Opening van „De Schutse" te Haamstede Impressies van de direktrice - Mej. E. v. d. Stadt 314 Enkele flitsen Prot. Chr. Landbouwhuishoudschoo1 der Z. L. M. ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD De intocht van „Witte van Haemstede" met „gevolg". Wer Is het genoeglijk overblijven tussen de middag. De vlag in top bij de feestelijke opening van dit mooie schoolgebouw. naailessen. IN plan Zuid van Haamstede, aan een nieuw aangelegde weg, daar waar voor kort nog tarwe ver bouwd werd staat nu een nieuw gebouw. Het is „De Schutse", de Prot. Chr. Landbouwhuishoud- school, één van de 9 Z. L. M. Landbouwhuishoudscholen. Er is een groot ruim terrein waarop in een L-vorm het gebouwencomplex staat. De school heeft een gunstige ligging t.o.v. de zon en de weg. De lokalen kijken uit op de borders met struiken of vaste planten en het gazon. De brede overblijfgang op het zuiden geeft uitzicht op schoolplein, moes tuin en de geschilderde Burghse molen. Het is gegaan, zoals met ieder nieuw gebouw. Het verrijst niet zó maar uit de grond. Maar nu staat het er dan toch. Gelukkig hebben de leerlingen er al vóór de opening hun intrek kunnen nemen. Nog maar pas waren de schilders in juni 1964 weg of de stroom van dozen, pakken, meubels-kwam naar „De Schutse". IEDERE keer weer leek het op een verjaar dag met cadeautjes uitpakken als middel punt. Iedere keer weer uitroepen als: „Wat mooi! Wat is dat nu?" Zo langzamerhand ging het er op lijken, want de lokalen vulden zich met stoelen, tafels, naai machines, fornuizen en verdere inventaris. Nog altijd werd er les gegeven in het oude ge bouw waar de inventaris tot een minimum ge reduceerd was, doordat niets aangevuld kon wor den. Maar met al het mooie in de toekomst voor ogen deden we ons best het geheel toonbaar te houden en er in te werken zo goed en zo kwaad als het ging. Doch op een mooie zomerse dag de 10e juli was het feest. Nog net een week vóór de zomerva kantie werd er verhuisd. Een paar keer rijden van de vrachtrijder was voldoende om de boeken, de enkele strijkplanken, strijkijzers, een centrifuge, een fornuis, een paar naaimachines en wat meu bels, die voorlopig gebruikt moesten worden over te brengen. De leerlingen trokken zingend, begeleid door een keukenorkest en met spandoeken door het dorp naar de nieuwe school. Het was nog zand waar we doorheen moesten om bij de voordeur te komen. Daar verwelkomde de voorzitter Ds. Boer ons. En met de belofte dat de school er zo lang mogelijk nieuw uit zou zien stapten de meis jes naar binnen. Wat een vreugde over de ruimte, het licht en al het mooie! In de vakantie was het een goede periode voor de aanleg van schoolplein en tuin. Wat een ver andering was dat na de vakantie! HET nieuwe schooljaar werd door leerkrachten en leerlingen met volle energie begonnen in het mooie gebouw. Telkens werden er nog pakken en dozen met allerlei materiaal afgeleverd. Ook de docenten en direktricekamer kwamen nu aan de beurt: de vloerbedekking werd gelegd, de meubels arriveer den en de verlichting werd aangebracht. Maar nu is „De Schutse" klaar en we mogen het weten dat het goed gegaan is, dat het een ple zier was allen met elkander eraan te werken. Leerkrachten en leerlingen werken er nu al sinds een half jaar. Wat een voldoening, wat een vreugde, wat een mogelijkheden, iedere dag weer. De zorgen van de oude school zijn verdwenen. Bij het naaien geen vuile tafels van het stof van de ploffende kachels. Lokalen die nu goed te ventileren zijn. Een keuken met goede verf en mooie tegels waar niet ieder spatje met moeite te verwijde ren is. Hier op school een gang die met vegen alleen een paar dagen toonoaar te houden is! Waar moest je in de Noordstraat iets droog he lvaren? StijjSel werd als stukken steen. Soda was helemaal niet klem te krijgen. Waar moesten de meisjes tussen de middag overblijven? Waar konden ze nu eens fijn hollen en ravot ten? Snoepen uit de automatiek deden ze. En een extra uitbundigheid in een lokaal werd door de gehele Noordstraat gehoord. Nee, op deze nieuwe school zijn mogelijkheden om een meesje de gelegenheid te geven zich zó te ontwikkelen als zij ais meisje van de primaire opleiding nodig heeft. En als vertegenwoordigster van allen, die in dit mooie gebouw Werken geef ik hun dankbaarheid aan U allen door. Een der modern ingerichte leslokalen. In dit geval voor de

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 8