303 /pp» O IT £ÏN atKéïm va* BRAMwr ïFSÜKHÖFl WEEKOVERZICHT NOTERINGEN VRIJDAG 19 MAAKT 1965 Ontleend aan marktbericht Nobeco - Kortgene. Tarwe. In het begin van de vorige week leken nieuwe exportzaken tot de onmogelijkheden te behoren, omdat de biedingen de door de verkopers hoog gehouden prijzen niet konden benaderen. Toch ontwikkelde zich in de loop van de week de figuur dat de importeurs de vraagprijzen gingen inwilligen. De afsluitingen konden door het inkrimpende aanbod geen grote omvang nemen, al bleven de prijzen dus zeer aantrekke lijk. Het ziet er naar uit dat de tijd niet ver meer is dat alle voorraden zijn verkocht. De Franse tarwe no teerde lager dan ons produkt. Het zou daardoor misschien wel mogelijk kunnen worden dat eerder gecon tracteerde hoeveelheden inlandse tarwe worden vrijgemaakt. Internationaal leek de tarwemarkt wat lager. Met een toekomstige verhoging van de restitutie werd hier en daar reeds rekening gehouden. Als deze situatie zich zou gaan voordoen zal dit een verdere stimulans kunnen betekenen voor het exporteren van de resterende voorraden. Voergranen. In de afgelopen week was de handel in voergerst zeer stil. Duitsland toonde bijzonder weinig interesse. De verkopers waren niettemin terughou dend met het afgeven van de restanten, omdat het prijsidee van de Duitse kopers te laag werd geacht. De binnenlandse verwerkers hielden het voornamelijk op Franse gerst, die het inlandse produkt uitstekend op een voordelige manier kan vervangen. Doordat de staffel bij de Franse gerst, in afwijking van de si tuatie in Nederland, doorloopt tot 1 juni a.s., kunnen bij latere importen de staffelbedragen van de daghef fing in mindering worden gebracht. Daardoor wordt de Franse gerst voor latere levering in feite steeds goedkoper. Hetzelfde geldt voor Duitse kopers in de gebieden die in verband met de vrachtkosten goed be reikbaar zijn. Het afzetten van de restjes inlandse gerst lijkt daarom nog wel de nodige problemen te zullen geven. De inlandse haver bleef door zijn onvervang baarheid als kippenhaver regelmatig in de belang stelling. Het aanbod ging zich wel hoofdzakelijk in handen bevinden van de groothandel, die de vraag prijzen op peil hield. Door de slechte afzetmogelijk heden van gemengd graan werden de kopers echter weerhouden om veel te ondernemen. Brouwgerst. Op de brouwgerstmarkt ging in de verslagperiode weinig om. Het C. B. K. is op mei gro tendeels volgekocht en bleef tegen onveranderde prijs open voor juni-levering. Door Duitse importeurs werd schoorvoetend weer enige interesse aan de dag ge legd, zonder dat dit evenwel tot verhoogde prijzen aanleiding kon geven. Het aanbod was gering, door het uitgeput raken vara de voorraden. Peulvruchten. Voor groene erwten liep de markt vorige week in feite weer iets lager. De omzetten waren klein en de buitenlandse kopers hielden zich zeer gereserveerd. Men kon verschillende malen horen dat de importeurs van mening zijn dat zij onze erwten nog wel lager dan op het bestaande prijspeil zullen kunnen kopen door eenvoudig wat geduld tc hebben. Dit klonk dan wel weinig bemoedigend, maar de markt gaf er aanleiding toe. Belangrijk zal daar om in de komende weken de houding van de telers AARDAPPELTERMIJNMARKT (Weekbericht van 1016 maart 1965) Verstrekt door G. de Vries Zonen, N. V., Am sterdam. Voor Zeeland: Goes, tel. 01100-6451. De afgelopen week gaf op de