UITBREIDINGSPLANNEN RADIO /wat u nier wit dat thuis geschiedt", d0€ "dat ook in HET GEVAAR VAN BOS- EN HEIDEBRANDÉN v Mi£Ti Jm ATTENTIE EERVOL ONTSLAG DIREKTEUR PLANTENZIEKTENKUNDIGE DIENST Dr. N. van Tiel benoemd Garantieprijzen pootaardappelen 1965 AANGIFTE GEWASSEN OOGSTJAAR 1965 Zitdagen Boekhoud- bureau OPPERVLAKTE SUIKERBIETEN 1965 Grootste uitbreiding op zandgronden LANDBOUWPRIJSINDEXCIJFERS MAART 1965 1949/ '50—1952/ '53 100 Premiekeuringen voor Stieren en Vrouwelijk Fokvee 1965 ZEEUWS LAND EN TUINBOUWBLAD ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD EVENALS vorige jaren verspreidt de Konink lijke Nederlandsche Heidemaatschappij te Arnhem wederom een affiche om de aandacht te vestigen op het gevaar van bos-, duin- en heide branden. De ontwerper is de heer H. A. C. Baljet te Bussum. Naast de bekende eekhoorn „Heike" is nieuw het speelse figuurtje van „Gril", karak teristiek voor het moment van onbedachtzaamheid, dat zo echt menselijk is en toch zulke ernstige ge volgen kan hebben. De affiche wordt op ruime schaal verspreid en kan door campings, horeca bedrijven enz. aangevraagd worden bij Kon. Ned. Heide Mij, Lovinklaan 1, Arnhem. ''J''* Goes. G. S. hebben goedgekeurd het raadsbesluit tot vaststelling van plan tot partiële herziening 1964 van uitbreidingsplan in onderdelen Oost en West. Binnen een maand na 26 april 1965, kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, beroep instellen b\j de Kroon. Krabbendijke. Vanaf 6 mei 1965, gedurende 21 da gen, ligt ter inzage het raadsbesluit tot onteigening t.n.v. gem. Krabbendijke in het belang der volkshuis vesting, van percelen sectie C 3258 en C 3260. Deze percelen zullen in het kader van de goedgekeurde partiële wijziging van uitbreidingsplan in onderdelen West moeten dienen voor de bouw van woningen en de daarmede gepaard gaande uitvoering van openbare werken. Terneuzen. Vanaf 7 mei 1965, .gedurende 14 dagen lag ter inzage het raadsbesluit tot vaststelling van de derde partiële wijziging „Zuid" van uitbreidings plan in hoofdzaak, met renvooi, zoals dit plan is vast gesteld bij raadsbesluit d.d. 18 april 1946, goedge keurd door G. S. d.d. 31 okt. 1946, en laatstelijk gewij zigd bij raadsbesluit d.d. 23 april 1964, goedgekeurd door G. S. d.d. 23 nov. 1964. Gedurende zes weken na afloop van deze termijn kunnen belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben ge wend, bezwaren indienen bij G. S. IT zoudt schrikken als U zag hoeveel on bestelbare nummers van ons blad elke week bij ons terugkomen. Tijd en kostenverspil- ling die te voorkomen zijn indien wij tijdig van het nieuwe adres op de hoogte zijn. Geeft Uw adresverandering door aan de redaktie op het „Landbouwhuis" te Goes en niet aan onze drukker te Terneuzen. Ons eerstvolgend nummer zal in verband met HEMELVAARTSDAG verschijnen op ZATERDAG 29 MEI a.s. DE Direkteur van de Plantenziektenkundige Dienst yan het Ministerie van Landbouw en Visserij, dr. C. J. Briejèr, heeft om gezondheids redenen verzocht hem ontslag te verlenen uit deze functie, die hij sedert 1 februari 1947 vervult. Het ontslag is hem ingaande 1 juli 1965 verleend, met dank voor de belangrijke bewezen diensten en met gelijktijdige benoeming tot raadadviseur