Kennismaking met Cor van Westen PLATTELANDSJEUGD -AGENDA 418 P. J. G. Geïsoleerde ligging Recreatie Het beleid in de afdeling Ideeën over de toekomst VOORINSCHRIJVING BLOESEMRIT VERVALLEN Verklaring niet meer noodzakelijk Jongerenaktiviteiten P1JLENRIT AFDELING GOES GASTVRIJHEID. ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD WAT zijn leeftijd betreft is Cor van Westen de benjamin van het provinciaal bestuur, maar ge zien zijn lengte is hij zowat de Goliath. Cor is leerling van de R. M. L. S. te Goes. Dit komt natuurlijk prachtig uit in verband met de vergaderingen van het prov. bestuur, maar voor de afde ling Schouwen-Duiveland is het natuurlijk een handicap, dat haar voorzitter zo ver weg woont. Door dat ook vele andere bestuursleden en leden door school of werkkring veel buiten hun streek ver toeven is het noodzakelijk dat veel activiteiten van de afdeling op zaterdag plaats vinden. Door de veel voorkomende afwezigheid is het onderling kontakt in de afdeling ook wel eens wat minder dan in andere streken. ONDANKS dat alles is Schouwen-Duiveland een actieve afdeling, die echter niet veel naar buiten treedt omdat, zoals Cor zegt, „onze aan kondigingen tengevolge van onze geïsoleerde lig ging door de andere streken vaak voor kennis geving moeten worden aangenomen. Meestal kan men door middel van de Plattelandsjeugd leden van andere afdelingen en streken uitnodigen maar bij ons komt vanwege de reismoeilïjkheden toch niemcuid naar onze avonden". Als we over de ge ïsoleerdheid van Schouwen-Duiveland spreken blijken we een groot probleem te hebben aange sneden, maar Cor ziet nog een groter probleem in het gereedkomen van de dam over de Greve- lingen. „Immers, we hebben al zo lang op ons eiland rondgehangen, dat iedereen als de kans er is van het eiland af wil om het vertier in de weekends elders te zoeken". Waarschijnlijk zal na een bepaalde tijd wel weer een bestendiging ont staan maar in de eerste tijd ziet Cor het somber in voor de P. J. G. „Pas als iedereen genoeg heeft genoten van de ineens verworven vrijheid zal de P. J. G. weer op volle toeren gaan draaien, en ik hoop dat de rest van Zeeland door middel van de dan betere verbindingen mee kan profiteren van de activiteiten van Schouwen-Duiveland." AAN de recreatie, waarmee vooral het westen van Schouwen te maken heeft, ziet Cor wel goede kanten. Niet alleen financieel, maar men wordt door de recreatie ook gedwongen zijn me ning over bepaalde zaken te uiten. Men kan dus niet zomaar lekker in gezapige rust voortleven, al gebeuren er in het zomerseizoen ook wel eens dingen die minder prettig zijn, bijv. vakantiegan gers die lukraak door de gewassen lopen en soms nog wel erger dingen op hun geweten hebben. OP de vraag of Cor van Westen vóór een ver eniging is die voor iedereen open staat ant woordt hij: „Onze afdeling heeft ook wel leden die niet uit de landbouw afkomstig zijn, maar het zijn er niet veel. Omdat in principe iedereen lid kan worden moet men oppassen dat hierdoor het doel en streven van de P. J. G. niet verloren gaat en zij alleen nog maar dansavondjes gaat organiseren. Als men het programma zo samen stelt dat alleen werkelijk in de P. J. G. geïnteres seerden lid worden zit er helemaal geen gevaar in dat ook jongeren van buiten de landbouw zich aansluiten." Als we spreken over dansen blijkt dat een vraagstuk te zijn dat net andersom ligt dan het vorige. „Bij ons in de afdeling bestaat geen be zwaar tegen dansen, want de mensen die er wel bezwaar tegen hebben zijn tot nu toe geen lid van de P. J. G. gewórden". Cor zou in het belang van de P. J.G. deze groep ook wel graag bereiken. Hij hoopt dat in de toekomst hiervoor nog eens een oplossing komt. ALS het woord „toekomst" is gevallen vraag ik Cor hoe hij over de toekomst van de P. J. G. denkt. Naar zijn mening is er zeker in de tóekomst nog een grote behoefte aan onze jon gerenorganisatie, al zal er in de P. J. G. natuur lijk nog veel veranderen en dat zal noodzakelijk zijn ook, wil zij in de wereld kunnen meekomen. Zo vindt Cor dat vooral meer aandacht aan sport en uitwisseling moet worden besteed. Vooral sport, want dat laten de meesten maar al te ge makkelijk vallen als ze het wat druk krijgen met werk en studie. Dit laatste weet Cor uit ervaring, want vroeger deed hij veel aan paardrijden, maar door school en P. J. G. is