UITBREIDINGSPLANNEN Mr. H. B. BOUWMAN 490 IN MEMORIAM Eregalerij W. DE BUCK - MELISKERKE 75 JAAR „BUNNIK 1965" EXCURSIE FLEVOPOLDER Zitdagen Boekhoud bureau Extra zaai- en pootveriof dienstplichtigen ATTENTIE Kwaliteitsregeling aardappelen aangepast! DONATEURSDAG INSTITUUT VOOR LANDBOUWBEDRIJFSGEBOUWEN Denk bij het sproeien van de ge wassen om de gewassen van uw buurman U blijft aansprakelijk voor beschadigingen door uw toe- doen veroorzaakt ZEEUWS LAND EN TUINBOUWBLAD Zeeuwse Landbouw Maatschappij ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD In de avond van 10 mei overleed na een kort ziekbed als gevolg van een ernstige operatie, de heer mr. H. B. Bouwman te Goes, sekretaris van de Grondkamer van Zeeland. Met de heer Bouwman is een bekende en zeer geziene persoonlijkheid heengegaan, die zieh op velerlei gebied verdienstelijk heeft gemaakt. In 1934 kwam de heer Bouwman als jong jurist bq de toenmalige Landbouwcrisisorga nisatie en de Gewestelijke tarwe-organisatie voor Zeeland te Goes. In de dertiger jaren heeft de heer Bouw man in die functie een praktische leerschool doorlopen, heeft hy vele ervaringen opge daan, die voor zijn latere werkkring van groot belang zijn geweest. In 1939 toen het Pachtbureau voor Zee land werd opgericht, werd de heer Bouw man daarvan de sekretaris-jurist. In de loop van 1965 was het precies 26 jaar dat de heer Bouwman verbonden was aan Pachtbureau en Grondkamer. In deze kwaliteit heeft de heer Bouwman de belangen van land- en tuinbouw op uitnemende wijze gediend. Hy had een hoge opvatting van zijn taak. In de eerste plaats was hij jurist. Zijn scherpzinnigheid kwam tot uiting In de be schikkingen en besluiten van de Grondkamer, waarin de overwegingen met grote zorg vuldigheid door hem werden geformuleerd. De Grondkamer verliest in hem een be kwaam sekretaris en jurist. Mede door zijn menseiyke eigenschappen, zijn groot recht vaardigheidsgevoel en zijn medeleven met hen, die in moeilijke omstandigheden ver keerden deden hem een vraagbaak zijn voor velen. De Z. L. M. heeft ook nimmer tever geefs een beroep op hem gedaan. Ook op andere terreinen heeft de heer Bouwman zich bewogen. Hij is verschillende jaren lid van de Prov- Staten geweest, lid van het Gemeentebestuur van Goes en kerkvoogd van de Ned. Herv. kerk en maakte als voorzitter of als sekre taris deel uit van besturen van verschillen de onderwijsinstellingen, o.a. Ambachts school en Vakschool voor meisjes. Voor zijn kinderen die binnen een periode van enkele maanden nu hun beide ouders hebben verloren, is dit overlijden een bij zonder smartelijk verlies. Moge hun de kracht geschonken worden om dit grote leed ie dragen. Moge onze vriend Bouwman rusten in vrede. Goes. Vanaf 29 april 1965, lag gedurende 14 dagen, ter inzage het bjj raadsbesluit vastgestelde plan tot partiële herziening 1964 van uitbreidingsplan in on derdelen Zuid, regelende de bestemming in onder delen van gronden, gelegen ten zuiden van Fruitlaan in gemeente Goes, zoals is aangeduid op bijbehorende kaarten, evenwel met uitzondering van het op kaart GW 1962 met rode kleur omlijnde gedeelte, met de bijbehorende bebouwingsvoorschriften. Gedurende zes weken na afloop van genoemde termijn kunnen be langhebbenden die zich met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend, bezwaren indienen bij Gedeputeerde Staten. Op 10 maart jl. waren de heer en mevrouw C. M. VERMEIRE en L. VERMEIRE—BLOK 30 jaren in dienst bij de heer J. C. den Hamer te Axel. Onze gelukwensen met. dit 30-jarig jubi leum UANDAAG 14 mei verjaart de heer W. de Buck te Meliskerke die op deze dag de leeftijd van 75 jaar bereikt. Vele functies heeft de heer De Buck in onze organisatie in de afgelopen jaren vervuld. Ook nu nog op deze, wij mogen wel zeg gen, hoge leeftijd is heer De Buck nog actief. Hij is onder meer lid van het Hoofdbestuur, voorzitter van de Commissie van Toezicht van de Christe lijke Lagere Land- en Tuinbouwschool te Middel burg, lid van de Commissie Landbouwonderwijs der Z. L. M. en vertegenwoordigd de Z. L. M. in het bestuur van de Gezondheidsdienst voor Die ren in Zeeland. Voor zijn vele activiteiten en grote successen op het gebied van de trekpaardenfok- kery hoeven wij hier niet uit te wijden. Deze zijn bij onze lezers voldoende bekend. Wij wensen de heer De Buck nog vele jaren in goede gezondheid toe en feliciteren hem van harte met deze 75e verjaardag. Ook dit jaar wordt de jaarlijkse werktuigendag voor de fruitteelt georganiseerd door de N. F. O. weer te Bunnik gehouden en wel op donderdag 3 juni 1965. Alle machines, werktuigen, grondstoffen en hulpmiddelen die de moderne fruitteler in zijn be drijf gebruikt zullen daar bijeen worden gebracht en onder praktijkomstandigheden gedemonstreerd. Voor 1965 zal de aandacht gericht zijn op „Water in de fruitteelt". Op een 4 ha groot terrein wordt met medewer king van de rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst, het