van het Ministerie van Landbouw. Dr. Briejèr, ontlast van de leiding van de Plantenziektenkundige Dienst, blijft, tot hij in 1966 de pensioengerechtigde leef tijd zal bereiken, met zijn grote kwaliteiten en erkende deskundigheid op het gebied van de plan- tenziektenbestrijding als adviseur beschikbaar in de inwerkperiode van zijn opvolger en voor bij zondere opdracht-en van de Minister van Landbouw en Visserij op zijn speciale terrein. Per 1 juli 1965 is tot opvolger van dr. C. T. Briejèr benoemd dr. N. van Tiel, bioloog, sedert 1961 werk zaam als hoofd van het Entomologisch Laborato rium van het Woodstock Agricultural Research Centre van „Shell-Research Ltd te Sittinghouse in Engeland, waar de thans benoemde directeur nog woont. Dr. Van Tiel werd in deze functie in 1965 belast met de ontwikkeling van middelen voor de plantenziektenbestrijding, ook voor zover dit be trof contacten met buitenlandse onderzoekscentra in overzeese gebieden. IN de bestuursvergadering van het Landbouw- schap op 7 april is besloten de areaalheffing voor pootaardappelen te verhogen tot 200,per ha. Daarnaast is thans in de openbare bestuurs vergadering van 12 mei 1965 besloten tot verlaging van de garantieprijzen van de verschillende ras sen, klassen en maten pootaardappelen. De verlaging was in de aprilvergadering reeds aan de orde gekomen. Toen rees de vraag, of de bodemprijzen in bepaalde gevallen wellicht nog verder verlaagd konden worden. Dè hoofdafdeling Akkerbouw heeft dit waagstuk bestudeerd, maar kwam tot de conclusie, dat een verdergaande ver laging niet verantwoord zou zijn. Bij stijgende kos ten zou hierdoor de rentabiliteit van de pootgoed- teelt te zeer worden aangetast. - De telers van landbouwstambonen (bruine en witte bonen) worden er aan herinnerd, dat de ge legenheid bestaat hun percelen voor de veldkeuring aan te geven tot en met 31 mei a.s. De aangifte kan geschieden bij de kontroleurs van onze dienst of rechtstreeks aan het Sekreta- riaat van de Stichting Keuringsdienst Zeeland, Grote Markt 9 te Goe-s (tel. 011005810). Verder vestigen wij er nog deaandacht op, dat wegens vertraagde werkzaamheden in de landbouw tengevolge van de ongunstige weersomstandig heden door de Stichting Nederl. Algemene Keu ringsdienst te Wageningen toestemming is ver leend de aangiftetermijn voor alle winter- en zomergewassen te verlengen tot en met 29 mei a.s. De Stichting Keuringsdienst Zeeland. Dinsdag 25 mei, Hilversum II, 12.3012.40 uur „Een bezoek aan een. interessant Brabants boe renbedrijf", m.m.v. ir. P. P. Koks, Rijkslandbouw- consulent voor Z. O. Noord-Brabant. „De ruilver kaveling LindeZuid", m.m.v. de provinciale di rectie van de cultuurtechnische dienst voor Fries land. Vrijdag 28 mei, Hilversum II, 12.3012-40 uur „Granen in de E. E. G.", een bijdrage van de heer J. Breedveld van het Landbouw-Economisch Insti tuut. „Aktualiteiten", proefstation voor de groente en fruitteelt onder glas in Naaldwijk. Rubriek „Leven op het land" Donderdag 27 mei, Hilversum I (V.P.R.O.) van 12.1012.27 uur Fietsen in Drenthe. Een ge sprek tussen de heren G. Londo en G. A. M. van den Muyzenberg o.l.v. ds. A. Faber, gevolgd door agrarisch nieuws. Oostburg: Woensdag 26 mei in café „De