dit op de achtergrond geraakt, alleen lezen doet hij nog veel. Wat uit wisseling betreft wil Cor een goed voorbeeld ge ven,. want hij is van plan om na zijn schooltijd een jaar naar het buitenland te gaan. Een goed idee is dit wel, maar het houdt tevens in dat er weer een bestuurSplaats vrij komt waar misschien met moeite een ander voor gevonden kan wor den. Laat ik dan ook besluiten met de wens dat Cor* van Westen nu en ook na zijn uitwisseling nog een belangrijke rol in de P. J. G. zal spelen. KO DE KRAKER. £NIGE weken geleden publiceerden wij een artikel waarin werd vermeld, dat iedere deelnemer aan onze Bloesemrif op 8 mei a.s. in het bezit zou moeten zijn van een speciale verklaring betreffende gedekte wet telijke aansprakelijkheid tijdens de rit, welke verklaring men tevoren bij zijn verzekerings maatschappij moest aanvragen. Thans kunnen wij tot ons genoegen mee delen, dat een verzekeringsmaatschappij de mogelijkheid heeft geopend tot het afsluiten van een collectieve aansprakelijkheidsver zekering voor deelnemers en organisatoren, waarbij genoemde verklaring niet meer ver eist wordt. Iedere belangstellende kan dus aan de Bloesemrit deelnemen, ook al is tevoren geen verklaring aangevraagd. De nieuwe verzeke rings vorm waarborgt een dekking tot ƒ250.000 per geval. Indien er adspirant-deelnemers zijn, die bij hun eigen maatschappij een W. A.-dekking tot 500.000,hebben (o.m. zij die via d'e Z.L.M. verzekerd zijn), dan kunnen zij toch op vrijwillige basis een verklaring bij him maatschappij vragen en bij schade tijdens de rit een beroep doen op de maatschappij, waarbij ze dus indien nodig een hogere dek king hebben. De verplichte voorinschrijving voor de Bloesemrit is hiermede dus vervallen. Wij willen echter opmerken, dat men bij andere ritten nog wèl een verklaring van W. A.-dekking tijdens puzzel rit ten zal kunnen eisen. I)E puzzelrit (pijlenrit) van de afdeling Goes u vindt plaats MORGEN, ZATERDAG 17 APRIL. Inschrijving vanaf 14 uur bij Hollestelle, hoek Zaagmolenstraat - Westhavendijk te Goes (vanuit Goes richting Wilhelminadorp). Start van af 14.30 uur. U dient een bewijs van W.A.-ver zekering te kunnen tonen. Alle gegevens zijn ver meld in de Plattelandsjeugd van vorige week. MIDDELBURG 23 april: Lezing ..Het conflict mens-natuur" (Concert- en Gehoorzaal). 27 april: Het Nationale Ballet (Schouwburg). 28 april: Film „Passion de Jeanne d'Arc" (City-theater). TERNEUZEN 29 april: Film „Passion de Jeanne d'Arc" (Luxor). Naschrift redaktie: UOE verlangend heb ik uitgezien naar het I* P. J. G.-b'weel te Noord-Beveland. Een goed programma. Om kwart voor zeven de winnaars van de toneelwedstrijd. Amateurtoneel van de bovenste plank. Na dit toneelstuk een groot bal, een goed orkest en een gezellige zaal. Na twee uur stil van een toneelstuk genoten te hebben, is men blij wat lichaamsbeweging te krijgen Een ieder doet aktief mee, de stemming is opperbest. Ik heb me die avond, elders, ook vermaakt. Niettemin dacht ik met weemoed aan Kort gene. Maar ja, om half tien vertrekken naar de boot is natuurlijk te veel gevergd. Na zo'n enerzijds ontspannende, anderzijds toch wel inspannende avond de verre reis over Antwerpen te maken, ook dat is bijzonder vermoeiend en tijdrovend. Er zijn streken, uit organisatie-oogpunt ge zien geïsoleerd liggend, die in advertenties in de Plattelandsjeugd, indien er iets georganiseerd wordt op provinciaal niveau, een korte regel op nemen, bijv.: „Eventuele overnachtingen opgeven bij die en die, tel. nr. zoveel." Waar een wil is is een weg. Ik weet het. Ik en anderen hadden dit kunnen vragen. We waren welkom geweest. Toch had ik graag die zin, die zo enorm veel goodwill kweekt, in de adverten tie van het P. J. G.-juweel zien staan. EEN OOST ZEEUWS-VLAMING. Waarschijnlijk onbewust heeft de inzender van bovenstaande brief het betoog onderstreept, dat enkele leden van de Ledenraad in de laatste ver gadering hebben gehouden over het scheppen van overnachtingsmogelijkheden na grote evenementen. Speciaal voor wat betreft het kweken van good will zijn wij het met de inzender eens. Wellicht is het in deze gevallen mogelijk om te overwegen de overnachting uit te breiden tot een weekend-uit wisseling Wij bevelen dit idee aan in de aandacht van streek- en afdelingsbesturen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 30