aardappeltermijn- mai'kt grote schommelingen te zien als gevolg van onzekere afzetmogelijkheden terwijl zich daarnaast manipulaties voordeden in verband met de in uitzicht komende leveringsmogelijkheid voor de verkopers. De weekomzet beliep 1027 contracten (v.w. 476). Consumptie-aardappelen: Bintje 40 mm opw. april. Op de eerste beui'sdag werd gestart op een prijs van 15,om op dezelfde dag nog terug te vallen tot ƒ14,daarna zette zich de opvolgende dagen een Stijging in van 15,50 tot 17,op 12 maart terwijl op 15 maart als hoogste notering ƒ18,50 uit de bus kwam maai- aan het slot van die dag 17,70 kon wor- den gemaakt. Op de laatste beursdag trad een daling in tot 16,De slotnotering was 1615,50. Noteringen Rotterdamse korenbeurs van maandag: Cons, tarwe: ƒ40,25 maart, ƒ40,50 april, doorsnee kwaliteit, 17 vocht, franco fabrieken. Kippengerst: 32,loco, basis boordvrij. Brouwgerst: C. B. K., 34,50, juni, basis boordvi'ij. Brouwgerst Duitse condities: 34,75 Balder Nom. Direkt, 34,25 Cambx*. Nom. Direkt, basis boordvrij. Haver 52/53 kg: ƒ30,50 loco, ƒ30,75 april, basis franco Rotterdam. Groene erwten op monster: tot 36,uitgezochte partijen iets hoger, franco Rotterdam. Groene erwten 6 kwaliteit39,50 laten, maart, franco Rotterdam. Termijnniarkt-maandagochtendcall.: geen zaken, stemming prijshoudend. Schokkers op monster: tot ƒ41,uitgezochte par tijen iets hoger, franco Rottei'dam. Schokkers 3 kwaliteit: ƒ51,50 maart/april, fran co Rotterdam. Schokkers 5 kwaliteit: ƒ49,50 laten maart/api'il, franco, Rotterdam. Termijnmarkt maandagochtendcall.geen zaken, stemming nauwelijks prijshoudend. Kapucijners op monster: tot 30,franco Rotter dam. zijn. In de laatste tijd werd hier zowel als in België door de landbouwers traag afgegeven. Zou dit ver- andei'en dan is het de vraag of de markt een gefor ceerd aanbod zal kunnen verwerken. Over de onder handelingen tussen Oost- en West-Duitsland betref fende 4000 ton groene en gele erwten werd nog niets nadei's vernomen. Schokkers gaven bij geringe om zetten slechts onbelangrijke prijswijzigingen te zien. Engeland kocht slechts mondjesmaat wat nodig was voor directe behoefte. In Engeland schijnen door de telers weer behooi'lijke hoeveelheden schokkers ge contracteerd te zjjn voor de levering uit de nieuwe oogst. Bi'uine bonen hadden een moeilijke markt en capucijners konden vrijwel geen afnemers vinden. De termijnmai'kt .sloot vrijdag 12 maart j.l. voor groene erwten pi'ijshoudend en voor schokkers goed prijs houdend met de volgende verrekenpi'ijzen: 3 schok kers: maart 52,75; april 52,50. 3 groene erwten: april ƒ40,25; mei ƒ40,75; juli ƒ42. Zaden. Karwijzaad werd voor de oude zowel als voor de nieuwe oogst vinjwel onveranderd genoteerd met heel weinig handel. Blauw maanzaad kon zich in de gehele afgelopen week niet boven de flauwe stemming uitwei'ken en sloot wedei'om lagei'. Zaaigranen. Door het vröege zaaiseizoen, hetgeen thans voor de gi'anen, zaden en peulvruchten groten deels achter de iug is beperkt de handel zich nu tot kleine nabestellingen van praktisch alle produkten. Bij gunstige weersomstandigheden laat het zich aan zien, dat op het einde van deze week de voorjaars- zaaigraancampagne volledig zal zijn beëindigd. Een gevolg hiervan is dat de eerste zaaipx-odukten, in ver gelijking met andere jaien, op een vroeger tijdstip zullen kunnen worden afgerekend. Vlasniarkt. In de toestand op