De dood overwonnen.... Pasen 1965 Frankering bij abonnement: Terneuzen VRIJDAG 16 APRIL 1965 53e Jaargang No. 2776 „Ik ben de opstanding en het leven" Joh. 11 25 niet op fantasie maar op werkelijkheid berust. Maar wat u nodig hebt is de persoonlijke ontmoeting met Ilem, die de Opstanding is en het Leven. Dat hadden de Emmaüsgangers nodig, Tho mas en Petrus, Maria Magdalena en zo- veel anderen. Toen werd het voor hen pas echt Paasfeest, toen ze elkaar be groeten mochten met: de blijde bood schap: „De Here is waarlijk opgestaan, en Hij is ook van mij gezienDe apostel Paulus schrijft in één van zijn brieven: en ten laatste van al len is Hij óók van mij gezien'Schrijft u het vandaag ook in uw levensboek? Gezegend Paasfeest. Hoofdplaat II. J. BEGEER. nj AT zullen deze woorden wonder lijk geklonken hebben in de oren van een vrouw, die op het kerk hof staat bij het graf van haar gestor ven broer! Wie heeft er ooit van ge hoord, dat uit de kille diepten van de dood iemand is herrezen tot het leven? Is het wonder dat velen daar geen raad mee weten? En toch is het niet bij woor den gebleven. Eén is er, die de dood heeft overwonnen en die Eéne staat op de Paasmorgen vóór ons met dit gewel dige woord, dat nooit een mens vóór Hem of na Hem heeft durven spreken. „Hij herrees ten derden dage, die de dood niet houden kon". »E dood is een geweldige macht, waai: we allen éénmaal tegenover komen te staan. Worden we er niet bijna dagelijks mee geconfronteerd? We kunnen er korter of langer mee wor stelen maar die laatste vijand te over winnen, wie is daartoe bekwaam? De opgerichte stenen getuigen van treu rende Maria's en wanhopige Martha's. Wie zal ons die steen van het graf wen telen? Op al deze vragen komt nu het geweldige antwoord van Pasen. Tegen over de realiteit van de dood stelt Jezus de werkelijkheid van Zijn leven. U moet dat goed begrijpen. Hfl[, ménsen grijpen ons dikwijls vast aan een enkel woord. We hebben niet anders om te troosten, het beste kunnen we eigenlijk troosten door te zwijgen. De stille aanwezigheid doet méér dan veel woorden, die toch eigenlijk geen houvast geven. Maar Je zus' woord is een daad. Wat Hij tegen Maria gezegd heeft is werkelijkheid ge worden. „De Here is waarlijk opge staan!" Pasen is het feest van een levende Heiland. IK ben de opstanding en hét leven", daar hebt u Pasen ten voeten uit. /y Ik ben. dat is Jezus Christus, die. heden en gisteren, ja tot in der eeuwigheid dezelfde is en blijft. Door al de eeuwen heen gaat Hij als de over winnaar van de dood, óók in het jaar 1965. Ja, Hij komt in de kerken, van daag, Hij komt in uw huis, Hij klopt aan de deur van uw hart en Hij zegt: „Zie, hier ben ik: de opstanding en het leven. „Wie dorst heeft, die kome, en wie wil neme het water des levens om niet". MISSCHIEN kent u de Paas-geschie- denis héél goed, mogelijk bent u overtuigd, dat die geschiedenis D AT is n heerlijke boodschap. Want er zijn in onze tijd van overvloed en weelde, nog zoveel mensen die dorst hebben. Zoveel mensen die treu ren, die eenzaam zijn, voor wie de levenslast te zwaar schijnt te worden. Misschien zullen ze deze boodschap van Jezus lezen en vragen: „Waar is opstan ding en leven te verkrijgen?" Wel, daar is maar één adres: bij Jezus alleen! Hij is de opstanding en het leven. Wat u nodig hebt en wat we allemaal nodig hebben, is het persoonlijk contact met Hem.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 1