I. T. T. en de handel alles getoond en toegelicht wat met dit onderwerp verband houdt: water winnen, wateropslag, ontijzeren, pompen, leidingen, hulp stukken, sproeiers, complete installaties, bodem- kundige problemen, waterboekhouding, kosten van water geven. Gaarne herinneren wij aan de excursie voor de grondgebruikers uit de toekomstige ruilverkavelin gen „Kapelle". „De Poel'' en „Heinkenszand" aan de door de gezamenlijke standsorganisaties en N. F. O. te organiseren excursie naar de Flevopolder. Aan deze excursie kunnen zowel mannen als vrou wen deelnemen, ook jongeren met hun eventuele verloofde zijn van harte welkom. Nu straks de ge legenheid zich voordoet in ruilverkave'ingsverband naar zowel landbouw- als fruitteeltbedrijven in deze nieuwe polder te solliciteren, menen de orga nisatoren er goed aan te doen belangstellende, door middel van deze excursie een indruk te geven, van de eventuele mogelijkheden die daar voor hen lig gen. Er zijn twee data gereserveerd waarop deze ex cursie zal plaats vinden n.l. dinsdag 1 juni en dins dag 15 juni. De buskosten bedragen 1013 per persoon. Opgave tot deelname worden gaarne ingewacht vóór 20 mei bij het secretariaat der Z. L. M. p/a de heer J. Markusse, Grote Markt 28 te Goes. Dinsdag 18 mei, Hilversum II, 12.3012.40 uur „De zorg voor het vee in de weidetijd", m.m.v. de heer K. F. Joling, directeur van de Gezond heidsdienst voor dieren in de provincie Utrecht. „Chemische onkruidbestrijding in stamslabonen", J. G- Verlaat van het proefstation voor de groente teelt in de volle grond in Alkmaar. Kubriek „Leven op het land" Donderdag 20 mei, Hilversum I (V. P. K. O.), van 12.1.012.27 uur Geestelijke ruilverkaveling, drs. H. D. de Loor in gesprek met ds. A. Faber, gevolgd door agrarisch nieuws. Vrijdag 21 mei, Hilversum II, 12.3012.40 uur „Het instituut voor bodemvruchtbaarheid in Gro ningen bestaat 75 jaar". „De toekomst van de bloembollenteelt" m.m.v. ir. W. G. de Haan van het Landbouw-Economisch Instituut Oostburg: Woensdag 19 mei in café „De Windt". Wissenkerke: Woensdag 19 mei in hotel „De Kroon". Zierikzee: Donderdag 20 mei in hotel „Huis van Nassau". Middelburg: Donderdag 20 mei in hotel „De Eendracht"* De zitdag in Westkapelle van maandag 7 juni wordt verschoven naar maandag 31 mei. De minister van Defensie heeft besloten aan de voor eerste oefening in cRenst zijnde boerenzoons, arbeiders en werkers in loonbedrijven zes dagen buitengewoon verlof te verlenen. Dit in verband met de door de slechte weersomstandigheden ont stane achterstand in de zaai- en pootgoedwerk zaamheden in de akkerbouw enz. Dit verlof wordt verleend aan de bij de Kon. Marine, -Landmacht en -Luchtmacht voor lo oefening dienende hiervoor genoemde personen, indien er om verzocht wordt. Personeel ingedeeld bij opleidingsinrichtingen of deelnemers aan cur sussen en by eenheden die vóór 25 mei voor oefe ning naar het buitenland gaan, of daar thans ver blijven komen niet in aanmerking voor dit extra verlof. Het verlof wordt als gebruikelijk buiten bezwaar van 's Rijks schatkist verleend. Het ver voer is wel voor rijksrekening. B. In verband met de krappe situatie op de aard- appelmarkt heeft het Bestuur van het Produkt- schap voor Aardappelen in de vergadering van j.I. woensdag besloten de kwaliteitsregeling aan te passen. De bel an gr üks te veranderingen in deze regeling zijn: le. De minimummaat van 35 mm is teruggebracht tot 28 mm. 2e. In de bepaling over gebreken en afwijkingen zijn de afwijkingen enz. betreffende sterke misvorming, rimpeligheid, beschadigingen, sterke schurftaan tasting en uitwendige gebre ken VERVALLEN. 3e. Van de overige gebreken blijft geldend dat 1 van de knollen aangetast mag zijn door droog- of natrot. 4e. Van de andere gebreken, n.l. groen- en spruit - vorming, vorstaantasting en andere inwendige gebreken is nu bepaald dat deze tot ten hoog ste 10 GEWICHTSPROCENTEN mogen voor komen (was 4 UET I. L. B. zal op donderdag 20 mei a.s. de tweede zgn. „donateursdag" organiseren, waarop door de verschillende medewerkers een uiteenzetting zal worden gegeven omtrent de re sultaten van hun onderzoek. Deze bijeenkomst zal plaats vinden te Wageningen in „Ons Huis", Harn- jesweg 84 (tel. 083703377). Het programma dat om 10 uur begint vermeldt o.m. Inleiding door J. A. Gels over de eisen waaraan een moderne boerderij moet voldoen. Inleiding door B. Rienks over montagebouw volgens het I. L. B.-systeem. Inleidingen over nieuwe staltypen voor melk vee, mechanisering en automatisering in grup- stallen, nieuwe wijzen van huisvesting varkens. Boerderijen die de aandacht verdienen door ir. P. Anema. Om ca. 16.30 uur zal deze bijeenkomst gesloten worden. waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Hoofdredacteur: Ir. J. Prins Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. 011502073, Terneuzen

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 2