd. hem deze koninklijke on derscheiding verleend. De heer Verlare was lid van de gemeente raad, wethouder en loco-burgemeester. Bij onze Z. L. M. nam hij een vooraanstaande positie in als lid van het Hoofdbestuur, lid van de Commissie Werkgeversbelangen der Z. L. M., en is thans nog bestuurslid van de afdeling Nieuw- en Sint Joosland der Z. L. M. en vice-voorzitter van de Chris telijke Lagere Land- en Tuinbouwschool der Z. L. M. te Middelburg. Voor de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap is hij voorzitter van de districtsraad op Wal cheren en voorzitter van de Plaatselijke So ciale Commissie. Verder is de heer Verlare lid van het provinciaal scheidsgerecht voor de land- en tuinbouw in Zeeland, terwijl hij ook nog steeds zitting heeft in het bestuur van de Zeeuwse Melkfederatie. Wij feliciteren de heer Verlare van harte met deze onderscheiding en spreken de hoop uit dat hij nog lang in goede gezondheid deze onderscheiding mag dragen. B. tal te verwerken een tweede brug over de Kromme Rijn; 0 de uitgebreide praktijkdemonstratie met on kruidbestrijdingsmiddelen 0 het onderdeel Boomgaardvernieuwing rooien, zagen, draineren, frezen, diep ploe gen, woelen, egaliseren, ontsmetten enz. SORTEREN EN VERPAKKEN Dit onderdeel staat voortaan onder leiding van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen. Diverse nieuwe machines op het gebied van los sen (waterdumper) wassen, poetsen, sorteren, tel len en automatisch verpakken van fruit zullen in vol bedrijf worden gedemonstreerd. Ook kleinver- pakking heeft alle aandacht. BEURS In de veilinghallen te Bunnik is weer een zeer uitgebreide expositie van transportmiddelen, ma chines, gereedschappen en alle benodigdheden voor het fruitbedrijf en voor de veilingen. Ook is daar de collectieve voorlichtingsstand. Omdat de be schikbare ruimte veel te klein was werd weer een tent naast de veiling geplaatst. Op aanvrage is deskundig geleide voor groepen mogelijk. VERVOER. Per auto: Men volgt de rijksweg Den HaagArnhem v-v. tot aan de afrit naar Bun - nik. Let op de gele richtingsborden! Op 100 meter van deze afritten liggen de boomgaarden en de vei ling. Per trein: Tegenover de hoofduitgang van het Centraal Station te Utrecht staan in de Wéster straat de autobussen van de WABO (Utrecht-Wijk bij Duurstede). Op dehaltepaal staat „Werktuigen dag N. F. O." Vertrek 8.05, 8.35, 9.05, 10.05 uur en verder steeds 5 minuten over elk uur. Halte vei ling Bunnik, reisduur 15 minuten. Een bezoek aan „Bunnik" is altijd de moeite waard. DEZE traditionele werktuigendag voor de fruit-. teelt wordt de volgende week voor de achtste maal te Bunnik gehouden. Hij wordt georganiseerd door de Nederlandse Fruittelers Organisatie en het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in samenwerking met het Landbouwschap. Naast de gebruikelijke inzendingen van trekkers, spuitmachines en werktuigen, die belangrijke ver beteringen ondergingen, zijn er in de boomgaarden drie onderdelen, die vooral de belangstelling zul len trekken, n.l. «raarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Hoofdredacteur: Ir. J. Prins Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. 01150—2073, Terneuxen

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 2