de vlasmarkt deden zich gedurende de afgelopen week geen vermeldens waardige wijzigingen voor. Omtrent de uitzaai zijn de insidei's van mening dat de totale oppervlakte in West-Europa (Frankrijk, België en Nedei'land) een zeer belangrijke daling t.o.v. vórig jaar te zien zal geven. Met een inkrimping van \U wordt rekening gehouden. Bruine bonen op monster: geschoond tot ƒ60, fx-anco Rotterdam. Maanzaad exportkwaliteit: 155, laten april, fran co Rotterdam. Karwijzaad exportkwaliteit: 99, nominaal maait api'il, 99 nominaal sept./okt., nieuwe oogst, franco Rotterdam. Termijnmarkt cons, aardappelen: (ochtendeall.) van 17,70 tot 18,50, totaal 279 conti'acten gedaan, daarop teruglopend naar 17,60. Aardappelbeurs: Bintje 40 opw. binnenl. sortering, af binnenland: ƒ13,75 tot ƒ14,25, Bintje 45 opw. ex portsortering, bestemming Italië: tot ƒ16,— wagon- vrij, bestemming Spanje: ongeregelde notering. Ruwvoeders: Weidehooi 85ƒ90; Lucernehooi ƒ115ƒ120; Tarwestro ƒ40ƒ42,50; Zomergerste- stro ƒ45—ƒ47,50; Erwtenstro ƒ65—ƒ67,50. Alles af boei'derij. De stemming op de ruwvoedermarkt was zeer rustig. Beursbericht markt Goes 16 maart 1965. Granen en peulvruchten. Gi'oene erwten 25 34,50; Schokkers 2540. Voor groene erwten en schokkers van grove kwaliteit en met goede kleur lag bij zeer geringe kooplust de notering iets hoger. Kapucijners ƒ25—ƒ29; Bruine bonen 40-ƒ52,50. Alles per 100 kg en boerenschoon af boerderij. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw. binnenlandse sor tering f 1213 per 100 kg. Levering aan de sorteer- inrichting. Sorteerkosten voor rekening koper. Bintje voor export van 1213 per 100 kg. Voederaard appelen noteerden 3,25 per 100 kg. De handel is onregelmatig, zowel voor binnenland als voor export. Hooi (telersprijzen)Lucernehooi ƒ.115ƒ125; Weidehooi ƒ105ƒ110; Veldbeemd 60; Tarwestro ƒ40ƒ42,50; Gerstestro ƒ42,50ƒ45; Erwtenstro (kl. groen) ƒ60; Schokkers 55. Alles per 1000 kg. De handel in stro is zeer traag. Vlas. De prijs voor ongerepeld vlas bedroeg 11—15 cent per kg op auto geleverd. Voor tweede kwaliteit was de notering 510 cent. Gerepeld vlas noteerde 1525 cent per kg. Minderwaardige partijen vlas zijn waardeloos. Eieren. De eierpi'ijs bedraagt 1,80 per kg. DE natuur is wat milder geworden, de koude nachtvorsten zijn achterwege gebleven en al les voelt je veranderen. De kachel is ineens te warm in de kamer, de koudeperiode is aan 't wegtrekken. We zien overal op de akkers de trekkers bezig, de een nog met kunstmest, terwijl de andere de grond zaaiklaar maakt. Enkele zijn al met de bie ten klaar en andere beginnen er aan. Buurman Willem was gisteren ook bezig en zei: „Jon, ik kan 't nie laeten, de grond lig-ter zo mooi bie, je zoudt er slae in zaaien en noe voel je 't voor- jaer kommen, as die nachtvossies verbie bin. Ja, eigentlijk begriep je der weinig van dat de grond zo mooi rolt December en januari was vee nat, maer februari dat is zo droge gewist en daarom, rolt 't land as een blomof, der dreigt een bitje regen maer zo mot het kommen oor. Je kunt 't a zien an de terve en aan 't gos, 't zie eel wat groener as vlieweke. Ik bin druk bezig om de poters wat op te win nen want volgende weke zou 'k er toch aan wil le begunnen. Eerst de grond as 't kan zoo'n 12 duum fien en los maeken, dan zetten en direct as 't maer eenigszins kan diep opaêren, dat het bedde in eens klaer is. Vorig jaer mie succes edaên, een