Grote belangstelling voor Bloesemrit PLATTELANDSJEUGD Een P. J.G.-gedachte Fotowedstrijdtips P. J. G. J. van Dalen veroverde wisselbeker D JONGEREN AKTiVITEITEN QUIZCOMPETITIE ZUID-BEVELAND LENTEFEEST OOST ZEEUWS-VLA ANDEREN Dansavond Afdeling Goes Meisjeswedstrijden Walcheren Wedstrijdendag West Zeeuws-Vlaanderen 600 ZEEUWS LAND- EM TUINBOUWBLAD ,E Bloesemrit is een van de meest aantrekkelijke evenementen, die de P- J. G. Z. jaarlijks organi seert. Dit is zaterdag j.l. weer eens aangetoond, toen 65 equipes aan de start in Kwadendamme verschenen om te trachten, het 60 km lange trajekt vol voetangels en klemmen zo goed mogelijk door te komen. De samenstellers van de rit, de heren Js. Cevaal en L. A. Nobels, hebben het midden ge zocht tussen een gezelligheidsrit en een echte puzzelrit, waarin ze gezien de reacties van vele deel nemers vrij goed geslaagd zijn. Hoewel de verschillendeschijncontroles voor een aantal deelnemers een struikelblok vormden, zijn toch ook velen in staat geweest deze vallen te ontlopen, en slechts wei nigen moesten na een zwerftocht door Zuid-Beveland constateren dat ze „het nu helemaal niet meer wisten". Het organiseren van een „bloesem"rit blijft voor wat de bloemen betreft natuurlijk altijd een gok. Ook deze keer is weer vrij goed gegokt, al was een groot gedeelte van de bloesem min of meer verbor gen door het vele blad. Een kleine troost hierbij is, dat de echte puzzelaars zich geen tijd kunnen en wil len gunnen om de omgeving goed te bekijken, behalve natuurlijk voor het zoeken van een oriëntatie punt. yAN vele zijden is weer medewerking ontvangen bij het organiseren van onze rit. In de eerste plaats willen we hier noemen de controleurs en controleuses, die bij een puzzelrit eigenlijk het belang rijkste werk verrichten. Het benodigde materiaal als spandoeken, startkaarten e.d. werd evenals vorig jaar ter beschikking gesteld door OK, de afd. Aardolieprodukten van het CEBECO- De Prov. Zeeuwse Courant schonk een fraaie wisselbeker, terwijl ook van hotel „De Zwaan" te Kapelle een beker werd ontvangen. De resultaten van de deelnemers tonen aan, dat bij zorgvuldig rijden slechts een klein aantal straf- punten behaald hoefde te worden. Drie deelnemers behaalden slechts 3 strafpunten, t.w. J. van Dalen Uit Tholen. A. van Dijkcuit 'sHeer Arendskerke en D. G. de Kater uit Wissenkerke. Volgens reglemen taire berekening kwam Jan van Dalen hier als beste uit de bus, zodat hij in het bezit kwam van de wis selbeker. Na loting werd de heer Van Dijke tweede en de heer De Kater derde. Bovenaan de ranglijst stonden voorts: 4. J. L. de Jager, Kapelle, 4 strp.; (regl.); 5. en 6. A. M. D'Hont, Groede en G. Schout, Goes, 4 str.p. (na loting); 7. R. de Weerd, Wilhelminadorp, 4 str.p. (regl.); 8. J. de Regt, Biervliet, 6 str.p.; (regl.); 0. J. Versluijs, Scherpenisse, 6 str.p.; 10. C. v. d. Vliet, Kapelle, 11 str.p.; 11. A. Lindenbergh, Wol- faartsdijk, 13 str.p. (regl.)12- en 13. P. Koeman, Driewegen en J. van Oosten, Krabbendijke, 13 str.p. (na loting); 14. D. C. Wielemaker, Koudekerke, 15 str.p. (regl.); 15. P. A. de Jonge, 'sHeer Abtskerke, 15 str.p. (regl.) In hotel „De Zwaan" te Kapelle werden's avonds door voorzitter F. A. Dees de prijzen uitgereikt, waarna nog een aantal uren gezellig werd gedanst op muziek van de Combo Jan Herrings uit Bergen op Zoom. N. SAMENWERKING Een van de vele problemen waarmee de boer tegenwoordig te kampen heeft is ongetwijfeld de samenwerking, in allerlei vormen, zoals het ge zamenlijk kopen en exploiteren van landbouw machines en werktuigen, gezamenlijke opslag c« bewaring en eventueel verwerking en afzet van de produkten, gezamenlijk personeel in dienst, eau zo zijn er