Windt". Zierikzee: Woensdag 26 mei in hotel „Huis van Nassau". Terneuzen: Woensdag 26 mei in hotel „Des Pays-Bas". Middelburg: Woensdag 26 mei in hotel „De Eendracht". Serooskerke: Vrijdag 28 mei in café „Huys- se" van 9.00 tot 1.00 uur. Axel: Zaterdag 29 mei in hotel „Verstrae- ten" van 2.30 uur tot 4.30 uur. De zitdag St. Maartensdijk van 27 mei wordt verschoven naar 3 juni. De zitdag Westkapelle van 7 juni wordt verschoven naar 31 mei. EVENALS vorig jaar is bij de berichtgevers van de steekproef „landbouwproduktie" van het Cehtraal Bureau van de Statistiek een onderzoek ingesteld naar de met suikerbieten beteelde opper vlakte. Uit de verzamelde gegevens kan worden afgeleid dat de oppervlakte suikerbieten in 1965 ruim 90.000 ha zal bedragen. Dit betekent een toe neming t.o.v. 1964 met 11.000 ha of 14 De ontwikkeling in de groepen van landbouw gebieden in Nederland blijkt niet sterk uiteen te lopen. De grootste toeneming valt waar te nemen in de gebieden met zandgronden (+17%); in de rivierkleigebieden werd de kleinste uitbreiding ge constateerd 9 Provinciale gegevens, waarbij de uitkomsten voor de Noordoostpolder en Oostelijk Flevoland afzonderlijk zijn berekend wijzen op een belang rijke toeneming van de uitzaai van suikerbieten in Oostelijk Flevoland en een uitbreiding in Gronin gen welke groter is dan die in de andere provin cies. De kleinste uitbreiding van de suikerbieten teelt valt waar te nemen in Zuidholland en in de Noordoostpolder. De overige provincies vertonen een ontwikkeling die weinig af\»ijkt van de gemiddelde toeneming voor Nederland. Een definitief beeld van de met suikerbieten beteelde oppervlakte zullen de uit komsten van de in mei 1965 te houden landbouw telling geven. VOLGENS mededeling van het C. B. S. bedroeg het algemeen landbouwprijsindexcijfer 117 tegen 116 in februari en 119 in maart 1964. Het groepsindexcijfer voor akkerbouwprodukten liep met 6 punten op tot 132, vnl. als gevolg van de hogere prijzen voor consumptie-aardappelen. Ten opzichte van de overeenkomstige maand van vorig jaar (120) bedroeg de stijging 12 punten. Bij de groep veehouderijprodukten werden de prijs stijgingen voor rundvlees, schapen, paarden en eieren overtroffen door de prijsdalingen: lagere prijs voor varkensvlees en lagere adviesprijs voor melk. Het groepsindexcijfer daalde hierdoor met 1 punt tot 113. In maart 1964 bedroeg het 118. Het groepsindexcijfer voor kostenfactoren onder ging slechts een geringe verandering; het liep met 1 punt terug tot 189. Vergeleken met maart van vorig jaar (173) betekent dit een stijging met 16 punten. THOLEN Maandag 24 mei Tholen 9.00 uur, Poortvliet 10.30 uur, St. Maartens dijk 14.00 uur. Dinsdag 25 mei St. Annaland 10.00 uur, Oud-Vossemeer 14.00 uur. ZUID-BEVELAND Maandag 31 mei Heinkenszand 9.00. uur, Sinoutskerke 10.30 uur, Goes 14.00 uur. WALCHEREN Dinsdag 1 juni Vrouwenpolder 9.00 uur, Serooskerke 10.30 uur, Ritthem 14.00 uur. Woensdag 2 juni Souburg 9.00 uur, Zoutelande 10.30 uur, Koude- kerke 14.00 uur. waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij Hoofdredacteur: Ir. J. Prins Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. 011502073, Terneuzen

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 2