weke laeter éél de zaak gespote mie D. N. C. en der niks meer aan doê, dat was vlie jaer schone tot rooien toe zonder werk der an as gelieke riën, wieën en op aeren. Een ha midden in een perceel gaf vorig jaer ruum 4000 kg meer en weinig werk. Ik gelove voe mien, dat eel dat geros en gerie der in, uut den boze is, rust is beter voe de aêrpels. Vi'oeger wier der in de erten ok vee te vee ge- reên, tegenworig weinig meer, 2x spuiten en oog stens 1 keer slegte en ik gelove dat de opbrengst de leste jaeren vee beter is, natuurlik bin de rassen ok wel wat beter en sterker geworden. Jae, we motten probere, om mie 't minste werk, dus de minste onkosten, de oogste opbriengst te kriegen, dan drukken we de kostpries, wat al eêl belang- riek is voor de concurrentie mie are landen. Het is natuurlik gin vuustregel, zo en zo mot je doen en dan is 't in orde, dat weten we as boeren wel beter, iedere boer dient z'n eigen grond te kennen en die dient te weten oe deze behan deld dient te worren, der komt nog bie, dat moe der natuur en de weersomstandigheden ok een woordje mee spreken soms wel een eêl groot woord en daer kunnen we niks of eel weinig te gen doên. We gaen b.v. spuiten tegen 't onkiuud, 't weer goed, weinig wind, goeie luchtvochtigheid, ideaal maer we bin nog gin ure bezig of 't weer ver andert en de uutkomst is ok eel verschillend. Boeren is en bluuft een mooi maer moeilijk wei'k." Buurman heeft het weer eens gezegd en voeg de der nog an toe: „Z'en in den Aag gin goeie liem, 't Kammenet ligt nog uut mêkaeren". FRUITAFZET (week van 1016 maart 1965) Het koelen van peren geeft dit seizoen over het algemeen gunstige resultaten. Veiling Krabben- dijke publiceerde de prijzen welke voor Conferen ce in de verschillende periode's gemaakt werden. Voor de Conference welke direct na de pluk ge veild werden, bedroeg de middenprijs ƒ25,40. Voor de mechanische koeling werd een middenprijs be reikt van 46,88, en voor de Conference uit de gascellen was de gemiddelde prijs 70,61. Ook nu liepen de prijzen nog op, dinsdag werd in Goes voor Conference klasse I van 86109 cent betaald. Saint Remy uit de koelhuizen deed voor klasse I 4446, voor klasse II 4243 cent. Goudreinette was plaatselijk ruim voorhanden, de grote maten deden van 3855, de kleine maten noteerden van 2840 cent. Enkele partijen rode Goudreinette werden met 4067 cent gewaar deerd. Jonathan bereikte de 60 cent, klasse I deed van 3360, klasse II van 1942 cent, III liep van 6 27 cent. Golden Delicious werd voor I met 4485 cent betaald, II noteerde van 4275 cent. Klasse III deed 13—62 cent. Lombartscalville klasse II bracht van 2453 cent op. Winston met wat minder kleur bracht voor I van 2588 cent op. Laxton's Superb klasse I uit de gascellen no teerde van 6387, klasse II bracht 3557 cent op. Bramley's Seedling vertoonde voor de maat 70/80 mm. klasse I 31 cent, een kleine teruggang. Klasse I maat 80/90 mm. was prijshoudend met 45 cent. VAN DE VEEMARKTEN Op de veemarkt te 's-Hertogenbosch noteeiden melk- en kalfkoeien 9351575; Guiste koeien 850 - ƒ1300; Kalfvaarzen ƒ1125—ƒ1575; Klamvaatzen ƒ975—ƒ1175; Guiste vaarzen ƒ880- ƒ1075; Pinken ƒ640—ƒ860; Graskalveren ƒ360—ƒ590; Nuchtere kalveren voor fok- of mesterü ƒ85ƒ215; Weidc- schapen ƒ70ƒ120; Drachtige ooien 140 175; Drachtige zeugen ƒ350 - ƒ525; Biggen 58ƒ72. Al les per stuk.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 19