ontelbare mogelijkheden voor samen werking. Maar één onderdeel daarvan, de gezamenlijke aankoop en exploitatie van machines en werktui gen, zou ik graag eens wat nader bekijken, of lie ver gezegd de mogelijke gevolgen ervan. GEVOLGEN Naar mijn mening houdt bovengenoemde ont wikkeling een groot gevaar in voor het instand houden van een gezond ïoonwerkersbedrijf. Loon werkers investeren jaarlijks voor duizenden gul dens in landbouwmachines en tractoren. Als nu, doordat vele boeren gaan samenwerken en dus zelf ook die machines gaan kopen, al die machines van de loonwerker zonder werk blijven, zullen vele van dergelijke bedrijven tot verdwijnen ge doemd zijn. VRAAG Wat ik mij afvraag is dit: zal de boerenstand nu en in de toekomst niet gebaat zijn met een vol doende aantal loonwerkers die, goed uitgerust met de nieuwste machines en werktuigen, voor zeer velen van onschatbare waarde kunnen zijn? A. LINDENBERGH. De leden van de streek Zuid-Beveland, die de eerste avond van de quiz-competitie hebben ge mist, hebben nog de kans om de tweede avond mee te maken, die gehouden wordt op donderdag 20 mei om 20 uur in „De Landbouw", Grote Markt te Goes. Zij die de eerste avond op 12 mei wel bij woonden hebben natuurlijk geen aanbeveling meer nodig. Alle gegevens van de competitie zijn vermeld in ons nummer van vorige week. De streek Oost Zeeuws-Vlaanderen nodigt alie leden en belangstellenden uit op haar lentefeest, dat gehouden zal worden op zaterdag 22 mei bij de heer J. de Kraker, Veerstraat, Zaamslag. Programma: 13.00 uur: Trekkerbehendigheids wedstrijd, meisjeswedstrijden, herkenningswed strijden, enz. 19.30 uur: Gevarieerd programma, muzikaal op geluisterd door The Violets. De Afdeling Goes organiseert op zaterdag 29 mei een dansavond in „De Caisson" te Biezelinge. Aanvang 20 uur. De muziek wordt verzorgd door de Wilco's. Volgende week volgen nadere mededelingen. Op de onlangs in Middelburg gehouden meisjesdag, georganiseerd door de plattelandsmeisjes op Walcheren, werden een aantal wedstrijden gehouden waarvan we hier de resultaten laten volgen: Modeshow: 1. Tineke de Kroo (pakje); 2. mevr. VosBierens (bruids japon); 3. Nel de Visser (cape). Paasmandjes opmaken: 1. mevr. VosBierens; 2. Mien Kodde; 3. Nel de Visser. Spatwerk: 1. Annie Kesteloo; 2. Riet Louwerse; 3. Willy Bosselaar. Bloemschikken: 1. Marie de Witte; 2. Anneke van Sparrentak; 3. Riet Poppe. Door de streek West Zeeuws-Vlaanderen werd op 10 april een wedstrijden dag georganiseerd in de Praktijkschool te Schoondijke. De uitslagen van de wedstrijden waren als volgt: Trekkerbehendigheidswedstrijd1. en P. J. G—kampioen van West Zeeuws- Vlaanderen A. J. Luteijn, Nieuwvliet, 518 str.p.; 2. J. de Regt, Biervliet 757 str.p.; 3. C. de Smit, Groede 757 str.p.; 4. A. M. D'Hont, Groede 906 str.p.; 5. A. Buijze, Schoondijke 1126 str.p.; 6. A. Risseeuw, Zuidzande 1145 str.p. In totaal waren er 17 deelnemers. De jury bestond uit de heren ir. L. A. Lagerweij uit Schoondijke en J. van Iwaarden uit Aardenburg. Toastjes opmaken. 1. Mej. M. Verplanke, IJzendijke 8 pnt.; 2. mej. S. de Feijter, Waterlandkerkje 7 pnt.; 3. mej. T. Roelse, Hoofdplaat 6 pnt. De eerste prijs voor het opmaken van slaatjes was voor de enige deel nemende heer aan deze wedstrijd, M. van Driel uit Zaamslag. De jury voor de dames wedstrijden bestond uit de dames M. den Hamer de Feijter uit Breskens, S- Provoost uit Nieuwvliet en de heer C. Salomé uit Groede. Deelnemer - aan de -fotowedstrijd, weet U dat uw fotohandelaar goede, goedkope handleidingen heeft om het fotograferen goed te leren. Door het lezen daarvan zult U veel mooiere foto's kunnen maken.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 18